Letní veselí

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Návštěva Déček
Vánoce v novém
Letní veselí
Jenny na prázdninách
Utajený půlrok
Jarní čivy
Únor bílý pole sílí
Zasněžený leden

 

 

Letní veselí

... půl prázdnin s holkama   

(20.7.2010)

 

Letošní červenec se nesl v duchu přestavby domečku a hlídání dalších psích kamarádů .

Nejdřív jsme tu měli na "dovolené" našeho korunního prince Achilla :

tak jsme ho vzali s sebou na zahradu k novému domečku, ale protože bylo horko, tak ani Ášovi, ani Que se běhat nechtělo :

To Sylvi a Kenie horko nevadilo a tak si hrály na honěnou samy :

a zvlášť Sylvi si radost z pohybu opravdu užívala ... inu, mládí se nezapře :

dokonce se rozdováděla do té míry, že se dala do lovení naší černé tryskomyšky a to tak vášnivým způsobem, že Kenie nakonec musela zakročit a tryskomyšku zachránit :

zatím co Jenny téměř "bojovala o život" , Lucinku píchla vosa ..... a věřte, že když má čivava bebíčko, tak to je neštěstí ....

 

Když jsme Achilla vrátili, jezdili jsme dál na domeček sami. Kontrolovali jsme dělníky, přikládali ruku k dílu a ..... sbírali ovoce . S tím nám ovšem vydatně pomáhaly holky. Que si oblíbila maliny, které jsem jí musela trhat a vkládat do tlamičky a Sylvi našla zalíbení v meruňkách :

protože meruňky rostou příliš vysoko, musela je krást z košíku, aby se k nim dostala

hravé štěně se nezapře

 

to je MOJE dobrůtka ....... MŇAM ......

 

krást se nemá .... to se povíííííííííííí

... já jsem říkala, že tu baští dobroty a nám nedá ....... (trestné komando v akci)

 

zloděj byl potrestán

 

A teď, aby nám tu nebylo smutno, máme doma dalšího člena . Joy je krásná žíhaná dlouhosrstá čivava, kterou zde budu mít na výchovu a výstavy. Doma jí bylo smutno, protože Joy je příliš závislá a vyžaduje neustálý kontakt s člověkem a toho se jí v původním bydlišti nedostávalo, tedy abych se nedotkla majitelky, nedostávalo se jí kontaktu v takové míře, který Joy vyžaduje a zatím i potřebuje. Když píšu neustálý, tak tím myslím skutečně neustálý, jinak je nešťastná.

Zatím si Joy zvyká na holky, na novou domácnost a vůbec ... na všechno nové . Kerní holky jí vzaly v pohodě, ty už dalšího psa doma neřeší, zvykly si . Lucka a Jenny jsou také v pohodě, už se snaží zapojovat Joy do čivavých her, ale zatím se jim to nedaří, Joy na hrátky se psy není moc zvyklá, příliš se nafixovala na člověka.

Jinak je Joy skvělá pohodářka, neštěká, kernic se nebojí, z auta a jízdy strach nemá, je velice přizpůsobivá a poslušná. Někdy až moc, protože její závislost jí nedovolí vzdálit se na procházce víc než na metr ode mě.

Uvidíme, co se nám s Joy podaří .