Sestřičky

13. 07. 2023

Domů
Silvestrovský coursing
HTG v pohybu
Focení štěňátek

 

 

Silvestrovský coursing

(27.12.2015)

 

Protože si s námi zima pohrává, resp. zatím ještě pořádně nepřišla, rozhodli jsme se pro vánoční sraz HTG využít nabídku na uzavírání letošní coursingové sezony v hotelu Alwin v Chlumci nad Cidlinou. Organizace se ujala Alena Turková, které za to patří náš velký dík .

 

Pro většinu z nás je Chlumec "kdesi na druhé straně" republiky, přesto se nás nakonec sešel celkem slušný  počet - 10 rodin, 17 lidiček a 13 kerních uličníků a až na jednoho měli všichni nějakou spojitost s HTG. Tím jedním, kdo se odlišoval, byla dánská lištička Ruby .

Ale abych začala pěkně od začátku . V neděli ráno ke mě dorazila Irena s Atym, Terkou a Iriskou (jejíž panička Hanka se bohužel nemohla setkání zúčastnit), přeložily jsme všechny pesany ke mě do auta, doložily potřebné vybavení a proviant a vyrazily jsme směr Amerika .

Penzion Alwin totiž leží v oblasti, které se prostě a jednoduše říká Amerika.

Alwin má úžasnou polohu na kraji lesa a před ním jsou obrovské volné louky, kde se pasou ovce, lamy, oslíci a koně. Tyto louky bývají velmi často využívány právě na coursingové závody a tréninky, a uzavírání coursingové sezony 2015 jsme právě využili pro tradiční vánoční setkání HTG.

V penzionu jsme měli rezervovaný salonek s výhledem na rozlehlé pastviny. A jaké by to bylo vánoční setkání bez stromečku (opět zajistila Alena Turková) a bez dárečků .

Majitel penzionu, taktéž majitel a milovník psů, nám vyšel vstříc, a tak jsme si mohli přivézt vlastní občerstvení . Takže se na prostřeném stole ocitla legendární vaječná tlačenka, bramborové placky (zmizely jako první), utopenci, nakládané okurky a karbanátky, klobásy, vepřovka, domácí chléb a samozřejmě spousta a spousta vánočního cukroví .

Jak jsme přijížděli a naváželi občerstvení postupně, bylo v místnosti přece jen méně místa a méně místa, abychom se tam všichni motali při přípravě tabule, proto jsme se zase postupně odcházeli ven užívat si posledních letošních slunečních paprsků a venčit své čtyřnohé miláčky. Po příjemném placatění se venku před Alwinem byl konečně čas na setkání uvnitř a na první ochutnávku dovezených dobrot.

Když jsme ochutnaly na co jsme dosáhly, uvolnily se běžecké dráhy pro kerníky a my mohli nechat trénovat coursingové matadory na dlouhé dráze (cca 750m) a nováčky nechat běhat krátké dráhy (do 500m).

Musím říct, že až na malé výjimky, coursing všechny kerny nadchl. Většina nováčků se chytla hned na první pokus, občas někomu dělala problém rychlá změna směru tažení střapce, ale když jsme je nechali běhat v páru, s někým zkušenějším, nebyl problém ani u jednoho. Uvidíme, zda nové majitele coursing nadchne a zda si někdo z nich vyběhá licenci .

Trénink si nemohla nechat ujít ani naše silná coursingová trojice Terka - Čert - Dona. Ti tři jsou pro coursing zrození a jestli mají borderky a maliňáci místo mozku tenisák, tak tihle tři mají rozhodě místo mozku střapec .

 

zuřivá fotoreportérka ....

.... smáli se, že mi jeden foťák nestačí, tak musím mít dva ... no a to ještě netušili, že mám třetí v kapse

nezbytné (a NÁROČNÉ) focení kernů na pařezech

říká se "jaká matka, taká Katka", ale v tomto případě platí, že "jaká matka, taký syn"

Amy (Chloe HTG) a její první a zatím jediný syn - Alistar Bohemia Ascon

Naše "Dánska trojka" se opět setkala . Jak by Ruby mohla zapomenout na české kluky, které zná už z dánského Svendborgu .

Po náročném focení více i méně spolupracujících kernů jsme museli obnovit síly u prostřeného stolu . Příjemně unavení kerníci zatím odpočívali v přepravkách a klecích umístěných v teple po straně našeho salonku. Pravda, člověk neznalý situace se mohl domnívat, že se ocitl na nějakém tržišti s prodejem drobného zvířectva, protože každý kern měl svojí vlastní "ubikaci", ale v podstatě to nevypadalo jinak, než na jakékoliv výstavě .

Konec dobrý, všechno dobré . V podvečerních hodinách jsme se rozloučili, uklidili jsme po sobě všechny přivezené věci a večer by už nikdo nepoznal, že se v místnosti pohybovalo 17 lidí a 13 kernů .

Hmm ... jediný rozdíl mezi naloženým autem ráno a večer je, že večer byla klec na druhé straně auta, než byla ráno . Jinak mám pocit, že jsme s Irenou odvážely mnohem víc věcí, než jsme ráno dovezly .

Všechno nejlepší do nového roku 2016

a nechť se sejdeme příští rok alespoň ve stejném počtu