Kladno

13. 07. 2023

Domů
Aktuality
HANDLING
Krytí
Trimování
O nás
Naši kerni
Naše čivavy
NA PRODEJ
Naše odchovy A-Z
Naše odchovy A2-Z2
Fotogalerie
Fotoreportáže
Sportování
Zajímavosti
Kontakt
Návštěvní kniha
Odkazy
výsledky výstav

 

 

Kladno, to je to město .....

(04.08.2007)

Dnešního dne se konala Krajská výstava psů v Kladně. A protože Kladno není tak daleko, tak jsme se s Katkou a Milošem dohodli, že se naše "silná trojka" výstavy zúčastní ...

A jak to dopadlo ? Celkem dobře, koukně se :

... na počátku všeho bylo slovo ...

A protože to platí téměř ve všem, tak i na této výstavě. Na výstavách jsem už byla několika, a myslela jsem si, že jsem toho zažila už dost, ale dnešek mi dokázal, že to zdaleka není pravda ...

A to jsem se vůbec nezmínila o tom, že navigace k výstavní hale nebyla po celém Kladně ani jedna ....

 

 

tak zmatečnou a nedopřipravenou výstavu jsem už dlouho nezažila

Nejdříve bylo nutno najít ten správný kruh. U vchodu do haly nikde žádný rozpis nevisel, takže bylo nutno obejít všechny kruhy - žádné číslování kruhů nebylo - a na rozpisu plemen hledat to svoje.

Takže každý kdo přišel si poctivě obešel všechny kruhy, dokud nenašel ten svůj a ani pak ještě neměl vyhráno, protože těsně před začátkem posuzování došlo k přesunu několika plemen z kruhu do kruhu, takže nastalo hromadné stěhování klecí, židlí, psů a podrážněných majitelů - přiznám se, nedivím se jim.

Dalším překvapením bylo, když se dostavil Miloš s Fency, jak kladenští ovládají znalost čestiny a přepisování daného textu ...

... nuže, co dodat víc ...

jméno majitelky hovoří za vše :-((

Nejdřív Fency dělala jako že k nám nepatří a že hledá "dobrou duši" :-)

Ale abychom postoupili od slov k činům ...

Jak jsem se zmínila, s Fency se dostavil pouze Miloš, protože Katka s maminkou relaxovaly na dovolené.

Dostalo se mi tedy té cti předvádět Fency. Úkol to byl skutečně zodpovědný, zvlášť po Fenčině úspěchu v Černošicích a protože Milošovi by bez titulu "Krajský vítěz" zůstaly dveře vlastního bytu uzavřené, tak jsem se holt musela snažit :-))

 

 

Nicméně ... Fency byla z počátku jiného názoru.

Přece jen je zvyklá jezdit na výstavy s Katkou a jiného handlera ještě nikdy neměla...

Od Katky jsem měla instrukce naprosto jasné "bez titulu se nevracejte" a tak nezbylo nic jiného, než Fency přemluvit, že hra na opuštěného a bezprizorního kerna jí nepomůže a že musí začít spolupracovat ...

 

Když jsme jí odchytli, tak se urazila a dělala "čekajícího a vyhlížejícího" psa alespoň z boudičky :-))

Fency byla tedy odchycena, rozčesána, načesána, připravena na vodítko ... stejně jako Kameika.

Zapoměla jsem ještě říct, že této výstavy se Kenie neúčastnila, přijela jsem jen s Kamei. Místo třetího kerníka jsem ale přivezla svojí maminku s pudlicí (to je ta černá tečka vpravo :-)) ) a tak jsem stejně předváděla tři fenky :-))

Tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušela práci handlera "cizího" psa. Ač se to (neznalému situace) jeví jako velice jednoduché, tak u výstavně ostříleného psa, který je ale zvyklý jen jednoho stálého handlera = majitele, je to věc velmi velmi těžká a pro příště by byl zcela určitě nutný trénink pod vedením majitelky ...

Ale Fency mě zná, snažila se a já také (přece jen zodpovědnost za Milošovo klidné spaní byla silná :-)) ) a tak jsme s Fency bodovaly a získaly toho kýženého Krajského vítěze :-))

 

 

Kameika získala titul Vítěze třídy mladých a do hattricku získala Peggy (toy pudlík black and tan) titul CAC a Čekatel klubového šampiona :-))

Maminka měla radost, Miloš mohl zpět domů a já jsem byla spokojená :-))

Bohužel fotky Kamei se moc nepodařily, osvětlení bylo bídné, podlaha klouzala a leskla se a Kamei s ní barevně splývala .... Miloš se sice snažil ze všech sil, ale o moc víc než toho vidíte se nepovedlo ...

Posuzování všech tří krasavic skončilo poměrně brzo a protože organizace byla skutečně bídná a nikdo nic nevěděl, tak jsme se rozhodli počkat na odpolední soutěže venku.

Po rokování, ze kterého by si mohli vzít příklad i naši zákonodárci - trvalo cca 2 minuty - jsme se rozhodli jít do lesoparku a protáhnout ztuhlé kosti :-))

Holkám se procházka líbila, nejvíc asi Kameice, která se asi tak dvě hodiny před nástupem na odpolední soutěže prošla v bahně :-)))

Inu, ten pes je prostě kern :-))))))

Ono to na té fotce tak nevyzní, ale když jsem si jí po, odeznění záchvatu smíchu, tak prohlížela a vzpomínala na Gučíka v Trmicích, tak jsem přemýšlela, jestli by i takto upravená dostala vítěze třídy :-)))) . Ćerné ponožky měla na všech čtyřech nožkách až nad zápěstí. Ale zas jí to hezky ladilo s černým čumáčkem :-))

Venku měly holky spoustu času na lotroviny ...

Například Kamei se nelíbila Katčina představa o výstavní úpravě Fency a tak se ujala trimování sama :-)))

Fency celkem držela, asi je jí v té dece horko ..

(jen tiše doufám, že případný neúspěch v Bratislavě pak nebude Katka svádět na Kameičino snažení :-))))))) )

 

 

Pak si holky hrály na rozvědku :-))

Při pořizování této fotky jsem také umírala smíchy, protože pokaždé když jsem si připravila foťák, tak minimálně jedna z holek seskočila dolů. Miloš mi chtěl pomoct a tak uprchlici pokaždé vrátil ... do teď by mě zajímalo, kolik těch kernic na pařez vlastně dal :-)))))

 

 

i na svačinu se čas našel ...

Jak vidíte, tak lavičku obsadily kernice a na pudlíka zůstalo místo na zemi. Ještě že je Peggy taková akrobatka a pomůže si :-))

 

 

Protože sváča nic moc (spíš nic než moc :-)) ) a teplo přece jen bylo, tak holky s lítostí pozorovaly venkovní kladenské bazény ... bohužel jsme neměli s sebou plavky a nuda pláž zatím není na Kladně povolena :-)))))) tak se žádné koupání nekonalo.

Fency hned našla náhradní občerstvení ...

... ale něco v Kameičině výrazu mi říká, že si návštěvu baru představovaly holky trošku jinak

:-))))

Do restaurace jsme se nakonec dostali (.. jak jen my to děláme, že poslední dobou ty výstavy ať dopadnou jak dopadnou, tak stejně skončíme v baru ....) .

A holky ať pijou, co pijou, tak stejně skončí pod stolem :-)))))

 

Tentokrát se tam Fency tak zalíbilo (přestože nic nedostala ... ), že odmítla nastoupit na odpoledky a chtěla tam zůstat ....

opět jsme jí přemluvili :-)))

 

Díky skutečně prazvláštní organizaci výstavy jsme museli na soutěže ještě poměrně dlouho čekat. Mezi tím si kerní holky prohlížely soupeřky ...

 

Jako první nastupovala Peggy, která se účastnila posuzování o nejhezčí fenku Klubové výstavy pudlů.

Výstava byla skutečně tak neuvěřitelná, že do těchto soutěží nastupovali jen ti psi, kteří nějakým "nedopatřením" na výstavě ještě zůstali ... například u pudlic byla v téměř každém velikostním a barevném rázu vítězka, ale soutěže se zúčastnily jen tři krasavice.

Peggy se bohužel neumístila.

Druhá nastupovala Kamei do mladých fen. Tam už jich bylo mnohem víc - celý velký kruh.

Kamei se dostala do užšího výběru 5ti fen. Pani rozhodčí se na ní stále dívala, škoda jen, že Kamei nesnědla tu svačinu, co stála vedle ... mohla být první ona .. takhle to vyhrála ta svačina :-)))

 

No a naposledy ještě jednou Fency ...

Tentokrát se jen prošla pro pohár. Inu, zvítězit s jiným handlerem než s právoplatnou majitelkou si nedovolila :-)))

Přece tu radost neudělá někomu jinému ...

Konec dobrý, všechno dobré, holky měly radost a to je to hlavní :-))