Coursing

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Norování
Coursing
Dogdancing
Nosework

 

 

Licence během čtyř dní

(02.10.2011)

 

Shoda náhod tomu chtěla a vstřícnost lidí kolem coursingu pomohla a Sylvi si dnes mohla odběhnout chybějící sólo běh pro splnění podmínek coursingové licence .

Dnes měřila trať 650m a Sylvi jí musela uběhnout sama, bez sparing partnera. Tyto běhy jsou těžší, neboť pes musí projevit skutečný zájem o střapeček, proběhnout celou trať a doběhnout do cíle. A to všechno sám, bez povzbuzování a pomoci druhého psa.

Své odhodlání a chuť dnes projevila Sylvi víc než dost, neboť cca v půlce trati se lano se střapečkem přetrhlo a ... čekali jsme, jak se Sylvi zachová. Ke střapečku se ihned rozjel pomocník na motorce, aby návnadu znovu uvázal, ale právě tento čas, kdy se návnada nehýbá a pes nemá motivaci běžet dál, je rozhodující.

Sylvi se projevila jako skutečný coursingový nadšenec, návnadu hlídala, neopustila, nechala pomocníka lano opět navázat a zvládla i nový start přímo z pole - neuvěřitelné, na to, že je to její první sólo běh a pátý coursingový běh v pořadí.

Tímto úžasným výkonem splnila poslední chybějící běh a teď už jen čekáme na udělení licenční karty .

 

Naše první zkušenosti s coursingem

(28.9.2011)

 

Moje první osobní zkušenost s coursingem přišla na letošním dni Létajících kernů - 4.9.2011 v Rybníkách a to díky paní Fridrichové a jejímu týmu, který coursing pro kerny zajišťoval.

Naše holky Sylvi, Euridika a Dášenka od Jitky, které si běhání za střapečkem vyzkoušely, byly naprosto nadšené a tak jsme s Jitkou zjišťovaly o coursingu a běhání více.

Ráda bych poděkovala za cenné informace a pomoc Petře s Gasem, bez které bychom na svatého Václava licenční běhy nevyzkoušely .

Takže slovo dalo slovo a zkusily jsme přihlásit Dášu a Sylvi na licenční běhy do Nové Vsi u Mělníka . Euridika bohužel běhat nemohla, protože limitní věk pro licenční běhy je 15 měsíců.

Protože jsme o coursingu něco načetly na webu, něco zjistili u kamarádů, ale osobní zkušenosti jsme neměly žádné, dorazily jsme na místo určení poměrně brzo. Alespoň byl čas na pořádné vyvenčení holek a na moje pokusy vyfotit podzim .

Mám ráda dny babího léta, kdy už sluníčko nemá sílu hřát, ale ještě je stále cítit ve vzduchu .

Jablka dozrávají, listy zlátnou a šípky se červenají v trní ..............

 

Ale abychom se vrátily k holkám a coursingu .

Jitka se sice divila, že jdeme rovnou na licence, hlodala v ní obava, že Dášenka nebude mít o střapeček zájem a zda by nebylo lepší nejprve lehce potrénovat. Nu, na licence jsme ale přihlášené byly, tak proč to nezkusit. V nejhorším budeme k pobavení ostatních .

Holky ale nezklamaly, dokonce se nechaly přemluvit k běhům s náhubky a dečkami (díky Petro), a krásně zaběhly oba licenční společné běhy, takže tuto část cesty za coursingovou licencí máme splněnou .

A jak si to užívaly si můžete prohlédnout níže ...  Sylvi má bílou dečku a Dášenka červenou :