A2 vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
F2 vrh
E2 vrh
D2 vrh
C2 vrh
B2 vrh
A2 vrh

 

A2 vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

 

Zalazar Quite Special                      Urun Hoity-Toity Gang

(Ruby)                                                           (Renie)

rodokmen štěňátek

 

Krytí Reniem bylo plánované dlouhé měsíce předem. V podstatě by se dalo říct, že krycího psa z "U" vrhu jsem odchovala pro krytí Ruby . Jsem neskutečně zvědavá, co mi tohle spojení "dvou Dánů" přinese . Těším se na štěňátka .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

11.01.22

  

Tak jedna Zalazarka nám abecedu uzavřela a druhá Zalazarka nám otevřela další . Vtipálek Ruby usoudila, že hezčí datum než tři jedničky a tři dvojky mít nemůže, a tak se k večeru rodilo .

bohužel mi vypověděla službu technika a tak fotky z porodu nemáme

 

15.01.22

5. den

 

Miluji tento věk štěňátek . Krásně rostou, spinkají, jsou klidná a pohodová. Nádherná doba, kdy jsou z nich tlustí krtci, vonící po mléce .


u mámy je nejlíp

 

23.01.22

13. den

 

Tak jsem konečně vybrala štěňátkům jména. Pejsci jsou Arausio - vodní bůh a Abellio = Apollon a fenečka dostala jméno Arian - bohyně plodnosti . Nechť jim jména přinesou do života hodně štěstí .


Arausio - Abellio - Arian

 

30.01.22

20. den

 

Štěňátkům jsou téměř tři týdny a rostou jako ze smetany . Ruby má stále dost mléka a štěňátka jen pijí a spí a pijí a spí a rostou a tloustnou. Už jsou z nich krásní buřtíci .


kluci u mléčného baru

 

06.02.22

27. den

 

Přesto že mě zlobí technika, podařilo se mi konečně vyfotit otevřená očka . Štěňátkům je bezmála měsíc, začínají se zajímat o okolí, sourozence a mámu, začínají vratce chodit a okusovat se .


naše spinkající Růženky

 

07.02.22

28. den

 

Dnes dostala štěňátka první příkrm. Jako vždy, začínáme s mletým masem se zakysanou smetanou. Štěňátka zatím jen tak ochutnávala a zvykala si na novou chuť a konzistenci jídla .


první jídlo

 

09.02.22

30. den

 

První měsíc života . Z malých hubených nudliček jsou krásná tlustá štěňátka, která si začínají hrát nejen spolu navzájem, ale i s hračkami a mámou. Baští pravidelně příkrmy a jak to tak vypadá, maso jim chutná .


usínající Arian

 

19.02.22

40. den

 

Dnes měla štěňátka návštěvu a tak jsme se mohli po dlouhé době zase vyfotit . Děkuji Alenám za pomoc s našimi uličníky a za skvělou socializaci našich čertíků .


princezna Arian


princové Arausio a Abellio

 

08.03.22

57. den

 

Počasí se snad začíná umoudřovat a tak mohla štěňátka odpoledne na chvíli ven na sluníčko . Samozřejmě, že nejvíc je zaujal záhonek se zbylým pórkem, celerem a jahodníky . Jak jinak, jsou to přece pomocníci zahradníci .


Arian, Abellio a Arausio

 

11.03.22

2 měsíce

 

Štěňátkům jsou dva měsíce a protože se počasí konečně umoudřilo a sluníčko začíná svítit, užívají si zahrady a našeho nového štěněčího hřiště .


Arausio  -  Arian  -  Abellio

 

19.03.22

2 měsíce
1 týden
 

 

Sluníčko pořád svítí, teplota naštěstí už stoupá a tak si užíváme na zahradě. Štěňátka se ničeho nebojí, všechno musí roztahat, okousat, prozkoumat a objevovat .


Abellio  a  Arian

 
Arausio

 

19.03.22

2 měsíce
1 týden
 

 

Počasí nám přeje a tak můžeme řádit venku . Štěňátka si pobyt na zahradě opravdu užívají a řádí jako černá ruka. Však to jsou také správná kerňata .


Arausio  a  Abellio

 

28.03.22

2,5 měsíce
 
 

 

Dnes odletěl do nového domova Abellio. Nově se bude jmenovat Kaj a doufám, že se za ním pojedeme někdy do Dánska podívat . Doma tedy zatím zůstává Arian a Arausio .

   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Jak vše probíhalo :

Tentokrát jsem se modlila, aby Ruby nespustila dřív, protože jsme čekali na chovnost, resp. na 15 měsíců Renieho . Ruby se ukázala jako vzorná hodná holka a na Rendu si hezky počkala . Takže .. zbývalo jediné, znovu se modlit a naučit Renieho krýt .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

09.11.21

 

Moje nervy .... moje nervy. Když už si člověk odchová krycího psa, fena začne hárat, tak pes prohlásí, že fena není zrovna "jeho typ" ? No ... takže to chtělo kýbl trpělivost, trošku grifu a vynalézavosti a Renie postupně začal chápat, oč tu běží a že Ruby není zas tak špatná volba .
Mé přání a snaha byla nakonec vyslyšena a krytí se podařilo. Krátké, ale bylo .
 

  

2. krytí

 

10.11.21

  

Dnes už jsme nemuseli Rendu tak dlouho přemlouvat, už mu bylo jasné, proč přišla Ruby na návštěvu a už se ukázal jako správný krycí pes a bylo . Teď už jen čekat a doufat .
 

 

21. den

 

01.12.21

 

Nemohla jsem se dočkat a jak to jen šlo, musela jsem s Ruby do Poříčí ... a jak to tak vypadá, budeme mít lednová štěňátka .


naše kulička

 

34. den

 

13.12.21

  

Proč si neudělat na svátek radost? A tak jsme se s Ruby vydali na kontrolu a počítání miminek . Pan doktor nás potěšil a v lednu nás opravdu čeká štěněčí nadílka . Podle dnešního počítání se můžeme těšit asi na 3-4 štěňátka .


kuličky rostou

 

50. den

 

29.12.21

 

Ráda se dívám na sono štěňátek a u Ruby se jedná o poslední vrh, takže proč si neudělat radost . Kontrola dopadla podle očekávání dobře, štěňátka jsou zkontrolovaná a schválená . Ještě 14 dní a budou tu s námi .


miminka už se rýsují

 

57. den

 

05.01.22

 

Další kontrolní sono . Štěňátka jsou krásně velká, všem ťukají srdíčka a Ruby za ten týden přibrala 0,4 kg. Snad jde vše jak má a nám zbývá posledních pár dní do porodu .


mimozemšťánek

 

63. den

 

11.01.22

 

Tak si nejsem jistá, jestli Ruby vůbec ví, že je březí a že je v termínu . Běhá po zahradě, honí ptáky a prozkoumává všechny díry, které tam jsou . Prostě ... kernice .