Sestřičky

13. 07. 2023

Domů
letní HTG
HTG v KCHT
Kenie 12 let

 

 

HTG v KCHT

(04.03.2017)

 

Na letošní jarní KCHT jsme se těšily, protože je to krásně připravená a organizovaná výstava, která otvírá jarní sezonu . Navíc měla mít svojí premiéru v mladých i Judy, tak jsem se těšila o to víc. Sebrala jsem tedy doma všechno co má čtyři nohy, hlavu a ocásek, uvítala jsem Věřinu výpomoc a jelo se .

Na výstavišti už na nás čekala Irena s Atym a tak naše sestava pro tuto výstavu byla kompletní - Aty, Letty, Judy, Ruby a Esme. 

Nejdřív byla na řadě doúprava chlupáčů a pak "výcvik" mláďat v kruhu. Zatím co Judy je ostřílený profík už od narození, Letty to vzala po svém .

No jo, co bych se taky divila, když znám její matku, babičku a praprababičku, že ..... Letty je prostě z dračího vajíčka a hopsinkového hnízda . Ale zase ... jak nám říkala na školení paní rozhodčí Yvonne van den Bogert, znalý člověk na ní ani nemusí sáhnout a díky jejím skokovým vlastnostem hned ví, že musí být skvěle úhlená s dobrou délkou nohou . Takže .. jen si skákej, milé dítě .

Nicméně, Věra, které se dostalo té "cti", naší hopsinku Letty předvádět,  s ní od rána udělala kus práce a Letuška pak chodila a stála jak panenka (viz foto níže).

Asi proto, že se jednalo o klubovou výstavu, měla paní rozhodčí od rána hospitanty. Nejdříve na silky teriéry pana Smékala, a pak na kerny pana Hutěčku. Výsledky celého dne tedy odpovídaly spíše přísnějšímu hodnocení, jen po reakcích lidí i od ostatních plemen nevím, zda to tak bylo vždy dobře. Nu, rozhodčí má ale vždycky pravdu a ač si o tom můžeme myslet co chceme, výsledky nezměníme .

Jen doufám, že hospitanti budou i u dalších rozhodčích, aby si udělali svůj obrázek na plemena, na něž si rozšiřují aprobaci. U málo početných plemen teriérů je totiž problém, že nemáme rozhodčí = chovatele, kteří by přesně věděli, co dělá plemeno plemenem, kam sáhnout, na co se zaměřit a nad čím přimhouřit oko .... resp. rozeznali důležité od nepodstatného.

Co říci závěrem ... sláva vítězům, čest poraženým a doufejme v zářné zítřky

 

Aty - Atrey Hairy Happiness
V1, CAC, CC

 

Letty - Létó Hoity-Toity Gang
V1, CAJC, CCJ

 

Judy Garland Jay´s Joy´s
V2

 

Ruby - Zalazar Quite Special
V2, resCAC

 

 

Esme - J´Ismena Hoity-Toity Gang
V1 bez titulu