Sestřičky

13. 07. 2023

Domů
letní HTG
HTG v KCHT
Kenie 12 let

 

 

Letní HTG

(05.08.2017)

 

Přišlo znovu léto a s ním naše obvyklé HTG setkání. Tentokrát jsme jej museli posunout víc na léto, tj. na srpen, kvůli štěňátkům od Amy. Horko bylo ale úplně stejně vražedné jako v červenci.

Přesto, že jsme si stejně jako minule dali předsevzetí, že se nebudeme přejídat a množství dovezeného jídla omezíme, tak, stejně jako minule, nějak nám to "ulítlo" a jídla bylo jako pro regiment . Občas se divím, že to naše žlučníky ve zdraví přežijí, když se to bere od sladkých plněných muffinů, přes masové košíčky, výbornou vaječnou tlačenku, sulc, vepřovku, úžasné bramborové placky, utopence, buchty, domácí chleba až po dokonalý jablečný závin ...nechápu . Zas na druhou stranu ... nikdo nemůže říct, že si nemohl vybrat a že odjížděl hladový .

Díky teplotě, která se pohybovala nad hranicí 31 stupňů a ostrému slunci, jsme tentokrát zůstali schovaní téměř celý den ve stínu stanů a aktivity byly omezeny na koupání psů v bazénku a povídání. Výjimečně se fotilo a trimovalo. Hlavní prioritou setkání bylo totiž mazlení a socializace Amyiných štěňátek .

A když už jsem měla ty uličníky v ruce, tak se to neobešlo bez nutného trimování oušek, neboť od příštího týdne se začnou rozjíždět do nových domovů. Uteklo to příliš rychle. Nedávno se narodili, chvíli se tu batolili po domečku a už jdou do nových rodin. Snad jsme vybrali dobře a budou se tam mít jako v bavlnkách a snad alespoň někteří přijedou na další setkání

A oproti těm nejmladším byl na srazu nejstarší z přítomných - Dan. Pořád vitální všudybýlek, kterému nikdo nehádal necelých 8 let. Doufejme, že mu zdravíčko vydrží a že se s ním příští rok setkáme na výstavách ve veteránech .

 

A jak se říká, konec sladký, všechno sladké

 

p.s.
mimochodem .... sladké vážně nejím,
ale tenhle štrúdl nepřestanu asi nikdy obdivovat.
A protože už znám tajemství těsta, tak ....
 ..... vím proč