DuoCACIB Brno

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

DuoCACIB Brno

(07.-08.02.09)

 

Uplynulo 14 dní od "výletu" do Trenčína a už jsem se znovu vydaly s Katkou na výstavu, tentokrát do Brna. Dálnice D1 je v zimě zrádná a proto jsme takhle blízko Prahy zcela netradičně volily odjezd den předem a přespání na místě. Opět jsme tak trošku proházely naší sestavu a kromě mě a Katky jela Fency, Kenie, Abygail (Bibi) a Monty. Kameika se svými mateřskými povinnostmi zůstala doma.

Ubytování jsme měly zajištěné kousek od brněnské přehrady, cca 30 km od výstaviště. Hotel byl menší, spíše rodinného typu, schovaný krásně v lese, takže naše smečka měla dost volnosti k pohybu.

Dojely jsme ale až za tmy, protože všichni, kteří se u nás sešli na výměnu psů se nemohli odtrhnout od Kameičiny smečky

Takže po krátké noční procházce jsme si daly nejdříve večeři. Samozřejmě královským dělením ... jeden kousek Katka, jeden kousek Lucka a ten třetí rozdělit mezi čtyři psy

No a pak už nás čekal odpočinek před dvoudenní výstavou. Hotel je asi velmi oblíbený, takže postele jsou v častém používání, a  tak jsem věděla o každém otočení Katky, stejně tak, jako ona věděla o každém mém otočení. Nicméně o nás nešlo a naše smečka se vyspala dobře .

 

Na výstaviště jsme dorazily časně, za krásného slunečného úsvitu. Parkoviště jsou v Brně velká a prostorná, v celku nedaleko od pavilonů. Jediné co skutečně překvapující je cena 180 Kč za parkování, které je (i za tuto cenu) nehlídané.

Kerni šli opět první a protože Katka měla na předvádění své dvě krasavice a já jen jednu, tak jsem se Montyho ujala tentokrát já (aby to bylo spravedlivé ) . Získal krásný CAC a CACIB a tím splnil podmínky pro udělení Českého šampiona.

Dál nastupovala do kruhu naše dorostenka Bibi. I té šlo předvádění moc hezky a paní rozhodčí se moc líbila. Katka z ní měla velkou radost.

Z naší smečky výstavní čtveřici uzavíralo klání Fency s Kenie. Kenie ač v Trenčíně získala CACIB, tak není ještě v dokonalé výstavní srsti, resp. je v kratší srsti, takže paní rozhodčí se rozhodla pro Fency, která získala CAC.

Po "souboji" sester nastoupil opět do kruhu Monty, tentokrát soutěžil o titul BOB - Vítěz plemene. S námi šel do kruhu pes Donut Kajša Ondra (získal titul CAJC a Mladý vítěz plemene) a fena Vanesa od Fossinky s titulem CACIB. Vanesa si odnesla i titul BOB. Nemám nic proti verdiktu paní rozhodčí, jako spíš proti zdůvodnění : ".... aby to bylo spravedlivé, mladý pes půjde do závěrečných soutěží o Junior BIS, tak to zadáme feně ...."

Nejsem si jistá, zda se takhle "spravedlivě" vybírá ten nejhezčí zástupce plemene. 

Odvezly jsme věci do auta a šly jsme koupit smečce pochoutky na odpoledne a "zapít" naše úspěchy. Brno je zatím jediné výstaviště, kde čepují ten nejlahodnější nápoj, který kdy byl vyroben. Tato limonáda je ta nejlepší věc na světě, která je úžasná tím, že nemá vůbec žádnou chuť. Každá jsme si dala poctivý půllitřík a bylo nám dobře

Po občerstvení a nákupu sušených laskomin pro naše miláčky jsme se vrátily k autu, kde už jsme byly netrpělivě vyhlíženy 

Nemohu si odpustit poslední fotku z výstaviště, kdy nás tito dva příslušníci svou záslužnou činností chránili před řidiči, kteří by mohli náhodou přehlídnout semafor.. Stáli totiž u fungujícího semaforu a když na něm padla zelená, tak pouštěli auta , když padla červená, tak auta zastavili .....

Skončily jsme tedy brzo, nebylo nač čekat dál a tak jsme se, po příjemném rozhovoru s našimi kamarády od kernů, vydaly zpět na hotel vyvenčit naší smečku. Počasí nám přálo a psům se v lese líbilo :

(další fotky jsou pod článkem)

 

Našly jsme cestou i zloděje . Asi tam byl už dlouho, protože saně a spřežení mu trošku ztuhlo

Mám jednu otázku na v dopravě se orientující muže. Pokud bych uviděla toho šílence řídit vůz a lekla se jeho převleku, jsem za dopravní nehodu vinna já nebo on ??

Viděly jsme i prolézačky mého mládí . Dnes bych na nich ale kotrmelce už nezvládla .

A nakonec jsme neodolaly slunečnému počasí a romantice lesa a fotily jsme rodinné "momentky"

naši věční milenci .... Monty je skutečně jediný pes, kterého Kenie snese a nebála bych se říci, že miluje. Všechny ostatní žere na potkání. Když se na ně tak pokaždé dívám, přemýšlím o tom, zda jejich lásce nedat znovu prostor a nechat jí znovu dojít naplnění . Myslím že minimálně Monty by rozhodně nebyl proti .

Fotka matky s dcerou ....  co dodat víc ... snad jen - všimli jste si jak se drží za ruce ? (to nebylo aranžované, takhle si lehly samy)

Závěrem celkové rodinné foto maminka+sestra+švagrová Fency, dcera+neteř Bibi, strýček+manžel+švagr Monty a sestra+manželka+teta Kenie . Trošku zmatek, že ? Inu, záleží z pohledu koho se na tuhle fotku budete dívat .

(Kenie se na Montyho tiskla sama - ona ho má prostě ráda)

 

Podvečer jsme strávily se smečkou v posteli, oslavovaly úspěchy a nechávaly je odpočinout před nedělí. Kenie zabavila jediné křeslo, které v pokoji bylo a měla tak dokonalý přehled o celém dění, aniž by se hnula z místa .... těžká je práce Alfa feny ....

Ráno se můj "černoušek" vyspinkal do růžova .... vůbec jsme s Katkou nic nechápaly, protože sotva ráno Kenie vstala, začala si sama o sobě hrát s Bibi ... asi jí už konečně vzala na milost a pustila na jedno z nižších míst ve smečce.

Monty se snažil vyžebrat si snídani, ale měl smůlu ... instrukce od Jitky byly jasné ... škvarky se podávají až ve výstavním kruhu .

Neděle nebyla na počasí tak hezká jako sobota. Pršelo, bylo sychravo a zima. Naštěstí kerníci opět začínali.

Monty, ač včera nedostal večeři, tak dnes byl dle slov pana rozhodčího přerostlý ... resp. "získal" druhé místo JEN proto, že je na horní hranici výšky ....  opět tomu moc nerozumím, protože buď je pes výškově ve standardu a pak je v normě a nebo je přerostlý a pak si zaslouží "penalizaci" .... Takže dnes Monty V2, resCAC, resCACIB.

Bibi byla sama, získala sice velmi nadějnou 1, ale pan rozhodčí jí prohlásil za "... tlustou, má zhubnout..." . V tomto okamžiku jsem začala mít pocit, že na Slovensku (protože odtud byl pan rozhodčí) mají kerny malé a pravděpodobně rachitické. O další feně pan rozhodčí prohlásil že má minimálně 40 cm (míru bral podle svých prstů) a že kern má být jako kern a ne jako bedlington ... to už nám úsměv zmrznul na rtech a když o uších postavených na straně hlavy prohlásil, že takhle vypadá správně nasazené a nesené ucho, tak už jsme si mysleli všichni své ......

Kenie se svou výškou pana rozhodčího zaujmout nemohla, to bylo jasné již předem, ale Fency se snažila jak mohla a získala titul resCACIB.

Titul BOB si dnes odnesl Brent z Klče.

Nevím jestli se mi to zdá, nebo zda je to poslední dobou v módě, ale čím dál tím častěji se na výstavách objevují psi v podsadě, psi hned po trimu a psi neučesaní či neupravení. Netvrdím že moje feny jsou vždy v dokonalé výstavní srsti, každý kdo má plemeno, které se musí nějakým způsobem upravovat ví, že dlouhodobě udržet výstavní srst je poměrně těžké. Ale přesto ... doba, kdy nikdo neuměl kerny upravit a tak chodili na výstavy tak jak přišli ze zahrady, tady byla už cca před 10ti lety. Trend v zemi původu a v severských zemích, které udávají směr vývoje plemene je jiný. Kern by sice měl působit rozcuchaným a uličnickým dojmem, ale to vše by mělo být pečlivě vytrimováno, upraveno a "vymodelováno".

Všichni kdo byli na kurzu trimu v Rybníkách, který vedla paní Mette z CHS Zalazar ví, že kern se musí připravit na výstavu cca 6-8 týdnů předem, v závislosti na rychlosti, kterou zarůstá. Někdy je potřeba základní trim provést i dříve. Jenže u většiny kernů v Brně jsem měla pocit, že byli na výstavě hned po trimu a nebo naopak, že by trim nutně potřebovali. V dorostu a třídě mladých se dá snad ještě pochopit, že majitel neví jak rychle srst  zarůstá, ale ve třídě otevřené .... ?

Dost lidí u nás spoléhá na to, že je zde kernů málo a tak je v podstatě jedno, jak půjdou na výstavu ... Doporučovala bych jim návštěvu například Rakouska, kde by velice rychle změnili názor a s ostudou vycouvali z kruhu. Pokud v zahraničí nebudete mít upraveného kerna do posledního chloupku, tak na dobré umístění můžete velice rychle zapomenout.

 

Znovu nebylo nač čekat dál a protože déšť postupem času přešel ve sníh a letmé poletování v pořádnou chumelenici, vyjely jsme rychle k domovu, dokud je dálnice ještě průjezdná.

I tak jsme jely pomalu, opatrně a bez zbytečného riskování.

A protože, jak jsem psala výše, je potřeba kerny upravit na výstavu včas a pečlivě, zajely jsme ke Katce do salonu a všech pět z naší smečky (včetně Que) se postupně ocitly na trimovacích stolech .

 

 

Další fotky ze sobotní procházky :

 

 

 

najdete schovaného kerna ?