Švédi v Mariboru

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Švédi v Mariboru

(19.04.09)

 

Slovinsko je poměrně daleko a tak, pokud tam člověk touží jet, vyplatí se hledat dvoudenní výstavy, aby byla "větší šance" . Protože Kenie i Gas mají po dvou slovinských CAC, domluvily jsme se s Petrou, že zkusíme štěstí na dokončení Slovinského šampiona a vydaly jsme se do Mariboru, kde byly dvě výstavy v jeden den.

Ráno byla národní výstava a odpoledne teriérská speciálka.

S přihláškami jsme trochu váhaly, protože obě výstavy měli posuzovat švédští rozhodčí. Nakonec jsme to riskly a přihlásily se.

Po zkušenostech s dlouhými cestami jsme vyjely o den dříve, abychom předešly infarktovým situacím při objížďkách a zácpách a také bychom my i psi byli na výstavu pokud možno odpočatí.

Na nejvyšším kopečku Alp jsme zastavily na venčení a samozřejmě i focení .

Na procházku jsme si foťák bohužel zapomněly vzít a tak fotky šťastných kernů prohánějících se po nádherných rakouských loukách nemáme.

Díky Milošově navigaci jsme cestu zvládly bez problémů a dojely až na místo ubytování. Měly jsme rezervovaný privát přímo pod úpatím slovinských hor. Ubytování bylo hezké, lidé celkem milí, ale pro příště si myslím, že by nebyl problém vyjet jen tak a najít ubytování na místě, protože pokojíky zde pronajímali téměř všichni.

Gas s Kamei, která s námi jela na výlet, zalehli ihned do postele a odmítali vstávat . Kenie zalezla pod postel a odmítla se i fotit . Po krátkém odpočinku jsme je stejně vytáhly na krátkou večerní procházku do blízkého lesa.

Kamei ihned objevila potůček a i když v něm bylo vody po kotníčky, nezapomněla se vykoupat . Na další focení už byla tma a protože jsme byly po dlouhé cestě unavené, zalehly jsme a odpočívaly před nedělním kláním.

Druhý den jsme si mohly přispat, protože výstaviště bylo vzdálené necelých 5 km. Opět, díky navigaci, jsme vše našly bez problémů a včas. Na výstaviště jsme prošly v pohodě, ale bylo to prvně, kdy jsem viděla kontroloval čipy dle PET pasů.

Výstava byla venku, kruhy krásně označené, prostorné, stoly s neklouzající podložkou. Bohužel počasí nás trochu zlobilo, bylo poněkud větrno a celý den poprchávalo. Takže úkol do příště - koupit stan .

Protože ač jsme se snažily jak jsme mohly, tak udržet nagelované a učesané psy ve výstavní úpravě za drobného deště, bylo téměř nemožné.

Hned po ránu se k nám přidala i Jana Kadnárová s Mambem a Lilli, kteří předstírali, že minimálně 14 dní vůbec nedostali najíst . Dále dorazila ještě Petra Svobodová s Morrisem a Eva Cherýnová s Brentem.

A pak už jsme v družném hovoru čekali na ranní posuzování. Čekání nám zpříjemňovaly neuvěřitelné skoky ohebné borderky, která se rozcvičovala na dogfrisbee. Moc se mi líbila, byla skutečně DOBRÁ .

Dopoledne nás posuzoval pan Henryk Johannson. Všechny jsme byly na posuzování zvědavé, protože přece jen .... ve Švédsku mají poněkud jiné typy kernů, než u nás.


Jako první nastupoval do třídy mladých Morris. Pan rozhodčí posuzoval poměrně přísně a tak si Morris odnesl sice známku Výbornou, ale bez titulu CAJC.

Další se předvedl krásný mladý pes po Sensei´s Chefi. Moc se mi líbil. Odnesl si také výbornou a také bez zadaného titulu. Na to že to byla jeho první výstava je to myslím úspěch, i když podle mě na zadání titulu měl.

Ve třídě otevřené byl Gas, který si (bůh ví proč) odnesl známku Velmi dobrá.

Následovali šampioni psy, nejpočetněji zastoupená třída - dvou jedinců , kde se předvedl Mambo a Brent. Zde se pan rozhodčí rozhodoval poměrně dlouho a nakonec zvítězil Mambo se známkou V1, CAC a Brent s Výborná 2.

I ve třídě otevřené fen se předvedly dvě "soupeřky", a to Kenie a slovinská agiliťácká fenka. Přestože nebyla tak špatná, tak panu rozhodčímu se vůbec nelíbila a víceméně jí odporoučel z kruhu. Kenie si odnesla známku Velmi dobrá.

Jako poslední nastoupila Lilli, která je v srsti po štěňatech (stejně jako v tomto období Kameika). Lilli se panu rozhodímu celkem líbila, ale nestačil žasnout nad její úpravou a proto si sice odnesla posudek, ale s verdiktem - neposouzena . Přiznám se, že tohle jsem ještě neviděla .

HA HA HA .... bylo tedy víc než jasné, že dokončit šampionáty se nám tento den nepodaří.

Spadla nám brada a začali jsme všichni hledat klíče od auta, že jedeme domů ..... nálada na bodu mrazu.

A protože nám čas do odpoledního posuzování ubíhal pomalu, Jana odbíhala předvádět i jiné psy, tak jsem se s Petrou dala do trimovaná Kameiky. Tedy ... já trimovala, Petra držela. Držela skvěle, Kamei dostala formu (i když je naprosto holá), takže jsem jí vytvořila linie a jako štěně v dorostu by vypadala super. Jak budu přesvědčovat za 5 dní paní Letáčkovou, aby jí dala BOB, to fakt nevím ....

No a pak začalo odpolední posuzování a znovu švédský rozhodčí – tentokrát žena, paní Cindy Petersson.

To už jsme nečekali žádný zázrak, spíš další pohřeb, ale když už to máme zaplacené, tak co, že jo .....

Lili opět v šampionech, ale Jana se rozhodla, že jí nevystaví a nechala jí v autě.....

Tak jsme začali tak trapně načesávat to cosi, co na těch psech zbylo, plnou pusu smíchu (trochu hysterického ještě od rána, a dost upřímného, jak byla legrace) a vůbec jsme to nebrali vážně.

Říkala jsem Janě, ať Lili vytáhne, schválně, jestli taky dostane „neposouzena“. Nechtěla, ale pak jsme se tak chechtali nad jejím „skoťákem“, že pro ní došla, ať mi tedy udělá legraci, když se tak hezky směji

Jana je taky pro každou špatnost

Takže jsme své miláčky jen tak lehce "přelízly" a šlo se na to :

Morris, opět výborná 1 bez titulu

Gas, tentokrát Výborná 1, CAC

Z boje mezi Brentem a Mambem vyšel vítězně opět Mambo a tak o Klubového vítěze nastoupil s Gasem. Zvítězil Mambo.

To už doutnal kousek naděje i ve mě a jak se ukázalo, tak ne zbytečně :

Kenie, s jejím nádherným pohybem, si také odnesla svůj třetí slovinský CAC

Lilli tentokrát získala bez problémů Výborná 1, CAC a v lítém boji i titul Klubového vítěze.

konečný titul BOB si odnesl nádherný Mambo.

Takže .... vůbec nic jsme nechápaly, protože :

to všechno prosím v jeden den !!!

pár hodin po sobě !!!

a oba švédští rozhodčí !!!

A posuďte sami, jak se nám ti psi od rána do odpoledne změnili, myslím, že další komentář není třeba :

  Henryk Johannson Cindy Petersson
Morris - Petra Svobodová V1 V1
Gas - Petra Musilová VD V1, CAC
Mambo - Jana Kadnárová V1, CAC, BOB V1, CAC, KV, BOB
Brent - Eva Cherýnová V2 V2
Kenie - moje VD V1, CAC
Lilli - Jana Kadnárová neposouzena V1, CAC, KV

Slovinského šampiona se nám tedy s Petrou nepodařilo dokončit a tak budeme muset zkusit štěstí zase někdy příště .