Wieselburg

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Prosluněný Wieselburg

... a Romantik Strasse na břehu Dunaje

(09.04.2011)

Další rakouská výstava   a další pokus o získání prvního rakouského CACA pro Sylvi i pro Bíbu, tentokrát v krásném Wieselburgu .

Wieselburg není od Prahy daleko a i když se nejede celou dobu po dálnici, tak cesta je vesměs klidná a pohodová. A tentokrát, i díky Milošovi, romantická .

 

Abych vše uvedla na pravou míru a nezavdávala zbytečně podněty ke zbytečným řečem, tak Miloš nastudoval jinou, než pro nás obvyklou trasu, která nás vedla podél Dunaje (jak je možné, že všude kam jedeme, teče Dunaj ) a kus cesty se přímo jmenoval "Romantik Strasse" .

Nicméně, zpět k výstavě .

Dnešní klání ve výstavním kruhu bylo skutečně mezinárodní, sešlo se tu sice "jen" 15 kerníků, ale ... 5 z Čech, 3 ze Švýcarska, 3 z Itálie a 4 z Rakouska. Výsledky byly různorodé, ale vesměs jsme opět na elitu ze zahraničí neměli. Ale výstavní klání není pro dnešní den to nejdůležitější, o čem jsem chtěla psát a co z obyčejného výstavního dne udělalo nezapomenutelný zážitek .

Hned ráno, poté, co jsme se zabydleli u kruhu, za námi přišla Sissi, kterou známe z rakouského teriérského klubu a výstav a také jako velmi úspěšnou chovatelku australských silky teriérů, s prosbou o "zapůjčení" našich kerníků, neboť tato výstava je hospitační, tj. budoucí rozhodčí si plní svojí kvalifikaci.

Protože kerních rozhodčích není nikdy dost a těch skutečně dobrých, kteří plemeni rozumí je ještě méně, rozhodli jsme se zapůjčit svá zvířata a ukázat, jak má správný kern vypadat . Stejný názor s námi sdílela i Brigitte ze Švýcarska, která se rozhodla zapůjčit svojí fenku Klárce. Klárka se snažila předvést Jazz jak nejlépe uměla, bohužel, vzhledem k tomu, že se viděly prvně a neměly moc času na trénink, tak předvedení nebylo úplně 100%, nicméně i tak byla Brigitte spokojena.

U hospitace o nic nešlo. Sissi a její kolega psali na předvedené psy posudky, které byly posléze konfrontovány s posudky psanými v kruhu. I zde se nejdříve chodila rovinka, trojúhelník a pak předvedení na stole nebo na zemi. Rozhodně, musím oba pochválit, k pejskům se chovali velmi korektně a mile a prohlíželi je skutečně velmi důkladně. Uvidíme, jak si povedou ve výstavních kruzích, až se s nimi setkáme jako s rozhodčími, na "druhé straně barikády" .

Pak nastalo klasické posuzování v kruhu. Z českých psů nejlépe dopadl Sam, kterému se podařilo získat další rakouský CACA a má tak krásně našlápnuto k Rakouskému šampionovi. Sam měl tentokrát víc štěstí než my, protože byl ve třídě sám. Všichni ostatní byli ve třídách po dvou psech, takže skončili na druhých místech, Švýcaři a Italové nás prostě převálcovali . Nicméně, posuzování bylo korektní a víceméně jsem se s panem rozhodčím shodla. Takže i když cíl mise splněn nebyl, rozmrzele jsem se rozhodně necítila. Byla to krásná výstava v duchu fair play - alespoň já z ní měla takový pocit.

Domů jsme ale ještě nejeli. Klárka byla hlášená na JH a protože se jim se Sylvi dařilo, postoupily do odpoledního finále .

I odpoledne se obě snažily jak mohly, Sylvi stála jako panenka a Klárka si dávala pozor na vše potřebné, takže z pěti dětí, které do finále postoupily, se dostaly až do nejužšího výběru posledních dvou .

Tady se ale paní rozhodčí rozhodla, že superfinalistům "zadarmo" nic nedaruje a nejen že obě holčičky znovu potrápila figurami a to jak sólovými, tak společnými, ale došlo i na výměnu psů .

Obě mladé slečny se výměny zhostily velmi zodpovědně a opět předváděly figury jak sólové, tak společné. Musím pochválit i oba pejsky, protože i oni spolupracovali s vyměněnými handlery bez problémů a neztěžovali jim předvedení.

Vítěz musí být vždy jen jeden, a protože v posledním okamžiku se vipet rozhodl lehce potrápit svojí paničku, tak zvítězila Klárka se Sylvi . Pro Klárku je to druhé vítězství na rakouské mezinárodní výstavě .

Ve skupině starších handlerů zvítězil opravdu velmi dobrý handler Max s krásným afgánem. Dle rakouských zvyklostí chodí vítězové mladší i starší kategorie o vítěze JH celého dne. Ani zde paní rozhodčí nikoho nešetřila a i zde došlo na výměnu psů. Co bylo naprosto neobvyklé a co mě velmi zaujalo bylo, že oba mladí handleři byli sladěni se svými vlastními psy. Tj. Klárka byla v černém ke světlé Sylvi a mladík ve světlém obleku k černému Kessi. Ovšem po výměně psů Klárka naprosto splynula s afgánem a Maximilián (syn pana Mayera z rakouského klubu teriérů) totálně splynul se Sylvi - lépe to vyjít prostě nemohlo - ani jeden z nich totiž v tuhle chvíli neměl výhodu kontrastního oblečení.

Oba předváděli dokonale - vždyť byli oba vítězové svých skupin, ale opět, vítěz může být jen jeden a tak si první místo odnesl Max.

Pak už nebylo nač čekat, vzali jsme tedy všechny věci, holky, Klárku a pohár a šlo se balit auto a venčit. Teplé, téměř letní počasí, zlákalo holky k osvěžení ve vodě. Klárka se chtěla koupat taky, ale naštěstí neměla s sebou plavky a bez plavek jsem jí to zakázala já .

 

Cestou domů podél Dunaje jsme nemohli neudělat zastávku na focení a pokochání se krásnou přírodou a slunečným počasí.

Zatím co se někteří kochali přírodou, jiní měli hlad a přemýšleli, kde všude se dá najít něco k snědku .

Byl to opravdu krásný den s milými přáteli a za takové krásné, prosluněné dny jsem opravdu ráda . Kéž by jich bylo v životě víc .