Vánoční HTG 2017

13. 07. 2023

 

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Vánoční HTG 2017

(30.12.17)

 

Letošní vánoční sraz HTG byl v pořadí již 10tým setkáním HTG . A protože jsme chtěli nějaké zvláštní místo na setkání, rozhodli jsme se sejít se na Americe .

Pro neznalé, jedná se o hotel Alwin u Chlumce nad Cidlinou, kde se konají coursingové závody a tréninky, čehož jsme se rozhodli využít pro naše psí závodníky. Ráno to vypadalo na krásný slunečný, byť poněkud chladný den a tak jsme chtěli využít poslední letošní sluníčko jak to jen jde. 

Sešli jsme se během dopoledne a jako vždy, každý přivezl nějaké pohoštění.

Jako první aktivita nás čekal slibovaný coursing. Nejprve trať vyzkoušeli ostřílení závodníci Dan, Čert, Terka a Aty. Bohužel z důvodu neplánovaného zorání coursingové louky byla trať natažena na menším prostoru a úhly změn dráhy byly poměrně ostré. Proto jsme vynechali druhý běh a raději jsme se rozhodli, že psům dopřejeme delší procházku.

Tréninkovou dráhu si vyzkoušel i mladý Bond (Boyden), syn Amy. Ač byl na trati poprvé, projevil velké nadšení a výdrž a střapeček statečně ulovil .

Po psí aktivitě jsme se odebrali do tepla penzionu a dali jsme si pro změnu aktivitku pro páníčky . Cílem bylo vyrobit psům čichací dečky na hersenwerk = psí hlavolamy. Všichni dostali podložku a nastříhané kusy fleesu a už se uzlovalo . Každý se výroby zmocnil s jiným nadšením, ale myslím, že psi pak byli nadšení všichni .

Když byly spotřebovány všechny nastříhané proužky, dečky víceméně dokončeny a stoly uklizeny, byl konečně čas na ochutnávání dovezeného občerstvení. Letos byly na pořadu dne chlebíčky, jednohubky, cukroví, sekaná, uzené a okurky, různé druhy pomazánek s chlebem, pečené buřty na pivu, slaná buchta a další drobné laskominy.

Řádně posilněni jsme se rozhodli využít počasí bez deště a vyrazit na procházku do lesa. K Irenině smůle a našemu velkému štěstí, je okolí penzionu Alwin rovné, bez jakéhokoliv převýšení, tak bylo možné jít na delší procházku beze strachu z nekonečného stoupání, které jsme ještě měli všichni v paměti z výletu na Plešivec (viz ..... zde) .

Cesta zpátky vedla kolem výběhu se zvířaty, tak jsme mohli pozdravit nejen lamu, ale i koníky . Měli jsme velké štěstí a lama nás nepoplivala .

Čas se trošku nachýlil a po nutném občerstvení po procházce se rozsvítil i stromeček a přišel Ježíšek . Asi jsme byli moc hodní a naši psi také, protože dárečků bylo požehnaně a jeden hezčí než druhý .

A co závěrem? Přece přípitek na všechno dobré do dalšího roku, hlavně hodně zdraví a abychom se za rok zase sešli minimálně ve stejné sestavě jako letos .

Pak už zbývalo jen uklidit a uvést do původního stavu salonek, rozloučit se a protože se počasí zhoršilo ....

... začalo sněžit až chumelit, tak bylo na čase očistit auta a opatrně se rozjet domů.

NASHLEDANOU NAPŘESROK  !!!

 

za fotky děkuji Jirkovi a Ireně