Tomáškův svátek

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Tomáškův svátek

(07-03-15)

 

Letošní první klubová výstava KCHT se konala na den svatého Tomáše. Den jako by předem předurčený k oslavě .

Z 15ti kernů, přihlášených na výstavu, mělo 13 kořeny v naší CHS Hoity-Toity Gang. Ať už to byli přímo naši psi, nebo jejich potomci, či přímo odchovy a potomci našich odchovů . Posuzovat měla paní Vladimíra Tichá, hlavní poradkyně chovu KCHT, která je známa nejen svým spravedlivým hodnocením, ale i tím, že všechny zadané známky zdůvodňuje okolí, takže jsem na posuzování byla opravdu zvědavá.

Jako první nastupoval Tomáškův syn - Atrey Hairy Happiness (matka Terka od Ireny = Dejna z Klče). Aty se představil ve ve třídě štěňátek a vedl si dobře, získal své krásné první hodnocení se známkou velmi nadějná .

Ve třídě dorostu se představil náš vnouček, syn Čerta - Bailyes of Podhay (matka Elite for Solipse Aspekt Poland). Baily má za sebou už pár zvykacích výstav, takže se nenechal zahanbit a získal také známku velmi nadějná .

V mladých se představil pro změnu syn Archieho - Alf z Verdeku (matka Fleret Angel´s Club). Alf byl na své první výstavě, určitě by si zasloužil lepší úpravu i zlepšit předvedení a tak to dnes bylo za VD.

V mezitřídě bodoval Jesse od Aleny. Jesse své předvedení stále zlepšuje a tak celkem s přehledem získal CAC a klubové CC.

Jako další dospělý pes se předvedl Tom ve třídě vítězů. Tom s nadšením svým vlastním prohopkal kruhem, zaujal paní rozhodčí a odnesl si, stejně jako Jesse, CAC a klubové CC.

Protože to byla klubová výstava, ale bez zadávání Klubového vítěze a bez Vítěze speciální výstavy, kluci dál spolu nesoutěžili a oba čekali až na závěrečné posuzování o titul BOB.

Také fenky začaly třídou štěňat, kde se představila sestřička Atyho a dcera Toma - Alysha Hairy Happiness (matka Terka = Dejna z Klče). I Eliška byla skvěle připravená a dobře předvedená, takže i jí patřila známka velmi nadějná .

V dorostu se představily hned dvě fenky - Eliščiny polosestřičky a dcery Toma - naše malá Esme a její sestra Iriska (J´Isména a J´Iris Hoity-Toity Gang). Obou holkám to skvěle šlapalo, paní rozhodčí chvíli váhala, zhodnotila, že Esme má lepší hlavičku a Iriska linii zad a nakonec za předvedení dala Esme na první místo a Irisku na druhé. Ale tak už to je, první může být jen jeden a obě holky dostaly známku velmi nadějná .

Ve třídě mladých byla konkurence největší, přihlášeny byly hned tři feny. Dvě sestry, dcery našeho Ryana - Isis a Iuno Hoity-Toity Gang a dcera Archieho, sestřička Alfa ze třídy mladých psů, Akira z Verdeku (matka Fleret Angel´s Club). Pro Akiru a Isinku to nebylo první vystoupení ve třídě mladých, Iuno byla na výstavě po dlouhé době a ve třídě mladých byla prvně. Bohužel Iuno přijela na výstavu příliš pozdě, v podstatě téměř před začátkem posuzování a neměla tak čas na aklimatizaci a seznámení se s prostorem. Byla z tolika psů, pachů a hluku zmatená a odmítla chodit, takže bohužel místo plánovaného uchovnění skončila se známkou neposouzena, neboť, ač krásná a otrimovaná, její pohyb nebylo možné posoudit. O prvenství se tedy rozhodovalo mezi Isinkou a Akirou. Obě byly připravené, otrimované a dobře předvedené, ale Isinka zaujala svým neuvěřitelným pohybem, který zdědila po své matce Euridice a babičce Kenie a v jejím rodokmenu je ještě umocněn silou pánevních končetin Ryana, takže známka CAJC a BOJ patřila dnes Isince.

Ve mezitřídě byla přihlášena další Ryanova dcera Amy = Chloe Hoity-Toity Gang. Dnes naposledy mohla bojovat o poslední chybějící CCJ / CC pro dokončení Klubového juniora KCHT. Poštěstilo se a Amy se podařilo získat další dospělý CAC a zároveň dokončit Juniora KCHT .

V dospělých fenkách byla Dasha Honey-Eli a Terka = Dejna z Klče. Obě se předvedly krásně, ale přece jen, Terka po odchovu devíti štěňátek potřebuje víc času na zlepšení kondice. Takže vítězem třídy a titul CAC a CC získala Dascha, která tímto dokončila Šampiona ČR.

Posledním dnešním kernem byla Chloris ve třídě vítězů. I ona se předvedla s noblesou sobě vlastní a i ona získala CAC a CC.

Takže o titul BOB se utkal Jesse, Tom, Isinka, Amy, Dasha a Chloris. Všichni krásní, připravení a dobře předvedení, ale Tom je Tom, stále dobře naladěný a ochotný ke všem taškařicím, prostě paní rozhodčí zaujal svou bezprostředností a získal titul BOB .

Dál ale měl být zadaný ještě titul BOS, o který tedy soutěžily jen fenky - Isis, Amy, Dasha a Choris. Paní rozhodčí dnes dala přednost pohybu a tak proti všem očekáváním a s velkým překvapením zvítězila ve fenách Isinka předvedená Irenou .

Takže dnešní dopolední posuzování skončilo krásným úspěchem my jsme pro HTG získaly krásné trofeje - BOB, BOS, BOJ, 4x CAC, 1x CAJC a 2x velmi nadějná .

Po posuzování bylo do závěrečných soutěží dost času, který jsme využili na venkovní focení . Na fotce zleva - Chloris, Esme, Tom, Isis, Terka, Atrey, Iris, Eliška a Amy .

Když už jsme měli tak velké zastoupení HTG, zkusmo jsme přihlásili i chovatelkou skupinu, ve které se představila tři fenky Amy, Chloris a Isis. I když máme ještě co trénovat, tak zdůvodnění pana rozhodčího, že nemůžeme postoupit, protože holky nemají shodnou barvu, nás opravdu "pobavilo".....

Do dalších závěrečných nastupoval nejdřív do třídy štěňat Atrey a Eliška a do třídy dorostu Esme, ale nikdo z nich se neumístil.

Takže dál už to bylo jen na Tomovi, který nastoupil o Nejlepšího nízkonohého teriéra . Tomíkovi dnes výstava opravdu sedla, šlapal jak panenka a tak si ve svůj sváteční den vybojoval třetí místo o Nejlepšího nízkonohého teriéra KCHT .


náš Tomášek