Konec června

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Konec června 2013

aneb, lepší zakončení června jsem si nemohla přát

(29.-30.6.2013)

 

Nikdy jsem si nepomyslela, že za dva víkendové dny se toho dá tolik stihnout .

Abych začala od začátku. Na sobotní dopoledne byla plánovaná výstava v Brně. Proč na dopoledne, no, protože na odpoledne byl v režii zase jiný program .

Naštěstí šli kerníci v Brně jako první - naštěstí !!!, takže jsem mohla směle do Brna jet a doufat, že odpolední, neméně důležitý program, také stihnu .

Do Brna byl hlášený Archie, podruhé do třídy mladých, a stejně jako v Klatovech, získal krásný druhý CAJC a BOJ !! Pak se ve třídě otevřené představil Ryan. Pan rozhodčí Polehňa jej sice dal na první místo se známkou VÝBORNÁ 1, ovšem bez titulu, protože Ryan má prý příliš samčí výraz. No ... nevím, je to pes - samec, ne ? ..... no, ale budiž, rozhodčí má vždycky pravdu .

Pak se ve třídě šampionek sešla Týna s Edikou, obě bojovaly o poslední CAC na Granda, což se nepodařilo, protože nás dnes porazila Graine Kay Solipse, která nakonec získala i titul BOB.

A jako vždy, ve třídě veteránů se prošla po modrém koberci i Kenie, aby si zavzpomínala na staré dobré časy .

Po posouzení nastalo překotné balení a skládání všech našich věcí do auta a rychlý přesun do Prahy. Nezastírám, že jsem byla dost nervózní a doufala jsem, že bude D1 průjezdná v pohodě, protože mě čekal den "D", hodina "H" a promoce "P" .
Tak, a je to venku .

Ve svých letech jsem si nadělila ke svým krásným narozeninám úžasný dárek - dokončené bakalářské studium na vysoké škole, obor kynologie .

Nu, a zrovna dnes, ve stejný den jako byla výstava v Brně, jsme měli promoci .  Naštěstí cestou domů řídila Alena, takže jsme cestu domů zvládly v pohodě a ve skvělém čase - díky Alo !!  Stihly jsme i nechat psy doma, osprchovat se, převléknout do slavnostního, vzít s sebou obě moje děti a dojet včas do auly .

Jak se blížil čas slavnostního nástupu, nervozita stoupala a byla ve mě malá dušička. Přece jen ... promoci jsem měla prožít prvně .

Všechno ale bylo v pohodě, vstávali a sedali jsme si přesně dle instrukcí a i slíbit jsem zvládla vše tak, jak jsem měla .

Po všem tom nezbytném focení, gratulacích a loučení s mými skvělými spolužáky (musím ještě dodat, že z cca 240 nastoupivších do oboru kynologie před třemi lety, nás dnes odpromovalo jen 24 !!!!) mi vehnala do očí slzy Alena, když mě obdarovala touto naprosto úžasnou kokardou, kterou vlastnoručně vyráběla Eva Voborníková . Díky moc holky, tohle jsem tedy nečekala .

Pak sobota pokračovala malou decentní oslavou, odvozem dětí na jejich další víkendový program a obstaráním všech pesanů . No a samozřejmě brzkým odchodem na kutě, protože v neděli nás čekala další výstava, tentokrát teriérská speciálka v Rakousku .

I tam se nám dařilo střídavě oblačno :

Tom ve třídě dorostu - s přehledem Klubový vítěz dorostu s výslovnou pochvalou za předvedení a typ

Archie ve třídě mladých - Klubový vítěz mladých s nádherným posudkem a pochvalou od paní rozhodčí

Ryan - VD2 a i pes, který s ním byl ve třídě byl sice první, ale také s VD. Co se paní rozhodčí nelíbilo, nevíme.

Týna ve třídě otevřených - V2, resCAC. Porazila nás fena paní Angeliky Annacker, která se pak stala i Klubovou vítězkou.

Edika ve třídě šampionů opět překvapila - V1, CACA - protože porazila "legendární" Quick Girl vom Blumengrund . Dokončila tím rakouského Klubového šampiona . Takže už máme doma tři holky s tímto prestižním titulem - Sylvi, Týnu a teď i Ediku .

No a to nejlepší nakonec - Kenie, i přes celkem dlouhou srst, získala Klubového vítěze veteránů, když pobavila paní rozhodčí tím, že jí připomněla éru hippies . Inu, naše Kenie

Takže, nakonec si naše osazenstvo čítající šest kernů odváželo z Rakouska čtyři krásné poháry, jeden dokončený šampionát a dva začaté. Slušný výsledek rakouské mise .

Tím pro nás ještě víkend nekončil. Cestou domů jsme se stavily u dalších kerních chovatelek a až pak jsme razily k domovu. Přijely jsme unavené, vyčerpané, ale spokojené, protože tenhle víkend tedy opravdu stál za to .