Soutěže v Boleslavi

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Soutěže v Boleslavi

(11.04.09)

 

První skutečně jarní výstava v Čechách na nás čekala v Mladé Boleslavi. Tentokrát se jednalo "jen" o krajskou výstavu a tak jsme se s Jitkou a Katkou domluvily a udělaly si společný výlet.

Vzala jsem s sebou i svou dcerku Klárku, protože se jí výstavy zalíbily a chtěla si vyzkoušet soutěž Junior handling. A tak už od rána trénovala s Kamei postoje na stole i chůzi v kruhu

To náš vášnivý fotograf Miloš se zatím maskoval mezi Fency a Bibinou a s úsměvem na tváři pozoroval všechno dění kolem . Ještě natužit hlavu jako Fency a Bíbě a už Miloše mezi kerny nepoznáme .

Aniž bychom se s kýmkoliv jiným domlouvaly či nedomlouvaly, tak do Boleslavi byli nakonec přihlášení jen čtyři kerníci a to ještě úžasně rozdělení :

dorost pes - Zerow od Fossinky - žíhaný

šampion pes - Monty od Jitky - červený

dorost fena - Bibina od Katky - žíhaná

šampion fena - moje Kameika - červená

.... vyšlo to prostě super

Ač jsem v reportáži z Brna psala, že psi a kerni obzvlášť by měli chodit na výstavy upravení a v dokonalé srsti, tak zrovna tahle výstava toho příkladem nebyla . Zerow byl čerstvě po trimu, protože jeho majitelé jsou kerní nováčci a tak zatím ve výstavním dění i úpravě srsti tápou, Bíba začíná být lehce přerostlejšího rázu a zasloužila by si trim, jenže zatím nemá podrosty a Kamei po štěňatech vypadá opravdu velmi velmi "použitě" . Takže jediný komu to skutečně slušelo, byl Monty, který to taky všem ukázal .

Jako první samozřejmě přišel na řadu Zerow, kterého předváděla Katka. Paní rozhodčí byla tentokrát mírná, ne zcela výstavní srst ve třídě dorostu nechala bez povšimnutí a zadala mu známku Velmi nadějný.

Poté jej následoval ve výstavním kruhu Monty, kterého si předvedla Jitka sama a zaslouženě si odnesl titul Krajský vítěz

Po Montym se v kruhu ukázala i Katka s Bíbou a stejně jako Zerow, i ony si odnesly známku Velmi nadějná.

A čtveřici kerníků zavírala dnešní den Kamei. Přiznám se, že jsem se poněkud styděla, ale pro Kameiku to byl první výstavní rozpink po štěňatech a tak šlo spíš o to, abych jí výstavy připomněla. Paní rozhodčí shovívavě pochopila mateřské povinnosti fen a tak i Kamei si odnesla titul Krajského vítěze .

Pak nastal "lítý" boj o titul Vítěz Mladé Boleslavi a to mezi sourozenci Sparkingovými - Montym a Kamei .

Titul si zaslouženě odnesl Monty . Co si však myslel o následném focení, to můžete posoudit sami

Protože kerni šli jako jedno z posledních plemen v kruhu, tak rychle po posouzení musela Klárka utíkat s Kameikou do předkola Junior handlingu.

Klárka už jednou v této soutěži byla a získaly s Kameikou krásné druhé místo, takže již tak trochu tušila o co jde.  Ale zkušenosti, které se získávají časem jí samozřejmě stále chybí. V předkole se snažily obě dvě a postoupily do odpoledních soutěží.

No a protože já i Jitka jsme pro každou špatnost a legraci , tak s Jitčiným souhlasem jsem se stala majitelkou jedné poloviny Montyho - děkuji Jitko. Ne že bych ho chtěla mít doma a nebo se chlubit jeho úspěchy, ale když už jsou si naši Sparklingovští sourozenci tak podobní, že si je pleteme i my, tak jsme se domluvily, že zkusíme nastoupit do soutěže párů . A protože tam mohou jen zvířata v majetku jednoho majitele či spolumajitelů, tak jiná cesta než vlastnictví polovičky Monťase není .

Kamei i Monty dnes měli jít do párů poprvé a proto jsem s nimi i já od rána pečlivě trénovala

Dokonce nám v tom pomáhala i Fency, která dnes jela jen jako gardedáma Bíby .  Chození v páru se najednou ukázalo v praxi mnohem složitější, než jak to vypadá u soutěžících zvířat. Oba sourozenci potřebují v kruhu jinou rychlost chůze a navíc Monty se předvádí při stojícím handlerovi a Kamei za pomoci handlera v kleku. Takže sladit oba dva dohromady dalo trochu přemýšlení, cviku a času. Musím je ale pochválit, snažili se oba a nejlépe jim to šlo takhle :

(poznáte je od sebe ?)

Do odpoledních soutěží nastoupila první Klárka s Kamei. Ač se obě snažily a bojovaly jak mohly, tak Klárka zapomněla přehodit psa mezi sebe a paní rozhodčí a tím pro ní další postup do užšího výběru skončil.

Dál jsem nastoupila do soutěže párů já s Kamei a Montym. Přesto že i my jsme se snažili jak jsme mohli a dokonce jsme si natrénovali chůzi na stejnou nohu (viz foto ), tak ani my jsme nepostoupili. Přesto mám radost, protože poslední jsme nebyli, před námi se pan rozhodčí rozloučil s párem čivav .

Pak nastoupil Zerow s Bíbou do soutěže o Nejkrásnějšího dorostence, opět, ani jeden z nich nepostoupil do užšího výběru.

A štěstí neměl ani Monty, v přehlídce psů s titulem BOB nebo Vítěz Mladé Boleslavi.

Takže jsme vlastně dopadli všichni stejně a všichni krásně . Pak už nebylo na co čekat, navíc se den schýlil k pozdnímu odpoledni a tak jsme se po "povinném" focení sourozenců vydali na cestu domů .

 

My ty páry nevzdáme

příště to všem  nandáme