Zimní HTG 2016

13. 07. 2023

   
Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Zimní HTG

(27.12.2016)

 

Letošní vánoční svátky vycházely časově úplně "hloupě". Štědrý den i Silvestr na víkend, takže všechny dny, kdy jsme mohli uspořádat HTG sraz vyšly na pracovní dny. Ale nebyli bychom to my, kdybychom se stejně nesešli . Demokratickým hlasováním jsme se shodli na úterý 27.12. Zařídili jsme si dovolené a kdo mohl a chtěl, přijel .

Protože je nás už dost a psů ještě víc, není jednoduché najít místo, kde by nás nadšeně přivítali i s naší psí squadrou. Nicméně, i místo jsme našli, hospůdku v blízkosti Věry a Petra. Ale ... asi aby bylo prověřeno naše odhodlání sejít se, člověk míní, pán Bůh mění. Den před srazem jsme se dozvěděli, že z důvodu nemoci není pronájem restaurace možný. Nu, hledat 26.12. volné místo není zrovna jednoduchá záležitost, ale když je chuť sejít se velká, tak všechno jde . Když jsme se nakonec rozpočítali, zjistili jsme, že se vejdeme do domečku k Ireně. A jak řekli, tak udělali, Irča nám poskytla zázemí, za což moc a moc děkujeme .

I když nebyl sníh (naštěstí), tak jsme pojali setkání skutečně vánočně. Už při příjezdu nás přivítal stromeček plný dárků . Proč tam jsou, jsme se dozvěděli až později.

Druhý ustrojený stromeček s dalšími dárky na nás čekal uvnitř. Za sebe musím říct, že se mi Ireny stromeček moc líbil, mám staré ozdoby ráda a navíc ... v jednoduchosti je krása. Byl opravdu krásný a hlavně působil velmi útulně.

Jídlo jsme si navezli vlastní, to už máme za roky srazů "vychytané" a předem se smlouváme, kdo co přiveze, abychom měli "vše" a nic nechybělo. Myslím, že ani tentokrát jsme hlady opravdu netrpěli - měli jsme vařené uzené s okurkami, chlebíčky, obložené místy, kuřecí aspik, vepřovku, domácí chleby, výborný štrúdl z domácího těsta, škvarky s opečenou cibulkou, zeleninu, ovoce a samozřejmě nechybělo ani vánoční cukroví .

A zatím co my jsme jedli, hodovali a povídali si, psi se zatím buď mazlili ....

 .... nebo si užívali her a volnosti venku.

Ale aby to nevypadalo, že jsme nedělali nic jiného, než jen jedli a cpali se. Původní plán byl jiný, ale se změnou místa jsme museli lehce změnit i plánovaný program, někteří totiž přijeli bez psů a jiní byli zase lehce zdravotně indisponováni a navíc počasí moc procházce nepřálo.

Jako první indoorová zábava bylo připraveno hádání přísloví (díky Věro, máš to u nás ). Všichni dostali papír se 17ti piktogramy a obrázky a úkolem bylo poznat a napsat alespoň pět přísloví.

Jenže poté, co někteří "soukromničili" a psali jedno přísloví za druhým, ač se dušovali, že piktogramy neznají, a jiní zase zkoušeli opisovat, byla hranice zvýšena na minimálně 10 správně poznaných přísloví .

Musím všechny pochválit, protože hranici 10ti zvládli všichni, i když Irena nejdřív prohlašovala, že nepozná ani jedno .

A jaká byla odměna? Nu ... právě dárečky na stromečku .
Když už jsme byli "donuceni" jít pro dárky ven, trochu jsme si provětrali hlavy, umravnili rozjívená psiska a protáhli si ztuhlé nohy. Ale zima byla vlezlá, vítr studený, tak jsme se zase rychle šli schovat do tepla.

Při povídání a pojídání dobrot v útulném domácím prostředí u Ireny čas pokročil a tak pomalu, ale jistě nastával čas dalších dárečků . Čtení jmenovek a rozdávání se tentokrát ujala Věra (protože seděla hned vedle stromečku, tak byla delegována ).

Někteří nedočkavci rozbalovali dárečky hned a tak zjistili, že jedním z dárků je i kerní pexeso. A co by to bylo za pořádné pexeso, kdyby ty kerní hlavičky a postavičky byly popsané jménem, že?
Takže druhým hádacím úkolem bylo poznat co nejvíc kernů

Netvrdím, že všechny hlavičky je jednoduché poznat, na druhou stranu, většina z přítomných všechny pexesové kerníky zná, resp. minimálně jednou je viděla, navíc některé obličejíky jsou tak "typické", že jsem si myslela, že není možné je splést.... no ... opak byl pravdou . Kerní poznávačka dávala lidem zabrat a kdo neuhádl, dostal jí za "domácí úkol" .

Pak už opravdu nezbývalo nic jiného, než pochytat si správné psy, pomoct Ireně s úklidem a spokojení a příjemně unavení se rozjet do svých domovů.

Takže závěrem ?


Snad jen přání,

abychom i ten další rok 2017 zvládali s úsměvem