Štěněčí handling

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Štěněčí handling

krajská výstava v Mladé Boleslavi

(3.4.2010)

 

Konečně zase výstava !!!

Po mé nedobrovolné zdravotní výstavní pauze jsem se zase mohla vydat na výstavu .

V plánu byla krajská výstava v Boleslavi. Hlásila jsem Lucinku a Oskárka, Doufala jsem, že by mohla mít Lucinka, po úspěchu v Brně, nějakou šanci na umístění a Oskara bylo potřeba naučit výstavní základy a uvést ho do světa .

Já jela s Klárkou, která měla hlášený handling a Katka s Milošem jeli svým  novým autíčkem, aby ho vyzkoušeli a zajeli . Ráno jsme samozřejmě dorazili tak jako vždy, tedy na "otvíračku" . Bylo chladno, tráva na dostihové ploše a chodníky byly namrzlé.

Takže nabalení v zimních bundách jsme jen doufali, že se počasí umoudří a oteplí se.

Některým z nás totiž byla taková zima, že jsme museli použít všechno naše náhradní oblečení, abychom se pořádně zahřáli .

Katka se snažila zahřát i Lucinku, ale z té se začíná stávat čím dál tím větší závislák (na mě, samozřejmě ), takže se tvářila, že pokud jí Katka okamžitě nepoloží, tak bude zvracet .

Ač počet psů před Lucinkou a před Oskárkem byl téměř stejný, tak dnes při mě stálo štěstí a díky různému posuzování rozhodčích nastupoval Oskar dost dlouho před Luckou. Myslela jsem, že Oskara odvodím sama, ale Klárka si to chtěla vyzkoušet a protože jim to ráno šlo hezky, tak jsem jí nechala .

Oba dva se snažili, Oskárek šlapal jak hodinky, paní rozhodčí se líbil a tak má krásný posudek :

Dobrá hlava s korektním uchem, dobrá čenichová partie, nůžkový skus, dobrý krk, v pohybu dobrý hřbet, dobré předhrudí i hloubka hrudníku, předvedení odpovídá věku

Jen nevím, jestli to "předvedení odpovídá věku" se vztahuje na věk Oskárka nebo věk Klárky . Ale byla to jejich první výstava a já jsem spokojená .

Pak nastupovali Sam, Gas, Bíba a Fency. Vlastně jsme se tady dnes sešli jen my tři s pěti psy . Všichni se stali vítězi svých tříd, Sam a Fency získali titul Krajského vítěze a Vítězem Mladé Boleslavi se stal Sam, který obhájil svou výstavní formu i v odpoledních soutěžích a v III. FCI se umístil na krásném třetím místě !!! GRATULUJI !!!

 

Chvíli po kernech nastupovala Lucinka. To, že se na krajské výstavě sejde osm čivavek ve třídě mladých, to jsem skutečně nečekala. Nicméně, odhodlaně jsme vyrazily bojovat . Lucinka nemá na výstavách problémy, chodí jako princezna a předvedení stále lepšíme, takže jsme postoupily do užšího výběru 5ti výborných čivaviček. Bohužel jsme jako pátí také skončily a to přesto, že Lucka měla nejlepší posudek a panu rozhodčímu se líbila. Nicméně, problém nám dělá naše, stále neuzavřená, fontanelka. U čivaviček se mohou zavírat až do dvou let věku, takže máme ještě nějakou naději . I tak jsem spokojená. Tato výstava je již po roce věku a pokud projde Lucka úspěšně bonitací, tak by i ona mohla mít jednou štěňátka .

I když toho bylo v hale k vidění mnoho zajímavého, například více barevný jork (jsou hodně rozšíření v USA, ale samozřejmě patří mezi neuznaná plemena FCI), nebo jack, který se snažil celé dopoledne dostat se z přepravky (nepovedlo se mu to ), museli jsme jít na předkolo juniorhandlingu.

Z bůh ví jakého důvodu byl kruh pro juniory umístěný venku, jen díky výraznému zlepšení počasí děti nezmokly, ale zimou se třásly stejně. Klárka si na handling vybrala nakonec Oskara. Vodit, resp. spíše stavět Lucku není úplně jednoduché, Fency dnes předváděla naprosté vyčerpání a odmítala s Klárkou kamkoliv jít a Bíbě naopak nechyběla energie a skákala jako žabák za každou mouchou a povlávající travičkou. Takže ... jediný další volný pes byl Oskárek.

Oskar, ač sotva pětiměsíční štěně, stál jako socha a předváděné figury mrskal s naprostým přehledem, takže předkolem prošly úplně hladce . Měla jsem z nich velkou radost .

Dali jsme si oběd, uklidili s Milošem věci do aut a čekali na semifinálové kolo handlingu. Oskar je dokonale pohodový pes, povahově mi připomíná vyrovnanou Kenie. Je to mazlicí a líbací zlatíčko, s ničím nemá problém a nic zbytečně neřeší. Kéž by mu to vydrželo i nadále .

Do semifinálového kola nastoupily všechny děti, které prošly předkolem, najednou. Paní rozhodčí je rozdělila na dvě skupinky, jejichž význam jsme záhy pochopili. V první, početnější skupině byli děti, jejichž počet bodů nestačil na postup do finále a druhá skupinka, čítající čtyři děti, získala plný počet bodů, tj. 60. Klárka s Oskarem se do menší, postupující skupinky nedostaly, ale když jí paní rozhodčí řekla, že se jí podařilo získat 59 z 60ti možných bodů !!! měli jsme všichni velikou radost a Oskar dostal sladkou pusu .

Myslím si, že takové ohodnocení handlingu s 5ti měsíčním štěnětem, které je na první výstavě, je naprosto úžasné a tak ani Klárku nemrzelo, že se neumístila mezi první tři oceněné děti.

Pak už nebylo na co čekat, Klárka si vzala tašku s dárečky, Oskárka a všichni jsme vyrazili k domovu .