Magická moc čísel

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

Magická moc čísel

(13-07-13)

 


Když jsem s Alenou vyjížděla v sobotu chvíli po půlnoci směr rakouský Oberwart netušila jsem, jakou sílu budou pro nás mít dvě třináctky v dnešním datu, třináctka je totiž mé šťastné číslo .

Na tento víkend jsme s sebou brali pro Oberwart Archieho, Euridiku a Kenie a pro maďarské Szombathely ještě Sylvi.

Do Oberwartu jsme přijely chvíli po otevření, v pohodě jsme zaparkovaly a našly si místo u kruhu. Většina ostatních vystavovatelů zde již byla, takže jsme se pozdravili, vyvenčili naše čtyřnohé miláčky a začaly jsme je připravovat pro klání ve výstavním kruhu .

Ještě před samotným zahájením výstavy mi udělal radost pan Mayer z rakouského Klubu teriérů, který přivezl Euridice pohár a diplom za Rakouského klubového šampiona . Hurá, 14 dní po dokončení a máme ho doma. Tomu se říká rychlost .

Před námi byli australští silky teriéři a pak už to bylo na nás .

Jako první šel Archie do třídy mladých. Byla ve mě malá dušička, protože u silek paní rozhodčí rozdala několik VD na víc byla v kruhu hospitantka. Nu, ale Klárka s námi nebyla, takže nebylo zbytí, musela jsem do kruhu já . Archie spolupracuje čím dál tím líp, takže šlapal jako hodinky . I na stole celkem stál, takže jsem v duchu a tajně začala doufat. Paní rozhodčí se Archie líbil, jen mě naprosto vyvedla z míry prostou otázkou na Archieho jméno . Pamětliva všech předpisů a nařízení a dobře si vědoma toho, že rozhodčí nesmí znát jméno psa, jsem naprosto netušila, co mám říct . Až když mi paní rozhodčí řekla, že by ráda znala Archieho domácí jméno, pochopila jsem . To se přece v kruhu říkat může . Paní rozhodčí byla moc milá, na pejsky volala, mazlila se s nimi a moc krásně s jimi zacházela. Milé posuzování. Nicméně, Archie se líbil, pěkně se předváděl, takže druhý rakouský CAJC byl doma .

Po nás nastoupila mezitřída, kde byli hned dva synové Pockera - Hjohoo´s Express Hjourself, ovšem po různých matkách, nicméně, oba ze stejné chovatelské stanice - Trumpington´s. Jedním byl Max (Trumpington´s Quickly) a druhým Rolex. Třetím psem v mezitřídě byl Zalazar in Heaven paní Annamarie Schreiner. Souboj o první místo se svedl mezi polobratry a tentokrát z výstavního klání vyšel vítězně Rolex, Max skončil na druhém místě s resCAC.

V otevřených psech byl jen jeden - Teddy´s Son Vom Blumengrund - V1, CACA.

V mladých fenkách se předvedla opravdu mlaďoučká Vroni Vom Blumengrund  paní Heimrich - V1, CAJC.

Dospělé feny začínaly mezitřídou, kde byla jediná fenka - Cairn-Lady´s Extra For Fulfilled Wish - V1, CACA.

Ve třídě otevřených fen se sehrál stejný souboj o první místo jako v mezitřídě psů - bojovaly zde dvě feny, polosestry po stejném otci, jako psi - dcery Pockera - Hjohoo´s Express Hjourself. A to Trumpington´s Piccata a Limecastle´s One and Only. I zde vyhrála Piccata, Nika byla druhá.

Zajímavé, vidět čtyři potomky jednoho psa po čtyřech různých matkách. Abych tak řekla, všichni byli jiní a přece stejní.

Třída šampionek byla nejvíce obsazená třída fen, byly zde tři feny - naše Euridika, Quick Girl Vom Blumengrund a Abby My Bright Sun Wizard of Wishes. I tady ve mě byla malá dušička. I když Edika Quick Girl porazila před 14ti dny v Grossu, je to stále moc pěkná fena a těžká soupeřka. A Abby, stála na stole jako panenka, takže jsem ve vítězství nedoufala. O to větší bylo překvapení, když si nás paní rozhodčí po posouzení na stole a po několika kolečkách svolala k sobě, a pogratulovala Abby, ovšem za třetí místo. Na druhém místě skončila Quick Girl a světe div se, Edika získala svůj čtvrtý a poslední potřebný rakouský CACA .

Další překvapení bylo, když jsme šli s Bonou (Cairn-Lady´s Extra For Fulfilled Wish) a Piccatou o CACIB. I zde zabodovala Edika a získáním CACIBa dokončila i cestu za Interšampionem .

A aby toho nebylo málo, tak Edika postoupila ještě do klání o Nejlepší fenu, kde soupeřila s mladou Vroni a se svojí matkou Kenie, vítězkou třídy veteránů. I zde se Edice zadařilo a titul Nejlepší fena byl doma .

Protože titul BOB získal Rolex, Edice připadnul oficiální titul BOS .