HTG hrátky

13. 07. 2023

   
Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

HTG hrátky

(05.07.2015)

 

Tak jako se scházíme alespoň dvakrát ročně, tak i letos jsme se rozhodli uspořádat letní setkání HTG, tentokrát rozšířené i o odchovy odchovů HTG . Termín byl domluven dlouho předem a to opět u Věry a Petra na stavbě . Co ovšem nikdo nemohl předem tušit, bylo, že zrovna ten den bude teplota stoupat do extrémních výšek.

Byla samozřejmě možnost setkání zrušit a odložit na neurčito, ale protože není jednoduché najít termín, který by vyhovoval co největšímu počtu účastníků, shodli jsme se, že setkání uskutečníme, jen je přizpůsobíme teplotním podmínkám .

Vzali jsme s sebou všechny stany, přístřešky a slunečníky kolik jich jen doma máme a rozložili jsme stanové městečko a pro psy jsme připravili "ležení" v chladné garáži. Pravda, některým účastníkům (spíš majitelům) se garážový nápad nejdřív moc nelíbil, ale čím víc teplota stoupala a čím lépe v garáži bylo, tím spíš a bez protestů psy do chladu umisťovali .

V průběhu dopoledne jsme se snažili využít ještě únosných teplot na konzultace výchovy a ev. i výcviku kerních uličníků. Petr se věnoval každému jednotlivě a společně se pak snažili najít řešení problému ušité na míru nejen každému pejskovi, ale i majiteli, jeho požadavkům, představám a možnostem.

Poté nastala chvíle pro osvěžení dvounohých i čtyřnohých účastníků . Za dovezené bazénky všem děkujeme, psi z nich měli velkou radost, užívali si vody, lovení balonků, plavání a pak následného válení v trávě.

Po příjemném osvěžení přišlo na řadu agility. Trať i výška překážek byla uzpůsobena každému účastníkovi a podle potřeby se buď trénovaly problematické zóny parkúru nebo se učily nové překážky. Petr s Věrou brali ohledy i na zdraví a možnosti dvounohých účastníků a tak cvičení bylo opět individuální, což bylo fajn, protože necvičící psi nemuseli čekat na sluníčku.

 

Teplota stoupala a stoupala, takže jsme nechali pesany zase odpočinout v příjemně chladné garáži a osvěžovali jsme se výbornými dobrotami se společných zásob. Irena přivezla úžasné utopence, které zmizely jako první, melounů jsme měli nepočítaně a pravda, mizely jeden po druhém , stejně jako krájená zelenina nebo výborné bramborové placky od Aleny. Dobrot bylo samozřejmě mnohem víc, jen si teď nemohu na všechny vzpomenout . Rozhodně ovšem nemohu zapomenout na výbornou točenou chlazenou malinovku od Věry a Petra, které jsme vypili bezmála celých 50 litrů !!!

Co ale všechny nadchlo nejvíc, byla zmrzlina od Jirky a Beátky . Dokonalé osvěžení čokoládové, citronové a vanilkové zmrzliny. Někteří si dali jen tak do kornoutku, někteří do kávy. Rozhodně ... všem přišla k duhu . Díky Jirko !!

Aby mohli psi ještě dál odpočívat, udělali jsme si odpolední pauzu na povídání o všem možném, například i o psích hlavolamech. Model dělala Isinka, která se žravostí sobě vlastní, předváděla jak má pes přemýšlet a jak hlavolamy řešit. Hlavolamy není nutné jen kupovat, lze je vytvořit téměř z čehokoliv, co má člověk doma. Pro ukázku byly přivezeny například i dvě pneumatiky .

Od povídání nás zvednul silný vítr, který nám začal odnášet stany. Nejprve jsme tedy uklidili stanové městečko ...

... a pak jsme se přesunuli dovnitř, kam nás zahnala prudká přeháňka.

Dokonce jsme měli tu čest zachránit čtyři ptačí mimina rehků. Vypadala z hnízda a jejich nešťastní rodiče zmateně poletovali kolem a báli se o život svých maličkých. Věra našla krabici a Petr je vysadil zpět ke komínu, kde šťastní rodiče posléze odchovali tři mláďata. Čtvrtý maličký se pádem z výšky asi příliš potloukl a svým zraněním podlehl.


kerni k dětem prostě patří

Když přeháňka ochladila vzduch a mohli jsme zase ven, nechali jsme celou velkou smečku postupně vyřádit. Nikdo nikoho nesežral a všechny řádící lumpy se nám zas podařilo polapit .

Kdo uhádne jméno krásné berušky, má u mě čokoládu . A prozradím, že já to nejsem .

A další hádanka za dva bludišťáky kdo si to tu hraje s Esme a Isi na schovávanou ?

Ač by se v příjemné společnosti povídalo a povídalo, večer se pomalu překlápěl v noc a nachýlil se čas odjezdu. Nikomu se domů ale nechtělo, takže i když jsme opustili zázemí domečku a nanosili věci do aut, pokračovali jsme v povídání venku. Jen myšlenka na dlouhou cestu domů a zbytek "opuštěných" psů nás nakonec donutila odjet .

Bylo to příjemně strávený den ve společnosti milých lidí. Díky všem, kteří přijeli a vydrželi s námi až do konce .

 

Těšíme se na další příjemné setkání