BIS Dětřichov

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Vánoční HTG 2019
Svendborg 2019
Vánoční HTG 2018
Vánoční HTG 2017
Duo Brno 2017
Zimní HTG 2016
Úspěšné Komárom
Letní Finsko
Před Babou, za Babou
Daleký Přerov
HTG hrátky
Tomáškův svátek
Veni, Vidi, Vici
Magická moc čísel
Konec června
Máj 2013
BIS Dětřichov
Crufts 2013
Rybníky popáté
8 zemí za 6 dní
Daleké Kuopio
Wieselburg
Crufts 2011
WDS Dánsko
Štěněčí handling
Lucinčina premiéra
Šampion 2009
Olomouc na ledě
Pedigree CUP
Podzimní Praha
Putování za tituly
Oddech v Komárnu
KV po dvou letech
Žár jižního slunce
Sobotní hatrick
Kerni v Hradci
Rakousko zdoláno !!
Z Boleslavi do Blavy
Švédi v Mariboru
Soutěže v Boleslavi
DuoCACIB Brno
Výprava na Slovensko
My čekali zimu
Amsterdam
Podzim v Nitře
Budapešť - kdo z koho
Evropský bludný kořen
Duodanube Bratislava
Budapest
Klubová výstava
Šampion šampionů
Ljubljana
Kerní jazýček
Kerni po výstavě
KV na KV
Psi volají SOOS
Uzdravený kerník
Zraněný kerník
Kladno
Magická trojka
Jak probíhá výstava
Oslava maturity

 

 

BIS Dětřichov 2013

(27.04.2013)

 

 

Krajská klubová výstava v Dětřichově je klasika, kterou ráda jezdím. Je to skvěle organizovaná výstava KCHMPP v krásném prostředí na veliké louce u lesa

Letos jsem se rozhodla, že vezmu s sebou všechno, co mám doma a má čtyři nohy .  Takže jel Tom - aby si zvyknul na výstavy a k tomu jsou krajské výstavy jak dělané, Ryan - ani jemu zácvik neuškodí , Týna - chybějí nám bodíky na šampiona KCHMPP a Kenie . Naší sestavu doplňovala Alena s Archiem a vzaly jsme na zkoušku i čivavu Bravuru .

Takže ... abych to zrekapitulovala, v jednom autě bylo naskládáno :

- tři lidé - já, Alena a Klárka

- 5 kernů a jedna čivava - všichni ve své přepravce

- tři židle

- stůl a dvě klece

- dva stany

- no a další povinná výbava - česátka, kabelky, převlečení, svačiny, pití, náhradní podložky do přepravek ....  a kdo ví, co ještě .

Když to ještě shrnu, tak auto bylo naložené tak, že by se tam stěží vešel byť jen papírový kapesníček .

Na výstaviště jsme dojely v pohodě, cesta byla bez problémů, počasí nám zatím přálo. Protože hlásili přeháňky, déšť a zimu, celkem jsme s bály, ale vypadalo to, že nad námi někdo celý den držel ochranou ruku .

Přijely jsme mezi prvními, v pohodě rozložily stany, vytahaly stůl, klece, psy, odnosily židle a tašky, odvenčily náš zvěřinec a čekaly jsme na začátek posuzování. Podle rozpisu měli být kerníci o pár zvířat dřív, než čivavy, takže plán byl vystavit kerny a pak v dalším kruhu naší malou Bravuru, pro kterou to byla výstavní premiéra navíc rovnou ve třídě mladých .

První z našich zlatíček nastupoval Tomášek. Je neuvěřitelný . Na to, kolik mám doma psů, by se dalo říct, že bych už měla být schopná říct, jací kerni vlastně jsou. Nu, to jsem schopná říct - každý je naprostý originál . Nenajdete dva, kteří by byli stejní. I náš Tom je naprosto jiný, než jak jsem kerny dosud znala. Skoro jak bychom ho nemuseli nic učit, na stole chodí sám, vodítku se nebrání, udržuje kontakt s člověkem. Neuvěřitelné zvířátko .

Druhý nastupoval v dorostu Archie . I on se rychle učí a zas ... je úplně jiný než Tom . Archie je jemný, ovladatelný, přitom psa-samce v sobě nezapře. Co mě na něm fascinuje nejvíc, je nádherná oranžová barva. Neznám kerna, který by měl barvu jako on. Jsem na něj moc a moc zvědavá, jak se časem přebarví.

Třetí byl náš Ryanek . I on se panu rozhodčím líbil, dostal skvělý posudek a titul Oblastního vítěze .

Dospělé feny reprezentovala jen Týna, takže titul Oblastní vítěz byl doma. Panu rozhodčímu Klimentovi se moc líbila .

Nu a to nejlepší nakonec - Kenie nemohla chybět .

O titul Vítěz Dětřichova nastoupil Ryan, Týna a Kenie. Pan rozhodčí se rozhodl pro Týnu, čímž jí umožnil vstup do odpoledních soutěží .

Jak už to tak ale bývá, tak člověk míní a okolnosti mění, sotva skončili kerníci, už byly vedle v kruhu čivavy. Klárka sotva stačila dát Kenie Aleně a už utíkala vystavovat Bravuru. Ač byla Brave na první výstavě, zkušenosti žádné, oči vyvalené až na vrch hlavy , tak šlapala hezky, ocásek nahoře. Měla ve třídě jednu soupeřku, 13ti měsíční zkušenější fenku, takže závěr byl jasný - druhé místo. Ale známka výborná a krásný posudek, takže spokojenost .

Pak už byl čas na focení, venčení a občerstvení nás i psů . A protože počasí bylo zatím uspokojivé, resp. bez deště, rozhodly jsme se zůstat na odpolední soutěže .... kdybychom tak věděly, co nás čeká

Jak jsem až z katalogu zjistila, měla jsem nahlášeného Ryana s Týnou do párů (naštěstí už mám pro svou děravou paměť omluvu - svůj věk) . Protože se občas umístí, tak trošku jsem doufala, že zaujmou i tentokrát. Pravda ale je, že naháčci před námi byli úžasní, rotvajleři také, stejně jako akity. Neumístěných nás bylo víc, takže zklamání nebylo zas tak velké .

Pak do závěreček nastupoval Tom do štěňat. BIS baby posuzoval pan František Šimek a Tomášek ho zaujal už při vstupu do kruhu. Do užšího výběru jej vzal hned po krásném malinkém čokoládovém čivavím klukovi a nakonec je stejně tak i umístil. První byla čivava, druhý Tom a pak krásná doga s obrovskými tlapami .

Archie měl v dorostu smůlu, resp. dalo se čekat, že v další třídě znovu kerna neumístí. Takže i když se s Klárkou snažili jak mohli, umístění nebyli.

Pak nastupovala do veteránů Kenie. Ač to tak v přípravném kruhu nevypadalo, do finálového kruhu nastoupilo víc jak 10 veteránů. Posuzoval nás pan rozhodčí Zdeněk Kliment. Nechal nás obejít dvě kolečka, vybral krásného 13ti letého amerického kokršpaněla a pak nás vyzval, abychom udělaly s Kenie ještě jedno sólo kolečko. Kenie opravdu nemá s chůzí problémy a i přes svůj věk má stále neuvěřitelně prostorný a ladný pohyb. Pana rozhodčího přesvědčila a druhé místo ve veteránech bylo také naše .

A nakonec nastupovali všichni Vítězové Dětřichova a BOB ze speciální výstavy eurasierů o titul nejvyšší, tj. o BIS Dětřichov 2013. Vstupenku za kerníky držela v packách Týna . Nevím, čím to bylo, ale dnes se snažila jak nikdy.  Třídu, která zaplnila víc než dva sloučené kruhy, posuzoval opět pan František Šimek. I Týna jej zaujala a když si jí přišel prosahat, poslal nás do užšího výběru. Na rovinu se přiznám, že jsem umístění nečekala, protože zastoupena byla skutečně všechna plemena, která se výstavy zúčastnila a do užšího výběru nás pan rozhodčí poslal sedm. Každý jsme pak ještě předvedli rovinku se zcela volným vodítkem, s čímž Týna problém nemá, zvlášť když mám pamlsek v ruce.

Věděla jsem, že se Týna líbí, ale když pan rozhodčí obsadil třetí i druhé místo, tak jsem se s nadějí na úspěch rozloučila, protože kerni přece BIS nevyhrávají. Opak se dnes stal pravdou a Týna se stala historicky prvním kernem, který získal titul BIS na krajské klubové výstavě KCHMPP .

Moje radost samozřejmě neznala mezí, šťastná jsem byla o to víc, že Týna není dovozový pes, ale mnou odchované štěně .

Výběr mladého nevyzkoušeného krycího psa, od kterého mě někteří zrazovali, vyšel. Fena, kterou jsem si nechala. protože jí lidé, kteří jí původně měli mít ve spolumajetku, odmítli. Štěně, o kterém někteří říkali, že je nevyvážené a že z toho nic moc nebude, dospělo do krásné labutě. Takhle malá baculatá Týna dokázala porazit všechny zúčastněné vítěze a stala se pro dnešní den nejlepším z nejlepších .

Opravdu se přiznám, že v tu chvíli jsem byla hrdá chovatelka, která měla tu možnost zažívat to na vlastní kůži - děkuji Týno a děkuji všem, kteří mi pomáhali, byť se jim určitě někdy zdála moje rozhodnutí minimálně zvláštní .

 

Nu, krásné vítězství byla jedna strana mince. Druhá byly všechny ty nádherné ceny, které se nám podařilo získat - vysavač, 15 kg pytel krmení a dva 7 kg pytle krmení a nepočítaně pohárů .....

Když jsme to všechno odnesly k autu, trošku nám ztuhnul úsměv na rtech. Původně jsme to chtěly naskládat místo Klárky a Klárku nechat v Dětřichově. Pak nám jí ale bylo líto, takže jsme musely takticky zaplňovat auto do poslední volné mezírky. Po usilovné, cca hodinové práci, musím říct ... povedlo se . Jen tak pro pobavení - vysavač měla Klárka pod nohama, takže musela mít nožky složené jako kočka . Ale domů jsme se dostaly .

 

Co mě dnešní den hřálo nejvíc, nebylo vítězství Týny, nebo umístění Tomáška, ze kterého měla obrovskou radost Mette, ale to, že se umístili moji psi napříč všemi věkovými skupinami - štěně - dospělý - veterán.

Občas se totiž setkávám s názorem, že když mám hodně psů, nemohu se o ně dobře starat, nemohu se jim tolik věnovat a jsou "zanedbaní". Může mi být satisfakcí, že moji kerni z různých věkových skupin, kteří byli na dnešní výstavě, zaujali na tolik, že se umístili v závěrečných soutěžích. KDYBY byli takoví, jak o nich někdy někdo říká, nemohli by se umístit. Nebyli by to ti praví hrdí, rozverní a přitom ovladatelní teriéři, nesršel by z nich elán, zdraví a energie a neměli by jiskru v oku a ochotu s námi spolupracovat.

TOHLE je to, na co mohu být myslím právem hrdá a čeho si skutečně vážím. Miluji každého svého psa a věřím, že žádný z nich u nás doma nestrádá . Naše výsledky jsou toho důkazem .

děkuji všem, kteří mi pomáhají a děkuji všem rozhodčím, kteří nás oceňují

Tom - Ryan - Archie - Týna - Kenie