A1 - čívy

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

 

A vrh - druhý pokus

 

ČIVAVY

- těhotenství a miminka den po dni

               

Lucky Girl Bohemia Mandiga                        Cilínek ze Síbrtů

(Lucinka)                                                           (Cilínek)

 

 

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

DENÍK ŠTĚŇÁTEK
 

NAROZENÍ

15.06.11

  

Dnes ve večerních hodinách se nám, trošku nečekaně a předčasně, narodila naše malá zlatá princezna.

Ani ona neměla vstup na svět tak úplně jednoduchý, tak má nasazená ATB a doufáme, že bude dost silná, aby si svůj díl štěstí vybojovala.

 

16.06.11

2. den

 

Naše malá zlatá Anténka (jak jí "pracovně" říkáme ) se zatím drží jak se dá. Zájem o pití má, cecík si dokáže najít a má sílu i na pití. Držíme jí v teple pelíšku na vyhřívací dečce a ještě jí přihříváme ohřívací lahví.

Je malá, krásná a my jí máme moc rádi .

 

17.06.11

3. den

  

No, jak jsem se včera radovala, tak dnes moc důvodů k radosti nemám. Anténka sice pije o 106, má zájem o mámu, Lucka se o ní vzorně stará, ale váhově nejen že nepřibírá, ale naopak nám hubne. Už jsme se dostaly celkem dost pod porodní váhu, tak začínám mít obavy, jak to všechno dopadne dál.

 

18.06.11

4. den

 

Dnes, tak asi půl hodiny před tím, než jsem se tu bezmocí naprosto zbláznila, mi nabídla záchranou ruku Maruška - CHS Rosinala a nebojím se říct, že nám zachránila Anténku . Tímto bych jí chtěla moc a moc poděkovat !!!

Poslala nám totiž pastu pro "nedonošená" štěňátka a Anténka po ní rozkvetla jako fialka .

 

19.06.11

5. den

 

Pasta pomohla nejen Anténce, ale i Lucce (jak jí čistí po aplikaci pasty) a obě dvě jsou jako vyměněné - neuvěřitelné !!!

Anténka poprvé přibrala a já začínám v hloubi duše znovu doufat .

 

20.06.11

6. den

 

Anténka stále přibírá a my doufáme čím dál tím víc. Bojím se radovat se na plno, raduji se z každého gramu navíc a užívám si malého krásného čivavího miminka   .

Kéž by tentokrát při nás stálo štěstí .

 

21.06.11

7. den

 

Konečně máme důvod k oslavě, Anténka dosáhla váhy 100g !!!!

Pro všechny kerní chovatele, je to asi k smíchu, protože porodní váha kerňat se pohybuje od 150g (a to je pěkně malé kerně) po 220g. Takže chlubit se dosažením mety 100g váhy je .... zvláštní. Nicméně, čivička je čivička a protože Anténka první dny po porodu spíše lehce ubývala, tak mám z tohoto pokroku opravdu obrovskou radost .

 

22.06.11

8. den

  

No, tak jak jsem si na začátku myslela, že přibírání čivavátka bude běh na dlouhou trať, tak teď mám zase tak trošku obavy, že nám "vypije" celou Lucinku .

Anténka baští jak zjednaná a Lucka jen leží a drží a drží a drží .

 

23.06.11

9. den

 

Další přibírací den je úspěšně za námi a Anténka má již krásných 126g !!!

hurá !!!!!!!!!!!!!!!

 

24.06.11

10. den

  

Ufff, už je za námi 10 dní a poprvé po té době začínám mít konečně pocit, že to snad bude už dobré ....

Radši jen tak tiše doufám a doufám. Anténka přibírá přímo ukázkově, minimálně 10g za den, takže je z ní malý otesánek. Občas mám pocit, že nám Lucinku celou vypije .

 

25.06.11

11. den

  

HURÁ !!!

Dnes jsme konečně zdvojnásobili svojí porodní váhu !!!!!!!!!!!!

Jupí, Anténka váží to, co čerstvě narozené kerní miminko

 

27.06.11

13. den

  

Tak už máme za sebou dva týdny .

Očíčka se nám stále nerozlepují, ale Anténka už leze po pelechu jako závodník a prohání mamku jak se dá . Jsem zvědavá, co bude dělat, až konečně uvidí .

 

04.07.11

20. den

  

Včera Anténka rozlepila obě očka a už kouká na svět .

Zatím stále ještě hodně spí, tak s ní není žádná legrace. Pokud nespí, zkouší první nesmělé krůčky a nebo baští mlíčko od Lucky .

Lucka jí neuvěřitelné porce a malou neopouští ani na chviličku. Ven jí musím nosit a jinak je stále u své holčičky a zahřívá jí .

 

06.07.11

22. den

  

Anténce jsou tři týdny !!

A já s hrůzou zjistila, že jsem zapomněla odeslat přihlášku štěňat  .... no, nevadí, ještě že se mohu vymluvit na dny volna .

Teď ještě vymyslet jméno, protože na rozdíl od kernů, jméno pro štěňátka musím psát už teď. Po dlouhém přemýšlení, konzultacích a hledání na webu, jsem se rozhodla sahnout pro jména čivavích miminek do španělštiny .

Řeckou mytologii mám pro kerny, v souhvězdích, horách a městech se toho zas tolik nenajde, z drahých kamenů toho taky moc nevyberu, a Azalka se ke jménu CHS zase nehodí .... takže ... naše malá Anténka se bude oficielně jmenovat

AMORA

= láska - překlad a zženštění španělského slova AMOR

 

15.07.11

31. den

  

Amy je měsíc !!!

Naše maličká slaví své první měsíční narozeniny .

Už začíná chodit, i když ... s jejím pořád nacpaným břichem se Aminčina chůze spíše podobá válečnému tažení těžké jízdy , nebo pohybu hrocha .

I při své nemotornosti je to šikulka, z ohrádky se dostane do pelíšku (i přes zvýšený okraj dokáže přesunout obrovský pupek ) a ohrádku už má prošmejděnou celou . Nejvíc času ale zatím tráví stejně v pelíšku, kde baští a spí .

 

Jak vše probíhalo :

Tentokrát se všechno seběhlo hrozně rychle a na honem . S háráním Lucinky jsem počítala až za měsíc, ale Lucka se rozhodla zkrátit si pauzu mezi háráními na 7 měsíců (dosud měla 8 měsíců), a tak mě její "správný čas" zastihl ne zcela dokonale připravenou, navíc v období plném práce, shonu a starostí. Přiznám se, že tentokrát nebyl čas jet za panem doktorem Lázničkou a tak, stejně jako u posledního krytí Kenie jsem se rozhodla zkusit Lucku krýt a ..... děj se vůle boží .

Sedla jsem tedy zase rychle k počítači a začala hledat případné vhodné ženichy, ale tentokrát mě, bohužel, limitovala i vzdálenost, protože, opravdu, času opravdu nebylo nazbyt .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

19.4.11

 

Při pátrání po dlouhosrstém pejskovi, mi padl do oka i Cilínek ze Síbrtů, a tak jsem neváhala zvednout telefon a volat . Musím moc poděkovat paní Síbrtové, se kterou jsem dnes ráno domluvila krytí, a hned večer jsme tam s Luckou jely .

Cilínek se ukázal jako dokonalý krycí pes, málem jsem Lucinku ani nestačila vyndat z přepravky a už to bylo . Den byl opravdu správný, Lucka stála jako panenka a ani moc neprotestovala. V podstatě, takhle rychlé a bezproblémové krytí jsem zažila snad jen s Kenie při našich "Éčkách" . Svázání bylo krásných cca 30 minut.

Uvidíme, zda se dočkáme štěňátek .

 

2. krytí

 

21.4.11

  

Druhé krytí bylo také ukázkové, Cilínek i Lucinka si to užívali, svázání bylo tentokrát kratší, cca 15 minut, ale spokojení byli myslím oba .

 

14. den

 

04.05.11

 

1. očkování Herpes

Po zkušenostech z minulého krytí jsem se tentokrát rozhodla raději nenechat nic náhodě a Lucku jsem naočkovala na Herpes .

 

29. den

 

18.05.11

 

Dnes jsem již zvědavostí nevydržela a vzala Lucinku k panu doktorovi do Slaného na ultrazvuk. A máme potvrzenou radostnou událost - Lucinka má v bříšku malinké vetřelečky .

Počet nevím, ale je jich víc

 

36. den

 

25.05.11

  

Pro klid duše jsme dnes zajely panu doktoru Lázničkovi a počítali vetřelce . Napočítali jsme tři malinké kuličky o velikosti cca 1 cm. Všechna mimča jsou zatím v pořádku a jsou stejně velká .

 

50. den

 

08.06.11

 

Dnes byl čas druhé kontroly miminek u pana doktora Lázničky. Miminka jsme opět viděli všechna tři, srdíčka nám tlučou. Hlavičky jsou stejně velké a mají průměr 1,9 cm .

 

51. den

 

09.06.11

 

2. očkování Herpes

Dnes jsme přeočkovali Herpes. Miminka se krásně hýbou, pohyby jsou jemné a zřetelné. Moc se těším, bojím se a doufám .

 

57. den

 

15.06.11

  

Po nenadálých komplikacích se nám dnes narodila krásná zlatá holčička  .

Její dvě sestřičky bohužel tolik štěstí neměly, takže nám zůstala jen jedna.