"B" Ascon Bohemia

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

 

 

"B" vrh Ascon Bohemia

- těhotenství a miminka den po dni

 

                 Chloe Hoity-Toity Gang                          Mac Cloud´s Unchain my Heart     

(Amy)                                                           (Max)

rodokmen štěňátek

Druhé krytí Amy a další krásný pes z chovatelské stanice "Mac Cloud´s" . A protože se nám tam psi minule opravdu líbili, nebyl důvod proč tam nejet letos znovu . Tentokrát padla volba na Maxe. V podstatě se při tomto krytí bude jednat téměř o stejné spojení jako při prvním vrhu Amy, jen dědeček ze strany otce je jiný. Nu, uvidíme, zda to i tentokrát vyjde .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátek

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
  

NAROZENÍ

11.06.17

 

  

a jsme tu

jsme krásní, zdraví a červení a fotky budou následovat později

Naše krásná šestka, tři holčičky a tři kluci

 

  

13.06.17

2. den 

 

Amy je úžasná mamina, mléka má na rozdávání, o prcky se skvěle stará a miminka krásně přibírají .

 

15.06.17

4. den 

 

Štěňátka rostou před očima . Už mají čisté pupíčky, zbytky pupečníku jsou pryč. Kulatí se jim hlavičky a tloustnou nožky. Je to úžasný věk, kdy jsou štěňátka krásně voňavá, hodná a spokojená . Jen to focení nám dělá trošku problémy, protože se chovají jako klubko háďat .

 

17.06.17

6. den 

  

Amy je neuvěřitelná matka, dnes je štěňátkům teprve 6 dní a už všechna zdvojnásobila svojí porodní váhu !!! Amy nekojí ani mléko, ani smetanu, ale to už musí být snad přímo salko .

A protože bylo krásně a měli jsme volnou chvíli, zkoušeli jsme prcky pořádně fotit .


naše tři princezny                                         a tři princátka


při focení nám vyhládlo

a nakonec pac a pusu na dobrou noc

 

19.06.17

8. den

 

Miminka baští, seč jim síly stačí . Pořád krásně přibírají a Amy se o ně stále vzorně stará - naše úžasná maminka . A protože je mimčům týden pryč, váha je zdvojnásobená, tak další metou je otevření očíček .

 

21.06.17

10. den

 

Stále čekáme na otevření očíček . Štěňátka zatím baští o 106, všichni jsou váhově v rozmezí 500-600g, buřtíci naši .
Jen nás teď trochu trápí vedra, větrat se nedá, průvan není pro miminka to nejlepší a ochlazovat prcky moc nejde. Doufejme, že se počasí umoudří a bude brzo lépe.

náčelník valné hromady

 

24.06.17

13. den

 

A další meta dosažena . I když tedy zatím jen částečně . Princeznám už se otevřela očka, zato princátka si dávají na čas a koukat se na nás zatím nechtějí .

první koukající princeznička

mámo nefoť, ještě spím

 

27.06.17

16. den

  

Z pracovních důvodu nestíháme aktualizovat tak často, jak bychom chtěli, ale miminka i Amy se mají dobře, štěňátka krásně přibírají a Amy se o ně vzorně stará.
Očka se otevřela všem a prckové se začínají stavět na přední nožky a zkouší první krůčky . Jakmile se štěňátka postaví na všechny čtyři, půjde pokrok mílovými kroky kupředu .

 

04.07.17

23. den

 

Dnešní hrátky se štěňátky

Štěňátkům jsou tři týdny pryč, váží více než kilo a pomalu začínají chodit a objevovat svět kolem sebe. Máma Amy zatím plně kojí, ale už brzo naši prckové dostanou první příkrmy. Uvidíme, jak jim bude chutnat .


když je hlava pořád těžká


takzvaná hra .... "udělej bramboru"


zkoušíme první krůčky


nejlepší je někam se plácnout a spááááááááát


kerní brouček
 

 

08.07.17

27. den

 

Štěňátkům bude za chvíli měsíc a začnou být torpéda, takže jsme využili posledních pár dní "klidu", kdy je možné ještě s miminky manipulovat a přemluvit je ke společnému spánku, abychom zkusili pár "uměleckých" fotografií.


Nu ...povedl se opravdu jen pár fotek
 

 

10.07.17

29. den

 

Ještě den nám zbývá do měsíčních narozenin

Štěňátka jsou stále odvážnější a vydávají se na delší a delší průzkumné cesty po místnostech, které jsou jim k dispozici . I v chůzi jsou si čím dál tím jistější a i když si občas ještě nožičky dělají "co chtějí", tak dokážou mizet z dohledu rychlostí blesku .


zkoumáme a lumpačíme
 

 

11.07.17

30. den

 

Slavíme první měsíčniny

Miminka mají za sebou první měsíc. Už vidí, slyší, chodí, všechno zkoumají, reagují na lidi a začínají se vzájemnými hrami. Za chvíli se z nich stane "trestné komando" a budou likvidovat, na co přijdou . Prostě ... čeká nás nádherné období malých uličníků .


všechno ochutnáváme a žereme
 

 

25.07.17

44. den

 

Pracovní a štěňátkovské vytížení nám nedovolilo aktualizovat web tak často, jak bychom chtěli. Za to teď se můžete těšit na pořádnou změnu .
Štěňátka mají za sebou prvních šest týdnů života, už chodí, běhají, hrají si, lumpačí a dovádí. Kromě stálého přísunu mateřského mléka dostávají první příkrmy, a to jak granule, tak maso, aby si noví majitelé mohli vybrat budoucí způsob krmení.
Pokud počasí dovolí, tak již chodí ven a seznamují se se vším, co by mohla venku i doma potkat .

 

26.07.17

45. den

 

Další překvapení, které pro vás máme jsou jména štěňátek .
Konečně tedy můžeme odtajnit, že fenky budou Birgit, Berit, Briana a pejsci Brann, Boyden a Bredon .

 

28.07.17

47. den

 

Z hodných a milých štěňátek se stávají pomalu ale jistě všelikvidující piraně . Zoubky rostou a rostou, takže se musí všechno zkoumat, ohlodávat a trhat . Inu .... malí kerníci .

 

01.08.17

51. den

 

Štěňátka rostou, lumpačí , dovádí, všechno okousávají a prozkoumávají. Doma už jsou opravdu "jako doma" a také venku už nabývají na jistotě. Jejich hry jsou již poměrně "neurvalé", často je používají zuby a pak je slyšet pištění, vrčení, náznaky štěkání a občas i pláč. Toto období je pro budoucí život pejsků zásadní a nedá se nijak nahradit. Štěňátka si musí projít všemi fázemi výchovy mezi sourozenci a se svojí matkou Amy, což jim žádný člověk nemůže kompenzovat.

 

05.08.17

55. den

  

Dnes měla štěňátka velký den. U Věry a Petra byl totiž sraz HTG a tak se socializovalo, mazlilo a taky trošku trimovalo .  Za týden odchází první štěňátka do nových domovů, tak bylo potřeba je na cestu vyfešákovat a otrimovat ouška . Někteří lumpíci lehce protestovali, ale vesměs byli hodní a úprava proběhla v pohodě .

 

11.08.17

61. den

  

Štěňátkům jsou dva měsíce a začínají odcházet do nových domovů. Už vyrostla do krásy, buď mají ouška nahoře a nebo se jim staví. Zoubky mají ostré jako piraně a bílé jako perličky. Zvídavá jsou jako pytel blech a je jich všude plno. Ráda si hrají s lidmi a milují mazlení .

Poslední hrátky se sourozenci a s maminkou Amy. Štěňátka se naučila jak se chovat ve smečce, jak brát ohledy na sourozence i jak uhnout před trestající maminkou .

Doufám, že jsme pro všechny uličníky našli ty nejlepší rodiny a že se budou mít jako v bavlnce. Všichni zájemci se už byli na štěňátka podívat, všem se miminka líbila, tak věřím, že vzájemné soužití bude jen k radosti všech.

Hop a skok do nového domova

 

 

Jak vše probíhalo :

Tentokrát si Amy vybrala na krytí lepší počasí než minule, žádné sněhové přeháňky a žádná ledová klouzačka na Hoře Svatého Šebestiána, žádná vichřice a déšť. I my jsme byli lépe vybaveni navigací, mapou a dalšími proprietami, které nám při minulém krytí chyběly . Jediná "zrada" byla tentokrát v tom, že jsme museli z různých důvodů jet  na otočku, což znamenalo vyjet opravdu brzo ráno a vrátit se až pozdě za tmy. Ale ... zvládli jsme to .

Tato štěňátka neponesou příjmení Hoity-Toity Gang, ale bude to vrh "B" Ascon Bohemia.

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

  

14.04.17

 

Amy se Max líbil, hned na první pohled prohlásila, že "to je ON" a bylo to . Krytí bylo naprosto ukázkové a pohodové .

  

23. den

 

06.05.17

 

Čas na první nedočkavý ultrazvuk a ejhle .... Amy bude zase maminkou .

  

43. den

 

26.05.17

 

Amy je za polovinou březosti a tak byl nejvyšší čas jí otrimovat . Ač to tak nejdřív nevypadalo, tak po trimu vylezlo bříško a Amy už teď vypadá jako chodící soudek .... Do porodu zbývají ještě tři týdny, takže začínáme uzavírat sázky, kolik těch prcků tentokrát bude .

 

  

51. den

 

03.06.17

 

Amy roste bříško závratnou rychlostí a současné horké dny tráví nejradši doma na chladné podlaze. Ještě dva týdny a uvidíme, kolik vetřelečků tam Amy schovává .

  

58. den

 

10.06.17

 

Od dnešního dne by už Amy mohla rodit, resp. dnešním dnem je, jak se říká, "v termínu" . Samozřejmě, čím déle bude miminka "dopékat", tím lépe . Už se ale chudinka sotva valí a špatně se jí dýchá, protože jí miminka utlačují všechny vnitřní orgány. Nu, ještě pár dní a bude líp ...


  

59. den

 

11.06.17

 

Amy už to má skutečně "za pár" a my netrpělivě čekáme, kdy se miminka rozhodnou podívat se na svět. Pro ukázku - jak se Amy během těch dvou měsíců zakulatila .

Tak Amy se rozhodla, že bříško je skutečně obrovské a tak se bude rodit .