N vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

N vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

 Fortuna Hoity-Toity Gang                    Laran Hoity-Toity Gang

(Týna)                                                           (Lerry)

rodokmen štěňátek

 

Volba posledního krycího psa pro Týnu byla víceméně hračka. V Lerryho případě bylo už od štěněte jasné, že je to ON, pes, který patří do výstavních kruhů a byla jen otázka času a toho jak doroste, abych se rozhodla, pro kterou z našich fen jej použiji. Volba padla právě na Týnu. S Lerryho dědečkem Ryanem dala nádherný vrh "Ch", takže budu doufat, že spojení podobných linií, obohacených o rodokmen krásného Lerryho otce opět vyjde .
U štěňat doufám v silné kostry, nádherný pohyb, dobrou srst a málo chybějících zubů.

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

20.09.17

 

Týny prodýchávání nebyli poslíčci, ale začátek porodu. V noci se nám narodili dva krásní žíhaní kluci a pak Týna spokojeně spala. Protože jsme očekávali miminek víc, vzala jsem jí ráno pro kontrolu k panu doktoru Lázničkovi. Na sonu se ukázalo, že víc miminek se v bříšku opravdu neschovává a tak jsme zůstali na počtu dvou chlapečků . Prostě se nám kluci na sonu zrcadlili na obě strany a proto to vypadalo, že bude štěňátek víc.

a jsme tu

 

21.09.17

2. den 

 

Kluci se snaží, pijí o 106 a krásně přibírají. Týna je zkušená a pečlivá maminka a o chlapečky se krásně stará. Zatím jí "trápí" nalévání kolostra, takže prodýchává jak se dá, ale to už k porodu patří a brzo to odezní. Holt tohle náročnější období musíme vydržet .

hledej miminko

 

22.09.17

3. den 

  

Týna se pořád od kluků nehne ani na krok a dostat jí ven na venčení je téměř nadlidský výkon. Zatím stále prodýchává nalévání mléka a plné cecíky, ale kluci se snaží všechno vypít a od nalitých cecíků jí statečně pomáhají .
Chlapečkům dnes upadly zaschlé pupíčky a mají tak mají bříška bez poskvrnky .

 

24.09.17

5. den 

  

Je před námi trošku "okurkové období". Kluci budou cca měsíc jen spát a pít a jejich nejdůležitějším úkolem je vyrůst, zesílit a postavit se na nožky. Prostě ... z malých tuleňů musí vyrůst pejsci . První a druhý úkol jim jde zatím velmi dobře, když nepijí, tak spí a když nespí, tak pijí, takže věřím, že i třetího úkolu = vyrůst se zhostí s úspěchem .

 

25.09.17

6. den 

  

Kluci jsou na polovině své porodní váhy, nádherně přibírají. Týna má spoustu mléka a tak kluci putují od cecíku k cecíku a pijí, co jim bříška stačí . A pokud nepijí, tak spí. Jako správní bráškové spinkají opření jeden o druhého .

jeden bez druhého ani ránu

 

26.09.17

7. den 

 

Týna je pohodářka a své poslední mateřství si opravdu užívá . Konečně jí netlačí štěňátka v bříšku, tak se může rozvalovat a vyvalovat dle libosti. Nějak nevím proč, ale připomíná mi svojí vzácnou matku Kameiku .

Týna a její chlapečci                          Kamei a její štěňátka

 

27.09.17

8. den 

  

Při dnešním večerním vážení kluci s přehledem překonali dvojnásobek své porodní váhy . Už jsou to velcí tlustí buřtíci a mám z nich opravdu velkou radost . Mají krásné silné hlavy a dostatek tmavého pigmentu.

 

 

28.09.17

9. den 

 

Týna už si chodí od kluků odpočinout i mimo pelíšek, ale pořád zůstává v přímém dohledu a své dva poklady si pečlivě hlídá. Samozřejmě má Tynuška pokoj jen pro sebe a zbytek smečky k ní zatím nemůže.


že by podoba čistě náhodná ?

 

03.10.17

14. den 

 

Klukům je dneska 14 dní a tak své dvoutýdenní narozeniny oslavili otevřením oček . Oba dva otevřeli obě dvě očka a tak už koukají na svět . Začínají také víc zvedat hlavu, stavět se na přední nožky a v době mezi spánkem a krmením "šmejdí" po pelíšku .

nefoooooooť !!!

 

06.10.17

17. den 

 

 

Kluci jsou v polovině třetího týdne svého života. Jak jsem psala, máme okurkovou sezónu. Kluci spí a víceméně je nic jiného ani nezajímá .

spinkáme, spinkáme

 

12.10.17

23. den 

  

Za tu dobu, co jsem nestíhala přidávat příspěvky, se stala spousta věcí . Kluci už se rozhlížejí po okolí, snaží se o první vratké krůčky a dokonce se začínají i nesměle okousávat . Jasně, holčičky to nejsou, ty už by dávno vylezly z pelíšku ven a prohlížely pokoj, kluci jsou větší peciválové a s plným břichem máminy smetany jsou prostě spokojení .
Takže pořád baští a spinkají a zase baští a zase spinkají. A rostou .
Mají za sebou také první odčervení a stříhání drápků. Odčervovací pasta jim moc nechutnala, neznám taky štěně, které by jí mělo rádo, a stříhání drápků zaspali .

a pořád spinkáme

 

18.10.17

28. den

 

Kluci slaví čtyři týdny svého života . Za tu dobu udělali velký pokrok. Vidí, chodí, hrají si a dovádí, začínají mít zájem o všechno kolem a dožadují se lidské pozornosti a chování. Stále pijí mateřské mléko a dostávají již první příkrmy, které jim velmi chutnají . Tenhle věk je okouzlující. Štěňátka jsou roztomilá, ještě nic neničí a jediné, o co mají zájem je hraní, jídlo, máma a lidská pozornost. Nádherný věk .

naši broučkové

 

25.10.17

35. den

  

Máme za sebou prvních pět týdnů . Měli již první návštěvu, která jim přinesla nádherný kus masa . Kluci dostávají maso, ale samozřejmě ne v této podobě a tak měli takový kus spíš jako rozptýlení a hračku. O konečnou "likvidaci" se postarala nakonec máma Týny, která jim ho zase vrátí v podobě mlíčka .

mámo .... co s tím máme dělat ??

 

31.10.17

41. den

  

Klukům je skoro šest týdnů a tak si zaslouží svá jména . Pro vrh "N" jsem vybrala Nestor a Nereus .

Nestor bude tmavší pejsek, protože je opravdu stále spokojený pohodář, podle řecké mytologie Nestor vynikal moudrostí a dobrými radami. Přesně to na našeho tmaváčka sedí .

Nereus bude světlejší pejsek, podle řeckých bájí to byl mořský bůh, přívětivý k lidem. I to na našeho broučka sedí, protože ... kde jinde by se spalo lépe, než u maminky na stole .

spící bratři - Nereus u počítače na stole, Nestor na hračce
 

 

05.11.17

46. den

 

I když nepíšeme tak často, kluci prospívají dobře, příkrmy jim chutnají, jen ta technika nás zlobí, takže další fotky zatím nejsou :-( . Kluci jsou dál odčervení, příští týden nás čeká očkování a čipování a také změna krmení na granulky . Zatím kluci baští maso s doplňky - jen tak pro představu, kluci dostávají maso 3x denně a jedna dávka je už víc než 100g masa, tj. každý sní víc než 50g masíčka na jedno krmení, tj. cca 350g hovězího v lidské kvalitě na den pro oba . Další dobrotou, na kterou si budou muset  zvyknout jsou právě granule a to proto, aby pak přechod k novým majitelům nebyl pro ně tak náročný.

Víkend strávený na výstavě jsem využila k nákupu výbavičky pro kluky. Vůbec se to nezdá, ale za 14 dní už mohou odcházet do nových domovů .... Letí to příliš rychle. Z malých bezbranných válečků jsou už pořádní rošťáci .
A ještě jedna novinka, na příští neděli máme plánované focení, tak snad budou kluci spolupracovat a budou konečně hezké fotky .
 

 

15.11.17

56. den

  

Konečně máme fotky . Díky Lence, majitelce Larana, a její kamarádce Mie Feres máme konečně krásné fotky štěňátek .

naši dva loupežníci - Nestor a Nereus

 

25.11.17

66. den

  

Dnes odešel do nového domova náš brouček Nestor. Bude bydlet v Praze, tak jej budeme mít pod dohledem a doufám, že se ukáže i na trimování .
 

Hodně štěstí v novém domově Nestíku

 

 

08.12.17

2,5 měsíce

  

Nereus stále čeká na svojí milující rodinku. Zatím jsme zvládli druhé očkování, mazlíme se a vychováváme nejen my, ale i kerní holky. Od mámy Týny dostává pořádně za uši a nešetří ho ani Ruby ani Esme . Inu .. socializace a výchova štěněte jak má být .
(jen foťák zlobí, tak fotky zatím nejsou)

Nereus

 

 

23.12.17

3 měsíce

  

Dnes odešel do nového domova i Nereus. Moc se nám po něm stýská, protože tu čekal na novou rodinku tak dlouho a protože je to opravdu veliký mazlík a brouček. Zůstává ale v Praze, takže není daleko a budeme ho tak mít pod dohledem . Pokud vše vyjde jak má, tak se s ním setkáme i ve výstavních kruzích .

Hodně štěstí Neroušku

 

 

Jak vše probíhalo :

Týna se tentokrát rozhodla hárat naprosto mimo termín, tedy víc než měsíc později, než původně měla hárat. Pravda, kdyby hárala dřív, byl by to problém, protože Lerry má povoleno krytí od 22.6. a já trnula hrůzou, že Týna bude hárat dřív a nebudeme moct Lerryho použít. Jenže Týna je hodná holka a tak si krytí naplánovala přesně na Lerryho 15ti měsíčniny !!!

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

22.07.17

 

Lerry je sice povahově téměř klon svého dědečka Ryana, ale protože žije v područí "dračice" malé Amy, chvilku nám trvalo, než jsme ho přesvědčili, že ho Týna nechce sežrat, ani mu ukousnout hlavu . Když pak pochopil, o co při námluvách jde, zachoval se jako "muž" a bylo to i s krásným svázáním cca 10 minut

2. krytí 24.07.17


Dnes se Lerry na Týnu vysloveně těšil a nakryto bylo víceméně dřív, než jsme vůbec vešly do dveří . Svázání pohodových 15 minut .

  

7. den

 

29.07.17

 

Kdybych měla usuzovat z toho, jak se Týna tváří, tak myslím, že štěňátka budou . Týna se totiž tváří jako ta nejvíc březí fena na světě a vyžaduje druhou večeři, což má tedy zatím smůlu . Uvidíme, co uvidíme na sonu za 3 týdny .

  

14. den

 

05.08.17

  

Začínám mít pocit, že pokud je Týna opravdu březí, tak po Lerrym budeme muset chtít alimenty, protože jinak jí neuživím. Nejen že chce druhou večeři, ale už mi ujídá i snídaně .

  

24. den

 

14.08.17

  

Dnes jsem nedočkavě vyjela na sono k panu doktoru Lázničkovi, aby viděla, jestli něco uvidíme a jestli Týna náhodou "nekecá". A nekecá holka moje chlupatá . Viděli jsme krásné malé kuličky. Počet štěňátek je zatím překvapení, protože si je Týna nasoukala až do hrudníku, ale i tak jsme na první kouknutí jsme viděli asi čtyři miminka .


miminko číslo 1 a miminko číslo 2 ..... a ty zbylé vypadají úplně stejně

  

30. den

 

20.08.17

  

Měsíc březosti je za námi a Týně se začíná napínat bříško. Tedy, ne, že to na ní bylo moc vidět, ale začíná vypadat jako v dost blahobytné kondici . Od teď začínají štěňátka rychle růst, takže Tynuška už dostává kromě večeří i snídaně..

  

39. den

 

29.08.17

  

Dnes další kontrola a počítání miminek u pana doktora. Týna je tentokrát tajnůstkářka a miminka pořád schovává, takže počet miminek je pořád záhadou .

  

52. den

 

11.09.17

  

Poslední kontrola u pana doktora Lázničky a poslední počítání miminek . Jsme zkontrolovaní, schválení a spočítaní. Miminka jsou stejně velká, vypadají v pořádku a vypadá to, že budou opravdu čtyři - dvě natočená hlavičkou a dvě zadečkem. Jen pohlaví a barvičky zatím neznáme  .

  

59. den

 

18.09.17

  

Máme pár dní do porodu, tak nervozita už lehce stoupá . Týna má tak obrovské bříško, že na vyvýšený pelíšek už nevyskočí. Takže polehává na "přízemních" poduškách a čekáme na den "D" .

  

61. den

 

20.09.17


V pozdním odpoledni začala Týna prodýchávat. Uvidíme, jestli se jedná jen o poslíčky a nebo jestli nás bude brzo víc .