"N" Sparkling Heart´s

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

 

"N" vrh Sparkling Heart´s

- těhotenství a miminka den po dni

 

  Bundy of Territunes                    Tiger des Vents du Westhoeck     

(Que)                                                           (Tiger)

rodokmen štěňátek

U Que a Tigera se jedná o opakované spojení. Nestává se tak často, aby se spojení dvou psů opakovalo, ale z prvního krytí se narodilo pět nádherných štěňátek, velmi vyrovnaných a úspěšných. Na výstavách se objevují jen dvě, dnes už ne štěňata, ale dospělí jedinci - Kamei a její bratr Kriek (Monty) Sparkling Heart´s. Jsem zvědavá, zda i tato štěňátka půjdou ve šlépějích svých starších sourozenců

Dorostenci "N"

 

Niagara

ve věku 5timěsíců

dnes, tj. 1.11. jsem viděla Niagaru, domácky Nairu, na trimování.

Je to krásná dorostenka. Plnochrupá s kvalitní srstí a nádhernou hlavou. Velmi se podobá své matce Que a tak jsem velmi zvědavá jak doroste a jak se jí povede ve výstavních kruzích.

Nemo

ve věku 5timěsíců

i Nemík se u nás zastavil na trimování.

Je z něj krásný pejsek krátkého formátu, chybí pouze 1x P1.

Jeho majitelé z něj nechtějí mít výstavní zvířátko, ale mazlíka. Již navštěvuje psí školku a musím uznat, že umí skvěle poslouchat.

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátek

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 

 
  

 NAROZENÍ 

25.5.2009

  

Narodila se nám další kerňátka 

Que téměř na den dodržela termín porodu, resp. od druhého dne krytí je dnes skutečně 63tí den

Včera odpoledne začala mělce prodýchávat a hledala po celém bytě úkryt, kam by svoje miminka mohla schovat. Zkoušela se vecpat pod skříň, což se jí s bříškem samozřejmě nemohlo povést , tak hledala další různé úkryty. Venku se zkoušela schovat pod keřem, což jsem jí také nedovolila.

Po ne zcela příjemných zkušenostech z minulých porodů jsem jí celou dobu nezpustila z očí a pečlivě kontrolovala teplotu a jakýkoliv výtok. Teplota klesala pomalu, nejdříve o 0,5 stupně, v noci už to bylo o stupeň. Ustlala jsem si k ní v koupelně, zatopila jsem a čekaly jsme spolu na hodinu "H".

Do půlnoci jsme každou chvíli chodily ven na venčení, při kterém se Que stále pokoušela zmizet v houštinách. Po půlnoci jsme si obě na dvě hodinky odpočinuly.

Pak začala být Que neklidná a začala prodýchávat hlouběji. První voda nám odešla ve 3,30 ráno a štěňátko se narodilo ve 5,05 - pejsek . Po hodině následovala fenka. Bohužel nám zůstala placenta vevnitř a stahy přestaly.

Když ani po dvou hodinách nebyl žádný posun, nečekala jsem na nic, sbalila maminku i děti a po konzultaci se svým vetem jsme frčely do Slaného. Pan doktor Que prohlédl a rozhodl se zkusit nejprve injekci Oxytocinu. Po té se nám narodila celkem v pohodě další fenka a po další injekci ještě pejsek .

Nevím, možná jsem jela na veterinu zbytečně, ale přece jen ... Que i když je velmi pečlivá a zkušená matka, tak téměř 20 hodin před porodem pořádně nespala, odmítala jídlo a už není nejmladší. Bála jsem se o ní i o ještě nenarozená štěňátka a tak jsem zvolila tento postup. Navíc nás před propuštěním pan doktor ještě zkontroloval a byli jsme schváleni . Žádné štěňátko nemá paspárky ani zálomek.

Teď už je Que klidná, stará se o svoje miminka, velmi pečlivě je stále čistí a ve chvilkách klidu dospává dnešní náročnou noc . Štěňátka jsou spokojená, pijí a spí .

Jsem ráda, že porod dopadl v mezích možností dobře... I když, nápor na mojí psychiku to byl.

 Mám pocit, že ještě tak dva porody a stanu se chovankyní doktora Chocholouška .........

a nebo ... mám nápad .... vezmu si veterináře

     

26.05.09

2. den

  

Que se má po porodu skvěle, doufám, že to tak mohu napsat. Mlezivo se nám nalévá, venčení je bez problémů a protože jde o její čtvrtý porod, tak na rozdíl od Kameiky, které dal její první porod zabrat, tak Que už je veselá, neprodýchává, nosí ocásek nahoře a má náladu na legrácky . Bodejť ne, když se toho melounu, co měla místo bříška zbavila .

Naštěstí má chuť k jídlu, tak s krmením není problém, jen nechce od štěňátek vstávat. Ven jí musím vynést a misku jí zatím dávám do pelíšku, kontroluji jí spotřebu vody - aby měla dost mléka pro miminka.

když nejde Que k misce, musí miska ke Que

když baští maminka, tak já chci taky

Naše čtyřčata jsou velmi vitální, lezou, pijou, sami si najdou bez problémů cecíky a když je Que venku, tak se (stejně jako Kameičina miminka) semknou to jednoho klubíčka . Protože je koupelna na severní stranu, tak jim přitápím, aby měla dostatek tepla a neprochladla.

Que dostává Calo-pet pastu, na doplnění vydané energie a jako prevenci před eklampsií.

     

27.05.09

3. den

 

 

Je krásné pozorovat, jak se o děti stará zkušená matka. Zvlášť v porovnání s prvničkami, jakými byla Kenie i Kamei. Que je skutečně velmi pečlivá a svědomitá kerní maminka. Nechci tím říct, že by se Kenie nebo Kamei o své děti nestaraly, ale je to v pohybech, ve způsobu jakým nabízí štěňátkům své bříško a bezpečí a teplo svého krku, jak je přisouvá k cecíkům ....

Ty rozdíly jsou jemné a pro běžného člověka nepostřehnutelné, ale u nás je to už třetí porod během půl roku a tak mám ještě vše v živé paměti

  

28.05.09

4. den

 

 

Je až neuvěřitelné, jak je opět tento vrh vyrovnaný, stejně jako předešlý "K" Sparkling Heart´s. Všechna štěňátka jsou jak přes kopírák, vůbec je od sebe nerozeznám . Je to prvně (pravda, ze tří vrhů), kdy musím nechat jedné fence mašličku, protože bych netušila která je která . U pejsků je to o pět chloupků jednodušší. Těch pět chloupků má totiž jeden pejsek na hrudníčku bílých ..... tedy, zatím je tam má . Jak jim poroste štěněčí srst a budou se trimovat, tak bílá zmizí ...

Čumáčky i polštářky tlapek se jim už dobarvují, narůžovělá mizí a nastupuje sytá černá.

 

29.05.09

5. den

 

 

Všechna štěňátka už mají své zájemce . Zatím jsou všechna ve fázi "zájmu", protože návštěvy samozřejmě zatím ještě nepřijímáme a na štěňátkách také není nic moc k vidění. Jak se budou vyvíjet dál a co z nich poroste, to se uvidí v následujících několika týdnech .

Jména štěňátka zatím nemají, ale po konzultaci s jejich chovatelkou Andreou je v návrhu "vodní vrh N" . Tedy například jména :

pro pejsky : Nautilus, Nemo, Neptun, ....

pro fenky : Nessie, Nymfa, Najáda, ....

Uvidíme, pro co se nakonec rozhodneme

 

30.05.09

6. den

  

Ač je štěňátkům teprve šest dní, tak už se začínají odlišovat. I povahou, i vzhledem - zatím jen velikostí. Největší je fenka s mašličkou, které důvěrně říkáme "Sumo" . Nejmenší je první pejsek, který měl nejnižší porodní hmotnost, tomu říkáme "benjamínek". No a mezitím je pejsek a fenka, kteří mají naprosto stejnou hmotnost i váhové přírůstky ... prostě ... "naše dvojčata"

naše "dvojčata"

 

31.05.09

7. den

  

Štěňátka rostou jako z vody. Tedy spíš ... jako z mlíka . Nejvíc roste naše "mašličková" fenka, už se dostala na dvojnásobek svojí porodní váhy a má 404g !!! Na téměř dvojnásobek se dostal i náš "benjamínek". Porodní váha byla 160g a dnes má 310g . A naše "dvojčata" jsou na středu, oba se drží krásných 350g.

pes-benjamínek, dvojče-pes, dvojče-fenka, fenka-Sumo

  

01.06.09

8. den

  

Dneska všechna miminka slavila svůj svátek . Dort jsem jim nedělala, ale zato dostali všichni dvojnásobnou dávku mléka

Sumo, pejsek, fenka, Benjamínek

 

02.06.09

9. den

   

Sumo se závratnou rychlostí blíží k "magické" hranici 500g. Oni se blíží samozřejmě všichni, ale Sumo má obrovský náskok , už jí chybí jen pár gramů. Zdvojnásobenou váhu mají už všichni a přírůstky mají kolem 40-50g denně .

Těším se, až prokouknou očka ..... štěňátka se asi také těší, protože si začínají procvičovat nožky na "pochoďáky" .

  

04.06.09

11. den

 

Když jsem se dnes vrátila s Biáskem z našich každodenních infuzí z veteriny, tak se Que rozhodla, že má dětí už dost a že by taky někam ráda cestovala . Zalezla do přepravky a odmítala vylézt ven .

 

 

05.06.09

12. den

 

Štěňátka stále spí, pijí a rostou . I když po předchozích dvou vrzích je to už "celkem nuda" , tak tohle je přesně to, co v současné chvíli potřebují. Dostatek spánku, tepla a mléka.

Přesto netrpělivě čekám na chvíli, kdy otevřou svá očka a začne ta správná legrace .

Ač má Que na pohmat "prázdné" cecíky (stejně jako Kamei při našem "B" vrhu), tak má mléka pro miminka víc než dost. Sumo už ztrojnásobila svojí porodní váhu a její sourozenci jsou na tom velmi podobně .

Protože je Que menšího vzrůstu a buřtíci většího , tak dostává preventivně přípravky na eklampsii. Prevence neuškodí ani jí ani miminkům (je to jen doplňování vápníku do těla matky) a já mám klid, že bude Que v pořádku.

   

  

06.06.09

13. den

 

Buřtíci jsou stále pohyblivější, i když většinu svého dne samozřejmě ještě stále prospí. Snaží se už dávat nožky pod sebe a jejich pohyb občas připomíná i chůzi . Zvláštní je, že jako první zkouší své krůčky naše Sumo . Jak dokáže své bříško uzvednout, tomu moc nerozumím .

   

já se fotit nechci !!!

  

07.06.09

14. den

  

Sumo dnes otevřela obě očka. Nejprve ráno levé oko a k večeru i pravé

  

08.06.09

15. den

  

Dnes otevřela očka i "dvojčata", takže poslední, kdo si ještě dává na čas je Benjamínek .

Za prvních 14 dní svého života udělala štěňátka obrovský pokrok. Sumo zvýšila svojí porodní váhu 3,6x, dvojčata 3x a Benjamínek 3,4x

 

štěňátka hned po porodu  a  po 14ti dnech

  

09.06.09

16. den

   

Včera večer otevřel očka i Benjamínek, takže už koukáme všichni .

Na tuhle chvíli jsem se těšila, protože teď teprve začne ta pravá kerní zábava . Navíc jsou štěňátka čím dál tím šikovnější, snaží se dávat zadní nožky pod sebe, takže se jejich pohyb stále víc a víc podobá chůzi, než plížení žab .

Stále ale 95% jejich denního času vyplní spánek.... Jen spinkejte, miminka, za chvíli vás tu bude plná ohrádka .

kluci kluci s klukama ...... holky holky s holkama

 

10.06.09

17. den

  

Přesně jak jsem psala včera . Štěňátka zaostřují své vidění, objevují maminku, své sourozence i sami sebe . Okusují se navzájem, a v téhle "hře" zatím bezkonkurenčně vede Sumo.

.... vzdej se, nebo tě sežeru .....

Kromě Sumo, která je ze štěňátek nejakčnější a už se jí podařilo 3x vylézt z lodny (nechápu jak), tak se zbylí tři sourozenci zatím nijak neprojevují. U předchozích vrhů to bylo zřejmé téměř od počátku. Achilles byl bojovník, ač mírumilovný, tak odvážný a vytrvalý. Naše "Béčka" byla každé jiné, Biásek byl naše ptáčátko, Bateia odvážná a neohrožená indiánka, Bona Dea kráska, ovšem s čertem v duši , Bakchus pohodový jedlík a Bélos se choval jako vznešený král, kterého jen tak něco nerozhází.

Biásek zůstal ptáčátkem až do konce, Bakchuse přivedla žravost do záhuby, když snědl vosu. Bateiu jsem viděla a neohroženou indiánkou zůstala dodnes . Na Bonu se těším a Bélose uvidím o víkendu .

Zato tihle ...... jen spí a spí a spí .....

   

Sumo a Benjamínek

Jediná Sumo je už teď taková bojovnice "za kerní práva" .... Své názory (na jídlo a chování) dokáže dávat velmi hlasitě najevo, až jsou slyšet i přes zavřené dveře až do kuchyně . Je velmi akční a začínám mít pocit, že Kamei je proti ní mírumilovný a poslušný beránek ..... jo jo, Sumo bude pravá kernice se vším, co k teriérům patří .

Dvojčata a Benjamínek jsou zatím pohodáři. Ale počítám, že se tento stav během pár dní změní a bude tu pobíhat další smečka gaunerů .

  Už se na ně těšíííííííím

 

  

11.06.09

18. den

   

Tak tohle jsme my .... nejdříve zepředu a pak i zespoda, to prý, abyste nám věřili, že jsme kluci jako buci a sladké holčičky :

Sumo, Dvojčata pejsek + fenka, Benjamínek

Benjamínek, Dvojče, Sumo a Dvojče

 

 

12.06.09

19. den

 

Dnes jsme odčervovali . Podle nových informací, které zjišťuji z časopisů i od svého veterináře, tak je možné odčervovat v rozmezí 14-21 dne věku štěňátek. A tak jsme doma usoudili, že dnes je ten správný den .

A jak jinak, štěňátkům pasta nechutnala :

Benjamínek

Sumo

Dvojče - pes

Dvojče - fenka

  

13.06.09

20. den

  

Ač stále pořád ještě hodně spí, tak se miminka zdokonalují stále víc a víc. Už víceméně jen chodí, neplazí se, na hlas člověka začínají reagovat vrtěním ocásku a pokud se jim něco nelíbí, tak se dokážou hlasitě ozvat.

Que se o štěňátka stále pečlivě stará, mléka má dost a stejně jako Kamei, i ona konzumuje neuvěřitelné množství jídla. Ať jí dám plnou misku čehokoliv, tak to v ní mizí rychlostí světla .

Stále jí přidávám léky, jako prevenci před ekampsií, protože v tomto období mají štěňata největší spotřebu mléka a tak stále hrozí odvápnění feny.

 

14.06.09

21. den

 

 

Dnes jsou štěňátkům přesně tři týdny a tak jako dárek dostala své první hračky .

Zatím je jen tak očichávala a neprojevila o ně větší zájem. To všechno přijde časem. Pokud si s hračkami někdo hraje, tak je to Que . Štěňátka je zatím používají jako polštář .

  

15.06.09

22. den

 

Dnes byly na pořadu dne sourozenecké půtky . Ještě že zatím nemají zoubky .

 

 

16.06.09

23. den

   

Štěňátka mají za sebou i první manikúru. Sice o něco později než minulé vrhy, ale drápky se jim nezachytávaly, tak jsem je tak nechala .

Protože z bedny už vylezou všechna mimča, tak je začínáme přes den brát do "společnosti". Když jsou velké holky venku, tak rozložíme deky do obýváku a necháváme štěňátka zvykat na prostor a hluk.

Na noc jsou zatím stále v pelíšku v koupelně.

Štěňátka si zvykají pomalu a opatrně. I když v koupelně jsou to velcí a neohrožení průzkumníci, tak v novém prostoru se raději drží u sebe a neopouští "dobyté pozice" . Jsou zatím malinká, času na poznávání mají ještě víc než dost .

 

17.06.09

24. den

   

Hlavní náplní štěňátek jsou neustálé zápasy.

I když vrh "B" od Kamei se dal přirovnat k pytli blech, co se akčnosti týče, tak ti to mi přijdou ještě mnohem akčnější. Pokud jsou vzhůru, tak se neustále pošťuchují, okusují, tahají a vrčí .

Je to stádo malinkatých gaunerů . Jsem na ně zvědavá tak za 2-3 týdny, až se tu proběhnou po bytě a zlikvidují vše, co jim bude stát v cestě .

 

18.06.09

25. den

   

Dnes už jsem to nevydržela a rozdělala ohrádku, ve které budou trávit zbytek času u nás. Zatím je tam dávám opravdu jen na pár hodin denně, ale během týdne už se tam přestěhují natrvalo .

Que na stráži

Když Que zjistila, že čtyřčatům nebezpečí nehrozí, odešla se rozvalit do peřin .

Už dávno nemáme mašličky.... Proč taky, když je každý úplně jiný, ne ? 

  

21.06.09

28. den

 

Už nám lezou zoubky . Štěňátkům už se začínají prořezávat špičáky . Que je stále vzorně plně kojí a první příkrm  nás čeká .

 

22.06.09

29. den

   

Dnes jsou štěňátkům čtyři týdny . Příkrm zatím nedostala, ale jako dáreček dostala tak dlouho očekávaná jména

pejsci jsou Neptun a Nemo

fenky budou Nessie a Niagara

 

U pejsků je rozdělení jmen dané. Nemo je náš Benjamínek, Neptun je pejsek-Dvojče. U holčiček je pojmenování o trošku těžší, protože čekáme na rozhodnutí budoucí majitelky "Nessie", kterou ze dvou našich krasavic si vlastně vybere . Paní měla právo výběru jména i fenky a tak nezbývá než čekat . Snad se vše rozhodne v dohledné době.

  

23.06.09

30. den

 

Tak jsme došli k prvnímu krmení . Štěňátka statečně ochutnávala novou dobrůtku :

 

 

  

24.06.09

31. den

 

Tak povahy štěňátek už se pomalu, ale jistě, začínají rýsovat . Zatím co naše "dámy" dávají přednost sportu, aby si udržely štíhlou linii .......

..... tak naši pánové si přesně po chlapském způsobu dají lehčí verzi řecko-římského zápasu ......

.........a pak už jen spokojeně odpočívají

  

25.06.09

32. den

  

Panička se nám s Jitkou postaraly o krásný víkend. Prý jako všechna štěňátka před námi, tak i my jsme jeli na výlet k Jitce na chatu.

Panička nám sbalila čtyři tašky, přepravku, ohrádku, jídlo, mističky, deky, pelíšky, ....... no, prostě všechno    

Byli jsme prvně na trávě ... pohoda, krása, prostor, volnost, vůně, teplé sluníčko ..........

kam ti ptáčci zmizeli ......   (Niagara)

trénuji norování ...... (Nemo)

jsem unavená a mám hlad .....  (Nessie)

my chceme taky baštit .... (Neptun)

konečně jídlo

nezbylo tam ještě ??  ..... (věčně hladový Neptun)

 

po dobrém obědě nastal čas odpočinku ... maminka nám zasedla deku, ale

v měkké a voňavé trávě se stejně spí líp

 

 

29.06.09

36. den

  

Vyspat se pořádně do růžova ... to není jen tak :     NEMO

nejdřív je potřeba klidně spinkat a nenechat se ničím rušit

pak se zlehka probudíme a zkontrolujeme funkci a počet nožiček

to se musíte pořádně protáhnout ..... tááááááák  je přitáááhnout k sobě

... a zase od sebe ....

a znovu  DOBROU NOC

 

30.06.09

37. den

  

Dnes mám velice smutnou zprávu,

velmi nešťastnou a tragickou shodou okolností nás opustila Nessie

Její nespoutanost a zvídavost se jí stala tragickou.

Bohužel.

Všem, kdo se tuto zprávu dozvídali postupně, se omlouvám, ale její náhlý odchod paralyzoval

naší domácnost na poměrně dlouhou dobu.

Necelý měsíc po odchodu Biáska byla její zbytečná smrt další ranou do našich zjitřených srdcí.

Je nám to moc a moc líto

  

02.07.09

39. den

 

Konečně zbyl čas na fotky z druhého odčervení :

Niagara

Neptun

Nemo

 

03.07.09

40. den

 

Panička usoudila, že jsme velcí dost a chtěla nám přidat dobrůtku. Rozdělala nám mlíčko, které ještě doma zůstalo, a tak jsme ochutnávali ......

No řeknu vám, že maminčino mlíčko je lepší

Niagara a Nemo

  

05.07.09

42. den

 

tetování, očkování

Dnes na nás ušili pěknou boudu .... panička nás strčila do přepravky, maminku vzala na vodítko a tak jsme si mysleli, že jdeme ven . Jenže ... venku nás strčila do auta. To se nám moc nelíbilo, tak jsme začali hlasitě protestovat, ale auto tak krásně houpalo, že jsme za chvíli usnuli. Probudili jsme se na daleko daleko od domova. Bylo tam spousta pejsků, ještě víc kočiček a hrozně divný pach.

Panička nás vzala k panu doktorovi !!!

Všechny tři nás prohlídl, schválil a pak do nás bodnul takovou jehlou a vůbec se nám to nelíbilo. Panička nás držela - TEDA, to jsme od ní nečekali !!!

To ještě nebylo to nejhorší, pak nás panička chytla, znovu, jednoho po druhém, přitiskla na studený stůl a pan doktor do nás zabodnul NE JEDNU !!! ale při nejmenším tisíce jehliček a všechny do ouška .....

Zachovali jsme se jako správní kerníci a šíleně jsme pištěli .... A to nám to ještě pan doktor zapatlal zelenou mastičkou. FUJ ....

Zato s paničkou nemluvíme ....     

 

Neptunovi se z toho úleku postavilo i ouško ...

Neptunka celý den bolela prdelka a hrál si na strašně nemocného kerníčka . Moc se mu líbilo, jak jsem ho kontrolovala a skákala jsem kolem něj, hladila a utěšovala. Když jsem zjistila, že ho prdelka bojí (po očkování) jen do té doby, než před něj postavím misku s jídlem, přestala jsem ho, lumpa, litovat .

Niagara přemýšlí o pomstě ... prý bude sladká

To Niagaru nebolelo nic. Lítala sem a tam, lezla po křesle jako by se nic nedělo. Ovšem dívala se po mě tak divným pohledem, že bych se nedivila, kdybych našla na schodech slupku od banánu .

  

 

06.07.09

43. den

 

Krásné dny trávíme venku. Panička nás vynáší dopoledne a odpoledne, vždy, když na nás nepálí sluníčko a nefouká vítr

 

Niagara, Neptun, Nemo

  

09.07.09

46. den

 

Povahy štěňátek už se začínají rýsovat.

Oba pejsci jsou klidnější než Niagara.

Neptun

Strašně moc mi připomíná Bakchuse. Za jídlo by udělal cokoliv a je to pohodář.... tedy, pokud je po jeho, má plné bříško a klid. Pak je to nejsladší kerní miminko na světě. Ale pokud se mu děje něco s čím nesouhlasí, tak se dokáže hlasitě ozvat a protestovat. Naštěstí na něj zatím platí zvýšený hlas a "vrčení".

Zatím nemá velké objevitelské touhy, spíš se drží u člověka a hraje si. Má velmi rád kontakt . Radši se ale nechává mazlit a drbat, pusinky moc nedává.

Přece jen je to pán moří, takže potřebuje "služebnictvo" .

Nemo

Nemo je poměrně rezervovaný a distingovaný. Připomíná mi svého staršího bratra Montyho (Krieka). Také má jeho nedbalou eleganci. I on si rád hraje, s námi se mazlí, ale k návštěvám je poměrně zdrženlivý. Vrčí jen velmi zřídka, při útoku sourozenců jejich ataky neoplácí, spíš se snaží potichu a po anglicku zmizet. Povahově je velmi jemný a něžný. Velmi rád se mazlí a pusinkuje

Rád prozkoumává temné kouty našeho bytu, zpoza skříní a křesel se vynořuje s chomáči starého smetí, takže ho teď máme místo prachovky .

Nemo je náš "osamělý mořský vlk", který (stejně jako jeho jmenovník) rád prozkoumává tajuplné skrýše a neobjevená místa.

Niagara

Naše holčička dělá skutečně čest svému jménu. Je divoká a nespoutaná, přitom neodolatelná, okouzlující a tajuplná. Člověk neví, co si o ní myslet.

Na jednu stranu je ze štěňat nejmazlivější, pusinky a kontakt vyžaduje velmi neodbytným způsobem, na druhou stranu má ze všech tří nejmenší potřebu spánku, je neustále na nohou, všechno prozkoumává, je v jednom okamžiku všude a nikde . Svojí nelibost vyjadřuje velmi hlasitě a vytrvale.

Povahově je pevná, ovladatelná. Tak jako Niagara, tak i ona si ráda sama určuje svůj směr a cíl.

  

10.07.09

47. den

 

Co už naše miminka umí ?   

Pokud to mohu srovnat s předchozími vrhy, tak tito slyší na svá jména, snaží se i mimo ohrádku chodit na noviny. Zatím tedy jen s loužičkami, ale i to je úspěch .

A pokud mohu doporučit všem budoucím majitelům - to hlavní, co byste si měli pořídit je CD Daniela Hůlky "Velký návrat pána Démonů". Protože to je spolehlivě uspí

  

20.07.09

57. den

   
  

   

 

Jak vše probíhalo :

Que je už zkušená kernice, matka tří krásných vrhů. S krytím není problém, už dávno ví o co jde, a pokud mohu soudit, tak se na krytí určitě těšila. Poté, co u nás zažila vrh "A" od Kenie a vrh "B" od své dcery Kamei, tak hned od začátku hárání dávala najevo, že tohle krytí má "právo" na štěňátka i ona

Poté, co u nás málem znásilnila morče a téměř dvouměsíčního Bélose , jsem jí odvezla k Andree, na krytí s Tigerem. Je to opakované spojení, z prvního spojení pochází Kamei a její úspěšný bratr Monty (Kriek Sparkling Heart´s).

Tato štěňátka neponesou příjmení Hoity-Toity Gang, ale bude to vrh "N" Sparkling Heart´s.

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

  

23.03.09

 

Včera, v neděli, kdy jsem přivezla Que na milostnou návštěvu se krytí nezdařilo. Snažili se oba, ale bylo potřeba ještě počkat.

Dali jsme přírodě čas a dnešní krytí proběhlo v pořádku .

 

2. krytí

  

24.03.09

  

Pro jistotu jsme překryli a Que putovala zpět k nám domů. Holky jí přijaly v pohodě a bez jakýchkoliv problémů. Takže jako u dvou předchozích kerních těhotenství nám nezbývá nic jiného, než měsíc čekat a doufat .

  

13. den

  

05.04.09

  

Protože jsem s Kenie a s Katkou s Fency jela na dvoudenní výstavu, šla Que na krátkou návštěvu k Milošovi a Jarce. O tom jak se jí to líbilo a jak byla spokojená svědčí i následující fotky :

  

19. den

  

11.04.09

   

V očekávání budoucích dobrých zpráv jsem Que částečně protrimovala. Dolů šla cca 1/3 chlupů z těla, ocásku, dorovnala jsem jí hlavu a otrimovala uši. Que se to moc nelíbilo, ale nakonec se dílo zdařilo .

  

28. den

  

20.04.09

   

Dnes jsem vzala Que na sono na potvrzení březosti a Que bude maminkou . Moc štěňátek jsme neviděli, Que měla dost plná střeva a tak počet miminek je neznámý. Jedno tlukoucí srdíčko jsme našli , a tak změníme Que jídelníček a budeme čekat na den "D".

Bohužel zároveň s touto velmi příjemnou návštěvou jsem musela nechat Que vyšetřit i zapouzdřený abces . Kvůli miminkům nemůžeme Que dát narkózu, tak má částečně otevřený bok a musím každý den ránu a podkoží čistit a dezinfikovat. Štěňátka jsou přes Que krytá velmi šetrnými antibiotiky, tak snad při  nás bude stát štěstí.

 

  

42. den

  

03.05.09

  

Pro kontrolu miminek a dalšímu zjištění jejich možného počtu jsme vzali dnes Que k známému a velmi zkušenému odborníkovi MVDr. Lázničkovi do Hostivaře. Proč "vzali" ? protože se ke mě, mým dětem a Biáskovi přidala i Jitka se synem Davidem a Montym. Všichni byli zvědaví a chtěli vidět malé kuličky .

Kuličky jsme už neviděli, ale měli jsme krásnou příležitost prohlédnout si štěňátka v plné kráse - viděli jsme lebky, páteře, žebra a samozřejmě i tlukoucí srdíčka . Jediné co nám pan doktor nebyl "schopen" říci, bylo pohlaví a barva štěňátek .

Pan doktor napočítal 4-5 štěňátek, všechny správné velikosti a proporcí. Zkontroloval nám i Que a zkonstatoval, že vše je v pořádku . Takže ještě cca tři neděle a uvidíme co se nám narodí .

Poté jsme všichni šli na procházku k Hostivařské přehradě - fotky zde

  

43. den

  

04.05.09

  

Protože do porodu nám zbývá opravdu chvilička, tak jsem Que probrala - protrimovala. Sebrala jsem jí hlavu a to dost zásadním způsobem, stejně tak jako ocásek, protože hlava a ocas rostou poměrně dlouho, tak aby byla po štěňátkách zase krásná . Tělo jsem jí vzala cca o 1/2 dolů, nešla do podsady.

Mléčnou žlázu i pohlavní orgány už má zvětšené a tělo už se pomaličku, ale jistě, začíná připravovat na blížící se radostnou událost.

Krmné dávky jsem jí zvýšila a stejně se neustále tváří, že má šííííííílený hlad a že jí vůbec nekrmíme . Bohužel Que je taková "popelnice" a nejraději by snědla každý den minimálně ovci, což by jí vůbec neprospělo . Místo granulí (které jí už nechutnají) dostává konzervy a myslím že v dostatečné míře, aby to stačilo jí i štěňátkům a přitom moc neztloustla .

  

51. den

  

12.05.09

 

Do porodu zbývá tak 10-14 dní . Que je jako soudek, mléčná žláza se připravuje na malinkaté strávníky. Zatím mléko neteče, ale pokud se na Que podívám z boku, tak mezi zemí a cecíky je tak 10 cm !!!

Que teď více odpočívá, naspává si čas, který jí bude po porodu chybět. Před člověkem se ráda rozvalí a nechá si drbat stále se zvětšující bříško .

Pomalu začnu připravovat porodní "pelíšek" a přesouvat Que stále více do koupelny, kde máme pro malá štěňátka klid, teplo a bezpečí.

Už se na ně moc těšíme .

  

59. den

  

20.05.09

  

Que roste do obřích rozměrů .... Na to jak je "malinkatá", tak její břicho vypadá jako velká obří dýně.

přes hrudník má obvod 55 cm

přes bedra 60 cm

Hrudník se jí roztáhl "jen" o 5 cm, zato bedra o 16 cm !!!

Už téměř nemůže chodit, jen se valí, až je mi jí líto. Myslím si, že už i ona se těší, až budou miminka venku

Zatím ale neprodýchává, je v rámci možností spokojená a klidná. Připravujeme pelíšek, měříme teplotu a čekáme

  

60. den

  

21.05.09

 

Que se spustila tvorba mleziva, ale teplota zatím neklesá. Dnes začala prvně prodýchávat, asi už máme na cestě první poslíčky .

Uvidíme zda nám avizované bouřky přinesou jen kroupy a pomlácenou zahrádku a nebo i něco jiného .

  

63. den

  

24.05.09

  

Dle odborných knížek je dnes "den D", tedy očekávaný den porodu. Que se zatím tváří velmi klidně, jako by se jí celé to očekávání vlastně ani netýkalo.

Dnes v noci prvně chvílemi prodýchávala, tak jsem s ní spala v koupelně  . Teď je ale naprosto klidná a v pohodě ....

Uvidíme co bude dál. Venku už jí nemohu  zpustit z očí, protože si připravila nádherný kerní porodní box :

Má připravenou noru pod ozdobnými jehličnany .... na první pohled není vůbec vidět

Už se ale skutečně sotva valí, cecíky téměř tahá po zemi. Obvod bříška má 70 cm !!! obvod beder 62 cm.