D - čivy

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

 

D vrh

 

ČIVAVY

- těhotenství a miminka den po dni

                                                   

Jennifer z Údolí Medníka                       Ianis z Kmochova zátiší

(Jenny)                                                           (Ianis)

 

 

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

DENÍK ŠTĚŇÁTEK
 

NAROZENÍ

6.8.13

 

No, Jenny, na rozdíl od Joy, se datum, které jsem jí "určila" k porodu, nelíbilo . Ona Jenny vůbec, jak se dozvíte dále, je na rozdíl od Joy pěkná lumpice .

Když už se tedy rozhodla nerodit přirozenou cestou, musely jsme jet na plánovaný císařský řez do Poříčí za panem doktorem Lázničkou. Ještě ráno, před cestou, jsem Jenny varovala, že má poslední možnost porodit. A taky jsem k ní měla dlouhou řeč a sdělila jsem jí, že pokud mi v bříšku skrývá krásnou čokoládovou holčičku (po které stále toužím), takže jí všechny ty nervy ráda odpustím. Ale pokud tam má bílého pejska (jestli nějakou barvu u čivav nemusím, tak je to totiž bílá ), tak ať mi ho radši ani neukazuje .
Hm, to jsem ale netušila, že Jenny ví víc než já a že si má slova vezme k srdci .

Pan doktor Jenny prohlédl, udělal sono a po chvíli úvah jsme usoudili, že není nač čekat a jdeme řezat. Sice neradi, ale riskovat život štěňátka se nám už dál nechtělo.

S napětím jsem čekala, co za drobka mi sestřička přinese. A co myslíte ?? Jistě, že tam Jenny schovávala bílého chlapečka .

Jako bych to ráno Marušce nepsala do emailu .

Jenny a náš bělásek

Nicméně, abych všechno trošku vysvětlila. Na omluvu Jenny musím dodat, že náš běloskvoucí jedináček se roztahoval po bříšku tím stylem, že měl hlavičku v jednom děložním rohu a zadeček v druhém (proto mi bylo divné, že tu hlavu cítím pokaždé z jiné strany). Takže, i kdyby Jenny na 1000x chtěla, porodit by ho nemohla, protože by se šteloval zády - což je poloha, u které je každému jasné, že tak TO PROSTĚ NEJDE.

Jinými slovy, i kdyby Jenny začala rodit, trápila by se stahy dělohy, ale miminko by stejně neporodila.

Další věc, která by bránila přirozenému porodu, je váha štěňátka. Náš "drobek" má totiž úctyhodných 152g !!! To je slušný výkon i na kerní štěně, natož na čivavího prcka. Takže tak velkého buřtíka by drobná Jenny přes pánev stejně nedostala.

Konec dobrý, všechno dobré, máme tedy doma dalšího čivavího lumpíka do party

 

07.08.13

2. den

 

Než se Jenny probrala z narkózy, převzala péči o malého na chvilku Joy . Trošku se sice mezi dvěma "mamutama" ztrácel, ale napít dostal, o hladu nebyl a hlavně a především - Joy běláska poctivě očistila a masírovala, což je pro miminko velmi důležité .

Přes den se Jenny už dokonale probrala a o svého drobka se začala starat sama. Po oxytocinových injekcích se spustilo i mlíko, tak snad už bude všechno dobré .

 

08.08.13

3. den

  

Chlapeček už nám začal přibírat a Jenny už se sžila s rolí maminky . Hlídá si svého drobečka, čistí ho a nehne se od něj z pelíšku . Snad už bude fajn .

 

15.08.13

10. den

 

Po miminkách Joy dostal jméno i náš Bělásek. Aby mu to nebylo líto, prckovi jednomu . Po rodinné poradě nakonec zvítězilo jméno Deseo, což ve španělštině znamená přání .

Přejeme ti všechno nejlepší, náš maličký

 

18.08.13

13. den

 

Pořád spinkáme a pořád spinkáme a očka pořád nejsou otevřená

miláček

 

22.08.13

17. den

  

Maličký Deseo už otevřel očíčka, ale stejně pořád dál spí a spí a spí . Náš jedináček má všechno mlíčko od Jenny pro sebe a tak roste neuvěřitelným tempem . V podstatě jeho jedinou činností je opravdu jen spát a baštit .

 

26.08.13

21. den

  

Sněhuláček ač kouká, tak zatím stejně pořád spí a tloustne, až hrůza ... už má půl kila

 

03.09.13

29. den

  

Ze všech tří našich vrhů je náš Bělásek zatím "nejpomalejší"  . Nic ho k pohybu nenutí, Jenny má pro něj mlíčka víc než dost, tak co by se namáhal nějakým ochutnáváním čehokoliv jiného, že jo . Navíc je s ním Jenny stále v pelíšku, takže Deseo nemá potřebu někam lézt a něco zkoumat . Lenoch je to

 

15.09.13

41. den

 

A když už byla venku kerní miminka a "C pandy", tak musel na procházku i náš maličký Deseo

 

27.09.13

55. den

 

I náš bělásek chodí ven

náš malý Deseo

 

01.10.13

59. den

 

Deseo se venku osměluje čím dál tím víc, užívá si volnosti a dování s Coppem a Coronou

 

 

Jak vše probíhalo :

konečně přišel čas i na Jenny . Naše princezna dospěla do věku na vdávání a tak jsem se rozhodla jí "vdát" . Vydaly jsme se opět k paní Schulzové do Kolína ale pro Jenny jsem vybrala Janise. Inu, změna musí být .

Pan doktor Láznička nám spočítal plodné dny a jelo se .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

31.5.13

 

Znovu veřejně děkuji Marušce a paní Schulzové za velkou pomoc při krytí Jenny .

Jenny i přes plodné dny usoudila, že je dáma a na nějaké krytí se může vykašlat. Nicméně .... po domluvě si dala říct a byla "ruka v rukávě" .

 

 

2. krytí

 

02.6.13

 

S paní Schulzovou jsme se domluvily, že bude dobré překrýt za dva dny, takže jsme jely v neděli znovu do Kolína. Cesta byla náročná, hladiny řek se zvedaly, místo polí stály rybníky a stěrače nepobíraly potoky vody valící se z nebe. Nicméně ... statečně jsme dojely, překryly a dorazily zpět domů.

Uvidíme, zda se za dva měsíce dočkáme štěňátek .

 

31. den

 

01.7.13

  

Když už jsem jela k panu doktorovi s Joy, udělaly jsme výpravu těhulek a vzaly s sebou u Jenny .
I Jenny je březí, ale viděli jsme bohužel jen jedno. Tak nezbývá než doufat, aby nebylo pro čivavičku moc velké a aby ho Jenny zvládla porodit ....
Nu, ne vždy je všechno jednoduché.

 

38. den

 

08.7.13

  

Druhá kontrola a náš jedináček se roztahuje Jenny po bříšku a krásně roste . Ještě o chlup víc než tři týdny a uvidíme prcka .

 

44. den

 

14.7.13

  

Dneska si čivaví těhulky užívaly pohodové odpoledne na zahradě . Bohužel jsem tam neprozřetelně nechala i přepravku se zeleninou a holkám ze všeho nejvíc zachutnala kapusta .

 

56. den

 

25.7.13

 

Další, snad již poslední, kontrola u pana doktora. Miminko i Jenny jsou v pořádku. Mimčo roste a podle dnešního měření je šance, že by mohla Joy porod zvládnout, resp. že by mimčo mělo projít porodními cestami. Tak ještě pár dní a uvidíme.

 

65. den

 

03.8.13

 

Protože se Jenny stále nemá k porodu, byly jsme na další kontrole u pana doktora Lázničky. Miminko i Jenny jsou zkontrolované a v pořádku. Vzhledem k tomu, že se Jenny nepřipravuje na porod, tak je možné, že zabřezla až po druhém krytí, tj. dnes by byl 63tí den.
Z tohoto důvodu jsme se s panem doktorem dohodli, že necháme Jenny čas do úterního rána. Pokud se nic nestane, čeká nás pak císařský řez.

 

68. den

 

06.8.13

  

Jak napsaly, tak udělaly, Jenny do dnešního rána neporodila, tak jsme jely na císařský řez do Poříčí ....