X vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

X vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

 

Sibyla Hoity-Toity Gang                      Energy of Podhay

(Ricky)                                          (Jimmy)

 

rodokmen štěňátek

 

Tak ke krytí nám dospěla i krásná Sibyla . Nechtěla jsem pro ní použít stejného psa jako pro její matku Letušku a tak padl výběr na Jimmyho, který se k Sibyle typem hodí.   

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

12.02.21

 

Jak jsem psala dole u březosti, Ricky nás s porodem hezky doběhla ... a nebo jsme z ní prcky při jízdě autem vytřepali? No, ať je to tak nebo tak, Ricky, stejně jako její matka Letty a babička Isis předvedla dokonalý a bezproblémový porod. Takže pohoda, za chvilku byla všechna štěňátka venku, krásně obstaraná a neuvěřitelně tlustá. Máme další tři červené pejsky a jednu pšeničnou fenku .


jsme tu

 

13.02.21

2. den

 

Ricky se rozhodla, že jí na štěňátka nikdo sahat nebude a hlídá prcky jako oko v hlavě. Inu ... prvnička . Nicméně, na venčení musí chodit ven, takže máme možnost štěňátka kontrolovat a Ricky přitom nestresujeme.


Ricky se vzorně stará

 

14.02.21

3. den

 

Ricky už je víc v klidu a dovolí nám na štěňátka v porodnici sáhnout. Štěňátka jsou obstaraná, spokojená, rostou a krásně přibírají.


spokojená rodinka

 

15.02.21

4. den

 

Stejně jako jména "W" vrhu, tak i jména pro naše "X" jsem vybírala předem. Fenečka bude Xilonen - bohyně vegetace a pejsci modrý Xill - bůh uzdravitel, stříbrný Xipe - bůh setby a žlutý Xewioso - bůh bouře.


Xilonen - Xill - Xewioso - Xipe

 

16.02.21

6. den

 

Tak se nám prckové krásně vybarvují. Fenka bude nádherně pšeničná a kluci v různých odstínech červené .


takhle vypadá pohoda

 

17.02.21

7. den

 

Vypadá to, že Ricky má odchov "na háku" stejně jako její babička Isinka. Dva dny v pelíšku u štěňat prý stačí a teď je čas na pohodlí matky . Nicméně, štěňátka krásně prospívají a sparťanský odchov jim evidentně nevadí .


holky, holky s holkama

 

18.02.21

8. den

 

Dnes můžeme oslavovat, všechna štěňátka zdvojnásobila svojí porodní váhu . Přírůstky jsou úžasné a Ricky odvádí opravdu dobrou práci .


nával u mléčného baru

 

20.02.21

10. den

 

Štěňátka se jen cpou, cpou a cpou .... jak se objeví máme v pelíšku, vrhnou se na ní jako hladové Jezinky a snaží se vycucnout každou kapičku mléka . Inu ... násosky .


seřazená miminka

 

22.02.21

12. den

 

Tak ... zase okurkové období . Porodní váha zdvojnásobena a čekáme na otevření očíček . Miminka jsou tlustá jak soudci a jestli se někdy vůbec naučí chodit, je ve hvězdách .


naprostá pohoda

 

24.02.21

14. den

 

I Ricky už se začíná nudit. Vylézá z pelíšku a v době mezi kojením vytahuje hračky a přemýšlí o lumpárnách. Opravdu ... celá babička Isinka . Zatím si s ní nikdo nehraje, ale za pár týdnů jí půjde z malých piraní hlava kolem .


naše krásná maminka

 

26.02.21

16. den

 

Ricky štěňátka jsou pohodáři . Najíst se a spát a najíst se a spát. Pravda, s porovnáním Letuščiných štěňátek jsou o týden mladší a ten rozdíl teď začíná být vidět. Zatím co Letty štěňátka už otevřela očka a začínají si hrát, Ricky miminka jsou zatím Růženky. Ale ještě pár ní a ono se to změní .


pohoda na bráchovi

 

28.02.21

18. den

 

A jak řekli, tak udělali, očka se nám otevřela a další meta je za námi . Takže se všemi štěňátky teď začne ta správná legrace .


fantastická čtyřka

 

04.03.21

22. den

 

Růženkám jsou tři týdny, probudily se a začínají si hrát . Zatím je to tedy spíš takové méně koordinované okusování a dorážení, ale ... už nespinkají, už začínají vnímat okolí a nás .


hrajeme si

 

07.03.21

25. den

 

Se štěňátky začíná být opravdu legrace. Už vydrží být chvilku vzhůru a pozorovat jejich snahy hry a opravdovou chůzi je lepší než jakýkoliv pořad v televizi . Ricky se o miminka pořád hezky stará, ale mimo kojení už chodí odpočívat na gauč . Inu ... sparťanská výchova, stejně jako to praktikuje její babička Isinka .


Ricky odpočívá

 

10.03.21

28. den

 

Přišel čas na první příkrm . Takže masová kaše a první nesmělé ochutnávání . Jako všechna štěňátka, tak i "X" musí nejdřív prozkoumat, jestli je to k jídlu a jestli jim to vlastně chutná .


první maso

 

13.03.21

31. den

 

Štěňátka už si chodí hrát i mimo ohrádku. Začínají prozkoumávat okolí a hrát si s hračkami . Zatím se ještě všichni drží pohromadě a v případě "nebezpečí" se běží schovat k mámě. Ale je jen otázka času, než se rozběhnou každý do jiného kouta .


Xewioso a Xill

 

18.03.21

36. den

 

Se štěňátky už je legrace, řádí, lumpačí a začínají vymýšlet lumpárny . Stěhují hračky, pelech, okusují mámu i nás a prvními zoubky se prohlodávají celým bytem . Inu ... už to jsou Jezinky


Xilonen  a  Xipe


Xewioso a  Xill

 

20.03.21

38. den

 

Zkoušeli jsme přefotit štěňátka tak, aby byla alespoň trošku vidět.... No ... s pytlem blech by to možná šlo lépe . Museli jsme počkat, až si naše Jezinky vyhrají a budou dostatečně unavené, abychom je alespoň na chvilku udrželi v klidu .


Xewioso    a    Xill


Xilonen   a    Xipe

 

27.03.21

45. den 

 

I Ricky a štěňátka si užívají sluníčka . První jarní paprsky je potřeba využít a doplnit vitamín "D" . Štěňátkům se venku samozřejmě líbí, nové prostory ke zkoumání jsou vždycky lákavé .


vyhříváme se na sluníčku

 

29.03.21

47. den 

 

Když tedy balíme batůžky "W" štěňátkům, objednala jsem rovnou výbavičky i pro naše "X"ka . I oni vyrostli příliš rychle a za dva týdny se s námi už začnou loučit ....
 


Za vodítka a obojky děkujeme paní Vlčkové - firma Airo
za pelíšky a hračky děkujeme paní Hladíkové - firma Fortissimo


no a granulky a mističky máme od Weber mlýn - Orijen puppy

 

29.03.21

47. den 

 

Pokud to jde, štěňátka si užívají teplého počasí na zahradě a pokud to nejde, řádí jak černé ruky doma . Nu a když je potřeba je na chviličku zabavit, vždycky se hodí pořádná masová hovězí kost . Inu ... dravci .


Amazonka Xilonen

 

10.04.21

59. den  

 

Dnes se nám rozutekla všechna štěňátka do nových domovů. Věřím, že jsme všem vybrali ty nejlepší rodiny a že budou dál řádit a zlobit jako pořádná kerňata .

Hodně štěstí miláčkové

Xilonen je teď Sára a bydlí se svojí psí kamarádkou v Hradci Králové

Xill je Riko a se svými majiteli odjel do Opavy

Xipe je Yoda a bude bydlet se psí kamarádkou v Liberci

No a Xewioso je teď Bertík a odjel do Valašského Meziřící

   

 

Jak vše probíhalo :

Sibyla se nejen pomamila, ale přímo pobabila, protože progesteron měla nízký, nízký a nízký, a najedou vylítl do závratných výšin. Takže krytí bylo opravdu nečekané a jen díky pomoci kamarádek se snad dočkáme i štěňátek. Díky holky  .... 

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

14.12.20

 

První krytí Ricky a předvedla se jako vzorná holčička. Asi opravdu něco pochytila od babičky Isinky, protože sotva vystoupila z auta, prohlásila že Jimmy by tedy jako ženich šel a bylo to . Ukázkové krytí s ukázkovým svázáním .

  

2. krytí

 

16.12.20

Opakované krytí a opakované ukázkové svázání . Ricky je prostě super
  

13. den

 

27.12.20

 

Ricky je mazlivější, hladovější a žravější a ospalejší . Jsem zvědavá, jestli se dočkáme malých kuliček .


ospalá Ricky

  

25. den

 

08.01.21

 

Uff, první možný termín a hurá na sono. Tak nejen že Letuška bude maminkou, ale bude rovnou i babičkou, Ricky je březí !! Má v bříšku krásné malé kuličky .


Ricky bude maminkou

  

27. den

 

10.01.21

 

Ricky se blíží k polovině březosti a zatím si jako správný kern užívá sněhové nadílky


sněžná kerní maminka

  

31. den

 

14.01.21

 

Kontrolní sono a ejhle, kuličky se nám mění na štěňátka .
Všem krásně tlučou srdíčka, všechny jsou stejně velké a vypadají v pořádku . Těšíme se, až tu budou s námi .


štěňátko

  

35. den

 

18.01.21

 

Ricky dostala novou porodní bednu a jak to vypadá, tak je maximálně spokojená . Do porodu má ještě čtyři týdny, takže má dost času si na nový pelíšek zvyknout .


spokojená Ricky

  

40. den

 

23.01.21

 

Ricky má cca tři týdny do porodu a bříško se jí začíná krásně zvětšovat. Podle toho, jak vypadá bych tipla, že naše Sněhurka schovává v bříšku minimálně sedm trpaslíků . Utíká to rychle a začínám se těšit, až se nám Ricky představí jako maminka .


tři týdny do porodu a bříško jako melounek

  

51. den

 

03.02.21

 

Ricky kyne jako melounek, hodně odpočívá a ulevuje si. I Ricky chybí do porodu jen pár dní . Jsem na holky opravdu zvědavá .


Ricky si ulevuje

  

56. den

 

08.02.21

  

Ricky už se sotva valí, obří bříško jí překáží víceméně při všem, co dělá. Na procházky už nechce, u krmení, aby jí člověk přemlouval a když si lehne, tak ani neví jak. Už se jí to, holce naší, taky blíží. Víceméně od zítřka je v termínu, takže stříháme metr a začínáme si kousat nehty .


poslední dny před porodem

  

60. den

 

12.02.21

 

Ricky je prostě gaunerka . Od rána nás držela ve střehu svým funěním, hrabáním a neklidem. Protože její neklid trval příliš dlouho, vzali jsme jí pro jistotu na kontrolu k paní doktorce. K naší spokojenosti bylo vše v pořádku, sono ukázalo tlukoucí srdíčka a podle kontroly se začala Ricky otvírat a pracovat na porodu. Prohlídka se jí asi moc nelíbila a aby se vyhnula další kontrole rozhodla se, že s tím tedy pohne a po příjezdu domů začala rodit .


rodíme