F vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

F vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

                   Kamei Sparkling Heart´s                        Rocco´s Collar Happy Soul Man

(Mimi)                                                           (Happy)

rodokmen štěňátek

 

Letošního nápadníka jsem pro Kamei nevybírala až tak dlouho. Happy mi padl do oka již na světové výstavě v dánském Herninku, pak jsem studovala jeho rodokmen na webu a když jsem měla to štěstí, a mohla si ho zblízka prohlédnout a osahat v rakouském Tullnu, kam přijel na výstavu, tak mé rozhodnutí bylo již téměř nezvratné . Od majitelky, paní Brigitte Erni jsem měla souhlas s krytím, takže uskutečnění plánu již nic nebránilo .

Happy je krásný pes, plnochrupý, 30 cm výšky, s pevnou silnou kostrou, bezchybným úhlením, dobrým formátem těla, krásnou hlavou a úžasnou bezproblémovou povahou. Doufám, že štěňátka z tohoto spojení nebudou dělat svým rodičům ve výstavních kruzích ostudu  .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

03.01.11

  

Dneska jsme se narodili . Tři krásné holčičky a dva kluci fešáci.

Kameika byla šikovná a statečná a i když jsem jí moc nemohla pomáhat (s rukou v sádře), tak zvládla porod i starost o štěňátka na jedničku .

první trojice je na světě

 

04.01.11

2. den

 

Kamei je v klidu, zvládá péči o miminka s přehledem a zkušenostmi jí vlastní. Miminka jsou krásná, čilá, mají se k světu i mléku .

Ani jedno nemá paspárek, ani zálomek.

Jak to zatím vypadá, tak dvě holčičky budou tmavě žíhané, jedna světle žíhaná a kluci asi červení s jemným žíhnutím .

 

05.01.11

3. den

    

Naši benjamínci . Líbí se mi pozorovat hemžení tolika tělíček . Miminka se mají čile k světu, Kamei má opět mléka na rozdávání, tak doufejme, že vše bude jak má být .

 

06.01.11

4. den

  

Tentokrát to Kamei rozdělila, máme tři velké tlusté krásné žíhané fenky a oproti tomu jsou oba pejsci menší a zatím to vypadá, že budou oba červení . Oba baští dobře, tak snad své sestry brzo doženou .

Ideální pozice na spaní .... co nejblíže ke zdroji .

 

07.01.11

5. den

 

  

Takové malé "nic" to bylo, do dlaně se to vešlo - jedna ze žíhaných fenek ...

 

08.01.11

6. den

  

Tak tahle už naši "drobci" vypadají . Tři žíhané fenky, dvě tmavě, jedna světle a dva červení (asi) pejsci .

 

09.01.11

7. den

  

Tenhle čas je nejkrásnější, všechna mimi spokojeně u cecíků a všechna se zvednutými ocásky - což znamená, že všichni zrovna vehementně sají .   

 

10.01.11

8. den

  

Kamei opět baští neuvěřitelné hromady jídla, rozdělené do dvou až tří dávek za den. Doba kojení je krásnou dobou, kdy může jíst dosyta bez ohledu na svojí "štíhlou linii" co hrdlo ráčí a miminka vysají

jeden z chlapečků

 

11.01.11

9. den

  

Spát a jíst a spát a jíst ... to je jediná práce, kterou naši mrňousci mají . Protože jsem, díky stěhování, musela změnit naše porodní místo, takže místo vyhřívané koupelny mám mimča u sebe v pracovně, kde je přece jen o chlup chladněji, dala jsem Kameice a miminkům do pelíšku vyhřívanou podložku. Je s podivem, jak si již takhle malí prcci dokážou sami regulovat, zda chtějí být v teple na podložce, nebo zda budou spát "jen" na dece, případně v teple maminčina bříška .

hlavičky holčiček

 

12.01.11

10. den

  

Téměř všechna mimi zdvojnásobila své porodní váhy, jen dvěma "lumpům" chybí do dvojnásobku porodní váhy jen několik málo gramů - 14g a 18g .

velká a malá kernice

 

13.01.11

11. den

   

Mimča stále ještě spí a jí a moc legrace s nimi zatím není . Ale dobře že tak, alespoň mohou krásně tloustnout a růst .   

Kameika s dcerou

 

15.01.11

13. den

  

Díky ruce v sádře se mi stále špatně píše, takže zprávy o miminkách mají trošku prodlevu .  Stále ale není žádná změna, miminka spí a baští, Kamei je opečovává, takže je klid a pohoda .

 

16.01.11

14. den

 

Začínáme otvírat očka . Jako první koukla na svět jedna z tmavých holčiček .   Ráno se jí rozlepilo jedno očko a večer už na nás mrkala .

 

21.01.11

19. den

  

Štěňátka začínají s prvními nesmělými a vratkými krůčky . Už koukají všichni, za chvíli s nimi bude legrace .   

 

24.01.11

22. den

 

 

Mimča rostou jako z vody, až pod nimi není Kamei skoro vidět

 

 

27.01.11

25. den

  

Miminka stále spokojeně rostou a nic zvláštního se neděje, a tak asi nastal čas představit jejich jména

Feronia

Flora

Fortuna

Frixos

Fýleus

 

30.01.11

28. den

  

Už jen kousek zbývá štěňátkům do měsíčních narozenin a protože o víkendu je klid a pohoda, dala jsem jim první příkrm "již" dnes .

Navíc se "mlékárně" Kamei uleví, když jí pomohu s krmením pěti nenasytných krků .

Štěňátka dostala jemně mleté hovězí maso s jogurtem a moooc jim to chutnalo . Pokud nebudou mít problémy, budou dostávat od zítřka jídlo častěji. Dnes tohle jedno krmení (na vyzkoušení) stačilo .

 

Jak vše probíhalo :

Jak jsem psala, krytí jsem měla domluvené celkem dlouho dopředu, abych případně mohla hledat jiného krycího psa. Naštěstí paní Erni s krytím souhlasila, Happy byl stále ubytován ve Švýcarsku (protože čas od času jezdí na návštěvu do Švédska), takže jsem čekala na den "D", kdy budu moci vyrazit na dlooouuhý výlet. Protože mě čekala opravdu dlouhá cesta, a Kamei začala hárat téměř o měsíc dříve, než normálně, tak jsem opět nechávala dělat progesteronové testy u pana doktora Lázničky.

Stěry jsme měly opět ukázkové, čisté, bez bakterií, progesteron stoupal dle předpokladů a tak jsme mohly vyjet "make Happy happy" .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

03.11.10

 

Po včerejších námluvách, které ale nebyly zakončeny krytím, se dnešní den vydařil (minimálně, co se krytí týče ), protože to netrvalo dlouho, Kamei byla vcelku se vším svolná a tak první ranní krytí bylo dokonáno. Bohužel, bez svázání.

Nicméně, zkusili jsme překrýt ještě dnes večer a to už bylo krásné, ukázkové krytí, se svázáním cca 25 minut.

 

2. krytí

 

04.11.10

  

Druhý den se překrytí podařilo, z čehož jsem měla velkou radost . Svázání opět trvalo cca 20 minut, což je krásný čas .

Teď zbývá jen doufat, že se všechno zdařilo a že se nám narodí další kerní miminka .

 

13. den

 

15.11.10

 

1. očkování Herpes

Protože se u Kameiky jedná o zahraniční krytí, navíc psem, který již kryl, tak jsem opět zvolila cestu "jistoty" a očkovala na herpes virus. Ještě vydržet 17 dní do ultrazvuku .

 

20. den

 

22.11.10

  

Pokud bych měla usuzovat, podle zpráv, které mám o Kamei od Jitky (protože Kamei se po krytí znovu vrátila ke svému bratrovi Montíkovi), tak je zcela určitě těhulka . Je mazlivější, přítulnější, opatrnější a samozřejmě .... vyžaduje VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉLKÉ dávky jídla .

 

25. den

 

27.11.10

  

Protože jsem dnes jela na kontrolu za panem doktorem Lázničkou, vzala jsem Kamei s sebou, abychom se mohli kouknout na děti . Počítali jsme a počítali jsme a naše počítání vůbec nebralo konce, protože jsme našli minimálně 6 malých kuliček !!! ale možná je jich tam i víc . Takže opět .. uvidíme . Jen doufám, že smůlu jsme si na dlouhou dobu už vybrali, a že nás nyní čekají jen samá pozitiva .

Tady jsou obrázky alespoň tří miminek :

Jsou v maximálním možném zvětšení pro ultrazvuk, takže miminka vypadají spíš jako rozmazané flíčky . Mají ale odpovídající míry pro 24-25 den těhotenství, tj. jsou velké 7 mm .

Dle pana doktora jsou to pěkní klacci  .

 

31. den

 

03.12.10

  

Kamei si stále užívá "zimní prázdniny" u svého milovaného bratra Montíka . Oba milují sníh a tak si do sytosti užívají .

 

40. den

 

12.12.10

  

Dle zpráv, které mám od Jitky - děkuji, se nám začíná Kameika krásně kulatit.

týdenní míry:

hrudník 51 - 52 - 53

bříško 45 - 50 - 52

bedra 44 - 44 - 47

Za chviličku z ní budeme mít malého otesánka

 

 

53. den

 

25.12.10

 

2. očkování Herpes

Kamei zbývá do porodu posledních cca 10 dní a tak byl nejvyšší čas na druhé očkování Herpes.

Dnes se nám Kameika vrátila od Jitky a Montíka, aby tu již zůstala a v klidu mohla porodit. Kenie a miminka jí již nadobro vyklidili "porodnici" a tak je již všechno nachystané pro malá kerňátka .

 

56. den

 

28.12.10

  

Kamei se kulatí čím dál tím více, dnešní naše míry jsou 57 - 60 - 56.

V podstatě od zítřka jsme již "v termínu" a porod může nastat kdykoliv. Nicméně doufám, že Kameika ještě alespoň týden miminka udrží a že budeme rodit až po Novém roce .

Dnes k nám přišel na návštěvu Montík a tak si oba mohli opět zařádit ve sněhu .

 

61. den

 

02.01.11

 

Trochu jsem se bála, zda silvestrovské veselí neurychlí příchod štěňátek na svět. Kamei se ale petard nebojí a tak se půlnoční porod nekonal.

Do nemocnice jsme se ale stejně dostali, protože jsem chtěla udělat synovi radost a odpalovala jsem rachejtle, ze kterých mám celkem velký respekt. Bohužel jsem hned při druhé uklouzla, upadla a vykloubila si loket. Takže první hodiny nového roku jsem strávila s dětmi, Milošem a Katkou (kteří snad jediní v celé Praze nepili a přijeli nám vyzvednout) v Motole na chirurgii.

Hmmm, není nad to oslavit příchod nového roku s přáteli .

 

62. den

 

03.01.11

POROD

 

Celé dopoledne byla Kamei v klidu, tak jsem nečekala žádnou změnu. Vzhledem k tomu, že se jí začalo spouštět mléko, čekala jsem porod během 1-2 dnů.

Po poledni si Kamei občas odfuněla, ale nic výrazného, tak zůstala v klidu, jen jsem zvýšila pozornost a dohled. Nu a v 16,10 začaly stahy a za 5 minut byl na světě první chlapeček .

Pak jsme pravda měli dlouhou chvíli klid, protože holčička, která následovala byla velká a dala Kameice trochu zabrat. Nicméně, tentokrát jsme nemuseli nic řezat a operovat, miminka se narodila přirozenou cestou.

Celý porod trval skoro 5,5 hodiny, protože poslední fenka se narodila necelou hodinu a půl před půlnocí . Kamei nádherně očistila štěňátka, ukousala pupíky (pod mým pečlivým dohledem) a vzorně se o ně postarala.

Pokud si na něco nemohu u Kamei stěžovat, tak je to její pečlivost a starostlivost matky.