C vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

C vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

                   Fella Bohemia Enjoy                         Walkendoerp`s Duewelchen Shaggy

(Kenie)                                                           (Loui)

rodokmen štěňátka

Protože první krytí a těhotenství (až na samý závěr) probíhalo celkem v pohodě, rozhodla jsem se tentokrát vyjet za hranice i s Kenie a zkusit přivést novou krev. Na poprvé jsem nechtěla jet moc daleko, protože Kenie nerada cestuje a tak připadlo v úvahu Německo. Zde jsem si našla syna nádherné feny, která je mým snem. Loui nemá tolik titulů jako Kenie (není každý takový blázen jako já, aby sjížděl všechny výstavy), ale má zajímavý rodokmen. Navíc jsem jeho matku nejednou viděla na vlastní oči a pokaždé jsem jen tiše záviděla - ta fena je skutečně skvost .  

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
                       

NAROZENÍ

17.11.09

  

Dneska jsme se narodili . Zatím jsme dva kluci a máme se čile k světu. Už jsme ochutnali maminčino mlíčko a moc nám chutná, takže jsme stále přicucnutí na maminku.

Naše panička pomáhala mamince s porodem a tak je naprosto vyřízená. Další novinky o nás prý napíše později, protože jde spát .

Kluci se mají čile k světu a dělají mi jen radost . Už začali oba přibírat na váze a tak doufám, že tentokrát bude všechno v pořádku .

  

18.11.09

2. den

 

 

Dnes jsem nechala odstranit paspárky. Jak jsem psala již dříve, tak výskyt paspárků je u štěňátek naprosto normální a objevuje se ve více než 50% případů. Jsou to fyziologické pozůstatky z vlčího vývoje a naopak u některých plemen jsou typickým znakem, například beauceron musí mít zdvojené paspárky na zadních končetinách.

Kluci byli stateční, protestovali jen trošíčku. Pan doktor je pochválil, jací jsou buřtíci a jsme tedy schválení .

 

19.11.09

3. den

 

  

Kluci rostou, přibývají a jsou v pořádku. Kenie, pokud mohu srovnat s minulým porodem (císařský řez), tak je v rámci možností veselá, nosí ocásek nahoru a má zájem nejen o miminka, ale i o všechno kolem.

Protože se množí dotazy a překvapené emaily, že máme "jen" dva kluky, tak se pokusím podat laické vysvětlení. Žádné štěňátko při porodu nezemřelo, narodili se skutečně jen tito dva buřtíci. Nicméně, při poslední kontrole ultrazvukem, u pana doktora Lázničky, jsme na téma málopočetného těhotenství zabrousili a protože jsme našli jedno štěňátko v jednom děložním rohu (děloha feny vypadá jako rohy krávy, na rozdíl od žen nemá tvar hrušky) a v druhém rohu nebylo nic, tak pan doktor vyslovil hypotézu, že zabřezla jen z jednoho rohu. Což se může stát. Může to být náhoda (z druhého rohu mohlo být to vstřebané miminko) a nebo může mít Kenie po prodělaném císaři nějaké srůsty nebo jiný "děložní problém".

Ať je to tak, nebo tak, pokud okolnosti dovolí, zkusím nakrýt Kenie ještě jednou a uvidíme. Bude-li opět málo štěňátek, tak jsou nějaké vnitřní "komplikace" víc než pravděpodobné, bude-li štěňátek hodně, tak je vše jen otázka náhody.

Nicméně Kenie je schopná štěňátka donosit, odkojit a postarat se o ně, což je pro mě nejdůležitější. Štěňátka jsou zdravá a silná a Kenie je úžasná starostlivá matka.

 

20.11.09

4. den

 

  

Naši soudci neustále soudkují . Oba už mají přes 320g, tj. za čtyři dny, resp. k dnešnímu ráno oba přibrali více než 100g .

Stále vymýšlím jména a protože se zatím nechci zachovat jako můj oblíbený Jára Cimrman a nechce se mi udělat onen pověstný cimrmanovský "krok stranou", tak jsem se stále nevzdala myšlenky na jména z řecko-římských pověstí a bájí. Ve hře jsou zatím tedy jména jako Cronus, Crius případně Cath a Carus .

Uvidíme, uvidíme

 

21.11.09

5. den

 

  

Kenie se už změnilo kolostrum na mléko, konečně si tedy oddechla . Pro feny není náročný jen porod, ale i tři až čtyři následující dny, kdy se v mléčné žláze tvoří kolostrum. To teče i na sebemenší dotek, štěňátka jsou ještě příliš slabá na mléčný krok a tak spouštěcí reflex kolostra je velmi jemný. Navíc se v této době teprve dává do souladu "nabídka-poptávka", takže cecíky jsou nalité k prasknutí, horké a tuhé a při nepozornosti chovatele může dojít i k jejich zatvrdnutí - pokud je štěňátek málo, je potřeba je přikládat i k zadním cecíkům, které jsou nejvíc nalité a ze kterých se jim pije nejhůře.

Teď už máme to pravé pejsčí mléko , nabídka se přizpůsobuje poptávce a tak mléčná žláza vypadá prázdně. Mléka je pro štěňátka víc než dost a stále rostou a úžasně přibývají. Ještě pár gramů a zdvojnásobíme svojí porodní váhu .

 

22.11.09

6. den

 

   

Už máme dvojnásobek porodní váhy a vážíme oba skoro 450g !!!

Jeden pejsek je zatím volný, máte-li zájem, neváhejte mi napsat nebo zavolat

 

23.11.09

7. den

 

    

Dnes je nám týden !!!

 

Za týden oba pejsci udělali obrovský pokrok. Přibrali více než 220g a jen kousíček je dělí od 0,5 kg .

Oba dva jsou velmi milí, něžní a laskaví. Jsem zvědavá jak se "vyvrbí" a jací budou. Už se moc těším, až otevřou očka a začnou objevovat svět .

 

24.11.09

8. den

 

 

 

Vždycky jsem si myslela, že psi mají rádi na ležení krásně měkoučko, teploučko a ti, co leží na holé tvrdé zemi jsou "chudáci". Už si to nemyslím .

Stačí se podívat každé ráno na upravený pelech Kenie a hned je mi jasné, že na nastlané dece rozhodně nespala . Můžete štěňatům podestýlat co a čím chcete, upravovat jim to jak chcete a fena si stejně vždy upraví pelíšek podle svého gusta .

Naštěstí to štěňátkům nevadí, ta jsou ještě ve své bezbrannosti, odevzdanosti a naivitě vděčná za všechno .

 

25.11.09

9. den

 

  

Už aby kluci otevřeli očka. Tenhle věk je sice krásný, rostou skutečně den ze dne, přímo před očima, ale je s nimi nuda. V podstatě jen leží, spí, jedí a kadí .

Až otevřou oči a začnou pozorovat a objevovat svět, tak začne ta pravá legrace . Štěňátka začnou objevovat svoje nožky, ocásky, jeden druhého a dokonce vlastně poprvé spatří svojí maminku . Moc se těším až to nastane . Není nic krásnějšího, než když na vás udiveně vyvalí svoje obrovská nádherná a bezelstná kukadla .

 

26.11.09

10. den

 

      

Nevím jak jinak nazvat dnešní den, než štěněčí pohoda

  

žíhaný pejsek

a náš červenáček

 

27.11.09

11. den

 

  

Tak nevím, je přání otcem myšlenky nebo je myšlenka schůdkem k činu ?
Ať je to tak nebo tak, kdyby se mi takhle rychle plnila všechna přání, byla bych tím nejspokojenějším člověkem na světě . Našim klukům se dnes pootevřela očka

 

28.11.09

12. den

 

   

Dneska jsem kluky moc neviděla. Jela jsem s Kamei na výstavu do daleké Budapešti.

Za dobu, za kterou jsem miminka neviděla, se oběma klukům dokonale rozlepila obě očka a tak jim nic nebrání poznávat svět .

 

29.11.09

13. den

 

  

Kluci sice koukají, ale stále v podstatě celý den prospí. Ještě je čeká hodně práce . Musí se naučit chodit, jíst, běhat, řádit, likvidovat co se dá a vůbec ... dělat rošťárny jako každý správný pes .   

 

30.11.09

14. den

 

  

Na první adventní neděli dostali naši kluci jména

Náš prvorozený, žíhaný pejsek bude CRONUS.

Cronus byl "zakladel" prvních Titánů a bohů. Mezi jeho potomky patří i Hádes, Démétér,  Héra, Poseidon nebo dokonce samotný Zeus. Přeji tedy našemu Cronovi hodně zdravíčka a spoustu "velkých" dětí .

A pravdomluvný červenáček bude CARUS.

Carus byl básník a filozof, podle jehož přesvědčení se vše ve světě děje na základě odvěkých zákonů. Podla Cara spočívá lidské štěstí v duševní vyrovnanosti člověka. A proto Carovi přeji, aby svým novým majitelům přinesl onu vyrovnanost a s ní i štěstí a radost z kamarádství .

 

01.12.09

15. den

 

  

1. odčervení

tak jako všechna štěňátka, tak i naše kluky musíme odčervit a nechutnalo jim to stejně, jako všem prckům před nimi .

 

 

 

02.12.09

16. den

 

  

Představa, že když štěňátka otevřou očka, tak že hned začínají zkoumat svět, všude lezou a dělají skopičiny, je mylná . Kluci, ač již dobře vidí, stále celé dny prospí a hoví si . A proč taky ne, maminka jim přinese teplé mlíčko skoro až pod nos, tak co by se snažili .

 

03.12.09

17. den

 

   

Dneska se náš Cronus vydal poprvé z pelíšku ven . Jak se mu to podařilo nevím, protože jinak celý den leží a spí, ale když jsem přišla do koupelny, kde jsou stále umístění v teplíčku, tak byl z pelechu venku . Naštěstí je v koupelně podlahové topení, takže prochladnutí štěňátka nehrozí. Jen Kenie je nervózní, když má jednoho prcka v lodně a druhý jí pochoduje po koupelně .

 

04.12.09

18. den

 

  

Jsme v druhé půlce třetího týdne věku štěňátek, jejich potřeba mléka stoupá (jejich váha již přesáhla 900g) a tak na Kenie jsou kladeny velké nároky, co se "zásobování" týče . Přidávám jí Calopet pastu, jako prevenci před eklampsií a na dodání energie, kterou musí na prcky vynakládat.

Asi bych nemusela, Kenie je v pohodě, venku řádí jak černá ruka (a to téměř do slova ), nicméně, prevence není nikdy dost a podle mě je lepší problémům předcházet, než je pak následně složitě řešit.

 

07.12.09

21. den

 

 

  

To jsou mi věci, sotva si člověk odskočí na dvoudenní výstavu, tak kluci začnou chodit .

Je to tak, naši buřtíci přišli na to, k čemu mají nožičky . Zatím stále na vratkých nožkách, ale snaží se . Mají zájem o všechno kolem a nevadí jim dokonce ani "náhradní" maminka

 

08.12.09

22. den

 

 

   

Kluci rostou jako z vody a i když stále ještě většinu dne prospí, tak přece jen jsou chvilky, kdy si již začínají hrát, trénovat nožičky a ožižlávat věci kolem sebe .

Zoubky samozřejmě ještě nemají. Příkrmy zatím nedávám, Kenie má mléka dost, tak počkáme ještě alespoň týden. Štěňátka jsou zatím stále v koupelně, kde mají klid a teplo. S prvními příkrmy je přestěhuji do obýváku, kde budou poznávat ruch domácnosti a začnou se pořádně "otrkávat" .

hra na schovávanou u maminky

 

09.12.09

23. den

 

 

   

Čistota klukům samozřejmě ještě nic neříká . O jejich hygienu se zatím stále stará Kenie, tak je jim jedno, kdy a kde to na ně přijde . Teď to jsou naše malá čuňátka .

hele, brácho, co to děláš ????

když může brácha, tak já taky

 

10.12.09

24. den

 

   

Kluci stále zlepšují svojí koordinaci, snaží se o první hrátky a poskoky. Už je s nimi legrace .

mlíko !!!!!

ahoj mami

 

11.12.09

25. den

 

 

   

Kluci už v pohodě chodí, nožky jim podklouzávají jen zřídka . Začínají vrčet, poštěkávat, okousávat se a dělat první "lumpárny". Mají velký zájem o okolí a o všechno dění kolem. Dneska si dokonce hráli i na schovávanou .

 

12.12.09

26. den

 

 

  

Už máme první hračky . Místo klasického balónku nebo pískají kachničky dostali varana . Kluci si s ním zatím nehrají, ale zvědavost v nich vzbudil . Stejně jako kluci se divila i Kenie, když přišla z procházky domů. Takovéhle dítě jí bylo krajně podezřelé .

 

13.12.09

27. den

 

  

Cvalíci rostou jako z mlíka . Už dávno to nejsou malinké hubené myšky, nebo netopýři, jak se říká, ale jsou to už pořádná festovní štěňátka. Nožky už je poslouchají, hrají si spolu, začínají okusovat nejen sebe, ale i Kenie a nás, což občas bývá náročné, protože jim začaly rašit zoubky .

 

14.12.09

28. den

 

  

První seznámení kluků s dalším pejskem naší domácnosti . Na dvojčata se přišla podívat Lucinka a myslím, že sympatie byly vzájemné. Lucinka má silně vyvinuté mateřské pudy, je na kluky velmi něžná, čistí je a hraje si s nimi a klukům zase vyhovuje, že je malinkatá .

 

15.12.09

29. den

 

  

Když je Kenie venku, chodí Lucka za klukama .

Je úžasné pozorovat jejich vzájemné hrátky. Protože jsou kluci už velmi pohybliví a zvídaví a Lucinka zase jemná a obětavá, tak jsou jejich hrátky skutečně samá legrace . Nejvíc jsem se asi nasmála, když Lucka hrála "přemoženou čivavu" . Až mám pocit, jako by Lucka přistoupila na jejich "hru" a přijala funkci jejich vychovatelky. Kluci zavrčí, Lucka se skácí k zemi, jako že se šííííííleně bojí a pak vyskočí a hupne na svého přemožitele a hra začíná na novo .

 

16.12.09

30. den

 

   

Dnes měli kluci první jídlo !!!

Nemyslím tím, že by po měsíci dostali konečně něco do pusy, ale dala jsem jim prvně ochutnat granulky . Moc jim chutnaly, pomlaskávali si . Dostali dvě mističky a pokud nebudou mít nějaké problémy, tak je od zítřka začnu pomaličku, ale jistě odstavovat.

 

17.12.09

31. den

 

  

Tak jsme kluky přestěhovali do obýváků. Budou si zvykat na ruch a provoz domácnosti. Musí poznat zvuky televize, rádia, vaření, mytí nádobí, úklidu a v neposlední řadě i na ryk a hádky dětí .

Jejich "domovem" se pro další měsíc stane ohrádka, ze které je samozřejmě budeme pouštět na pochůzky .

 

18.12.09

32. den

 

  

Vždycky, když se štěňata přestěhují z koupelny do naší blízkosti, tak jsou opět spavější a unavenější. Je to samozřejmě způsobeno tím, že mají mnohem víc podnětů a vzruchů, než měla v klidu a tichu koupelny. Ale ... může být něco sladšího, než spící štěně?   

 

19.12.09

33. den

 

 

Lucinka je dokonalá chůva. Má miminka moc ráda a tak doufám, že i ona se jednoho dne bude moci stát matkou. O kluky pečuje s láskou a něhou, čistí je, olizuje a hraje si s nimi, když nemá Kenie náladu .

 

20.12.09

34. den

 

  

Kluci chodí na průzkumné obhlídky domácnosti a pomalu, ale jistě, začínali likvidovat byt . Začínají se učit různé věci, které budou k životu potřebovat.
Například ... nikdy mě nepřestane udivovat, jak malá štěňata naprosto a dokonale spolehlivě přiběhnou na "přivolání", když jim člověk nese jídlo . Stačí zavolat "papání" a už je mám kolem sebe .

No a v neposlední řadě se učí spát v posteli .... protože ... co se v mládí naučíš ...

 

21.12.09

35. den

 

  

Kenie kluky samozřejmě stále kojí, jsou to pořád ještě miminka . Ale protože mají zoubky jako jehlličky, tak na ně občas už začíná vrčet. Klukům ale namočené granulky chutnají, takže mlíčko mají spíš přes noc a na "dotankování" .

 

22.12.09

36. den

 

  

Jak jsem psala, Lucka kluky miluje. Ale když jejich hry naberou na razanci a začnou Lucku zlobit, dokáže se ohnat a ubránit se .

tango v psím provedení

 

23.12.09

37. den

 

  

Tak tohle jsou hrátky dvou bratří . S přibývající předvánoční, nebo spíš už téměř vánoční nervozitou a shonem je na kluky méně času, tak si musí vystačit chvíli sami. A že se dokážou zabavit, o tom se můžete přesvědčit .  

 

24.12.09

38. den

 

   

Tak jsem se dnes pokoušela o krásnou vánoční fotku, kterou bych mohla použít na web a místo toho se mi při focení podařilo vyfotit dva psy baskervilské .

Nakonec se přeci jen povedlo a tak vám my všichni a především naši kluci přejí krásné a pohodové svátky a šťastný vstup do nového roku 2010 . Máme vás rádi a mějte nás rádi 

 

 

25.12.09

39. den

 

  

Lucinka dostala od Ježíška nový pelíšek, aby měla víc soukromí a pocit bezpečí. Jak to dopadlo, vidíte sami . V této chvíli nemá o nezvané návštěvníky nouzi ...

 

 

26.12.09

40. den

 

   

První nácviky postoje.  Za pomoc děkuji Katce, Klárce, Milošovi i Petře, kteří se na nás dnes přijeli podívat . Ono udržet tyhle dva pytle blech chviličku v klidu je umění téměř nad lidské .     

Carus                                                                                     Cronus

 

27.12.09

41. den

 

  

Další pokusy o použitelnou fotku našich dračích kluků . Bohužel ... pokud je někdo nedrží, tak jsou všechny fotky rozmazané, nebo jsou na nich jen kousky ocásků, nožiček a vzdalujících se zadečků .

 

 

31.12.09

45. den

 

  

Musím oba kluky pochválit. Strávili s námi Silvestrovskou noc a žádné dělobuchy nebo ohňostroje jim nevadily. Byla jsem ráda, že se nebojí a jsou v pohodě. A když už je přemohla únava, zalezli pod postel a spokojeně spinkali .

 

01.01.10

46. den

 

  

Nový rok kluci prospali . Z dlooooouuuuuhééééééé silvestrovské noci byli tak unavení, že se ráno sotva najedli, pak zalehli k odpočinku a tak to pokračovalo až do večera, kdy jsme je dali do pelíšku a spali dál .   

 

02.01.10

47. den

 

  

Skoro jako by to vypadalo, že kluci neustále spí . Pravda je spíš taková, že ve spánku nebo při odpočinku se kluci fotí nejlépe ... Na ostatních fotkách jsou jen rozmazané šmouhy .   

 

03.01.10

48. den

 

  

I když už ne často, tak kluci stále pijí mlíčko od Kenie. Protože se ale kvapem blíží chvíle jejich odchodu k novým majitelům, tak se snažím je odstavovat. Přes den dostávají navlhčené granule a Kenie k nim pouštím tak 3-4x za den.

Kenie už má mléčné žlázy téměř zcela stažené a tak mléka pro oba kluky je jen poskrovnu. Nicméně i takovou kapičku si kluci náležitě vychutnávají .

 

04.01.10

49. den

 

   

Nastává doba plná změn a převratů .

Protože od nás již brzy odejde do svého nového domova Cronus, je nejvyšší čas dorůstající miminka nechat očipovat a naočkovat. Byla jsem tedy dnes vyzvednout tetovací čísla a Cronus má číslo 932 a Carus 933.

A aby čas nestál, tak jsem ještě odpoledne odvezla kluky k panu doktorovi na injekci, tetování a čipování . Oba byli velmi stateční. Očkování a čipování snesli bez jediné ztráty kytičky, u tetování, pravda, trošku poškádlili hlasivky, ale pan doktor je moc a moc chválil .

Nechala jsem je rovnou prohlédnout a jsme schválení .

 

05.01.10

50. den

 

  

Čas kvapí neúprosným tempem a tak dnes přišlo na řadu první trimování.

Nejdřív byl odchycen Cronus, kterého trim příliš nenadchl a dělal všechno pro to, aby mi unikl. Bohužel pro něj, naštěstí pro mě , se mu uniknout nepodařilo a tak přišel o své první miminkovské chloupky .

Druhý šel na řadu Carus, který tak moc neprotestoval, zachoval se skutečně jako filosof a se stoickým klidem se nechat o chloupky obrat .

 

06.01.10

51. den

 

  

Kluci si užívají poslední dny her s Kenie. Kenie už téměř nekojí a kluci jsou v podstatě odstavení, baští granule, maso a příkrmy, rostou jako z vody a vymýšlejí jednu hloupost za druhou .

 

09.01.10

54. den

 

  

Dneska nás opustil Cronus .... a odešel do své nové milující rodiny.

Stýská se nám po něm, protože jsme se pořádně nestihli ani rozloučit (vinou nepředpokládaných událostí). Ale vím, že se má dobře, doma ho všichni milují a má tam svého nového kerního kamaráda Zerowa.

A zde jsou první fotky z nového domova :

 

10.01.10

55. den

 

  

Doma zůstal náš červenáček Carus, který je zatím stále volný - k zadání. Smutno si myslím, že mu moc není, protože tady má stále svojí maminku a "kerní hračku" Lucinku

 

15.01.10

60. den

 

   

Carus stále vyhlíží svojí novou rodinu, která by mu dala patřičné "vzdělání", protože jak se dostane ke školní tašce, tak už je v ní 

 

Na rozdíl od něj si Cronus užívá svého nového kamaráda a patřičně mu dává najevo, že není žádné "ořezávátko"

(fotka vypadá hrůzostrašně, ale tohle je to pravé štěněčí "nevinné" laškování )

a takhle si hraje Carus s maminkou Kenie u nás

 

17.01.10

62. den

 

  

Dva měsíce

Dnes jsou prckům dva měsíce . Cronus už je v novém domově, Caruse máme zatím stále doma. Dnes jsme ho vzali s sebou k panu doktorovi, protože jsme jeli naočkovat Kenie psincový kašel a Kameice Herpes. Pan doktor červenáčka prohlédnul a schválil .

Byla u nás na návštěvě i Jitka s Montíkem, tak jsme si nemohli nechat ujít společné focení

Znuděný Montík  -  Carus  -  babička Que

 

22.01.10

67. den

 

  

Carusovi se postavilo jednou ouško . Vypadá moc legračně. On vůbec tento věk miminek je báječný. Ještě jsou bezelstná a bezstarostná, plná elánu a nadšení pro všechno a všechny

 

31.01.10

75. den

 

Rozhodla jsem se, že si Cara necháme doma . Přesvědčil mě svou povahou, kterou neustále musím obdivovat. Neustále mě překvapuje tím, jak důvěřuje lidem a mě především. I když mu dělám  nepříjemné věci, jako je trimování, stříhání drápků nebo očkování, tak na mě jen položí hlavu, upře svá nádherná kukala a v nich se zračí jen jediné - nemám to rád, bojím se, ale věřím, že když jsem s tebou, tak je všechno v pořádku .

Je to skutečně neuvěřitelné a tak jsem se rozhodla, že svého miláčka pryč nedám, protože pokud bude mít povahu po Kenie, tak to bude skutečně úžasné zvíře .

Zbývá jen vyřešit, jak si ke smečce fen připojím psa ... naštěstí se nabídla Jitka s Montíkem, které Caro také učaroval, že si ho na výchovu vezmou. Rozhodně minimálně do té doby, než se přestěhuji a budu moct udělat pro hárající feny a dotěrné psy bytelné výběhy .

Takže Carus je náš a dál o něm budu již psát jinde .

 

Jak vše probíhalo :

Po krásném ukázkovém prvním hárání po porodu, kdy měla Kenie naprosto předpisový krvavý výtok, se rozhodla zkoušet mě a další hárání, kdy jsem měla v plánu jí znovu nakrýt, začala hárat znovu skrytě. Protože jsem s tím tak trochu počítala, pečlivě jsem jí kontrolovala. A po té, co u nás před výstavou v Rybníkách laškovala s Montym jsem jí hlídala jako oko v hlavě. Proto mi naštěstí nepatrné změny v jejím chování a výtoku neunikly a tak jsme opět, stejně jako před rokem, navštívily pana doktora Lázničku. Opět jsme byly pochváleny za ukázkové hárání a já osobně jsem byla pochválena za "uhlídání" začátku hárání. První kontrola byla 11.9.09 a do progesteronového testu nám zbývají dva dny.

Druhá kontrola v pondělí 14.9. odhalila, že progesteron stoupá pomaleji, než jsme si mysleli. Vzhledem k tomu, že díky skrytému hárání bez krvavého výtoku neznám přesný začátek hárání, nezbývá než znovu počkat a testy opakovat.

Třetí kontrola 16.9. dle stěru se začínají buňky "krabatit", mají částečně popraskaná jádra, což značí brzkou ovulaci. Totéž nám potvrdil i ultrazvuk, který odhalil čtyři folikuly ve stádiu těsně před ovulací. A do třetice všeho dobrého i progesteronový test prozradil blíží se ovulaci. Termín krytí byl tedy stanoven na pátek až neděli.

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

19.9.09

 

Obávám se, že Kenie má názor na psy naprosto jasný a po dnešku jen utvrzený, všichni jsou stejní a chtějí od ní jen jedno . A stejně jako vloni Monty, měl letos i Loui stejný požadavek , což se Kenie pochopitelně nelíbilo.

Nu a protože bych se ráda dočkala štěňátek, tak se přiznám, že jsem jako panička Kenýska "zradila" a přidala se na stranu Louie

 

2. krytí

 

20.9.09

 

Dnes Kenie vrčela spíš jen na oko, aby to nevypadalo, že změnila názor . Nakryli jsme tedy pro jistotu ještě jednou. Svázání, stejně jako včera, trvalo cca 20 minut. Vzhledem ke vzdálenosti, počasí a dalším okolnostem jsme mladé a náhlé "lásce" učinili přítrž a já se s Kenie vydala na cestu domů.

Teď už nezbývá nic jiného, než měsíc počkat

 

 

12. den

 

30.9.09

 

1. očkování Herpes

Po tom všem, kam se mnou holky jezdí si zatím skutečně netroufnu krýt bez očkování . A proto jsem i tentokrát vzala Kenie k panu doktorovi na očkování .

 

 

20-21. den

 

08.-09.10.09

 

Interra + světová výstava v Bratislavě

Na světovku a Interru jsem měla holky (a tím pádem i Kenie) přihlášené již dlouho. První uzávěrka byla již v únoru tohoto roku. No a protože zúčastnit se světovky je taky takový sen, tak jsem se rozhodla, že to zkusím a Kenie vezmu s sebou. Zatím na ní není nic vidět a protože nám do ultrazvuku zbývá týden, tak se neodvažuji přidávat změnám nálad a chování nějaký velký význam. Na druhou stranu ale Kenie neomezuji v jídle tak, jak bych to jindy před tak důležitou výstavou dělala.

Takže jsme výstavy zkusily a Kenie mě potěšila, na Inteře z 8mi přihlášených fen ve třídě šampionů získala výbornou a na světovce z 18ti fen ve třídě otevřené získala také výbornou. Takže úkol byl splněn a já jsem spokojená  . I ve (snad) požehnaném stavu umí Kenie získat krásnou  známku

 

28. den

 

16.10.09

 

1. ultrazvuk

Vzala jsem Kenie na první kontrolní ultrazvuk. Jsme těhotné !!!

Miminek jsme neviděli mnoho, ale (jak všichni kdo chovají vědí) počet není nikdy předem zřejmý . Jedno miminko už bohužel nebylo miminko, ale je ve fázi vstřebávání se. Plodovému obalu chybí srdíčko i v podstatě celé štěňátko. Někdy se to holt stává a pokud není něco v pořádku, příroda si pomůže sama.

Dál můžeme jen doufat, že ostatní miminka budou silná a zdravá a že je cca za 35 dní uvidíme .

 

30. den

 

18.10.09

 

Přesně v polovině březosti cestovala Kenie do maďarského Szentendre a podařilo se jí dokončit pouť za šampionem Maďarska

Dokonce byla se sedmi kernů, kteří šli o titul BOB vybrána do užšího výběru, ještě s fenou ze třídy mladých. Chodila a "zápolila" s ní poměrně dlouho, nakonec ale titul bohužel nezískala. Musím uznat, že mladá fena byla krásná (je to sestřenice Kamei, takže ještě aby nebyla ). Ale i když nám BOB unikl jen o tenký vlásek, tak jsem byla s výsledkem spokojena. V podstatě Kenie už do Maďarska nemusí .

V letošním roce je to její pátý splněný šampionát a dvanáctý celkem

Vím, že podle některých budu blázen, tahat těhuli na výstavu, ale pokud není těhotenství "nemoc" ani u žen, tak by to neměla být "nemoc" ani u psů. Navíc jsem jí držela naprosto stranou všeho výstavního ruchu a její jediná procházka na výstavě byla ve výstavním kruhu a s ostatními psy do styku nepřišla.

 

37. den

 

25.10.09

 

Pokud je všechno v pořádku, tak miminka měří nyní kolem 3,5 cm, jsou pevně zahnízděna v děloze a právě dokončují vývoj všech svých hlavních orgánů.

V následujících dnech budou hlavně nabírat na váze a růst.

V podstatě, za dalších 26 dní musí zvětšit svojí velikost minimálně 4x a váhu na porodních 170-210g.

Kenie jsem zatím nezvýšila krmné dávky, ale přešly jsme na štěněčí variantu granulek. Na rozdíl od svého prvního těhotenství, je nyní Kenie extrémně žravá a granule neodmítá.

 

41. den

 

29.10.09

 

2. ultrazvuk

Teď už by měla miminka měřit okolo 6,5 cm a začínají růst extrémní rychlostí.

Dnes jsme byly u pana doktora všichni. Kamei a Que dostaly své pravidelné očkování, Lucinka vakcínu proti psincovému kašli a Kenie jsme koukli na děti . Počet miminek opět není znám, protože (vzhledem k jejich velikosti a velikosti plodových obalů) jsou již poskládaná přes sebe a ultrazvukem není možné je spočítat.

Protože se jim ale začínají již mineralizovat kostičky, tak cca za 7-10 dní je možné provést těhotenský rentgen, který je velmi jemný a je možné na něm spočítat lebky a páteře. Uvidím, jestli nechám Kenie a děti "vyfotit". Za 10 dní nás čeká druhé očkování Herpes, takže mám čas si to rozmyslet .

Rozhodně Kenie je stále prokazatelně "v tom" (už se jí začínají zvětšovat cecíky i mléčná žláza), takže má stále nárok na štěněčí granulky a na zvyšování krmné dávky .

 

43. den

 

31.10.09

 

Kenie začíná spát na zádech

Jsem velmi zvědavá na počet miminek, spaní na zádech nemá Kenie na denním pořádku, což znamená, že jí již občas "tlačí" v bříšku a tak jim a sobě takhle ulevuje .

Začínám Kenie postupně protrimovávat, aby nebyla pro miminka moc zarostlá.

 

49. den

 

06.11.09

 

Dnes jsme byly pro jistotu znovu na kontrole u pana doktora Lázničky. Jeho péči si nemůžu vynachválit a co se týče plodnosti a rozmnožování psů, tak pana doktora skutečně jen doporučuji  .

Opět jsme zkontrolovali miminka a pokud Kenie nechystá nějaké velké překvapení, tak opravdu budeme mít dvojčátka . Vzhledem k tomu, že máme "objednávku" na žíhaného psa a červenou fenku, tak jsem opravdu opravdu zvědavá, co se nám narodí .

Jinak, dle pana doktora, jsou štěňátka v pohodě, mají odpovídající velikost a rozměry, takže teď už jen vydržet dalších cca 14 dní a můžeme rodit .

 

53. den

 

10.11.09

 

2. očkování Herpes

Druhé očkování na herpes. Rozmýšlela jsem se, zda nechám udělat Kenie a štěňátkům RTG, ale nakonec jsem se rozhodla, že ne a že nechám překvapení na přírodě. Pravda je, že Kenie přibrala necelé kilo a zdaleka nemá tak velké bříško jako měla před porodem Kameika. Takže myslím, že jsou tam skutečně ty dvě, maximálně schované ještě jedno, do třetice.

Pohyby štěňátek už jsou krásně cítit a hýbou se skutečně velmi "poctivě" . Už se na ně moc těšíme .

 

59. den

 

16.11.09

  

Kenie začala ráno kolem 9té hodiny prodýchávat. Ustala jsem jí tedy v koupelně a protože se jí v porodnici nelíbilo, stejně tak jako téměř každé feně, tak jsem dala přes pelíšek trimovací stůl a přes něj přehodila deku. Takto upravené lože již vzala na milost

Strávila zde téměř celý den, střídavě odpočívala, střídavě prodýchávala. S přibývajícím večerem lehce zesílila i frekvence dýchání.

 

60. den

 

17.11.09

 

Po pravdě řečeno, nevěřila jsem, že porodí takhle brzy. Nechali jsme jí v koupelně a protože se "nic" nedělo, tak jsem jen kontrolovala její stav, měřila teplotu a nechávala Kenie v klidu.

Na noc jsem si ustlala k ní do koupelny a čekala, zda bude noční porod a zda tentokrát porodíme skutečně doma .

Do půlnoci byl klid, Kenie byla sice neklidná, ale v mezích normy, já jsem odpočívala lehkým spánkem. O půlnoci mě probudila, chtěla jít ven a pak nám začaly lehké stahy.

V tu dobu jsem si vzpomněla na slova mého osmiletého syna, protože když jsem ho večer posílala zkontrolovat Kenie, tak jen nakoukl do koupelny a prohlásil "bude rodit o půlnoci". Když jsem se ho z legrace ptala jak to ví, tak odvětil "vypadá na to".....

Nechápu jak to věděl, ale skutečně v 0,21 nám odešla hlenová zátka, v 1,21 se narodilo první štěňátko a v 5,27 druhé. Mezitím Kenie předpisově vypudila první placentu, odpočinula si a vzorně se postarala o svého prvorozeného syna .

.... Inu, děti vždy vědí víc

V tuto chvíli máme dva pejsky, oba jsou světloučcí po tatínkovi a šmrncnutí černým žíháním po mamince. Protože jsem nikdy neviděla přesný počet miminek, tak je možné, že se ještě nějaké štěňátko skrývá v bříšku, ale .... moc tomu nevěřím.