J vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

J vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

                Fortuna Hoity-Toity Gang                Zalazar Love Is In The Air

(Týna)                                                           (Tom)

rodokmen štěňátek

 

Kdo jiný by mohl být dalším nápadníkem naší Týny, než právě Tom . Tom je mazlidlo a pohodář, stejně jako Týna, takže podle všeho se nám narodí umazlená miminka . Tom má krásně rovné nohy, krátký ocásek, kvalitní srst, je dobře úhlený a má hezkou horní linii. Jeho krásnou předností jsou malá černá ouška, která jsou (podle standardu) žádoucí a která má dnes jen málokterý kerník . Uvidíme, jak budou naše další letní miminka vypadat .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

12.08.14

  

Ranní poslíčci nám přinesli podvečerní, večerní a noční holčičky .

Jak jsem psala v deníku těhulky, ráno Týna začala chvilkami zlehka prodýchávat. Vzhledem k tomu, že si porod neustále rozmýšlela, byla jsem celkem v klidu a ani jsem nečekala, že by se dnes mohla štěňátka narodit. Nicméně, pan doktor byl již z dovolené doma, porodní tašku jsem měla připravenou, takže všechno bylo nachystané pro příchod miminek .

Ale zas tak jednoduché to nebylo .

Až do odpoledních hodin to byli jen lehcí poslíčci, Týna částečně i spala nebo odpočívala, prodýchávala s přestávkami. První silnější stahy přišly až v podvečer. Přiznám se, že jsem tou dobou začala být trošku nervózní. Ne proto, že by porod trval dlouho, ale protože se kvapem blížila zavírací doba našeho skvělého pana doktora Lázničky a protože vím, že pan doktor má práce nad hlavu (vedle ordinace má hospitalizovaná zvířata) a potřebuje se v noci vyspat, nerada bych jej budila jen tak, abych se jela do Poříčí uklidnit, že vše postupuje jak má ....
Začala jsem tedy váhat, zda pro klid duše k panu doktorovi raději zajet a nebo zda ještě počkat v klidu domova, ale riskovat případnou noční návštěvu pana doktora.
Rozhodla  jsem se pro kompromis. Dala jsem Týně "čas", s tím že v okamžiku "deadline" odjíždíme do Poříčí .

Týna jako by mi chtěla rozhodování co nejvíce zkomplikovat, cca 45 minut před plánovaným odjezdem odešla hlenová zátka, ale dál se nedělo nic. Resp. jen občasné silné stahy, ale plodová voda a miminko žádné.
Ač jsem chtěla ještě půl hodiny počkat (kvůli možnému porodu doma), oblékla jsem se, udělala Týně v autě improvizovanou porodní bednu, připravila si k ruce vše, co bych pro porod na dálnici potřebovala a naložila Týnu do auta, protože jinak bychom zavírací dobu pana doktora nestihly.

V tu chvíli Týna pochopila, že odjezd myslím smrtelně vážně a že to není jen tak nějaké plané vyhrožování . Takže jakmile bylo všechno autě a otočila jsem klíčkem zapalování, odešla Týně voda a začala skutečná komedie ..... Seděla jsem totiž samozřejmě na místě řidiče, kde není zas tak moc místa k jakékoliv manipulaci. Vedle mě, v improvizované porodní bedně byla Týna, která ze všech sil pracovala na vypuzení štěňátka a já neměla prostor, jak jí pomoci. Auto totiž stálo před garáží, v úzkém průjezdu, takže jsem k Týně nemohla ani dveřmi spolujezdce a bylo mi jasné, že v téhle fázi porodu jí opravdu nemohu z auta vytahovat a přenášet domů, cestou si odemykat troje zamčené dveře a ještě přenášet všechny potřebné věci k porodu ....

no ... situace tak "lehce" infarktová

Týna je ale opravdu matka = bojovnice, i když jsou štěňátka velká a Týnu jejich vytlačení stojí opravdu spoustu sil a zcela určitě mnoho nepříjemných pocitů, nevzdává to a bojuje. Takže první holčička se nám narodila v autě, v podstatě bez mé pomoci, protože jsem se k Týně vlastně ani moc nedostala .

Štěňátko vyšlo bez obalů, již s utrženým pupečníkem, což situaci trošku ulehčilo, stačilo jej vytřít, začít sušit a mohly jsme jít zase zpátky domů .

Doma, už v klidu, se Týna o svojí prvorozenou princeznu krásně starala, holčička se hned přisála a nebyl problém. V podstatě záhy, za dalších 10 minut se nám narodila další krásná princezna. První fenečka je červená, lehce žíhaná. Druhá fenka bude pšeničná s prokvetlou černou, pravděpodobně bude vypadat jako Tom.

Po prvních dvou miminkách si Týna odpočinula, vzala jsem jí vyvenčit, dala jí vodu a porodní doplňky energie a vitamínů. Pak byl dlouho klid, holčičky baštily, Týna oddechovala, občas silný stah, jak se další miminka rovnala do porodních poloh.

Třetí holčička se nám narodila až za poměrně dlouhou dobu, víc než 75 minut po druhé princezně. Nově příchozí kráska je tmavě žíhaná, ale prokvetlá červenou a nebude tak tmavá, jako třeba Ryan nebo Čert, žíhání je tmavé, ale proužky mezi ním jsou červené a znatelné, tedy, vypadá to, že černá bude spíše ustupovat.

I další holčička se vzorně přicucla a začala baštit.

A opět byl klid. Princezny v klidu, tichu a spořádaně baštily, Týna oddychovala, opět občas silný stah a jinak nic. Protože jsem podle sona věděla, jak jsou miminka v bříšku uložená, bylo mi jasné, že další miminko musí být daleko v děložním rohu a jeho cesta ven bude dlouhá a je tedy třeba obrnit se trpělivostí. V podstatě v tuhle chvíli jsem netušila, kolik miminek v bříšku ještě zbývá. Že je tam minimálně jedno, bylo jasné, cítila jsem ho přes bříško a Týna evidentně stále pracovala na porodu, ale kolik jich je uvnitř doopravdy, to jasné nebylo.

Za další víc jak hodinu, kdy už jsem opět byla lehce nervózní, jak to všechno dopadne a zda má Týna ještě dost sil, přece jen, fenky byly dost velké a tlusté a BOHUŽEL, nechala jsem Týnu v době těhotenství ztloustnout, neboť jsem myslela, že je v bříšku miminek víc a pažravá Týna stále prohlašovala, že umírá hlady, se nám narodila čtvrtá a poslední fenečka, velmi sytě červená s žíháním.

Protože už byla noc, nechtěla jsem pana doktora zbytečně budit návštěvou v popůlnočních hodinách jen kvůli poporodní kontrole, prohmatala jsem Týnu a protože si v klidu lehla ke štěňátkům, bylo velmi pravděpodobné, že porod skončil a naše finální skóre jsou tedy čtyři krásné princezničky .

Tom se poprvé stal otcem

 

 

13.08.14

2. den 

  

Druhý den, vlastně, pár hodin po porodu poslední princezny . Holčičky jsou až neuvěřitelně klidné ... nechápu, ale z porodní bedny není slyšet vůbec nic .... nechápu, vždy se všechna miminka nějakým způsobem ozývala, protestovala a pofňukávala, jako by si stěžovala, že už nejsou u maminky v bříšku a musí se o sebe starat částečně sama.

Naše princezničky ne ... jsou nabaštěné, spokojené, když je Týna v bedně, což je v podstatě pořád, tak se na ní vrhají a sají co to dá. Pokud se jde Týna napít nebo jí beru vyvenčit, spořádaně se shluknou a spinkají ...

sama nechápu, po kom jsou ty děti tak hodné

 

14.08.14

3. den

 

Rosteme jako z vody ... Týna má místo mléka opět smetanu, holčičky tloustnou rychleji než Otesánek . Je to dobře, nechť je jim přáno a jen ať rostou do krásy .

Všechny mají krásné hlavičky, dlouhé krky, žádný paspárek nebo zálomek. Jsou úžasné a sama zatím nevím, kterou bych si vybrala,

krásné jsou všechny

 

15.08.14

4. den

  

Holčičky rostou, tloustnou a pořád jsou krásně spokojené . Týna sice stále prodýchává nalévání mléka, ale už mnohem méně, takže se může víc vyspat a odpočinout si. O holčičky se vzorně stará, když je vážím, je celá nešťastná, že jí je beru, a musí je mít stále pod dohledem.

K jídlu samozřejmě, jak je u Týny zvykem, pouze vařené kuře a to ještě jen z ruky . Holt, je to naše

bláznivá matka

 

16.08.14

5. den

  

Týna už je víceméně v klidu, konečně se může v klidu vyspat a načerpat síly do dalších dní . Dnes prvně taky baštila z mističky, i když ... musela jí mít v pelíšku . Holčičky jsou neskutečné pohodářky, všechny už přibraly 50% své porodní váhy a vlastně nedělají nic jiného, než jen spí a spí a baští a rostou ....

 

opravdu miluju jejich hlavičky

 

17.08.14

6. den

  

Tak ty sladké krásné a pohodové holčičky jsou pěkné lumpice a neposluchy . Včera v noci nám jedna uličnice vylezla z pelíšku ven a nebýt Týny, která je hlídá ostřížím zrakem, ani bychom si jí nevšimli, jak byla rychlá a obratná .... Lump jeden .

půlnoční siesta

Jsou neuvěřitelné, normálně mi lezou ven až tak v 10ti dnech, ale tyhle holky ne, ty šly na průzkum rovnou . Takže jsme museli porodní bednu zabezpečit tak, aby už žádná další nemohla vylézt. V tom šoku, že máme štěňátko na pochoďáku po pracovně jsem si ani nevšimla, která ze světlých holčiček to vlastně byla .....

jsou to lumpice

 

18.08.14

7. den

 

Holčičkám je týden, přibírají jak mohou a do doby otevření oček začíná okurková sezona . Nezbývá tedy nic jiného, než začít přemýšlet o jménech .....

Jsem trošku bezradná, protože se mi zdá, že všechna jména, která jsem mohla použít na "J", jsem dala holčičkám vrhu "I", jako například Iuno nebo Iola .... nu, budu muset hodně přemýšlet a nebo opět použít můj oblíbený cimrmanovský úkrok stranou . To by bylo, abych nevymyslela další princeznovská jména ze starých řeckých bájí a pověstí, tentokrát na písmenko "J" . Protože jak zpívá Janek Ledecký .....

nikdy to nevzdám

 

19.08.14

8. den

  

Dnešní zamračené a pošmourné ráno mě přivítaly holčičky s krásným zjištěním, že všechny zdvojnásobily svojí porodní váhu - PARÁDA !!!, prostě .....

už máme doma buřtíky

 

20.08.14

9. den

   

Spinkáme a spinkáme ... a baštíme a rosteme. Holčičky už dávno nemají krásný dlouhý štíhlý krk, se kterým se narodily, ale naopak začínají čím dál tím víc připomínat tlusťoučká morčátka . Tlapičky mají medvědí, hlavu snad od mamuta a vypasené bříško hrocha .....

jsou to vůbec kerňata ?

 

21.08.14

10. den

   

Je nám sladkých 10 dní . Holčičky už mají  za sebou zdvojnásobení své porodní váhy a další metou se tedy stává otevření oček , první se dá čekat během dalších 2-3 dní ... necháme se překvapit,  

kdy se princezny chtějí kouknout prvně na svět

 

23.08.14

12. den

 

Za chviličku bude holčičkám 14 dní a přijde čas prvního odčervení . Zatím si užívaly další spící den a když se na chvilku probudily, vzala si je na povel Klárka a začalo pózování a focení, prostě naše holky ....

jsou modelky

 

25.08.14

14. den

  

Uff, holčičkám je 14 dní, letí to jako voda .... ani se to nezdá, před chvílí se narodily a za chvilku tu už budou běhat. Zatím pořád jen spinkají a baští . Ale jednu novinku přece jen máme, nejsvětlejší a nejtmavší princezny otevřely očka . Dvě červené si zatím dávají na čas, holt ....

nechtějí na nás koukat

 

27.08.14

16. den

  

Tak už na nás koukají všechny princezny. Některá sice ještě méně, jiná více, ale očíčka se jim pomalu otvírají . Sice ještě pořád spinkají, ale v krátkých chviličkách bdění se už snaží posadit a udržet velkou medvědí hlavu vzpřímenou .  Přední nožky je tu chviličku už unesou. Nikdy mě nepřestane udivovat, jak rychle se psí miminka vyvíjejí a jak rychle dozrávají a rostou ....

 

jsou neuvěřitelné

 

28.08.14

17. den

  

Na četné dotazy ohledně jmen našich princezen dnes konečně odpovíme . Pravda je, že na "J" se v řecké mytologii hledá opravdu těžko... Použitelná jména jsem dala u vrhu "I" a protože Edika i Týna se rozhodly jen pro holčičí vrhy, tak mi situaci moc neulehčily.... nu, ale nebyla bych to já, abych si neporadila . Takže jsem opět musela udělat onen cimrmanovský "úkrok stranou" a naše princezny se budou jmenovat :

J-Iris - řecká bohyně duhy

J-Idaia - dcera krále Dardana

J-Ismena - dcera thébského krále Oidipa a jeho matky a manželky Iokasté

J-Ifigenia - kněžka bohyně Artemis

Nad konečnou podobnou jmen zatím váhám, ale v podstatě je jedno, jestli to bude Jisména nebo J´Isména, hlavní je, že to Isména bude

už nejsme bezejmenné

 

29.08.14

18. den

  

Rosteme a jsme stále šikovnější .
Holčičky se už snaží nejen sedět, ale začínají pomalu, ale jistě, odlepovat bříško od pelíšku, nadzvedávat se na zadní nožky a už jsou tu první nesmělé a vratké krůčky . Při jejich váze - necelé kilo, je to výkon obdivuhodný, neboť zatím vypadají jak velká tlustá morčátka . Ale nebude to dlouho trvat a ...

za chvíli už budeme běhat

 

30.08.14

19. den

  

Stačil jeden den strávený na výstavě a večer mě doma čekalo překvapení . Všechny holčičky na mě zvědavě vystrkovaly z pelíšku čumáčky jako ještěrky . Asi jim brzo vyměním pelíšek za první malou ohrádku, aby měly pro své  výzvědné akce víc prostoru . Dnes jsme tedy focení nestíhaly, ale to nevadí,

stejně je miluju
 

 

31.08.14

20. den

  

A začal nám čas prvních nesmělých her . Jak holky zjistily, že se mohou dostávat vpřed pomalým valivým pohybem a to dokonce i se zvednutou hlavou a že už ledascos vidí, začínají poznávat své okolí a to včetně vlastních sestřiček . A jak jinak se poznává všechno, co mají kolem sebe, než tím, že

všechno chtějí ochutnat

 

01.09.14

21. den

  

Holčičky dostaly ke svým ukončeným třem týdnům nový bejvák , už jsou přestěhované v malé ohrádce . Holčičky byly nejprve z "velkého" prostoru překvapené, zvědavě očichávaly ohrádku, ale po nakrmení spokojeně upadly a spaly a spaly . A jaký jiný by mohly naše princezničky dostat pelíšek, než

přece růžový

 

02.09.14

22. den

  

Začínáme čtvrtý týden . Od svého narození se holčičky naučily už spoustu věcí. Mají otevřená očka, slyší, i když vratce, tak chodí, začínají si hrát, poznávají okolí a začínají reagovat na člověka . Vyhledávají kontakt s rukou a rády se nechávají drbat, hladit a chovat . I když většinu dne zatím ještě prospí, tak

stále dělají pokroky

 

07.09.14

27. den

  

Omlouvám se za přerušení novinek, ale přípravy Krajské výstavy na Džbáně byly časově náročné a na focení holčiček nezbýval čas a síly . Výstava je už za námi, tak bude času na focení víc než dost . Doufejme, že vydrží i krásné počasí a holky budou moci jít brzo ven .

Dnes, v povýstavním klidu a pohodě , dostaly holčičky svůj první příkrm a na rozdíl od předešlých nepapavek, si tyhle holky jídlo jak se patří užívaly . Nacpaly si bříška k prasknutí a pak jen padly ...

a spaly a spaly

 

09.09.14

29. den

  

Ač jsme se těšili ven, tak dnes ráno pršelo a do odpoledne tráva neuschla . Snad zítra bude líp a budeme moct s holčičkami začít prozkoumávat zahradu . Zatím si tedy hrajeme a mazlíme se doma a všechno chceme samozřejmě

sežrat

 

10.09.14

30. den

  

Počasí nám stále nepřeje, krápe a mží a tráva neschne a neschne . Nezbývá než doufat, že se počasí umoudří a až holčičky poporostou a přestanou pořád spinkat, budeme moct chodit ven a

řádit a zkoumat

 

12.09.14

32. den

  

Dneska máme měsíční narozeniny . Ven jsme sice zase nemohly, ten protivný déšť je tu pořád, ale ... třeba nám prší štěstí . Místo dortu jsme dostaly zase masíčko a moc nám chutnalo . S baštěním tedy rozhodně problémy nemáme . K tomu nám panička dala na zkoušku kuřecí křídla, další nám přinesla do pelíšku i maminka Týna, ale na to jsme ještě malé, to nás tedy zrovna moc nenadchlo, takže je všechny měla mamka Týna pro sebe ... Ale jednu novinku přece jen máme ....

už nám rostou zuby

 

15.09.14

35. den

  

Konečně se nad námi slitovalo počasí, přestalo pršet a vysvitlo sluníčko, které hřálo tak silně, že vysušilo trávu a holčičky mohly prvně ven . Holčičky si nově nabytou volnost užívaly a zkoumaly co se dalo . Co mě ale překvapilo nejvíc bylo to, že místo rejdění a utíkání kamsi do neznáma, daly přednost mazlení a tulení se . Takže teď mohu zpívat nejen Love is in the air, ale i

Love is all around me

 

16.09.14

36. den

  

Dneska byly holky venku jen chviličku, protože jsem jim musela trávu posekat, aby v ní byly vůbec vidět . Zato pak si svobodu opravdu užívaly. Začínají se pomaloouuučku, ale jistě, rýsovat jejich povahy. Mám pocit, že už vím, která  z princezen bude

gaunerka vrhu

 

18.09.14

38. den

 

Dnes měly holčičky návštěvu, která nám přinesla spoustu hraček a dobrůtek nejen pro malé princezničky, ale i pro celou bandu dospěláků. Děkujeme moc, dospěláci už si cpou bříška .
A protože bylo krásně a mohly jsme být venku, tak máme spoustu fotek, za které také děkujeme :

je naprosto jasné, co se naše černá princezna myslí o focení . Za to naší světlou holčičku nejvíc  zaujaly boty návštěvy .

 

hračky, hračky, hračky ..... a je naprosto jedno, jestli je to foťák nebo plyšová žirafa

 

tak vám říkám holky ....

před návštěvou budete hodné ... zlobit můžete až doma

 

19.09.14

39. den

  

Počasí nám zatím přeje, tak můžeme řádit venku .  Dokonce se holčičkám občas chce i pózovat, tak dnes tu jsou v celé své kráse .

naše nejtmavší a nejsvětlejší kráska

a dvě červené princezny

prostě ... naše čtyřčata

 

24.09.14

44. den

 

Už je nám 6 týdnů, pokud to jde, užíváme si venku, jinak zlobíme a rošťačíme doma v ohrádce . Na oslavu 6tého týdne dostaly holčičky kuřecí křídlo a skvěle s ním zápasily .

Dokázaly ho okousat až na kosti, které jsem jim pak pro klid duše zatím raději sebrala. Ale mám z nich radost, syrové maso jim chutná, baští bez problémů a hlavně ví, jak se ke kostem postavit .

Protože bylo dnes teplo, mohly jsme zůstat venku tak dlouho, až se holčičky unavily do zemdlení a udělaly mi velkou radost, protože si na spaní vybraly místa na mých šatech . Seděla jsem s nimi bez pohnutí, aby se mohly princezničky vyspat, takže lepší fotky, než tyto bohužel nemám .

naše šípkové Růženky

 

30.09.14

50. den

  

Začínáme 8mý týden . Poslední dny byly trošku náročnější, takže novinky vázly. Ale holčičky pořád krásně rostou, příkrmy jim chutnají, pokud počasí dovolí, užívají si venku, pokud ne, jsme doma . Týna pořád ještě kojí, i když už jí holky asi dost koušou, protože dvakrát nadšená z toho není . Ale když jí tlačí mlíčko, tak i kousání malých piraní vydrží .

Vlastně máme dvě úplné novinky, už nám jdou nahoru ouška , začal s tím náš černoušek .

A dnes jsme byly na očkování a čipování. Holky byl z výletu za panem doktorem tak unavené, že celý den vlastně prospaly. Ale jsou prohlídnuté, schválené, mají zkontrolovaná očka, ouška, prdelky i srdíčka . A protože teď už je nesmíme pomotat, jinak se nám popletou čipy a PET pasy, tak má každá princeznička

svůj vlastní barevný náhrdelník

 

02.10.14

52. den

 

Dnes jsme zase mohly řádit venku . Snažila jsem se holky vyfotit, ale jde to čím dál tím hůř, protože jsou neustále v pohybu, takže z nich jsou jen rozmazané šmouhy, nebo mi naopak sedí na klíně, a jsou příliš blízko . Už to začínají být kerní malé lumpice, stále někam lezou, něco objevují, číhají na sebe a navzájem se chytají ...

je s nimi legrace

 

04.10.14

54. den

 

Holky rostou, už z nich nejsou malé tiché a poslušné princezny, ale začínají z nich být pořádné dračice . Prostě ... pořádné rozpustilé kerní holčičky .

hrajeme si s čím se dá

 

už někdo jde ??

 

07.10.14

57. den

 

Už se nám blíží doba, kdy se první holčičky rozeběhnou do nových domovů . Je neuvěřitelné, jak rychle to uteklo a pokaždé mi připadá, že sotva se štěňátka narodí, už si je někdo odváží . Je krásné, že budou milované v nových rodinách a že budou dělat radost někomu jinému, ale stejně se nám pokaždé stýská . A tak využíváme posledních slunečních dnů a užíváme si s našimi princezničkami jak jen to jde .

hrajeme si na schovávanou

může být něco rozkošnějšího, než kerní štěně ???

co to tam ty ségry mají ????
naše dvě paní ředitelky

hmm .... to jako mluvíš se mnou ??

když si smyslím tak si sednu, když si smyslím tak si lehnu ...

naše průzkumnice a horolezkyně

trénujeme postoje

tak zas příště

 

11.10.14

61. den

  

Holčičky už jsou doma jen tři, ale i tak venku umí řádit jako černá ruka

J´Idaia                      J´Ifigenia

J´Isména                J´Idaia

 

Jak vše probíhalo :

Druhým ženichem naší Týny je Tomášek . I když měl Tom nejdřív trošku ostych, přece jen, v naší smečce vládne pánskému osazenstvu Ryan, který si dělá nároky na všechny feny v domácnosti, po ujištění, že Ryan je bezpečně zavřený a do milostných her Týny a Toma se plést nebude, nenechal se Tom dlouho přemlouvat a bylo to .

Pravda je, že se jedná o zajímavé spojení, neboť celá jedna strana rodokmenu (ze strany Toma) jsou odchovy dánské CHS Zalazar, na druhé straně po otci Týny jsou odchovy finské CHS Rocco´s Collar a ze strany matky Týny jsou v rodokmenu přední belgické a francouzské CHS Territunes a des Vents du Westhoeck - viz zde. Takže uvidíme, jací světoběžníci se nám narodí .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

08.06.14

 

Týna se tvářila vstřícně, takže hned, jak se vrátil unavený Tomášek z výstavy v Lanškrouně, jsme zkusili krýt . Jak jsem psala výš, Tom byl nejdříve poměrně nesmělý, protože všechny fenky u nás doma "patří" Ryanovi. Ryan byl ale zavřený, takže po pár nesmělých pokusech si Tom dodal odvahy a bylo to .

2. krytí

10.06.14

Dnes už Tom věděl co a jak, ostych byl pryč a druhé krytí už bylo ukázkové .
 

25. den

 

03.07.14

 

První sono na potvrzení březosti . Viděli jsme na jedné straně tři miminka, na druhé jedno. Ale je ještě brzo, velikostí odpovídají spíš oplodnění z druhého krytí, takže zcela určitě ještě pojedeme na další kontrolu a počítání miminek .

 

29. den

 

07.07.14

  

Ač by si člověk podle apetitu Týny mohl myslet, že má v břiše minimálně armádu příživníků, tak vizuálně na ní není zatím vidět nic a i ona sama venku pořád běhá seč jí nožky stačí .

 

30. den

 

08.07.14

 

Druhá kontrola a druhé počítání miminek . Opět jsme viděli 3 + 1 štěňátko, tak uvidíme, jestli se tentokrát strefíme do počtu, nebo jestli nás Týna opět tahá za nos . Miminka jsou stejně velká a krásně rostou .

 

37. den

 

15.07.14

  

Týně se už viditelně plní bříško, resp. roztahuje se jí hrudník a bříško se napíná . Vyžaduje větší porce jídla a ráda se peleší v peřinách .

 

40. den

 

18.07.14

 

Uff, tak ještě tři týdny a budeme mít miminka. Utíká to opravdu rychlostí blesku . Týna baští 2x denně, bříško roste a vedra, která u nás teď panují, přečkává Týna nejradši pod stolem na dlaždičkách .

 

44. den

 

22.07.14

 

Tak jsem opravdu zvědavá na počet miminek . Týna už dost často spí na zádech, s bříškem vyvaleným nahoru a nechává štěňátkům prostor . Bříško už je opravdu velmi viditelně zvětšené a Týna se opět začíná podobat melounu na nožkách . Nu, jestli tam jsou opravdu "jen" čtyři miminka, tak to budou opět pěkní cvalíci .

 

50. den

 

28.07.14

  

Poslední kontrolní sono . Miminka jsou krásně veliká, hlavičky mají průměr 1,8-2 cm. Dokonce už víme pohlavní jednoho prcka - minimálně jedna holčička je tam pro nás schovaná . Zbylá miminka byla natočena zádíčky, takže jsme pohlaví nemohli určit .

 

56. den

 

03.08.14

  

Do porodu nám zbývá týden, resp. pár posledních dní. V podstatě od zítra je Týna "v termínu" a porod může přijít kdykoliv. Svá první štěňátka měla Týna 61ní den, tak uvidíme, kdy budeme rodit tentokrát .

Myslete na nás, ať všechno dobře dopadne .

 

58. den

 

05.08.14

  

A už je to tady . Týně se mění chutě, do granulí jen tak strčí nos, syrové maso odmítá, takže opět měníme kuchyň na vývařovnu a vaříme kuřata . Nevadí, hlavně aby byla Tynuška spokojená a napapaná .

 

60. den

 

07.08.14

  

60tý den jsme přečkaly v klidu a pohodě . Nebylo horko, takže Týna mohla být v klidu venku dle libosti, ani nebyla bouřka, tak pohoda ... klid .

Mléčnou žlázu už má Týna naběhlou a svěšenou téměř k zemi, ale mlezivo se ještě netvoří, tak si myslím (a doufám),. že štěňátka ještě pár dní zůstanou v bříšku, které je jako v minulé březosti, napjaté k prasknutí.

Nu, jsem zvědavá, jak dlouho to Týna, resp. miminka, ještě vydrží a kolik jich tedy vlastně bude  .

 

62. den

 

09.08.14

 

Opět se vrátila horka a Týna "trpí" v pracovně na dlaždičkách . Bříško má obří, v podstatě jen polehává, pospává a odpočívá, chodí se venčit a baští po malých dávkách, jen co se jí do žaludku vejde. Mléčná žláza hutní a zvětšuje se, ale kolostrum zatím ještě nemá. I když, co není, může za hodinu být .

našla jsem míry Kamei u "D" vrhu, kdy měla 6 štěňátek 64 cm hrudník - 68 cm bříško - 62 cm bedra
Týna má poměry trošku jiné 60 cm hrudník - 70 cm bříško - 64 bedra .... takže opravdu uvidíme, kolik miminek se uvnitř skrývá 

 

65. den

 

12.08.14

  

Ač máme 65tý den, tak od prvního krytí, tj. od druhého je dnes 63tí den . Týna už se opravdu jen valí, doma jen leží a odpočívá. Dnes ráno začala dýchat, takže poslíčci jsou asi už na cestě . Nu, pan doktor se nám už vrátil z dovolené, takže pokud se mi něco nebude zdát, odjíždíme do Poříčí .

Týny bříško je až skoro na zem ....