H vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

H vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

  Euridika Hoity-Toity Gang                                 Zalazar Franz Ferdinand

(Edika)                                                           (Franz)

rodokmen štěňátek

 

Krytí Ediky jsem měla v plánu, ale také jsem měla v plánu zúčastnit se s ní prestižní výstavy Crufts . Osud tomu chtěl ale jinak a Edika se rozhodla hárat o víc jak měsíc dříve. Chvíli jsem váhala mezi výstavou a štěňátky, ale protože mimi mají vždycky přednost, rozhodla jsem se krýt c. Moje rozhodnutí navíc umocnila nabídka paní Mette Sorum ohledně Toma, takže v podstatě nebylo síly, která by mě od krytí odradila . Více o krytí v reportáži .... zde

Musím přiznat, že to bylo prvně, kdy jsem jela krýt psem, o kterém jsem toho moc nevěděla. V podstatě jsem netušila, co mě čeká a zda se mi bude Franz ve skutečnosti líbit. Mette ale měla v okolí i další psy, takže bychom si případně mohli vybrat jiného. Když jsem ale Franze v sobotu uviděla, dalo by se říct, že jsem se do něj zamilovala . Má nádherný obličej, který mi velmi připomínal Kenie - matku Euridiky. Velikost ukázkově standardní, srst dobrá a pohyb vzorový . Prostě ... byla jsem nadšená stejně jako Edika .
Takže ... nezbývá jen doufat, že osud ví, kam a proč nás poslal, a že to všechno vyjde .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

23.03.13

  

Přesně 63tí den se narodili naši malincí, Hestia a Hermes .

22.03. pozdě večer začala Edika prodýchávat a připravovat se na porod. Byla jsem s ní celou noc, až by se dalo říct, že jsem oka nezamhouřila (když nepočítám 3 hodinky přerušovaného spánku ). A až ráno se nám nejdříve narodil chlapeček, bohužel již mrtvý, pak žíhaná holčička Hestia a jako třetí se na svět podíval červený kluk jako buk - Hermes .


Tak ať se té naší drobotině daří

 

24.03.13

2. den

  

Jména pro miminka jsou už daná, ono toho od "H" zas tak moc není a proto jsem o nich přemýšlela už dlouho dopředu . Nakonec jsem zvolila Hestii a Herma, protože se mi ta jména prostě líbila nejvíc .

Když jsem si ověřovala, zda neznamenají nic špatného, což bych miminkům nepřála, tak jsem zjistila, že jak Hestia, tak Hermes mají přímou vazbu na vládce bohů - Dia .

Hestia je ochránkyně domácího krbu a jejím symbolem je život dávající oheň. Jejím otcem byl Zeus .

Hermes je také Diův syn a pro svojí chytrost, rychlost a bystrost se stal poslem bohů .

Edice mateřství sluší

 

25.03.13

3. den

  

Mimča rostou, mamina je hlídá jako ostříž . Mám z ní radost. Jestli jsem na něco u svých fen hrdá, tak rozhodně na jejich mléčnost a péči o štěňata. Edika by mohla kojit medvědy a od prcků se nehne na krok. Neustále si je strká pod bříško, čistí je a zahřívá je .

 

26.03.13

4. den

  

Oba prcci už přibrali cca 30% své porodní váhy, tak z nich mám radost . Mají se k světu, Euridika se o ně pečlivě stará, tak jen ať jim to tak vydrží .

 

28.03.13

6. den

   

fotky budou, jen co se chviličku nadechnu

omlouvám se, nestíhám - jsou daně

Miminka se mají skvěle, Edice se změnilo kolostrum na pravé mléko a mimča baští od rána do večera a od večera do rána . Euridika se o své drobečky krásně stará, pelech opouští jen zřídka. Ale už jim začíná "přestýlat", takže ... sbohem načechraný pelíšku .

 

29.03.13

7. den

  

Miminkům je přesně týden a přibírají přímo ukázkově .

Hermes zvětšil svojí porodní váhu o 88% a Hestia o 71%. Mám z nich opravdu radost .

Oba jsou miminkovsky samostatní, což znamená, že i když jim Euridika přestele celý pelech a vytvoří jim tam měsíční krajinu, v pohodě si najdou cestu k mámě, resp. k cecíkům . Krásně se jim kulatí hlavičky, to se mi moc líbí.

Také jsem zapomněla napsat, že ani jeden neměl paspárky (super zpráva, což mě utvrzuje v domněnce, že Edika má v sobě silnější geny z babičky Kamei, než z vlastní mámy Kenie) a ani jeden nemá zálomek na ocásku.
Hestia se začíná barvit do krásné syté žíhané a Hermes má neskutečně krásnou masku - opět skvělé, protože pigmentu mají víc než dost, což je jen dobře.

 

30.03.13

8. den

  

Konečně chvilka klidu na focení

Hestia

 

Hermes

 

31.03.13

9. den

  

Mimča zdvojnásobila svojí porodní váhu a stihla to den před "termínem" .

(To je legrace, protože se říká, že zdravé štěně by mělo zdvojnásobit svojí porodní váhu do 10ti dnů. Což je sice fajn sdělení, ale pokud je početný vrh a štěňátko se dostane na dvojnásobek svojí porodní váhy třeba 11tý nebo 13tý den, tak se v podstatě také nic neděje. Hlavní je, pokud je spokojené, prospívá a baští )

Edika je pořád skvělá matka, i když ... začínám mít pocit, že se jí vkrádá do hlavy názor, že starat se o děti je tak trochu nuda . Přece jen ... Euridika je ten nejakčnější kern, kterého mám doma . A tak se při neustálém povinném povalování v pelechu začíná tak trošku nudit .

 

01.04.13

10. den

  

Bylo by hezké, kdyby na velikonoční pondělí otevřela naše miminka očka , ale v jejich věku je to nereálné . A tak se dál placatí a lezou po pelíšku se zavřenýma očima, hledají mámu a baští mlíčko . Ale je možné, že v tomto týdnu se otevřených oček již dočkáme .

Hermés   a   Hestia

 

02.04.13

11. den

  

Nepřestává mě fascinovat, jak jsou malá miminka pružná, pevná a co všechno vydrží. Mě by nemusel zavalit ani "do-cent" , aby se mi špatně dýchalo. A miminka? Spí jeden přes druhého, druhý přes prvního, je jedno jestli přes hrudník, bříško nebo krk, a je jim to jedno . Statečná mimča .

 

03.04.13

12. den

  

Nejen ženy jsou multifunkční. Mám pocit, že tahle vlastnost patří ke všem matkám . Protože Edika usoudila, že když jsou už ty velikonoce, tak z toho musí vytěžit co nejvíc, tak odmítá jíst cokoliv jiného než velikonoční nádivku s kuřecím masem. Co bude žrát, až nám nádivka dojde, to tedy opravdu netuším .

Ale protože zároveň je potřeba i kojit, není nic jednoduššího, než spojit příjemné s užitečným, vzít si jídlo do pelechu a při jídle v klidu nakojit děti .

A takhle to pak vypadá, když jsou po jídle nejen děti, ale i maminka .

     

Jak jsem psala už dávno ... je naprosto jedno, jak ustelete pelíšek vy, protože dokonale "natřepat polštáře" umí jenom maminka .

 

04.04.13

13. den

  

Naše miminka mají smysl pro humor . Nejen, že se narodila na datum (23.3.2013), které v sobě má jen první tři číslice 1 - 2 - 3, ale to ještě i v krásné skladbě  1x 1 - 2x 2 - 3x 3 . Už to samo o sobě stojí minimálně za pousmání . Ale pro otevření oček si Hestia vybrala datum, součet jehož dne a měsíce je stejný, jako součet dne a měsíce narození

4 + 4 = 2 + 3 + 3

Zatím má tedy očka otevřená jen Hestia, uvidíme, jakou poťouchlost si pro nás připraví Hermes a kdy otevře očka on

 

06.04.13

15. den

  

Mimča mají za sebou prvních 14 dní a i když se už snaží chodit (šikulky to jsou ), tak valnou část dne ještě stále spí a baští .

spokojená rodinka

 

07.04.13

16. den

  

Tak dneska se konečně rozhodl i Hermes, že otevře očka a koukne na svět . A ke šťastné třináctce si  vybral i šťastnou sedmičku .

Hestia                Hermes

 

08.04.13

17. den

  

Protože už koukají oba dva naši prcci, tak přece jen začínají víc objevovat pelíšek . Cvičí si tím nožky, což je fajn . Je super pozorovat, jak se malí buřtíci učí chodit . Někteří nejdřív jako žába, tahají zadní nožky za sebou, jiní "chodí" hned. Tihle dva se prostě zvednou na všechny čtyři a pomalým valivým tempem "závodního šneka" šmejdí po pelíšku . Čas her ale zatím nenastal, na to je ještě dost času. Zatím pořád mají za úkol spát a jíst a růst a tloustnout .

už koukáme

 

10.04.13

19. den

  

Za chvíli nám budou tři neděle a zatím se pořád válíme jako šneci . A protože je venku pořád ještě ošklivo, tak si taky hrajeme na medvídky v zimě - spinkáme a spinkáme .

Edika má pořád mlíka na rozdávání, cecíky tahá skoro po zemi a tak není divu, že mimina mají pupíky jako pátrací balon . Uvidíme, jestli se vůbec někdy naučí chodit .

 

12.04.13

21. den

  

Ani se to nezdá a jsou tři neděle za námi . A z našich malých prcků jsou velcí mastodontíci .

 

13.04.13

22. den

  

 

Děti prospaly tři týdny a pomalu a jistě nastává čas her . Miminka se snaží hodit, už koukají po okolí a je jen otázka času, kdy jeden z nich vyleze z pelechu ven . Sama jsem zvědavá, který z nich bude první průzkumník .

Samozřejmě ještě v podstatě pořád spí, ale už jsou kontaktní, vnímají dění kolem sebe a začínají si hrát. Teď půjde jejich vývoj rychle kupředu, ještě toho mají hoooodně na učení .

Zatím jsou stále jen na mlíku, Edika nemá s kojením problémy, tak je zbytečné přidávat jim cokoliv dalšího.

 

14.04.13

23. den

 

Jak jsem včera předpokládala, tak dnes se stalo .

Sotva jsem za nimi ráno přišla a Hestia mě uviděla, šup ... a byla z pelechu venku . Šikovná holčička. A protože co se kern jednou naučí, to už nikdy nezapomene, tak všechny pokusy o vrácení do pelíšku selhaly . Hestia chce zkoumat okolí. Takže štěňátka se na čas přestěhují do malé ohrádky, kde mohou líp ťapkat, zkoušet sama čůrat na plínku a kde si mohou líp hrát .

Jsem zvědavá, na jak dlouho jim to bude stačit, než se postěhují znovu, tentokrát již do velké ohrádky .

opuštěný Hermes a průzkumnice Hestia                        prvně v nové ohrádce

 

20.04.13

29. den

 

Hestia a Hermes mají za sebou čtyři týdny věku . V malé ohrádce se jim už moc nelíbí, chtějí zkoumat a vidět ven, takže se budou stěhovat do velké ohrádky . Edika stále kojí a začíná si s nimi krásně hrát . Mimča pouštíme na procházku po místnosti, chtěli jsme je vzít i ven, ale počasí nám zkazilo plány. Tak jim bude muset stačit na průzkum zatím jen pracovna .

Hestia si hraje s Edikou                   Hermes na průzkumech

 

21.04.13

30. den

 

Dnes jsme vzali miminka prvně ven c. A protože bylo hezky a svítilo sluníčko, udělala jsem jim malou první "soukromou galerii" .

Více fotek .... zde

 

23.04.13

32. den

  

Dnes čekal na miminka první příkrm . Dostali mleté maso se zakysanou smetanou ...

A jestli chutnalo ?   .... chutnalo :

 

25.04.13

34. den

 

Hestia a Hermes chodí ven, pokud tedy neprší nebo naopak nepálí sluníčko , a baští masíčko . A nejvíc baští, když jim s jídlem pomáhá maminka Edika .

 

28.04.13

37. den

  

Dnes jsme měli na návštěvě zájemce o obě štěňátka . I když si se štěňátky hráli jen slabou hodinku, naše prcky to tak zmohlo, že padli jak podťatí a spali a spali a spali .

 

30.04.13

39. den

  

Ještě než dnes začnou lítat čarodějnice, vzala jsem na chvíli miminka ven . Ani se nezdá jak rychle dospívají, už běhala po zahradě rychlostí blesku a užívala si odpoledního sluníčka .

Hermes

 

Hestia

 

01.05.13

40. den

  

Jak jinak bychom mohli slavit první máj, než pod rozkvetlou třešní

 

06.05.13

45. den

  

Mimča už mají 7 týdnů pryč, rostou jako z vody a mění se před očima .

A jsou divná .... Dánové, no , zkusila jsem jim dát granulky, když nám o víkendu došlo mleté maso, a světe div se, jsou to moje první kerní mimina, která dávají přednost granulím . Takže noví majitelé nemusí mít strach, těmhle prckům granule jedou o 106 .

 

08.05.13

47. den

  

Není nad to, když je krásně a štěňata mohou být venku a užívat si sluníčka a pohody

Hestia        a         Hermes

pozorujeme vodu .....

a koupeme se . Hestia se koupala také, ale to jsem nestihla vyfotit

hrajeme si pod dohledem mámy

snažím se ukrást co se dá

ale vítěz může být jen jeden

 

12.05.13

51. den

  

Krásný věk štěňat , ouška jdou nahoru, děti jsou aktivní a likvidují vše, co jim stojí v cestě .

Dnes měla mimča "zážitkový" den. Skoro celé dopoledne na zahradě, kde se vyběhala a unavila a odpoledne k panu doktorovi na čipování a očkování . Byla statečná, ani jeden z nich neplakal a nefňukal .

 

13.05.13

52. den

  

Hestia i Hermes baští granulky, ale pořád jim chutná i mlíčko od mámy Ediky . Edika je super máma, hraje si s nimi, dovádí, vychovává je .

Řádí samozřejmě i doma, ale přece jen ... venku je venku

 

20.05.13

59. den

  

Dnes odjela do nového domova Hestia. Přejeme jí, aby byla spokojená, šťastná a aby v novém domově rozdávala jen radost .

Před odjezdem si ještě naposledy zařádila s Hermem a maminkou Edikou :

 

měj se krásně, holčičko

 

a pusa nakonec

 

Jak vše probíhalo :

 Jako vždy, i s Edikou jsem jela na stěry k panu doktoru Lázničkovi. Po prvním stěru mi pan doktor řekl, že je krásně čistý, bez jakýchkoliv bakterií, ale že Edika je ke krytí druhý den. To jsem panu doktorovi rychle rozmluvila, protože podle chování Ediky a Ryana to nebylo možné. Shodli jsme se tedy na tom, že je pravděpodobně v prvním falešném vrcholu, a že uděláme kontrolní stěr za dva dny. Za dva dny byl stěr naprosto stejný = okamžité krytí. Opět, chování Ryana a Ediky tomu nenasvědčovalo, tak jsme vzali krev na stanovení hladiny progesteronu. Ten byl zatím nízký - 2,9 takže Ryan měl pravdu a Edika ke krytí ještě nebyla připravená. S panem doktorem jsme se shodli, že pro Ediku bude vhodná doba krytí o víkendu. To se mi tentokrát víc než hodilo, takže jsem začala připravovat vše potřebné. Díky paní Pavčíkové krycí list přišel včas, pes byl domluvený  (s Ryanem jsem Ediku krýt nechtěla ) a mohla jsem vyrazit. Původně jsem chtěla letět, protože nebyl nikdo, kdo by se mnou jel autem, ale cena letenky pro Ediku mě usadila zpět do židle, a tak mi nezbylo nic jiného, než abych se na cestu dlouhou 945 km vydala s Edikou sama .....

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

19.01.13

 

Přesně jak pan doktor řekl a jak jsem měla tentokrát vypozorováno, Edika byla skutečně připravená ke krytí v sobotu . Nevím, jestli je to tím, že měla možnost být v začátku hárání se psem, navíc s takovým gentlemanem jako je Ryan. A teď to myslím opravdu vážně, protože Ryan, ať je jaký chce, tak k fenám je něžný a pozorný. Navíc je od našich fen vychovaný a ví, že pokud bude holky intimně obtěžovat mimo jejich "pravé" dny, dostane po čumáku . A to myslím do slova, protože teriérky se s ničím nepářou a když je Ryan moc dotěrný, odkážou ho do správných mezí, až chlupy lítají .
Tohle je taky hlavní důvod, proč jsem si nejdřív dlouho myslela, že Ryan není na holky . On je na holky,ale ony si ho vychovaly .
Abych se vrátila k Euridice, možná tím, že měla možnost něžných námluv s Ryanem, možná je to její povahou, ale ... takovéhle pohodové krytí jsem si snad po těch letech útrap a starostí s krytím zasloužila .

Franz přišel, Edika se okamžitě zamilovala a po chvíli vzájemného očichávání a seznamování bylo nakryto .

Ráno sice bez svázání, Franz se chtěl otáčet příliš brzy, ale odpoledne se mladí milenci ukázkově na  20 minut svázali .

 

2. krytí

 

20.01.13

  

Třetí krytí - tentokrát brzký ranní sex - bylo opět pohodové, od začátku až do konce. Edika se nemohla Franze dočkat a ani Franzovi nebyla Ediččina přítulnost proti srsti . Za chvíli se dílo podařilo, tentokrát se svázáním 40 minut.

Za měsíc uvidíme, jestli se dočkáme dalších malých kerníků .

 

24. den

 

12.02.13

 

Zvědavost světu vládne
Obecně je 24tý den nejlepší pro počítání miminek a tak jsem se rozhodla vzít Ediku k panu doktoru Lázničkovi. Navíc začal padat sníh, předpověď se horšila, tak jsem se bála, kdy se tam pak dostanu a jestli vůbec. Bohužel jsem zastihla pana doktora v útěku k porodnímu sálu na císaře a tak mi jen rychle udělal sono. Miminka jsme viděli, Edika bude maminkou, ale počet a podrobnosti nevíme.

Jediné co víme je, že miminek je víc a že velikostí neodpovídají "věku", jsou asi o dva dny menší.

Těm, kteří vědí, nemusím nic vysvětlovat, ti vědí . Pro ty, kteří nevědí, tak jen ve stručnosti - den krytí není totožný s dnem zabřeznutí a cca v polovině případů není totožný ani se dnem ovulace feny. A protože vajíčko musí ve vejcovodech projít ještě dalším dělením a zráním, stejně jako musí ve vejcovodech dozrát i spermie, což trvá 6-12 hodin, neznamená "mladší" věk zárodků žádný problém.

Prostě jsme jen nakryli dřív, než dozrála vajíčka a spermie si na zralé vajíčko museli hezky počkat . Domluvili jsme se tedy s panem doktorem na kontrolní sono koncem týdne a uvidíme, co dalšího se o Ediččiných miminkách dozvíme .

i maminky mohou řádit ve sněhu

 

28. den

 

16.02.13

  

Druhý kontrolní ultrazvuk a .... pořád jsme tam, kde jsme byli . Edika nám chystá překvapení a nechce miminka ukázat . Určitě jsme viděli tři děti, ale možná se nám tam schovává jedno další . Tak uvidíme. Miminka vypadají dobře, jsou stejné velikosti a věkem vypadají opravdu na 26tý den, tj. o dva dny "mladší". Což, jak jsem psala, není problém.
Proč se poměřuje "stáří" plodů se dny březosti? Nu proto, aby bychom mohli být v klidu s termínem porodu. Je tedy víc než zřejmé, že Edika by neměla rozhodně rodit dřív, než 59tý den březosti a i to by bylo na hranici, protože mimča by ve skutečnosti byla stará jen 57 dní ... a naopak, pokud nám bude Edika "přenášet" do 65tého dne, tak je stále vše v pořádku, protože mimča budou ve věku 63 dní. Tak proto .

 

30. den

 

18.02.13

 

Kdybych měla první fenu s prvním vrhem a neměla zkušenosti s ostatními, tak bych klidně tvrdila, že Edika prostě ví, že je "v tom". Pravda je, že jsem věděla, že je těhulka. Změna chování, rozšířený hrudník, větší chuť k jídlu, menší zájem být venku, zvlášť v zimě. Sono jsem dělala, abych měla jistotou, protože kdysi, před 6ti lety se její matka Kenie tvářila jako "hroooozně těhotná" a při sonu jsme nenašli ani jedno štěně. Prostě ...kecala a užívala si jídla, takže přibrala 2 kila a miminka nikde .
Edika je jiná, užívá si to od samého začátku a přijde mi, že ona prostě VÍ. Tak doufám, že nás štěstí neopustí ani při porodu ani při odchovu štěňátek .
Ještě dalších dlouhých 30 dní .

 

42. den

 

02.03.13

  

Dnes jsme byly na další kontrole u pana doktora Lázničky a podařilo se nám vidět něco naprosto ojedinělého a neuvěřitelného. Sám pan doktor říkal, že tohle ještě neviděl .
Jedno štěňátko se natočilo bříškem k nám a viděli jsme malinkého pindíka . A pak, že nejde poznat pohlaví .
Druhé štěně se natočilo bokem, a to i hlavičku, takže jsme viděli čelisti a základy pro zoubky .
No a třetí špuník se natočil zádíčkama, takže nádherný průřez hlavičkou, a celým tělíčkem - páteř, žebra .

Nádherné, neuvěřitelné, fascinující !!!!

Mimča vypadají dobře, mamča taky, tak ještě alespoň dalších 20 dní

 

44. den

 

04.03.13

  

Úplně jsem zapomněla napsat, jak se mění Edika .

Kdo Ediku nezná, tak by těhotenství nemusel poznat, zatím vypadá jako pěkný kulaťoučký kerník . Kdo si ale Ediku pamatuje, nebo kdo jí dobře zná, tak se nestačí divit, jak se naše nítěnka změnila.

Už vůbec není nítěnkovitá s úzkým hrudníkem a propadlými boky. Teď má krásný klenutý hrudník, bříško při pohledu z boku sice ještě není povolené, ale už není předpisově vtáhlé a při pohledu shora nejsou boky patrné . A mléčná žláza začíná být lehce zduřelá. Prostě ... stává se z ní krásná maminka .

Má větší chuť k jídlu, víc odpočívá a při odpočinku ulevuje bříšku, aby děti měly prostor .

 

50. den

 

10.03.13

 

Edika začíná být den ze dne mazlivější, nechce se ode mě hnout a dokonce mi večer spí v náručí . Bříško se jí zvětšuje, chutě se mění. Granule už moc nechce, radši má vařené maso, taštičky nebo jakoukoliv lidskou stravu . Prostě ... typická budoucí matka

 

53. den

 

13.03.13

  

Dnes jsem poprvé cítila pohyby miminek . I když do porodu zbývá v podstatě jen pár dní, tak pohyby jsou jemné a něžné, jako pohyby motýlích křídel. Není divu, miminek není moc, mají v břišku dost místa, tak kůže nemusí být tolik napnutá, takže pohyby nejsou tak zřetelné. Ale to vůbec nevadí . Mimča se hýbou a já už se těším, že je brzy uvidím .

Edika začíná mít mléčnou žlázu stále více povolenou, je mazlivější a jemnější .

 

60. den

 

20.03.13

  

Tak ... 60 dní za námi, jedna "kapitola strachu" je pryč . Teď už jen v klidu odrodit a dobře odchovat . Pokud by se teď Edika rozhodla, resp. pokud by miminka rozhodla, tak můžeme bez obav rodit. Miminka už jsou určitě dost silná a životaschopná, aby vstup na tenhle svět zvládla .

Edika už granule definitivně přesunula mezi kategorii "nepoživatelné" a odmítá se na ně byť jen podívat . Dávám jí konzervy, vařené i sušené maso a v podstatě cokoliv, na co má budoucí matka chuť . Tohle je jedno z mála životních období feny, kdy se může nimrat v jídle a bezostyšně si vybírat a my jí nosíme nač si jen vzpomene . Gaunerka jedna

Už jsem viděla první kapku mlíka, mléčná žláza se tedy začíná chystat na svojí "pracovní premiéru" . Edice připravený porodní box nevadí, naopak bych řekla, že se jí líbí, což je fajn. Je stále víc mazlivější a závislejší. Hodně odpočívá a hodně jí .

Tak uvidíme, kdy si mimča vzpomenou . Myslete na nás, teď to v podstatě může být kdykoliv .

 

62. den

 

22.03.13

  

Zatím si stále hrajeme, blbneme a dovádíme .  Škoda, že není lepší počasí. Přála bych Edice aby se s bříškem mohla vyhřívat na sluníčku a líně lenošit. Na druhou stranu ... až bude doma s miminkama, alespoň jí nebude muset být líto, že není venku .

 

63. den

 

23.03.13

  

Přesně na den se miminka narodila