G vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

G vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

  Kamei Sparkling Heart´s                                    Deister-Cairn´s Unforgettable

(Mimi)                                                           (Percy)

rodokmen štěňátek

 

Percyho, za kterým jsme jely až do dalekého Hannoveru jsem našla na webu shodou náhod, zda šťastných - to ukáže až čas .

Osobně jsem viděla Percyho matku Lote - získala titul BOS na dánské speciálce v roce 2010, znám i jeho sestru Bianku, která žije ve Finsku a je to úžasná fena, další sestra žije v Moskvě a je také velmi výstavně úspěšná. A Percyho otce Prickena obdivuji už roky. Co mě ovšem zaujalo nejvíc, je vyrovnanost vrhu, ve kterém se Percy narodil. Jedno štěně je jak druhé, jak přes kopírák. I dnes, kdybychom postavili všech pět sourozenců vedle sebe, tak jen stěží najdete rozdíl. Síla jednotnosti genů, která se v tomto vrhu ukázala je až zarážející a já doufám, že se v dobrém směru projeví i při spojení Percyho a Kamei.

Takže, když jsem Percyho našla a jeho majitelka Uta s krytím souhlasila, tak téměř nebylo síly, která by mě od krytí odradila .  Měla jsem štěstí, neboť když Kamei začala hárat, tak Percymu byl přesně rok, což je v Německu hraniční věk pro chovnost. Takže Kameika byla Percyho krycí premiéra .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

20.01.12

 

Tak ... jsme tu  

Je chvíle po poledni a naše maminka zvládla v téměř rekordním čase nás všechny . A kolik nás je? Zatím nevíme, jestli jsme všichni, ale pokud má pan doktor Láznička pravdu (a tu má skoro vždycky), tak JSME všichni

3 holčičky a 2 kluci

jsme krásní, tlustí a baštíme mámino mlíčko a moooc nám to chutná

 

21.01.12

2. den

   

Tak JSME všichni, pan doktor měl zase pravdu . Tedy, my to věděli, ale panička si nebyla jistá . S konečnou platností jsme tedy 3 krásné holčičky a 2 kluci jako buci .

Maminka se o nás stará, pořád nás čistí, líže a zahřívá a má pro nás pořád spousty dobrého teplého mlíčka. Protože je zima, tak nám panička dala vyhřívací dečku a my se opékáme jako topinky .

Klukům jsem nechala dnes odstranit paspárky, holčičky je neměly. Kluci byli stateční, plakali jen malinko .

 

22.01.12

3. den

 

Dnes nám všem upadl zbytek pupeční šňůry . Protože je Kamei skutečně skvělá v porodech, mléčnosti a péči o štěňata, nechala jsem jí odkousat pupíky samotnou. Pokud se o ně postará fenka sama, hojí se pupíky lépe a rychleji.

 

23.01.12

4. den

 

Miminka baští a tloustnou a baští a tloustnou , což je zatím jejich jediná náplň dne .

 

24.01.12

5. den

  

Zatím toho o světě ještě moc nevíme. Vlastně ... vůbec nic . Známe jen maminku, její mlíčko, teplou podložku a pelíšek. Není toho moc, ale nám to stačí. Než někam dolezeme, tak jsme táááák strašně unavení, že se na další pokračování našeho putování stejně musíme vyspat .

nejlíp se spí u mámy ...

 

25.01.12

6. den

   

Mimča sají o 106 . Není hezčí pohled, než na zvednuté ocásky, kdy se miminkům spustilo mléko a ony pijou, pijou a pijou, až do němoty .

 

26.01.12

7. den

 

Musím přiznat, že mám slabost pro tmavé žíhané kerny, takže jsem z tohoto vrhu naprosto nadšená. Navíc mají miminka nádherné hlavy s výrazným stopem. Jsem skutečně velmi zvědavá, co z drobečků vyroste .

 

27.01.12

8. den

 

 

Zatím s nimi žádná velká zábava není ... naše myšky mají stále zavřená očka a jejich celý svět je spánek a Kameičin cecík . Vůbec nic jiného je zatím nezajímá .

 

28.01.12

9. den

 

  

Protože mimča přibírají o chlup méně, než by měla, rozhodla jsem se vzít je dnes, pro jistotu, na kontrolu. Bohužel jsme jim našli v moči bakterie, takže dostali každý dvě injekce, antibiotika a léky na podporu. ATB máme i na doma a čeká nás další kontrola.

 

29.01.12

10. den

 

  

Pořád žádná legrace .... miminka spí a baští, Kamei o ně pečuje a kojí je .... na tu správnou štěněčí legraci si musíme ještě nějaký ten týden počkat .  

sourozenecká láska

 

30.01.12

11. den

 

  

Už se těším, až se začnou miminkům rozlepovat očka a začnou objevovat svět . Tedy, zatím jen mámu, nás a bedničku, ale i to je na jedno štěně až dost .

nejlíp se spí u mámy

 

31.01.12

12. den

 

  

Zatím žádné očko otevřené. Protože se jedná o štěňátka Kamei, která vždy otvírala oči dřív, než mimča od Kenie, tak čekám první otevřené očko každým dnem .  

 

1.02.12

13. den

  

Miminka začínají otvírat očka. Nejdřív otevřel oči nejmenší pejsek, pak černá fenečka a pak druhý pes. Obě tlusté holky si zatím dávají na čas .  

kdo dřív přijde, ten dřív pije

 

2.02.12

14. den

  

Zatím největší štěněčí práce je - pořádně se napít . A dostat mlíko ven z plně nalitých cecíků je fakt velká dřina .

 

3.02.12

15. den

 

 

Okurkové období ..... tak to abych už začala přemýšlet o jménech pro naše krásná "Géčka"

spokojený spánek po jídle

 

5.02.12

17. den

  

Jen co jsme se vrátili z výstav domů, tak otevřela očka všechna mimča, takže teď už koukají všichni

 

6.02.12

18. den

  

Všechna štěňátka se již pokoušejí chodit a, protože jsou jako válečci, tak jim to zatím moc nejde .  

mateřská láska

 

7.02.12

19. den

  

Mimča už si začínají hrát a začíná s nimi být legrace . Pořád ještě hodně spí, ale ty vzácné chviličky, kdy jsou vzhůru a hrají si, stojí za to .

 

10.02.12

22. den

  

Protože jsou miminkům tři týdny pryč a Kamei už odkojila dost dětí, rozhodla jsem se přilepšit jim masem se zakysanou smetanou .  K mému velkému překvapení se všechna miminka na jídlo všichni vrhla jako hladoví vlčáci a vylízala talíř dočista .

až do dna

mňam

 

11.02.12

23. den

 

 

Mimča strávila maso bez nejmenších problémů, takže můžeme směle pokračovat v příkrmech . Zatím zůstanou na kvalitním hovězím se zakysanou smetanou nebo jogurtem a časem uvidíme, co jim bude chutnat dál .

kdo zabere talířek, sní toho nejvíc

pusa na dobrou noc

 

12.02.12

24. den

 

I když si štěňátka začínají hrát a jsou vzhůru na jídlo, tak jejich nejoblíbenější činností je zatím stále spánek . A protože bych psala pořád to samé dokola, začnu s představováním jmen .

Opět jsem nechtěla uhnout z řecko-římské mytologie a protože na výběr od písmenka "G" toho zas tolik není, zvolila jsem následující jména :

Jako první se narodil náš prvorozený pejskek

Ganymedes

Ganymedes byl syn trojského krále Tróa a jeho manželky Kallirhoy.

Byl to krásný mladík, královský princ. Díky Diovi se stal číšníkem bohů na Olympu a posléze jej Zeus vyzvedl na oblohu a dal mu místo v mém nejoblíbenějším souhvězdí - ve Vodnáři .

Budu tedy Ganymu přát krásu a stejnou přízeň bohů, jaké se dostalo jeho dávnému jmenovci, princi Ganymédovi.

 

13.02.12

25. den

 

Jako druhá se narodila holčička, velká a světlejší (pokud se to tak dá u našich černoušků říct), fenka

Gracie

nad jménem "Gracie" jsem přemýšlela velmi dlouho, protože samozřejmě vím, že Grácie byly tři. Byly to dcery boha Dia a Ókeanovny Eurynomé a byly to bohyně půvabu a krásy.

Jejich jména by se dala přeložit jako

Aglaia = Svělá, Zářící krásou,

Eufrosyné = Dobromyslná, Blaženost,

Thaleia = Kvetoucí, Bohatá, Hojná.

Nakonec jsem se rozhodla, že jména všech tří nechám splynout v jedno a naší holčičku pojmenuji Gracie, a budu jí přát ztělesnění všeho, co jména tří Grácií znamenají .

 

14.02.12

26. den

 

Jako třetí se narodila také holčička, jako malá byla nejčernější z našich černoušků. V současné chvíli začíná světlat a je téměř k nerozeznání od naší poslední holčičky . Tato černá fenka byla z našich holčiček "nejmenší" (rozdíl 10g) a proto jsem se rozhodla dát jí jméno

 Galateia

Stejně jako dcera mořského boha Nérea, si naše Galateia v životě zaslouží lásku, péči a štěstí .

 

15.02.12

27. den

 

 

Jako čtvrtý se narodil náš druhý chlapeček, pejsek

Glaukos

Glaukos byl dobrácký mořský bůh, syn boha Poseidona. Původně byl prý smrtelným námořníkem, který objevil bylinu, jež navracela rybám život. Ochutnal ji a získal tím nesmrtelnost, bohužel působením byliny mu místo rukou narostly ploutve a místo nohou rybí ocas a musel zůstat v moři. Měl dar věštění a pomáhal rybářům najít bohatá loviště.

Náš Glauk je také takový dobráček a pokud bude milovat vodu jako jeho matka Kamei, tak věřím že se mu ploutve budou hodit .

 

16.02.12

28. den

   

No a jako poslední na sebe nechala čekat další a třetí holčička, naše krásná tmavá

Gaia

Proč Gaia?

Gaia je bohyně země a sama je Zemí. Přišla, aby přerušila vládu Chaosu a nastolila klid, mír a pořádek. Z ní vzešlo vše, co učinilo zemi zemí a položila základy samotnému Životu. Měla mnoho dětí, jež nadevše milovala. Toužila po klidu a míru, z něhož by mohla v bezpečí vyrůst Láska a Život a proto se vždy postavila na stranu bezpečí a utiskovaných. 

Stejně tak budu naší Gaie přát, aby se svou krásou a odhodláním položila základní kameny kvalitních štěňat a stala se matkou mnoha úspěšných potomků .

 

17.02.12

29. den

   

Miminkům je téměř měsíc a rostou jako z vody. Maso se zakysanou smetanou jim víc než chutná, baští ho na kila .  Kamei je stále opečovává a kojí, takže strava štěňat je stále pestrá . Už s nimi začíná legrace, mimča vydrží déle vzhůru, začínají si hrát, pošťuchovat a okusovat se, už to nejsou jen malá spící stvořeníčka .

 

18.02.12

30. den

 

Miminka rostou jako z vody . Hrají si, pošťuchují se a dovádějí. Jsou čím dál tím zvědavější a přítulnější a začíná s nimi už být legrace .

ale spánek je spánek

 

22.02.12

33. den

 

Miminkům je měsíc pryč, maso snášejí bez nejmenších problémů, takže začneme s dalšími příkrmy . Dnes jsem jim do masa dala vařená kuřecí srdíčka. Všem to moc chutnalo a misku snědli rychlostí tornáda .

chodí pešek okolo ... nedívej se na něho ....

 

26.02.12

37. den

 

 

Mimča dostávají do krmení nejen další masíčko, ale i mrkvičku, jablíčko nebo vajíčko. Něco jim chutná více, něco méně (například jablíčko je opravdu nenadchlo ), ale už rostou, a tak věk "čistého masa" prostě končí .

Tento víkend byla u nás na návštěvě Alena, a tak štěňátka měla další oběť na hraní a kousání .

 

04.03.12

44. den

  

Po problémech se webem mohu opět zveřejnit novinky

Štěňátkům je již 6 neděl a tak nás čekalo další odčervení . Netvářila se nějak nadšeně, ale ... když už to musí být, tak to snědla.

 

11.03.12

51. den

  

Štěňátka rostou jako z vody a jsou si čím dál tím víc podobná . Proto dostala obojky, aby se nám nepletla . Nejdřív se jim sice nelíbily, ale už si zvykla .

Postupně je zvykáme na ruch domácnosti a seznamují se s ostatními členy smečky. Například čivavy jim naprosto učarovaly .

tak takhle to vypadá, když jsou všichni v jednom pelíšku

nejlíp se spí na chlupatici

 

15.03.12

55. den

  

Dnes snad už konečně přišlo jaro, alespoň co se počasí týče . Sluníčko hřálo a přímo lákalo k vyhřívání na zahradě. My jsme ovšem místo lenošení vzali smeták, hrábě a pytle a uklízeli "zbytky" zimy . A smečka černoušků nám samozřejmě pomáhala :

 

20.03.12

2. měsíce

 

Černouškům jsou dva měsíce a stále čekají na své nové rodiny

 

07.04.12

2,5 měsíce

  

Oba pejsci už nás opustili, odešli do nových domovů a tak nám doma zůstaly opravdu už "jen" tři Grácie

 

15.04.12

3 měsíce

 

 

 

Tak už nám odešla i Gracie a Gaia s Galateiou zůstaly samy ....

Galateia s maminkou Kamei

 

20.04.12

3 měsíce

 

 

Holkám jsou přesně tři měsíce, počasí se umoudřilo, tak mohou trávit slunečné dny venku . Jako všechna štěňata objevují svět, hrají a bezstarostně dovádí. Mám ráda tenhle bezstarostný věk štěněčího dětství .

 

22.04.12

3 měsíce

  

Tento víkend byl u nás na hlídání bráška Čertík (Ganymedes), tak bylo opět veselo a štěňata řádila po celé zahradě . Myslím, že přesně tohle holkám zase zvedlo náladu .

 

30.04.12

3,5 měsíce

  

Teď u nás byla, pro změnu, na návštěvě paní chovatelka Satu Stenroos z Finska. Již dříve mi psala, že se jí holčičky líbí a že by měla o jednu zájem. Ale když je viděla na živo, nemohla se rozhodnout a tak půjdou do Finska obě dvě . Zbývá vyřídit papíry, splnit potřebná očkování a pak se nám holky moje zlaté odstěhují za hory za lesy ....

 

Jak vše probíhalo :

Letošní krytí v podstatě nebylo v dlouhodobém plánu a na to zda vůbec krýt mě přivedla až shoda náhod. Protože Percy nebydlí za rohem, tak i přesto, že mám vhodné krycí dny Kameiky spočítané, jsme se na stanovení ovulace vydaly za panem doktorem Lázničkou do Poříčí. Jak je u Kamei zvykem (za což jsem samozřejmě nesmírně ráda), tak jsme stěry měly opět ukázkové, čisté, bez bakterií a progesteron stoupal dle předpokladů pana doktora .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

21.11.11

 

Za Percym jsme přijely poněkud později večer, ale i tak jsme nechali mladé "milence" seznámit a Percy se ukázal jako dokonalý krycí pes a během chviličky se povedlo ukázkové krytí se svázáním 18 minut .

 

2. krytí

 

22.11.11

  

Druhý den se překrytí podařilo, svázání opět 18 minut a mohly jsme s Kameikou vyrazit domů .

Teď už musíme jen měsíc čekat .

 

14. den

 

06.12.11

  

Protože se jednalo o Percyho první krytí, tak jsem se tentokrát rozhodla Herpes neočkovat.

 

21. den

 

13.12.11

  

Na Kamei žádné změny zatím vidět nejsou a tak moje nedočkavost a nervozita stoupá. Ještě to vydržet pár dní a můžeme se jet přesvědčit na veterinu .

 

25. den

 

17.12.11

 

Má zvědavost nevydržela a protože jsem měla cestu na Benešov, vzala jsem Kamei k panu doktoru Lázničkovi. A povedlo se, viděli jsme pět malých krásných kuliček .

 

35. den

 

27.12.11

 

Na Kamei zatím žádné velké změny nejsou vidět. Jen se jí zlehka napíná bříško, je žravější a vyhledává teplá místa. A miminka rostou jako z vody .

 

40. den

 

01.01.12

 

Kameice se kulatí bříško a baští co může. Ven chodí jen na chviličku, protože ... pořádné mámy se přece vyhřívají doma na kamnech .

 

42. den

 

03.01.12

 

Další kontrola sonem - pro jistotu . Znovu jsme napočítali 5 miminek, všechny v normě a stejné velikosti. A jak to tak vypadalo, tak čekáme vrh budoucích coursingářů nebo agiliťáků, protože všechna mimina pořádala v břiše závody -mrskala se jako nítěnky .

 

50. den

 

11.01.12

 

Kamei už tahá bříško téměř po zemi, mléčnou žlázu má viditelně velmi zvětšenou a v podstatě ... začíná se připravovat na porod. Tím nemyslím, že bychom už začínaly rodit, ale její tělo reaguje jako tělo zkušené matky a je připraveno k dalším miminkům .

Kamei roste do obřích rozměrů - obvod hrudníku 57 cm, obvod bříška 64 cm

 

59. den

 

22.01.12

  

Včera se Kamei rozhodla, že vláčet se s obrovským břichem je nuda, zvlášť, když je venku sníh a nemůže s ním skákat ... a tak včera večer přestala žrát, ustlala si pelech a dnes před polednem začala rodit .

- pokračování ve štěňátkách  ... nahoře