CH vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

CH vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

                Fortuna Hoity-Toity Gang                  Cadagio The Empire Strikes Back

(Týna)                                                           (Ryan)

rodokmen štěňátek

 

Volba Ryana pro Týnu mi byla jasná už dlouho . Ryanovým jediným nedostatkem je o chlup vyšší výška, oproti Týna je na fenu  přesně v normě a tak uvidíme, jaká miminka se nám povedou . Od tohoto spojení očekávám bezkonkurenční kerní výraz, krásnou linii hřbetu, bezchybné úhlení a hrubou srst . Ovšem na potvrzení, zda se má očekávání vyplnila, si budu minimálně rok, spíš dva muset počkat .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

10.08.13

 

Od začátku včerejších poslíčků to trvalo necelých 24 hodin, než se nám narodilo první štěňátko .

Týna zvládla porod krásně, mám z ní radost. Pokud to tak mohu říct, tak opět jedna fena, která UMÍ rodit . Přestože miminka byla skutečně "poctivě dopečená" (170g nejmenší), Týna tlačila ze všech sil a i když pro ní porod určitě nebyl procházka Růžovou zahradou, tak štěňátka vytlačila bez větší pomoci. Během dvou hodin byli všichni drobci na světě . Nádherný výkon .

A stejně jako Joy a Jenny, i Týna si s námi zahrála poťouchlou hru .

Nejen, že na ultrazvuku byla vidět vždy jen tři, maximálně čtyři miminka - narodilo se jich PĚT !!!!

Všichni předpokládali, že Týna bude mít jen samé žíhané drobečky. Nu, tak máme dvě červená štěňátka - jako by si je byl někdo objednal .

A nakonec to nejlepší ..... konečné skóre je 4 : 1 ve prospěch holčiček

Takže, abych vás dál nenapínala, máme

2 - žíhané holčičky

2 - červené holčičky

1 - žíhaného chlapečka

 

A opravdu závěrem jedna fotka Týny HNED PO PORODU

Nenechte se zmást, to není fotka podvyživeného týraného psa, to je opravdu naše Týna po porodu .... Neuvěřitelný rozdíl. Taky spořádala dvě misky jídla - konečně se jí do bříška vejde i něco jiného, než jen miminka .

Po pravdě řečeno, teď má dokonalou postavu pro výstavy . Nicméně, jako kojící a pečující matku jí budeme muset samozřejmě pořádně vykrmit. Živit pět malých nenasytů nebude jen tak  ....

 

 

11.08.13

2. den

 

Po pořádné porci jídla už Týna nevypadá jako utýrané vyžle, už je zase pěkně kulatá . S rolí maminky se v pohodě sžila, o drobotinu se stará seč může. Je krásné dívat se, jak si opatrně lehá do pelechu, aby žádného drobečka nezalehla, jak kontroluje kde jsou a co dělají . S nevolí v očích mě pozoruje, když štěňátka vážím a pečlivě je očichává, když jí je vracím zpět .

Všechna miminka jsou vitální, pohodová, spokojená a krásně začala přibírat. Z pelíšku se ozývá jen spokojené mlaskání nebo něžné spící ticho .

plný košík štěstí

 

12.08.13

3. den

  

Protože se po netu rozjela diskuse o jménech od "CH", tak mohu všechny ubezpečit, že i když jména pro holčičky zatím jistá nejsou, tak rozhodně to nebude žádná "Cha-Cha Hoity-Toity Gang" .

Jméno pro pejska je jasné. Protože je jen jeden, tak to bude Cheiron .

S fenkami to bude horší, ale .... to by bylo, abych jim nějaká krásná jména nenašla .


 

 

13.08.13

4. den

  

Dnes místo psaní několik fotek pro radost

tři krásky

holčičky - dvě červené a dvě žíhané

sežeru mámu

unavené štěně

sourozenecká láska

 

15.08.13

6. den

  

Tak .... abych udělala všem vtipálkům za dost, tak jsem jména už vybrala .

Kupodivu mi dalo méně práce než vybrat jména pro čivavičky od Joy a Jenny .

Protože na písmenko "Ch" se nedá zas tak moc přebírat, je nakonec volba jasná :

pejsek bude Cheiron - kentaur, ušlechtilý a moudrý, znalý lékařství, hudby, věštění, i proto se stal učitelem slavných řeckých hrdinů.

a holčičky - Chalkiopé - byla dcerou kolchidského krále Aiéta.

Chloé - nepatří sice do mýtů starého Řecka, nicméně je hrdinkou starověkého milostného románu řeckého spisovatele. A protože je hrdinkou kladnou, není důvod jí z našeho pátrání po jménech vyloučit .

Chlóris - řecká bohyně byla jednou z Hór, manželka boha větru Zefyra.

a poslední jméno mi dalo docela zabrat. Nechtěl jsem Charybdu nebo Chiméru a ze známých dívčích jmen zůstala už jen Chrýseovna. Což je sice hezké jméno, ale přece jen pro psaní do rodokmenu nic moc . Takže jsem udělala onen pověstný  Cimrmanův úkrok stranou a Chrýseovnu jsem zkrátila - poslední holčička tedy bude Chrýsea .

prostě .... pohoda

 

16.08.13

7. den

 

Tak už je nám týden . Rosteme jako z vody, do zdvojnásobení porodní váhy nám chybí už jen pár gramů. Prostě a jednoduše ... už jsme tlustí na tři prsty .

To je pravda, mimináči jsou jako buřtíci. Také v podstatě nic jiného nedělají, než jen pijí, spí a tloustnou . Co my ale víme, co všechno vnímají a o čem přemýšlí . Dnes jsem se dívala na zprávy o Egyptu a když jsem se otočila abych na ně koukla ... ejhle, pelech byl plný separatistů

nejen, že se oddělili podle barev, ale dokonce si obě skupiny vlezly na jinou dečku

 

18.08.13

9. den

 

Miminka rostou ani nevím jako po čem, protože ten nárůst je opravdu neuvěřitelný. Za těch pár dní, co jsou na světě, už všichni minimálně 2,5 násobili svojí porodní váhu .... neuvěřitelné !!! Na to, že jich Týna musí živit tolik, je to víc než úžasný výkon

malá a velká hlava

 

22.08.13

13. den

  

Prckům jsou skorem dva týdny, ale očka zatím neotevřel ani jeden . Uvidíme, kdo na nás koukne jako první .

dvě krásky

někdo to rád blond

 

23.08.13

14. den

  

Dnes jsou miminkům dva týdny a všichni už ztrojnásobili !!!! svojí porodní váhu ... neuvěřitelné !!! Neříkám, kdyby bylo jedno, nebo dvě, tak by měly všechno mlíko jen po sebe, ale pět dětí !!! ???

Taky je Týna jako průtokový ohřívač a to doslova.... denně sežere téměř celé vařené kuře se spoustou příloh, zeleniny a vitamínů, k tomu na vápníkovou a energetickou svačinku a ještě občas sušené maso. Proč nepíšu granule ?? Nu, protože granulí má Týna k dispozici stále plnou misku a v současné chvíli je na 280g granulí denně !!!
A věřte tomu, že kdo tohle nezažil, neuvěří ... Týnino tělo nedělá nic jiného, než že mění přijatou potravu na mlíko. Je až s podivem, jak rychle jí mizí narvané bříško. Večer jí kontroluji dostatek jídla a když ráno přijdu, tak za dveřmi stejně stojí vychrtlá psí matka, která šmejdí, co by kde sežrala .  A stejnou rychlostí jí mizí břicho přes den.... cca 2 hodiny po žrádle už má břicho zase prázdné. Taky z ní těch pět násosků vysává co se dá.

Proto jí přidávám různé doplňky, abych měla jistotu, že nejen štěňátka dostanou co mají, ale že ani Týna nepřijde o všechny minerály a vitamíny, které její tělo potřebuje. Ono zásobovat tolik dětí není jen tak .

zvednuté ocásky  -  mlíko teče proudem

 

24.08.13

15. den

  

Naše miminka ještě nekoukají a myslím, že můj syn Viktor přišel na to proč ..... když se vrátil z prázdnin a viděl naše buřtíky, tak prohlásil, že se nediví, že ještě nemají otevřená očka, protože mají tak tlustá víčka, že je prostě otevřít nemohou

 

26.08.13

17. den

  

Tak už všichni koukáme

bylo nás pět, patřil nám svět

 

03.09.13

25. den

 

Miminka jsou den ode dne šikovnější a dravější. Už jsem je přestěhovala do ohrádky, zatím do malé, dřevěné, protože už chodí, zkoumají a začínají si hrát. Stále jsou na mateřském mléce, ale protože je jich hodně a jsou pěkní cvalíci, začneme asi brzy s příkrmy.

 

04.09.13

26. den

 

Nu, když jsem tak byla dnes u našeho řezníka a viděla jsem krásné hovězí, neodolala jsem a miláčkům jsem ho koupila . Mohla bych sice ještě pár dní počkat, ale ... jak jsem psala včera ... Týna je z kojení určitě unavená a tak jsem se rozhodla jí pomoct. Všechna miminka maso ochutnala, někomu chutnalo víc, někomu míň, ale jedla všechna . Takže pomalu, ale jistě, začneme prckům podstrojovat .

 

15.09.13

37. den

  

Dnes tu miminka měla první miminčí návštěvu . A protože byla posekaná tráva a počasí celkem šlo, tak mohla jít mimča i prvně ven . A jak se jim to líbilo můžete kouknout zde :

 

23.09.13

45. den

  

Našim miminkům je už 6 týdnů . Rostou jako z vody, hrají si a perou se, dovádí s mámou a baští příkrmy. Už jsou také naočkovaná a načipovaná, což znamená, že jejich jména už jsou daná :


Cheiron - náš jediný pejsek

Chalkie - nejsvětlejší princezna

Chloe - druhá červená princezna

Chloris - žíhaná kráska

Chrýsea - tmavá kráska

 

27.09.13

7. týden

  

Miminka řádí venku a užívají si poslední slunečné dny :

 

naše dvojčata - Cheiron a Chloris

 

Chloe

 

01.10.13

7. týden

4 dny

 

Tak aby bylo jasno, kdo je kdo, tak zde jsou naše miminka i se jmény :

pejsek Cheiron

fenka Chalkie

  fenka Chloe

fenka Chloris 

  fenka Chrýsea

 

05.10.13

8. týden

1 den

  

Tak dneska jako první odešla do nového domova Chloe

Doufám, že se jí bude v novém domově líbit, a že bude dělat čest kerníkům a plně zaměstná své nové páníčky .

 

06.10.13

8. týden

2 dny

 

Dnes odešla k novým páníčkům i Chrýsea .

I jí přejeme všechno nejlepší, milující rodinu a spoustu nových kamarádů !!

Takže teď nám doma lumpačí jen tři uličníci - Cheiron, Chalkie a Chloris

 

09.10.13

8. týden

5 dní

 

Už i Cheiron má své nové páníčky  . Odjel s nimi do Janova nad Nisou. Jeho majitelé s kerníky mají zkušenosti, takže doufám, že Cherion bude dělat čest svému plemeni a bude nás dobře reprezentovat .

Na své majitele tu čeká už jen Chalkie - zadaná a Chloris, která své páníčky ještě nemá ....

 

12.10.13

2 měsíce

2 dny

 

Tak dnes odjela i Chalkie, která dostala nové jméno Charli , a zbyla tu už jen jedna holčička - Chloris.

A přišla nám fotka z nového domova od Chloe, která se teď jmenuje Amy

 

Jak vše probíhalo :

Ženich pro Týnu mi byl jasný už dlouho ... kdo jiný, než náš milovaný Ryan . Ryan má všechno, co Týna potřebuje zlepšit, a já navíc propadla kouzlu Ryanovi hlavy a výrazu. Uvidíme, zda se tento výraz bude přenášet i na jeho děti .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

09.06.13

 

Nejdřív jsem si říkala, že když konečně mám psa doma a nemusím nikam spěchat a nervovat se, tak že nechám budoucí milence volně na zahradě, ať se zařídí jak chtějí . Samozřejmě jsem je po očku pozorovala, abych věděla, jak to s krytím vlastně vypadá .
Ryan a Týna byli správně "načasovaní", námluvy probíhaly jak měly, jen k samotnému krytí nedocházelo. Ne, že by Týna nechtěla a ne, že by s Ryan nesnažil, jen to byla pro oba nová situace takže si trošku nevěděli rady .
Večer už jsem to psychicky nevydržela, pomohla jsem jim a bylo to - ukázkové krytí a svázání cca 15 min .

 

stěr

 

10.06.13

 

Aby se neřeklo, tak jsem stejně vzala Týnu k panu doktorovi Lázničkovi, na potvrzení plodných dní. Přece jen, jsou feny, které se nechají nakrýt dlouho před ovulací vajíček, a pokud se pak nepřekrývá později, štěňátka prostě nejsou, protože zralá vajíčka se se spermiemi prostě časově minou.
Týny stěr byl krásně čistý a ukazoval na plodné dny, můžeme tedy směle překrývat .

 

2. krytí

 

11.06.13

 

S panem doktorem jsme se domluvili na překrytí "ob den", takže jsme včerejšek vynechali a kryla jsem dnes . Opět se povedlo. Tedy ... minimálně krytí ano, jestli se povedla i mimča, to uvidíme za měsíc .
 

Ještě s něčím se musím svěřit. Přece jen ...  za panem doktorem Lázničkou jezdím jen s fenami a stěrů jsem již viděla dost . Ale takovou spermii, tu jsem ještě pod mikroskopem neviděla . Takže ...dnes jsem měla premiéru a viděla jsem Ryanovy krásné spermie . Jen mě překvapilo, jak jsou maličkaté

 

23. den

 

01.07.13

  

Dnes jsme byly na prvním sonu u pana doktora Lázničky. Viděli jsme tři miminka, všechny stejné velikosti, stáří plodů je o dva dny mladší, tj. 21 dní, což odpovídá zabřeznutí z druhého krytí .
Teď už si jen můžeme přát a doufat, aby všechno dobře dopadlo a mohli jsme se za měsíc radovat z miminek .

 

29. den

 

08.07.13

 

Na druhém kontrolním sonu se nám objevilo další miminko, původně schované za močovým měchýřem . Takže teď to vypadá, že můžeme čekat miminka čtyři .

 

46. den

 

25.07.13

  

Když už jela na kontrolu Jenny, nemohla zůstat Týna doma . Miminka rostou, všem tlučou srdíčka, vypadají dobře. Stále se ale nemůžeme shodnout na počtu štěňat, tak uvidíme. Legraci si z nás dělala už Joy a jak to vypadá, tak Týna nezůstane pozadu .

 

56. den

 

04.08.13

  

Týně roste bříško do velikosti obrovského melouna. Měla jsem trochu strach, aby při bouřkách, které včera a dnes bičovaly Prahu neporodila. Naštěstí se tak nestalo, přestože Týna bouřky opravdu nemá ráda. Miminka ještě nejsou zralá na porod a mimo bříško by zatím nepřežila. Takže, i když je Týnino bříško napnuté k prasknutí, musí ještě pár dní vydržet .

 

57. den

 

05.08.13

 

Tak byl dneska konečně čas a klid na vyfocení našeho obřího bříška

Je pravda, že už jsem si odvykla, na tak velký pupík. Je to dlouho, co měla svoje poslední štěňátka Kameika a Edika takhle velké bříško neměla . Tak uvidíme, jaké překvapení tam pro nás Týna schovává. I když je mi jí líto a tahat se s takovým pupíkem musí být náročné, zvlášť v takových vedrech a bouřkách, které nemá Týna ráda, bylo by fajn, aby ještě alespoň tři dny vydržela .

 

60. den

 

08.08.13

  

Potřebný počet dní pro "dopečení" štěňátek máme za sebou, takže od teď může Týna rodit kdykoliv . Bříško má obrovské, napnuté, v panujících vedrech jí musí být skutečně pekelně. Je mi jí líto a doufám, že porod zvládne brzo a v pořádku .
Rozhodně, spím s ní v pracovně a společně čekáme na den "D" .

 

61. den

 

09.08.13

  

Dnešní bouřka nám přinesla první "poslíčky" . Tynuška prodýchávala, pak to chvíli vypadalo, že miminka už už půjdou na svět, ale ... prý ještě ne . Tak uvidíme, za jak dlouho se prckové srovnají do porodní pozice a kdy se jim bude chtít vykouknout .

bříško několik hodin před porodem