Z vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

Z vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

Zalazar Tommelise                      Laran Hoity-Toity Gang

(Lisa)                                                       (Lerry)

rodokmen štěňátek

 

Kdo jiný by mohl završit abecedu štěňátek, než právě "Z"alazarka Lisa .
Lisa dospěla do věku, kdy je připravená na svá první štěňátka. A protože jsem s vrhem "V" byla víc než spokojená, rozhodla jsem se, že pro další Zalazarku použiji stejného otce . Laran je spolehlivý krycí pes a jeho potomci jsou opravdu perspektivní. Takže ... proč ne?

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

11.06.21

 

A je to . Jak jsem psala níž, Lisa je vtipná ... žádné prodýchávání, žádné funění, ale rovnou na věc . Takže během chvilky jsme měli první tři štěňátka, fenku a dva pejsky. Pak si dala oddech a pauzu na spaní. Podle pohmatu jsem věděla, že tam ještě nějaká miminka jsou, takže jsem byla v klidu a čekala jsem na pokračování. No, Lisa si dala na čas, jak by taky ne, když si vzpomněla rodit pozdě večer, takže ... v noci se přece spí, ne ? Další štěňátko nám nadělila před půlnocí, pak opět hodinka spánku a žádné stahy, páté se narodilo po půlnoci a pak pak Lisa prohlásila, že každý slušně vychovaný pes v noci opravdu spí a ..... a prostě spí . Takže poslední brouček se nám narodil až před ránem . Byla to opravdu dlouhá noc, ale zakončená krásným sladkým úspěchem. Rodily jsme doma a máme dvě krásné fenečky a čtyři pejsky.první tři štěňátka


hele, mámo ... co to je ???

 

12.06.21

2. den

 

 

Štěňátka jsou sice druhý den na světě (některá první den), ale už krásně se umí přisát a začínají nabírat první cenné gramy . Lisa se  krásně stará a vzorně miminka opečovává. Je to její první vrh a mám z ní opravdu radost. Vzorná máma .


šest nádherných nudliček

 

13.06.21

3. den

 

Mladé matky jsou prostě pohodářky . Když si chce Lisa odpočinout, ale nechce odcházet od štěňátek , tak prostě hodí záda a vegetuje


mléčný bar je zavřený ... aneb jeden násoska si vždycky cestu najde

 

14.06.21

4. den

 

A Lisa se od broučků nehne a nehne ... je úžasná máma. Ven jí musím nosit a krmení probíhá jen v pelíšku. Miminka jsou pohodová, napitá, tlusťoučká a spokojená. Z pelíšku se ozývá jen mlaskání při kojení .


spící kroužek

 

15.06.21

5. den

 

Štěňátka rostou jako ze smetany. Na to, že jich má prvnička Lisa hned rovnou šest, tak má mléka víc než dost a miminka nám přibírají opravdu neuvěřitelnou rychlostí. Z novorozených nudliček máme tlusťoučké krtky .


mámo neruš

 

16.06.21

6. den

 

Pohoda, pohoda, pohoda . Podívat se do pelíšku je prostě radost. Všichni spokojeně spinkají, nikdo si na nic nestěžuje, žádný nespokojený protestant . Tak to má být a musím říct, že si tuhle pohodu užívám.


Lisa je prostě pohodářka

 

17.06.21

7. den

 

První týden za námi a první  zdvojení porodní váhy. Takhle pohodová štěňátka jsou prostě balzám na moje nervy . Jen ať je všechno dál v pořádku.


valná hromada

 

03.07.21

23. den

 

Tři týdny života za námi a štěňátka mají otevřená očka, chodí, začínají se okusovat a hrát si, začínají vnímat okolí a už konečně vypadají jako malí pejsci . Ještě chvilku a začne s nimi být legrace .


už koukáme

 

04.07.21

24. den

 

A protože štěňátka rostou jako z vody, dostala své první opravdové obojky . Takže teď už je jasné, že máme pana Modrého, Žlutého, Fialového a Šedého a slečny Oranžovou a Červenou .


naše barevná šestka

 

24.07.21

44. den

 

Za dobu, kdy jsme neaktualizovali, nám miminka "trošku" povyrostla . Už to nejsou malí tlustí krtci, ale krásná malá štěňátka, která si hrají, řádí, koušou se, tahají hračky a začínají vymýšlet lumpárny . Baští příkrmy, když počasí dovolí, tak si užívají venčení na zahradě a aby toho nebylo málo, tak se jim začínají stavět ouška .


užíváme si sluníčka

 

25.07.21

45. den  

 

Štěňátka venku řádí jako černá ruka, užívají si prostor, sluníčko a svobodu. Lisa zatím pořád kojí, i když se snažíme štěňátka dokrmovat jak se dá, tak mlékem od mámy nikdy nepohrdnou.


chudák máma Lisa, už neví, kam se před dotěrnými všetečkami schovat

 

19.07.21

2. měsíce
1 týden
 

 

Po zrušené rezervaci máme volného pejska. Očkovaný, čipovaný, připravený do nové rodiny


Zefyros       Zethos
Zalmox   Zotz

 

04.09.21

2. měsíce
3 týdny
 

 

Dnes odjel do nového domova i naše poslední princátko Zalmox. Ať se ti v novém domově líbí, broučku .


Zalmox

   
   
   

 

Jak vše probíhalo :

Lisa začala hárat téměř nepozorovaně. Nikde ani kapička, žádné projevy. Nebýt ostatních holek, které jí začaly projevovat patřičnou "náklonnost", asi bych hárání ani nepostřehla. Naštěstí to holky na Lisu "práskly" a tak jsme mohly plánovat krytí .
 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

12.04.21

 

Laran je opravdu něžný a pozorný milenec a u Lisy jsme měli opět spočítaný progesteron. Po počátečních námluvách se zadařilo a vyšlo nám hezké krytí .

 

2. krytí

 

14.04.21

 

Protože jsem tentokrát nechtěla nechat nic náhodě a protože Ryan doma hlasitě prohlašoval, že Lisa je teď zrovna ve správných dnech, rozhodla jsem se zkusit tentokrát překrývat a tak jsme jely znovu za Laránkem. Druhé ukázkové krytí s krásným svázáním 25 minut

 

4. den

 

16.04.21

 

Je to neuvěřitelné, ale už teď se Lisa chová jako nejvíc březí fena na světě . Škoda že nejde zjistit dřív zda jsme opravdu v očekávání, holt ... musíme ještě tři týdny vydržet, než se budeme moc podívat na sono .

 

23. den

 

05.05.21

 

Uf ... konečně jsem se dočkala a mohly jsme vyrazit do Poříčí . Trpělivost se vyplatila a viděli jsme malé kuličky . Odpovídají stáří březosti a vypadají dobře .


jsou tam

 

30. den

 

12.05.21

 

První měsíc máme za sebou . Lise se zvětšuje chuť k jídlu, je spavější a mazlivější a bříško s začíná zarovnávat . Těším se na naše další Zalazarská miminka .

 

60. den

 

11.06.21

 

Lisa je taky vtipálek, žádné funění, žádné prodýchávání a prostě ... rodíme . Ooooo moje nervy ....


první statečný