"A" Ascon Bohemia

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

 

 

"A" vrh Ascon Bohemia

- těhotenství a miminka den po dni

 

                 Chloe Hoity-Toity Gang                          Mac Cloud´s Eight Days a Week     

(Amy)                                                           (Willi)

rodokmen štěňátek

Když mě Věra požádala, bych jí pomohla s výběrem ženicha pro Amy, vzpoměla jsem si na krásného Williho, který mi padl do oka již v rakouském Tullnu a na kterého jsem od té doby nemohla zapomenout. Věře se Willi také líbil, takže nebyl problém domluvit vše potřebné a čekat na správné dny .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátek

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

informace u Amy na webu ..... viz zde

 

  

NAROZENÍ

02.06.15

 

  

Ve velmi brzkých ranních hodinách se Amy rozhodla, že velkého bříška bylo už dost, dopřála si ještě poslední chvíle nerušeného oddechu a pak se šlo rodit

Jako první se narodil krásný velký silný chlapeček. Nu, chlapeček, spíš chlapák 245g, který, vzhledem ke své velikosti, dal Amy dost zabrat. Po něm se narodily tři krásné tlusťoučké holčičky 199-225g.

K mému velkému překvapení jsou všechna miminka krásně červená, pejsek světle, holčičky krásně sytě, všichni mají černou masku, žádný paspárek ani zálomek. Miminka se mají čile k světu, baští mámino mlíčko a Amy se o své prvorozené děti vzorně stará .

 

  

03.06.15

2. den 

 

 

Druhý den našich miminek .

Všichni čtyři červenáčci krásně přibrali. Bez problémů si umí najít cecík a spokojeně spí u maminčiného bříška. Amy se o ně vzorně stará a hlídá si je . Venku už chodí se zvednutým ocáskem, což je znamení, že se jí zlepšila "poporodní" nálada a že se cítí dobře .

  

04.06.15

3. den 

 

  

Miminka začala úžasně přibývat, Amy se mléko spouští na sebemenší dotek, takže malí cvrčci se nacpávají seč jim síly a žaludky stačí .
Amy už je také naprosto v pohodě a už jí napadají roupy, kam by miminka přestěhovala, takže venku prohlubuje nory a okukuje všechny keře . Naštěstí jsou mimča už poměrně velká na to, aby se jí podařilo je "nenápadně" pronést ven .
Nikdy mě nepřestane udivovat praštěnost, urputnost a nápaditost kerních matek .

jsme krásní zpředu

i zezadu

     

05.-07. 06.15

4.-6. den 

 

  

výstava v Nitře, takže novinky váznou, ale polepším se

Nicméně, podle zpráv miminka přibírají rychlostí blesku, všechna váží přes 320g a vypadají jako malí hrošíci . Amy přečkává tropická vedra vedle pelíšku a mimča po očku kontroluje .

Pejska už máme zadaného, volné jsou ještě dvě holčičky

  

08.06.15

7. den 

 

 

  

Dnes je miminkům týden !!!!

A jak jinak by mohla oslavit své první týdenní narozeniny, než pořádným frťanem máminého mlíčka

   

09.06.15

8. den 

 

 

 

Začínáme druhý týden života. Zatím se toho moc neděje, klasika, miminka baští, spí, baští a spí. A samozřejmě rostou, už dvě holčičky zdvojnásobily svojí porodní váhu a třetí holčička a chlapeček, jehož "pracovní" jméno je Azorek , také krásně dotahují a od zdvojnásobení porodní váhy je dělí jen nepatrných pár gramů .

 

13.06.15

12. den 

 

  

Miminka pořád jen spí a baští, a dělají nám velkou radost, protože všechna mimča už váží víc než 0,5 kg !!! Mají úžasné velké hlavy, krátké čumáčky a ocásky a silnou kostru. Moc si jich užíváme .
Volná je ještě jedna poslední fenečka, jinak jsou všechna miminka rezervovaná .


 

  

14.06.15

13. den 

 

 

Miluji číslo 13 !!!

Dnes na nás koukají první otevřená očíčka holčiček,obě tmavší fenky mají otevřená obě očka, světlejší fenečka na nás mžourá zatím jen jedním očíčkem a náš jediný pejsek si zatím dává načas

     

15.06.15

14. den

 

  

Jako třetí v pořadí otevřel obě očíčka náš jediný pejsek . Tak ještě poslední očko světlé fenečky a už budeme koukat všichni  .

 

 

18.06.15

17. den

 

  

Už koukají samozřejmě všechna miminka . Světlá fenečka se nechtěla nechat zahanbit a konečně rozlepila své druhé očko .

Mimča už se snaží chodit, ale zvedat velká nacpaná bříška jde jen těžko . Pořád tráví spoustu času spaním a baštěním mlíčka, na příkrmy je zatím času dost .

 

   

22.06.15

21. den

 

 

 

Jsou nám přesně tři týdny   !!!!

Miminka stále rostou jako z mléka, s otevřením očíček se pokoušejí o první kroky, první hrátky i sourozenecké okusovačky . Zatím to jsou ale pořád válečci, kteří jen s vypětím všech sil zvedají svá nacpaná bříška od podložky . Ale teď už vše půjde mílovými kroky a prcci se začnou zdokonalovat každým dnem čím dál tím víc .

naše krásné holčičky

   

02.07.15

1. měsíc

 

 

  

Miminkům je měsíc a za tu dobu se změnili z malých žížalek a válečků na samostatné a zvědavé jednotky, které začínají poznávat svět . Ochutnávají první příkrmy, které jim moc chutnají, chodí na procházky ven a zkoumají okolí a pomalu si začínají i hrát s hračkami i mezi s sebou. Začínají vrčet, poštěkávat a už se jim klubou první zoubky . Změna, kterou štěňátka během jednoho měsíce projdou, je obrovská a úžasná .

  

08.07.15

37 dní

  

Štěňátkům je již 5 týdnů pryč, všechna jsou již zadána a tak bylo na čase pustit se focení prvních postojových fotek . Jak to všechno dopadlo se můžete podívat v mini-reportáži ..... zde

  

10.07.15

39 dní

  

Počasí nám přeje, není ani horko ani zima a tak miminka mohou řádit venku . Mimča se každý den učí něco nového a jejich "dozrávání" jde rychlostí světla. Ještě před 2 dny byly společné hry spíše výjimkou a dnes už nenechají jeden druhého na pokoji .

 

Jak vše probíhalo :

Jak to všechno bylo? Nu, to by bylo na hodně dlouhé vyprávění . A protože to je skutečně na hodně dlouhý příběh, tak si takové povídání zaslouží samostatnou stránku  - viz .... Aprílový výlet .

Tato štěňátka neponesou příjmení Hoity-Toity Gang, ale bude to vrh "A" Ascon Bohemia.

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

  

31.03.15

 

Ač jsme měli spočítány plodné dny, tak Amy prohlásila, že Willi není ani howavart ani maliňák, takže nic nebude a když nic, tak nic. A když už se nám jí konečně podařilo přesvědčit, že Willi není zas tak špatná volba, tak se zas cítil uražený Willi. Nu, nebylo to tak úplně jednoduché, jak se to na  začátku zdálo. Nicméně, konec dobrý, všechno dobré a nakonec z toho bylo krásné svázání cca 20 minut .

 

8. den

  

08.04.15

  

Protože se jedná o zahraniční krytí a Willi už před Amy kryl, tak jsme se rozhodli očkovat proti Herpes viru .

  

24. den

  

23.04.15

   

První nedočkavé sono !!!!

Už jsem se nemohla dočkat, posledních pár dní jsem stříhala metr a odpočítávala dny do prvního možného termínu sona. Dnes jsme tedy vyjeli za panem doktorem Lázničkou a napočítali jsme 4 - 5 kuliček .

  

34. den

  

03.05.15

  

Druhé kontrolní sono a opět jsme napočítali 4 - 5 miminek . Z kuliček už jsou oválky, což znamená, že se nám děti mění a rostou . Amy teď ráda spí a vyhledává si pohodlnější poležení. Zatím "netrpí" vlčím hladem a žravostí, ale mění se jí chutě a místo granulí vyžaduje masíčko . Nechť je naší krásné mamince přáno

  

36. den

  

05.05.15

  

Amy asi pozorně poslouchá předčítání Věry, která pečlivě studuje těhotenský kalendář fen. A proto obě ví, že dneškem končí období pomalého růstu štěňátek. Ode dneška miminka začínají rychlý růst a probíhá osifikace kostí. Začíná růst srst, diferencují se pohlavní orgány (jinými slovy, z "holčiček" se stávají kluci ) a dokončuje se vývoj orgánových systémů . Velikost miminek je teď cca 3,5 cm.
A protože to Amy všechno dobře ví, tak změnila názor na jídlo a prohlásila, že ode dneška začíná pořádně jíst .

  

41. den

  

10.05.15

 

Naše nastávající maminka pomalu, ale jistě začíná válečkovat . Bedra se jí už zarovnala a vypadá jako ve velmi blahobytné kondici . Mléčná lišta se pomaličku začíná rýsovat a Amy si začíná hovět v pohodlnějších polohách. Podle velikosti bříška to opravdu vypadá na početnější vrh, ale na přesný počet štěňátek si musíme ještě tři týdny počkat .

  

55. den

  

24.05.15

  

Další kontrola sonem a druhé očkování Herpes . Z Aminky se stal chodící sud, resp. valící se dýně. Sotva se ohne, mléčná lišta již nabíhá jak má a Amy si sama rozděluje krmení na několik porcí denně. To všechno jí ale nebrání v tom, aby dál skákala venku po kamenech, honila ptáky a hledala ježky .... inu, další praštěná kerní matka .
A my už se moc těšíme na další malá miminka .

  

62. den

  

01.06.15

 

Amy usoudila, že nejlepší místo pro porod štěňátek je venku. Takže vyhrabala dvě nory (správná matka přece musí štěňátka stěhovat) a rozhodla se, že domů už nejde .