K vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

K vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

 Fortuna Hoity-Toity Gang                    Jim Beam of Black Rockys

(Týna)                                                           (Jim)

rodokmen štěňátek

 

Další otec našich štěňátek a třetí ženich Týny byl pro mě trošku oříšek. Po dvou krásných vrzích je víc než jasné, že Týna je matka, která při správném výběru dokáže dát nádherná štěňátka. Jenže kde vzít krásného nepříbuzného psa a přitom "nekrást" . A protože se Týna rozhodla pro plodné dny v období, kdy jsem nemohla odjet na dlouho a daleko, další "nepříjemná" podmínka byla, že za ženichem nemůžeme cestovat přes půl světa. A když jsem tak hledala kolem a kolem, uvědomila jsem si, že mám krásného psa přímo "před nosem" .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

22.02.16

 

Jak jsem psala v deníčku těhulky Týny (níže), tak Týna pracovala celou noc na porodu a ve 4 hodiny se nám narodil první chlapeček . Týna opravdu tlačila jak mohla a stálo jí to hodně sil, protože miminka jsou velká, silná a tlustá, všechna mají přes 220g. Do 9ti hodin ráno se nám narodili zatím 4 chlapečci a 2 holčičky. Teď Tynuška odpočívá a uvidíme, jestli se nám počet prcků ještě rozroste .
Jinak všechna miminka jsou červená, nemají paspárky ani zálomek a žádnou bílou skvrnku .

prvních pět kulihrášků, další fotky budou následovat později

 

23.02.16

2. den 

    

Po prvním hektickém dnu, kdy jsem po dvou probdělých nocích jen s pár hodinami spánku opravdu už nemohla, si začínáme srovnávat režim a užívat si miminek. Při ranním vážení jsem měla radost, protože všechna mimča krásně přibírají. Pupíčky jsou zaschlé, klidné a pokud prckové zrovna nejí, tak klidně a potichu spinkají .
Týna sice při pohledu shora zhubla, ale cecíky má skoro až na zem, jak jsou těžké a nalévají se mlékem. Ač je to možná divné se radovat nad tím, že i Týna jí, tak kdo už odchovával ví, že dostat do feny po porodu jídlo, je někdy úkol hodný Herkula. Týna ale dodržuje pravidelnou stravu a co tři hodiny vyžaduje vařené kuřecí stehno (to velké, samozřejmě) a večer i klasickou misku jídla . Budiž jí to přáno, má chudinka opravdu CO živit .

naše silná šestka

 

24.02.16

3. den 

 

Štěňátka rostou jako z vody, Týna je opravdu úžasná mamina. Z pelechu téměř nevyleze, takže mimča jsou jen přisátá a mezi chvílemi spánku jen pijí a pijí. Krásně se jim kulatí hlavičky a bříška ... mám z nich vážně velkou radost, přece jen, šest dětí je šest dětí, ale Týna to zvládá s přehledem .

stávají se z nás cvalíčci

 

25.02.16

4. den

    

Protože se nám již množí dotazy na jména, dnes udělám všem dotazujícím radost a zveřejním je . Dez mučení se totiž přiznám, že jména byla již vybrána předem, jen jsem čekala, co se nám vůbec narodí . On nápad sáhnout do řecké a římské mytologie byl sice super, a vůbec se ho do budoucna nevzdávám, ale nějak mi dochází zdroje , takže jsem ve chvílích čekání na porod pátrala a hledala jak by se naše miminka mohla jmenovat.

Zatím jsou ve hře tedy tato jména, nicméně jejich konečná podoba může být ještě lehce pozměněna :

Kupido - pes červený láska, vášeň (Amor)

Kronos - pes červený titán sklizně

Kratos - pes červený ztělesnění vlastností Dia

Koios - pes červený titán rozumu

Kybelé - fena červená velká matka bohů

Klotho - fena červená bohyně osudu, začíná příst nit

 

 

26.02.16

5. den

    

Týna pomalu přestává prodýchávat nalévání mléka, tak se může už alespoň trošku vyspat a odpočinout si . Prcci stále přibírají o 106, tímhle tempem zdvojnásobí svojí porodní váhu již do týdne .

 

27.02.16

6. den

  

Týna už je konečně v klidu, už se může opravdu v klidu vyspat a mezi starostí o štěňátka i trochu odpočívat. Co se jídla týče, pořád jsme na vařeném kuřeti, ale ... to už je u našich rodiček normální . Prckové opravdu přibírají jak ze smetany, protože někteří již přesáhly 400g !!!

Celkové váhové přírůstky k dnešnímu ránu
jsou od 65% do 88% porodní váhy

 

28.02.16

7. den

  

K dnešnímu ránu už tři prcci zdvojnásobili svojí porodní váhu a zbývajícím třem chybí doslova a do písmene jen posledních pár gramů, takže počítám že do večera už budou na dvojnásobku všichni .
A protože jsou si miminka hodně podobná, i když nejsou do posledního chloupku úplně stejná, tak pro jednodušší a rychlejší identifikaci dostala všechna štěňátka barevnou mašličku .

už jsme omašličkovaní

 

29.02.16

8. den

 

 

Jak řekli, tak udělali . Už včera večer všechna štěňátka dosáhla dvojnásobku své porodní váhy, jsou to malí žrouti a buřtíci. Naštěstí má pro ně Týna téměř nevyčerpatelné zásoby mléka, tak se mohou dosyta nacpávat, až se jim bříška kulatí . Je to úžasný věk, kdy sice ještě nevidí, ale už se plazí po pelíšku div si bříško neošoupou .

už je nás plný pelíšek

 

01.03.16

9. den

  

I když se mílovými kroky blíží den, kdy štěňátka konečně otevřou očka (jak ten čas hrozně letí), tak zatím opravdu jen spí, baští a rostou . Při svém putování po pelíšku za máminým mlíčkem jsou stále obratnější a živější, i když ... pořád stačí jen pár "kroků", aby se unavila a opět upadla to sladkého spánku .

lásky moje tlusťoučký

 

02.03.16

10. den

  

Štěňátka jsou vážně tak tlusťoučká, že se sotva plazí po pelíšku . Jsou úžasně spokojení, nefňukají, nepláčou, nikam nelezou. Jen ať jim to ještě chvíli vydrží, protože až první vyleze z pelíšku, postěhují se do ohrádky .

miláčkové červení

 

03.03.16

11. den

  

Zatím žádné otevřené očíčko, jen kupka spáčů . Týna se o miminka stará vzorně, mléka má stále dost a štěňátka kynou jako ze smetany . Do dnešního dne zvětšily svojí porodní váhu o 150-180% .

červené šípkové Růženky

 

04.03.16

12. den

  

A je to tady .
Dnes se první odvážlivec vydal z pelíšku na průzkum - žlutá holčička se večer překulila přes hranu pelíšku a vydala se plazmo za mámou Týnou . Takže o víkendu se miminka stěhují do malé ohrádky .

malá průzkumnice

 

05.03.16

13. den

 

Třináctka je mé oblíbené číslo . A tak není divu, že zrovna třináctý den otevřel šedý pejsek obě očka a oranžová fenka jedno . Konečně nastává doba, kdy se začne "něco dít" a miminka už nebudou jen tlusté spící válečky . Dnes jsme byli na výstavě v Budějovicích a přivezla jsem jim spoustu nových hraček, obojky a další potřebné věci, tak se těším, až si z námi začnou prcci hrát .

šedý pejsek už na nás kouká oběma očkama

 

06.03.16

14. den

  

Dnes prokoukli další uličníci, takže současné skóre je 4 koukající vs. 2 nekoukající lumpíci . A protože jsme měli dnes spíš rodinný den, tak nové fotky všech štěňátek budou zase zítra .

už koukáme

 

07.03.16

15. den

 

Mimča mají za sebou první dva týdny života a začínají třetí týden. Za tu dobu ztrojnásobila svojí porodní váhu (nechápu, jak to Týna dělá, ale musí kojit minimálně šlehačku, protože ani po smetaně by takhle rychle nemohla mimča přibývat ), otevřela očka (i když zatím stále nevidí) a začínají používat přední nožky, i když o chůzi nemůže být samozřejmě ani řeč .
Pro všechny, kteří by se na ně chtěli přijet podívat, musím dodat, že stále tráví dny spaním a nicneděláním a v podstatě na nich není zatím nic vidět, resp. není s nimi žádná legrace. Období her teprve přijde

zatím stále spinkáme a rosteme

 

08.03.16

16. den

  

Tak máme za sebou první stříhání drápků a první odčervování . Manikúra a pedikúra miminkům nevadila, ale odčervovací pastou jsem jim tedy rozhodně radost neudělala . Na všechno dohlížela máma Týna, která jim pastu "záviděla", tak jsem jí pak dala výživnou pastu pro kojící matky, aby nepřišla zkrátka .

ospalá miminka

 

09.03.16

17. den

 

Miminka se začínají stavět na nožky a pomaloučku polehoučku zkouší chodit . Zatím je to opravdu jen pár nesmělých krůčků, ale i to je pokrok, z plazivek se nám stávají loudálci .

už začínáme chodit

 

10.03.16

18. den

 

Očka už se nám otevřela úplně všechna a mimča začínají zaostřovat, resp. pozorovnat své okolí, tj. sourozence a mámu Týnu . Štěňátka mazlíme a chováme, zvykáme je na manipulaci a běžný ruch domácnosti .

naše žlutá kráska

 

11.03.16

19. den

 

Váhy miminek se pomalu, ale jistě blíží ke kilu !!! Týna se rozhodně musí pořádně činit, aby prcky uživila. Taky je jí přáno, jídla má dle libosti a dostává i doplňky pro kojící feny. Prckové sice nejvíce času tráví pořád spánkem, ale v krátkých chvílích bdění nabývá jejich "chůze" na obratnosti i rychlosti .

typický pohled do ohrádky

 

12.03.16

20. den

  

Štěňátkům jsou bez mála tři týdny . Již stojí na nožičkách a začínají chodit, rozhlížejí se po ohrádce a mají zájem o své sourozence. Sice s nimi ještě není legrace, resp. většinu času stále prospí, ale už se doba her blíží .

oranžová holčička

 

13.03.16

21. den

 

Krásný dárek ke třem týdnům . Tatínek štěňat Jim Beam byl čtvrtý na legendární výstavě Crufts 2016 ve třídě otevřené, z 13ti přihlášených a 12ti předvedených psů !!!  Moc gratulujeme .

Open - Dog
Entries: 13 Abs: 1
1st CH HONEYHALL HEADBOY (MRS E B & MR I L B SHAW)
2nd CH TYCADNO I SPY (MR G THOMAS)
3rd IR CH STIRLINGVIEW SHAKE THE DICE (MISS L ALEXANDER)
Res MULTI CH JIM BEAM OF BLACK ROCKYS [ATC AS02287DEU] (MRS SCHUKAT)
VHC CAN CH EMJADE JIMMY HENDRIX (IMP CAN) (D, R & P INETT, HARRISON & MELIA)

foto z MVP Praha 2015

 

15.03.16

23. den

  

Nestíháme, nestíháme ... jsou daně, písemky ve škole, tak je práce nad hlavu a na focení štěňátek nezbývá čas . Ale miminka se mají dobře, stále baští mámino mlíčko, rostou jako ze šlehačky a začínají komunikovat . Pokud jsou náhodou vzhůru, když k nim člověk přijde, tak se snaží vrtět ocásky a dívají se kde kdo je .

sežereme mámu

měli jsme tu úžasnou návštěvu, která nám přivezla plenky - děkujeme !!!
jen tak pro představu ... v balících je cca 100 ks plen ... budu ráda, když nám to vydrží na 14 dní .....

 

17.03.16

25. den

 

Nikdy mě nepřestane udivovat, jak rychlý je vývoj štěňátek ... i když ...třeba o proti lišce polární, kde se již 3týdenní štěňata perou o kořist, kterou jim máma přinese a v 5ti týdnech si začínají lovit sama, jsou štěňátka naprostí žabaři . Nicméně jednoho dne prostě přijdete k ohrádce a  zjistíte, že se štěňátka "probudila" a že skončila éra Růženek a začíná období Locik .

včera to byly ještě spící Růženky ...

a dnes to jsou zvědavé Lociky
naše první hračka

 

18.03.16

26. den

 

Tak naše malé piraně dostali prvně masíčko a mě začíná lehce jímat hrůza . Na první ochutnání jsem jim dala jen tak maličko ... slabých 250g mletého hovězího v lidské kvalitě ... naivně jsem si myslela, že zbytek dojí Týna a dočistí talíř. Bohužel, na mámu nezbylo nic. Prckové se na příkrm vrhli opravdu jak piraně a během tři minut mlaskání maso zmizelo jak mávnutím kouzelného proutku .
No potěš, jestli na první ochutnávku jen tak tak stačilo 250g čistého hovězího, kolik budou chtít na jednu dávku tak za dva týdny ??

už papáme

 

19.03.16

27. den

  

I když je miminkům v podstatě bez pár dní měsíc, tak štěňátkovské návštěvy zatím nepřijímáme, resp. ke štěňátkům zatím nikdo nesmí. Není to proto, že bychom někomu chtěli bránit mazlit prcky, ale proto, že jsou skutečně ještě malincí a nemají zralou imunitu, tzn. jejich obranyschopnost je zatím malá a jsou velmi vnímaví na všechny možné viry a bakterie. Takže, prosím, neberte si to nikdo osobně, prcci stejně víceméně pořád, resp. hodně spí, a ta pravá legrace s nimi teprve začne .

spinkáme po dobrém obědě

 

20.03.16

28. den

 

Dneska měla štěňátka samá překvapení . Nejdříve dostala už opravdické štěněčí obojky, takže máme růžovou a oranžovou holčičku a hnědého, modrého, zeleného a černého pejska . Pak dostala novou hračku a k obědu měla do masa přidanou vařenou mrkvičku. A jak jim pane chutnalo .

mrkvička nám chutná

 

21.03.16

29. den

 

Už aby bylo hezky a mohli jsme chodit ven .... dnes je zamračeno, fouká, člověk by psa nevyhnal a tak se štěňátka nudí ... Ještě že mají mámu Týnu, která si s nimi ráda hraje .

kde je to sluníčko ?

 

27.03.16

35. den

 

Štěňátka i Týna jsou v pořádku to jen kombinace velikonoc, DPH, daní a miminek je poměrně "časově vražedná" . Ale slibuji, nové fotky budou již brzy.
Mimča už se konečně přestěhovala do velké ohrádky, a jen čekáme na teplo a sluníčko, abychom mohly začít chodit ven . Doufám, že to slibované jarní počasí dnes konečně dorazí, abych mohla udělat nové fotky ze zahrady .

konečně si mohla mimča užívat venku

 

28.03.16

36. den

  

Dnes stručně a jasně ... KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 

 

29.03.16

37. den

 

Máme fotky z profifocení . Připravuji je do reportáže, protože jejich dost a jsou krásné, tak zatím jedna "ochutnávka"

už máme přiřazená jména

 

01.04.16

40. den

  

Ufff .... konečně je po daních

Takže čas na zveřejnění velikonočních fotek z focení štěňátek
(štěňátka byla podruhé venku, proto na některých fotkách vypadají trošku vykuleně , dnes už lítají s přehledem a statické focení neposedných rošťáků už nepřipadá v úvahu )

Za fotky moc děkujeme paní Hance Mostkové, která má se štěňátky svatou trpělivost a skvělé nápady na focení
http://hanamostkova-photo.webnode.cz/

pan Béžový - Kronos

pan Zelený - Kupido

pan Modrý - Koios

pan Černý - Krathos

slečna Žlutá - Klotho

slečna Růžová - Kybelle

chytili jsme Velikonoční kuře

to je dobrota

kudy se do toho asi leze .... ???

mámo, nejde to ukousnout ....

čas na spaní

brácho, zdrhej  !!!

spinkám

sourozenecká láska

 

 

04.04.16

43. den

  

Zatím je krásně a můžeme chodit ven . Takže, pokud jsem doma a počasí dovolí, jsme venku. Tedy ... pokud zrovna mimča nespí, to spíme v ohrádce doma .

pan Modrý a pan Černý - naši dva rozkošníci

Měli jsme tu o víkendu mazlící miminkovskou návštěvu a děkujeme moc za hračky, dobroty a kus masa pro štěňátka . Masíčko už jsem nakrájela, naporcovala (musím říct, že mi při tom až srdce plakalo, jak nádherný kus hovězího to byl ), přemražuje se a prckové jej už brzy dostanou . Jen tak pro představu, šest malých piraní sní během jednoho dne cca kilo hovězího = víc než 300g na jednu dávku (samozřejmě zatím svalovina v lidské kvalitě), takže u řezníka už nakupuji víceméně po "půl kravách" .

Mezi příkrmy stále dostávají mlíčko od mámy Týny, která se trpělivě nechává piraňami "okousávat" . Během příštího týdne dostanou prckové už i granule, aby si zvykali na přechod do nových rodin a uvidíme, jak jim budou chutnat .

i když miminka dostávají stále a pravidelně příkrmy, tak mámino mlíčko je pořád NEJ

 

05.04.16

44. den

   

Počasí nám zatím přeje a tak se sluníme a venčíme a řádíme a opalujeme se . Dnes mi s venčením kerních ještěrek pomáhal můj syn. Chvíli byla štěňátka v klidu a hrála si na hodná miminka. Po chvilce se ale rozjela s svými jehličkovými zoubky zkoumala naprosto všechno včetně synových bot, kalhot a prstů . Nu ... co dodat ... po chvilce společného venčení jsme tam zůstaly se štěňátky zase samy . Jo jo, tenhle piraní věk zkoumání je náročný .

naše malé zubaté piraně

 

07.04.16

46. den

 

Štěňátka tu měla další návštěvu, děkujeme za dárečky a mazlení . Zatím nám sluníčko a počasí stále přeje, tak můžeme řádit a dovádět venku. Štěňátka stále nabývají na obratnosti a rychlosti a užívají si volnosti, kterou jim zahrada poskytuje. Je pravda, že nejprve řádí i venku v ohrádce, protože hledat u nás šest blech, je téměř nemožné, ale pak se mohou probíhat na volno vždy po třech, což je počet, který se uhlídat dá .

řádíme, řádíme a řádíme

 

09.-10. 04.16

48.-49. den

 

Tento víkend jsme strávili se štěňátky na noseworkovém kurzu u Věry a Petra. Bylo to moc fajn a štěňátka měla o socializaci víc než postaráno . Jen počasí nám nepřálo, takže jsme dělali loužičky u Věry v novém domečku .

utěrka je super hračka

náš nový kamarád Sam , ač to na fotce nevypadá, se štěňátky byl kamarád a krásně je vychovával správnému pejsčímu chování

hra na schovávanou s polosestřičkou Amy

Pak jsme štěňátka chvíli trápili prvním tréninkem na stole. Ne všem prckům se náš záměr líbil a někteří velmi statečně bojkotovali naši snahu o krásné postojové fotky . Nicméně, na první focení na stole to dopadlo myslím celkem dobře. Děkuji Věře a Petře za pomoc s focením naší party ještěrek .

Kybelle a Klotho

Kupido a Koios

Kronos a Krathos

 

13. 04.16

52. den

  

Dnes jsme se nejdřív nechali zlákat sluníčkem a štěňátka se vylítala na zahradě . A protože se pak ještě chvilku nudila, zatím co jsem trimovala, tak jsem jim dala na hraní kousek čínského zelí ... a jak jim pane chutnalo .

jak udělat z kerníků vegetariány

Novinkou dneška je, že máme nahoře první ouško . Dnes se vzbudil s jedním vztyčeným ouškem náš pan Černý . A aby toho pro jeden den nebylo málo, tak jsme vzali štěňátka na očkování a čipování. Holky ani nepíply, statečné holčičky, zato kluci to odpištěli i za ně. Takže jsme zkontrolovaní a schválení, kluci mají sestouplá varlátka, máme v pořádku skusy, oči, ouška, prdelky i srdíčka .
Jsme prostě krásná zdravá štěňátka .

první ouško je nahoře a kdo jiný, než náš pan Černý

 

16. 04.16

55. den

  

Venku prší, zahrada je mokrá a tak nemůžeme ven .... ale i tak novinky máme. Druhé ouško nahoře má pan Černý, takže je zatím první,komu stojí obě ouška . Další, zatím jen s jedním ouškem nahoře je slečna Růžová . Ostatní štěňátka mají ouška na půl cesty.

A přišla nám už výbavička pro miminka (pelíšky, hračky, obojky, mističky), takže ještě dokoupit granulky do začátku, připravit balíčky masa a štěňátka mohou do nových domovů .

hračky a pelíšky

 

21. 04.16

60. den

  

Štěňátkům jsou zítra dva měsíce a mohou odcházet do nových domovů . Ouška se začínají stavět už všem, pan Modrý má také ouško nahoře, ostatní jsou na cestě vzhůru . Pokud neprší, chodíme ven, užíváme si trávy, sluníčka a seznamujeme se se spoustou nových věcí, jako je třeba hrabání, štěňátka už vyhrabala svůj první příkop, nebo se zvukem zahradní sekačky, prckové se vůbec nebáli, naopak byli na tu divnou hlučnou věc velmi zvědaví .
Zítra by měla odcházet první holčička a někteří chlapečci jsou ještě volní k zadání .

 

22. 04.16

61. den

 

Dnes jsou štěňátkům přesně dva měsíce .

A jako první odešla do nového domova Klotho. Bude bydlet v Čáslavi se svojí starší tetičkou Bona Deou .

poslední hrátky Klotho s maminkou Týnou

hrajeme si a zlobíme

 

24. 04.16

63. den

  

Dnes odjela do nového domova i Kybelle, takže nám tu zbyli už jen naši kluci .

K chovatelství patří i chvíle, kdy vás dokážou štěňata ztrapnit a naprosto znemožnit pokud možno před co největším počtem lidí a v tu nejvíce nejnevhodnější dobu. Ještě ráno měla všechna miminka krásně tuhé bobky (což tedy i v pátek dokazovala před novými majiteli Klotho) a sotva přijeli majitelé Kybelle, tak kdo jiný by mohl dostat průjem než zrovna lumpice Kybelle ...

Jo jo ... jak já své malé drobky miluji .....

ještě poslední hrátky Kybelle se sourozenci a mámou Týnou

 

25. 04.16

64. den

  

Počasí je typické aprílové, chvíli sněží, chvíli prší, tráva je mokrá a už zase velká, takže kluci ven nechodí. Řádí jak černá ruka doma a užívají si zvýšené péče bez holčiček. Snaží se venčit jen na plenky, i když ... někdy na plence stojí jen nožky a zadní část štěňátka je mimo, nicméně ... snaha se cení .
Začínají se jim také stavět ouška, takže kromě pana Černého stojí ouška už i panu Modrému, pan Béžový má klopené už jen špičiky oušek a pan Zelený má ouška na půl žerdi .
Snad se počasí brzo umoudří, abychom mohli zase ven a mohli jsme znovu fotit .

 

26. 04.16

65. den

 

Konečně se počasí na chvíli zase umoudřilo a tak kluci mohli zas ven . A aby se venku nenudili (což tedy u nich nehrozí, ale i kdyby přece jen .....), tak dostali masové hovězí kosti. A jak si hezky pochutnávali .

to je pane život

 

01. 05.16

70. den

  

Kluci jsou zatím stále doma. Dva čekají na své páníčky, dva jsou ještě volní k zadání. A tak jsme se znovu fotili . Pokud byste měli zájem o jednoho z pejsků, stačí zavolat nebo napsat email  .... viz kontakty

Krathos a Kupido

Kronos a Koios

a takhle nás to focení zmohlo

 

03. 05.16

72. den

 

Kluci byli dnes na druhém očkování. Pan doktor je prohlédl a jsou zase zkontrolovaní a schválení . Skus nůžkový, varlátka sestouplá, srdíčko a očka v pořádku . Až na Kronovo poslední ouško stojí už všechna ouška .

 

12. 05.16

2,5 měsíce

 

Stále ještě máme volné chlapečky k odběru ihned . Kluci jsou již 2x očkovaní, pravidelně odčervovaní, socializovaní mezi ostatními psy, venčí se doma na plenku a venku na zahradě .

Pokud byste měli zájem o některého z pejsků, napište nebo zavolejte .

 

26. 05.16

3 měsíce

 Kluci jsou již naočkovaní i na vzteklinu, mají tedy pro letošek splněno . Ještě dva uličníci čekají na své nové páníčky .

 

05. 06.16

3,5 měsíce

 

 

Do nových rodin odešel Kupido, Kronos i Koios. A po několika zrušených rezervacích nám zůstává doma poslední zlatíčko - pan Černý, alias Krathos - stále volný .

Krathos stále čeká na svojí milující rodinu

 

18. 06.16

4 měsíce

 

Máme u nás na hlídání zase našeho Modráčka a tak si má pan Černý zase s kým hrát

 

Modrásek Koios (prodaný) ........ pan Černý - Krathos (volný k zadání)

 

19. 06.16

4 měsíce

  

A člověk míní a jiní lidé mění. Dnes odjel do nového domova i Krathos. Bude mít kerního parťáka, skvělou rodinu, úžasný domeček se zahradou a dvě malé děti na zlobení . Ať se ti v novém domově líbí a koukej jim to tam srovnat Kraťáku .

Krathos alias Darth Sithius

 

Jak vše probíhalo :

Protože jsem udělala změnu, a rozhodla se s Týnou pro zimní miminka, udělala zas takovou menší čáru přes rozpočet Týna mě . Prostě se rozhodla, že pokud má být zimní sex, tak že nejvhodnější doba jsou Vánoce a ideálně Štědrý den.... prostě ... když už, tak se vší parádou . I když jsem vždycky říkala, že když se feny rozhodnou a chovatel chce štěňátka, tak musí jet i na Štědrý den, tak přece jen ... asi ještě nejsem opravdový chovatel, protože děti bych v takový čas samotné nenechala. Takže jsme Týnu s panem doktorem Lázničkou přemlouvali jak se dalo, aby jí vyšly plodné dny o chloupek dřív . No a protože Týna je hodná holka, druhý progesteron ukázal, že na krytí můžeme jet tři dny před Štědrým dnem. Díky Týno !!!

 

jak to vlastně bylo   .....   Vánoční romantika

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

20.12.15

 

Dnes večer jsme chtěli vyzkoušet, jak se k sobě bude naše dvojka mít. Týna se ale nastavila, prohlásila, že Jim není vůbec špatná partie, i Jimovi se Týna víc než zamlouvala a tak, aniž bychom to plánovali, tak bylo nakryto víceméně mezi dveřmi .

2. krytí 21.12.15 Opět krásné krytí, bez jakýchkoliv problémů, svázání pohodových 30 minut .
 

15. den

 

05.01.16

 

Na sono je ještě příliš brzy, musíme alespoň týden vydržet. Ale kdybych měla hádat podle Týny, tak má v bříšku minimálně regiment příživníků, protože by jedla jak zjednaná, je výrazně chovavější a začala opět spát na zádech . Už se nemůžu sona dočkat .

 

21. den

 

11.01.16

 

Protože jsem potřebovala jet na veterinu a mám tento týden příliš plný, vzala jsem Týnu s sebou, co kdyby nááhodou . Pan doktor Láznička nezklamal, projel Týně bříško a jen se zeptal, zda ho zkouším, jestli březost pozná a miminka uvidí. Jsou totiž v tomto věku veliká jako špendlíková hlavička . Ale viděli jsme ... Týna je těhulka !!!!

 

28. den

 

18.01.16

  

Druhý pokus počítání miminek . Týna je hravá holka a tak s námi hraje dál . Miminka jsou vidět někde úplně jinde, než byla vidět na prvním sonu, ale počet je víceméně stejný. Resp. budeme mít zas víc miminek, napočítali jsme jich asi pět . Slovo "asi" je zcela na místě, protože pořád může dojít ke vstřebání nějakého štěňátka nebo se nějaké může klidně schovávat pod žebry.
Ať je jich kolik chce, hlavně ať jsou všichni zdraví . Už se na drobky moc těším  !!!

 

31. den

 

21.01.16

 

Týna je asi v polovině březosti. Začíná být výrazně žravá, ale ... kdy Týna žravá není , chce se hodně mazlit a trošku se jí začíná rozšiřovat hrudník v oblasti spodních žeber, bříško začíná být pevné. Ještě to vydržet alespoň měsíc.

 

34. den

 

24.01.16

 

Končí nám 5tý týden březosti. I když se miminek nemohu dočkat, tak jsem musela týdny přepočítat, protože to utíká nějak rychle . Týně se už začíná bříško krásně rozšiřovat, začíná vypadat krásně "oplácaně" . Nejlíp je to vidět, když spí, ať už na boku,nebo na zádech. Vyhledává si pohodlné pozice, aby si bříško nikde nemačkala .
Včera se nám podařilo udělat pár sněhových fotek, pravděpodobně posledních v tomto roce, neboť ráno není po sněhu ani památky.


jak je vidět, Týna lovení myší nenechá ani ve sněhu

 

41. den

 

31.01.16

 

Miminka jsou cca 6,5 cm veliká a máma Týna je stále mazlivější a žravější . Bříško se nám začíná kulatit a jsem zvědavá, jaký melounek budeme mít za další tři týdny .
Tak nevím, jestli nám Týna do porodu nepraskne ... obvod hrudníku 54 cm, obvod bříška 60 cm !!!

Týna ty myši prostě nenechá a nenechá ....

 

45. den

 

04.02.16

 

Bříško roste a roste a Týna stále častěji spí na zádech nebo s nataženýma nožkama dozadu, aby ulevila vnitřních orgánům a udělala si pohodlí na spaní .

 

51. den

 

10.02.16

 

Třetí a asi poslední sono u pana doktora Lázničky . Miminka už jsou velká, krásně rostou a jsou všechna stejné velikosti, hlavičky cca 2,5 cm a bříška cca 3 cm. Barvy nevíme, ale určitě jsme viděli jednu fenku a jednoho pejska. Celkem nám Týna schovává 4-5 miminek. Počet není přesný, protože mimča už jsou velká, leží přes sebe, a rozhodně jsme viděli víc hlaviček než tělíček, proto to rozmezí .
Takže těžko říct, jak je tam tentokrát Týna poskládala .

 

55. den

 

14.02.16

  

Dnešní míry jsou: hrudník 58 cm, bříško 68 cm ... chudák Týna je už zase jako kulička
Týna se opravdu sotva valí, ostatně, jako každou březost . Už má připravenou porodnici, všechny potřebné doplňky jsou dokoupené, pracovna přestavěná, takže opravdu nezbývá než jen čekat .

 

58. den

 

16.02.16

  

Chudák Týna, bříško vláčí téměř po zemi a začínám mít pocit, že i když po porodu bude mít plné "ruce" práce, tak že si oddechne, až zas bude moct normálně chodit, skákat, sedět, ležet a dýchat . Bříško stále roste a roste a Týna už je opravdu jako obří soudek s nožičkama.

 

59. den

 

18.02.16

 

Pro všechny nedočkavé a zvědavé : Týna je zatím v klidu, neprodýchává a i když už skoro nemůže chodit, tak chuť k jídlu jí rozhodně neopustila . Dnešní míry - hrudník 59 cm, bříško 71 cm.

 

60. den

 

19.02.16

  

Přesto, že má Týna bříško jako pumlíč a jen se valí, tak to vypadá, jako by se jí ani vůbec rodit nechtělo . Neprodýchává, nehrabe, nemá zatím mléko ... prostě ... jen má rozměry slonice a  užívá si jídla


 

61. den

 

20.02.16

 

Týna už zalezla do pelíšku, tak uvidíme, co nám přinesou nadcházející hodiny, resp. víkend

 

62. den

 

21.02.16

 

Týna pořád dělá jako by se nic nedělo a je jí naprosto jedno, že všichni kolem ní čekají, až si to štěňátka rozmyslí a budou se chtít dostat na svět . Napíná nás, holka jedna neposedná .

 

63. den

 

22.02.16

 

V neděli odpoledne jsem Týnu radši vzala na kontrolu k panu doktoru Lázničkovi. Týna i miminka byla zkontrolována a shledána "schválenými" . Mimča budou zase pěkní buřtíci, tak se máme asi na co těšit ....chudák Týna.
Po příjezdu domů si dala Tynuška v klidu večeři a pak začala prodýchávat.
A jak řekl pan doktor Láznička a odhadla kamarádka, tak Týna začala v 4 ráno rodit .