U vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

U vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

Okea Hoity-Toity Gang                            Cairnstone´s Young Dude

(Klea)                                                                       (Dude)

 

rodokmen štěňátek

 

Výběr psa pro Kleu byl limitovaný omezenou možností cestování po Evropě. Ale i přes nepříznivou situaci jsme krycího psa i řešení našli. Děkuji všem, kteří mi pomohli .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

30.07.20

 

A jsme tu .
Kleuška zvládla všechno krásně sama, byl to rychlý a pohodový porod. Hned po narození druhého pejska přestala Klea prodýchávat, zalehla ke štěňátkům a začala se o ně krásně starat .
Kluci jsou krásně velcí, žádný zálomek ani paspárek, oba jsou žíhaní. Mají krásné kulaté hlavičky a dlouhé krky. Mám z nich velkou radost .


naše dvojčátka

 

31.07.20

2. den

 

Neuvěřitelné, kluci jsou na světě sotva 36 hodin a už mají nahoře víc jak 20% své porodní váhy . Kleušce se krásně nalévá mléko a o své drobečky se vzorně stará, je to další skvělá matka z rodu HTG .


Kleuška a její broučci

 

01.08.20

3. den 

  

Dnes dostali kluci jména. Vzhledem k písmenku "U" jsem udělala opět cimrmanovský krok stranou a kluci dostali sice jména bohů, ale tentokrát ne z řecko-římských bájí a pověstí. Nicméně, mám pocit, že jsem jim vybrala krásná jména

Usins
- Astrální bůh, spojován s Jitřenkou, Večernicí a s jarem. Je uctíván jako bůh včelařů.

Urun
- bůh Stvořitel, tvořivá bytost, která žije údajně na "zenitu" horního světa. Vládne všem pánům, personifikuje Slunce. Obvykle jedná jako dobrotivá bytost.


Usins a Urun

 

03.08.20

5. den 

 

Kluci nádherně rostou, pátý den a už mají 75%, resp. 82% své porodní váhy . Kleuška se stále skvěle stará, odmítá se od kluků vzdálit byť jen na metr, takže krmíme v porodnici a na venčení jí musím nosit ven .


dvojčátka

 

06.08.20

8. den  

 

Kluci mají za sebou první týden života . Krásně už dvojnásobili svojí porodní váhu a rostou jako ze smetany . Kleuška se pořád krásně stará a jak je vidět podle váhy našich dvojčátek, má spoustu výživného mléka .


rosteme jako z vody

 

11.10.20

2 měsíce
11 dní
 

 

Bohužel se nám rozbil foťák, takže o fotky štěňátek jsme přišli. I to se někdy bohužel stává.
Dnes byli kluci naposledy spolu, pro Usinse si přijela milující rodina, která už kerníka měla, takže ví, co jí s naším uličníkem čeká . Věřím, že se Usins bude mít skvěle a že ho často uvidíme. Hodně štěstí v novém domově, broučku .

 
Usins a Urun

 

17.10.20

2 měsíce
17 dní
  

 

Tak doma máme už jen Uruna, který stále čeká na svojí milující rodinku, která nejen, že jej bude milovat, ale našeho prince i vystaví a uchovní, aby mohl zasáhnout do chovu .


miláček Urun

 

28.10.20

3 měsíce
 
 

 

Urunek zatím zůstává doma, má za sebou druhé očkování a už jej čeká pouze vzteklina . A při čekání na svojí novou rodinu si užívá volné dny venku (pokud počasí dovolí). Roste do krásy a stává se z něj čím dál tím větší mazel .


Urun si užívá volnosti

 

06.11.20

3 měsíce
7 dní
 
  

  

Tak Urunek alias Renie má svojí milující rodinu. Věřím, že se bude mít dobře a doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme . Měj se dobře broučku

   

 

Jak vše probíhalo :

Klea hárala přesně ukázkově po 6ti měsících, takže jsem začátek hárání krásně chytla . Přesto jsme dělali čtyři progesterony, abychom zjistili křivku a rychlost stoupání a načasovali termín krytí. Myslím, že se nám to povedlo hezky, protože krytí bylo víceméně ukázkové .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

31.05.20

 

Na Kley první krytí jsem byla opravdu zvědavá, protože Kamei, Týna i Esme byly a jsou relativně dobře krytelné feny, tak mě zajímalo, jak na tom budeme s Kleuškou. A princezna nezklamala. Po prvním seznámení se nenechala dlouho přemlouvat a bylo . Ukázkové svázání 35 minut.

  

1. den

 

01.06.20

 

No tak nevím ... jestli je Klea vážně dcera Esme a jestli je těhotenské chování až takhle dědičné ... ? Esme už den po krytí všem ukazovala JAK MOC březí je a jak velké ohledy je teď potřeba na budoucí matku brát . A jak se tak dnes dívám na Kleušku ..... hned včera po krytí všem ukazovala kde byla a co se jí tam stalo a dnes už se chová jako nejvíc březí fena na světě . Neskáče, lehá si jako princezna, všude chodí středem a chová se důležitě .
Tak uvidíme .

  

5. den

 

05.06.20

 

Z Kley se stává mazlivá vtěrka ... no, to jsem na ní tedy zvědavá .

  

8. den

 

08.06.20

 

Dnes jsme byly na očkování Herpes. Přece jen, Dude kryl poslední dobou víc fen, tak ať máme Kleušku a případná štěňátka krytá .

  

14. den

 

14.06.20

 

Klea tvrdí, že má neustálý hlad. Tak nevím, mám jí to věřit ?
Nikdy nepochopím, jak feny ví, že jsou březí, a to v době, kdy kuličky ještě vesele plavou ve vejcovodech .

  

18. den

 

18.06.20

 

Zdá se mi to, nebo má Kleuška naběhlou mléčnou žlázu? Jestli si ze mě ta uličnice dělá legraci ...... !!!
Ještě vydržet pár dní a pak se pravda ukáže .

  

21. den

 

21.06.20

 

První nedočkavé sono a je to tu, kuličky jsou tam .


je tam

  

30. den

 

30.06.20

 

Uteklo to jako voda a jsme v půlce březosti . Kleuška je žravější a začíná se jí hezky vyplňovat bříško. Vypadá teď jako dobře živená fena .

  

40. den

 

10.07.20

 

Kleuška je pořád žravější a žravější. Vzhledem k tomu, že to vypadá, že miminek zase tolik nebude, tak jsem jí denní dávku zvedla jen o kousek. Nebylo by dobře, kdyby nám k porodu hodně zatloustla .

  

51. den

 

21.07.20

 

Druhé očkování Herpes a druhé sono. Štěňátek opravdu moc nebude, Kleuška se rozhodla neničit si postavu, ale kontrola dopadla dobře, štěňátka vypadají v pořádku a všechna srdíčka krásně tlučou.


miminka jsou krásná, velká

  

60. den

 

30.07.20

 

Kleuška začala včera odpoledne prodýchávat a pracovat na porodu. Celou noc jsme byly vzhůru a k ránu už jsem se začínala pomalu bát, zda všechno zvládne a nebude moc unavená, protože za celou dobu nezamhouřila oko a nevyspala se. Nicméně byla velmi statečná a k ránu se nám narodil první chlapeček a během 10ti minut byl na světě i druhý .


unavená máma chrání a zahřívá svá štěňátka