P vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

P vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

Isis Hoity-Toity Gang                      Goldclint´s Game of Gold

(Isi)                                                           (Fiete)

rodokmen štěňátek

 

Další pes pro Isi byl trošku oříšek . Hledala jsem nepříbuzného psa, který by vyvážil Isinčiny slabiny. Uvidíme, jestli se nám hledání povedlo a jak budou vypadat štěňátka . Fieta jsem si našla již dříve, pak jsem jej viděla na světové výstavě v Lipsku a byla jsem s ním víc než maximálně spokojená. Uvidíme, jak to s Isi vyjde .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

11.02.18

  

To, že bude Isinka rodit tento víkend bylo víceméně jasné už předem. Proto jsem nehlásila výstavu v Nitře a seděla u ní doma. Mohlo mě ale napadnout, že když už ... tak už ... Isinka se narodila 11.2.2014 není tedy žádné překvapení, že rodila zrovna dnes 11.2.2018 . Je to prostě šprýmařka .

nejdřív dva chlapečci, pak se k nim přidala první princeznička

a tady už jsme všichni ... dva kluci a dvě holčičkya to ještě není všechno ... stačilo si na chvíli odběhnout a přibyl nám další chlapeček

jak říkám .... Isinka ráda vtipkuje

 

12.02.18

2. den 

 

 

Tak tady jsme . Maminka Isinka se o nás krásně stará a my se snažíme co to dá, abychom pili, spali a rostli .
Jsou to krásná silná štěňátka. I když máme doma vrh o tři týdny starší, tak novorozená miminka jsou prostě novorozená miminka . Nepřestanou mě nikdy udivovat, jak jsou odhodlaná, silná a plná života .

naše nová pětka

 

14.02.18

4. den  

  

Štěňátka krásně rostou, už mají víc než 25% své porodní váhy nahoře, takže velká spokojenost. Isinka už přestala prodýchávat nalévání mléka a pro změnu se rozhodla, že štěňátka přestěhuje na zahradu, do vlastnopackově vyhrabaného pelíšku. A aby štěňátka neměla ze stěhování velký šok, začala jim nosit větvičky do pelíšku .... Inu .. bláznivá matka .

bláznivé matky

 

15.02.18

5. den   

 

Štěňátka se nádherně kulatí a rostou, bříška mají jako pumlíčky . Isinka je vzorná máma se spoustou mléka. I když ... její výchova je trošku jiná a neortodoxní. Přece jen, Isinka je poněkud sportovní matka. Jakmile štěňátka nakojí a uspí, jde odpočívat mimo pelíšek. A aby prckům nebyla náááhodou zima, tak je přikryje .

neortodoxní Isinčina výchova ...... aneb ... najdi štěňátko

 

16.02.18

6. den 

 

Neuvěřitelné .... teprve 6. den a dvě štěňátka už zdvojnásobila porodní váhu a zbylým třem chybí jen kousíček . Maminka Isinka, i přes svůj sportovní přístup, svá miminka nezanedbává a pečlivě se o své drobečky stará

už nejsme žádné nudličky

 

18.02.18

8. den 

 

Ač je Isinka možná neortodoxní matka, tak o štěňátka se vzorně stará, dnes máme teprve 8mý den a všechna už zdvojnásobila svojí porodní váhu . Mám z prcků velkou radost .

na otevření očíček si musíme ještě počkat

 

21.02.18

11. den  

 

Stejně jako Esme, i Isinka pojídá obrovské porce jídla, zapíjí to hektolitry vody a krmí svá miminka . Štěňátka rostou, spinkají a zatím na nás nekoukají .

sladce uspaní maminkou

 

22.02.18

12. den  

 

Huráááá, začínají se nám otevírat očíčka . Žíhaná fenka a červený pejsek na nás mrká jedním očkem . Ostatní broučci na nás zatím koukat nechtějí, ale ještě pár dní a budou na nás mrkat všichni .

 

25.02.18

15. den  

  

Tak už máme očka rozlepená skoro všichni, až na červeného pejska, který má zatím jen štěrbinky, na nás koukají všichni uličníci . Štěňátka už ztrojnásobila svojí porodní váhu, jsou odčervená a mají za sebou první manikuru .
A protože jsme byli vyřídit zápisní čísla pro naše starší štěňátka po Esme, vzala jsem s sebou i přihlášku vrhu pro naše benjamínky, takže ... pejsci budou Perseus, Primos a Pontos, fenečky Prokné a Pyrrha.

sestřičky spinkají

 

01.03.18

19. den   

 

Zatím co naše starší štěňátka už řádí, chtějí se chovat a mazlit, tak naši mladší broučkové se jen valivě pohybují po pelíšku, pijí mámino mléko a spinkají . Ale čas letí a za chvíli tu budou řádit i oni .

dobrou noc

 

05.03.18

23. den    

  

Štěňátkům jsou tři týdny pryč, váží přes kilo, už začínají hezky chodit, zajímat se o okolí a člověka . Isinka stále vzorně kojí a stará se, i když ... už je ráda venku a prohání co se dá . Štěňátka krásně prospívají, takže ještě nedáváme příkrm a necháváme krmení zcela na Isince. Isinka zvládá a pojídá čím dál tím větší porce jídla. Aby také ne, štěňátka jdou do posledního týdne bez příkrmů a jejich spotřeba živin je obrovská.

 

12.03.18

30. den

 

Už máme za sebou první měsíc . Štěňátka si už začínají hrát, dobře chodí a vnímají okolí. Dostala už také první příkrm a vypadá to, že jim masíčko chutná .

už lumpačíme

 

19.03.18

37. den

 

Tak abychom měli památku a protože je venku pořád ošklivo a doma se tak moc fotit nedá, rozhodli jsme se navštívit úžasnou fotografku Markétu Sousedíkovou a nechali jsme udělat miminkům profifoto

fotky budu vkládat postupně, je jich víc a jsou nádherné

 

20.03.18

38. den   

  

První jarní den a navíc Mezinárodní den štěstí . Jestli byla dnes naše štěňátka šťastná, to tedy nevím, jeli jsme na očkování a čipování. Všichni byli stateční, neplakali. Pan doktor je prohlédl, kluci mají sestouplá varlátka, všichni jsou zkontrolovaní, schválení a pochválení .
A jak jsem slíbila, zde jsou další fotky

holčičky - Pyrrha a Prokne

 

21.03.18

39. den   

  

Je až neuvěřitelné, jak velký rozdíl je ve třech týdnech věku. Štěňátka "O" od Esme jsou už raubíři a průzkumníci, zatímco naše rozkošná "P" miminka jsou ještě roztomilá medvíďátka . Chtějí si hrát, mazlit se, jsou vesměs spokojená a i když také ráda zkoumají, tak se víceméně radši "placatí" u mámy v pelíšku. Jo jo .... za tři týdny se promění a budou z nich také lítající piraně .

Perseus a Primos

 

30.03.18

48. den  

 

Miminkům je téměř 7 týdnů, čas neúprosně utíká a z malých peciválů už jsou akční štěňátka. Konečně je víc času a snad budou i další fotky . Dnes počasí dovolilo, tak jsme mohli být venku .

přepereme mámu         .......        co máš ještě dobrého?

štěňátka si užívala sluníčka a venkovního hřiště

 

03.04.18

53. den   

  

Konečně je krásně a štěňátka si mohou užívat sluníčka a venkovního řádění . Moc a moc s jim to líbí. Už se jim začínají stavět ouška, a začínají to být malé piraně . Ještě je u nás čeká druhé očkování a pak se mohou rozeběhnout do světa .   

Pontos  alias  Pontík

 

19.04.18

2 měsíce,
8 dní
    

  

Také Isinčina štěňátka odchází do nových domovů. Jako první odjel Perseus, druhé pojedou holčičky Pyrrha a Prokné . Chlapečci Pontos a Primos jsou jako pytel blech, skoro se nedají vyfotit, protože zahradu berou jako jednu velkou schovávačku a super místo ke zkoumání, honění a dovádění . Konečně je teplo a hezky, tak si můžeme do sytosti užívat trávy, keřů a sluníčka .
 

běžííím

 

22.04.18

2 měsíce,
11 dní
    

 

V pátek odešla Prokne a dnes i Pyrrha, takže na své majitele čeká už jen Pontos a Primos .

poslední hrátky s maminkou

 

14.05.18

3 měsíce
    

 

Dnes odjel do nového domova i poslední pejsek - Primos. Primos, tedy, teď již Happy, byl od začátku zamluvený, ale čekal až se jeho noví majitelé vrátí ze služební cesty a dovolené. Podle večerních zpráv z nového domova se má dobře, zkoumá co se dá a dělá radost svému novému páníčkovi Emilkovi .

Měj se krásně a nezlob, Prime

   

 

Jak vše probíhalo :

Trošku jsem tajně doufala, že by Isi mohla hárat na termín WDS v Lipsku a tak by byl jednoduchý jak výběr psa, tak by bylo vyřešeno daleké cestování. Nu, nevyšlo to, Isi se rozhodla hárat o dva měsíce později. Naštěstí si alespoň vybrala dny, kdy byly otevřené hraniční přechody, i když ... musela jsem objíždět kolonu kamionů a silnice kolem Ústí byly plné zmrazků. Ale dál už byla cesta tam i zpátky v pohodě. Naštěstí, den poté byla u Ústí namrzlá i dálnice .... jak to všechno bylo .... viz zde.

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

15.12.17

 

Paráda, na Isinku je spoleh . Dny byly spočítány skvěle a Isi je naštěstí dobře krytelná fena. Nejdřív jí tedy bylo potřeba vysvětlit, že není potřeba skákat po všech židlích, nábytku, gaučích a já nevím čem všem ještě, ale když jí došlo, že jsme přijely za jiným účelem, byla jak milius . Musím přiznat, že mám taková krytí ráda. Fena je připravená a pes má zájem. Prostě ... pohoda. I s krásným svázáním 20 minut.

  

7. den

 

22.12.17

  

První týden máme za sebou, ještě nám do sona zbývají minimálně další dva . Pokud bylo možné u Esme odhadovat, že je skutečně březí, tak u Isis se nedá odhadnout vůbec nic. Pořád lítá jako pometlo, apetit má pořád velký a chová se stále stejně střeleně . Je to fena s neuvěřitelným temperamentem a tak opravdu nezbývá nic jiného, než počkat .

  

14. den

 

29.12.17

  

Že by? Isi začíná chodit domů na jídlo ochotněji a miska v ní mizí rychleji. Už se těším na návštěvu pana doktora a na sono . Jinak ale pořád lítá jako pometlo a řádí jako černá ruka.

  

21. den

 

05.01.18

 

Nedočkavé první sono a tadááá, Isi bude maminka . Přesný počet miminek nevíme, jedná se opravdu o velmi časnou diagnostiku, ale viděli jsme 3 - 4 prcky. Uvidíme, jak se bude počet vyvíjet dál .

  

27. den

 

11.01.18

 

Druhé sono a stejný výsledek 3 - 4 miminka . Všechna vypadají dobře, jsou velká a silná, resp. odpovídají stáří 27 dnů. Tak jak to tak vypadá, za pár týdnů se můžeme těšit na kerní školku .

  

30. den

 

14.01.18

  

Jsme v polovině březosti . Isince se začíná lehce zarovnávat bříško, ale zatím by nikdo nepoznal, že bude zase maminkou. Dál běhá, řádí a dování, jen misku luxuje rychlostí vichřice .

  

34. den

 

18.01.18

  

Druhé kontrolní sono. Isince se krásně zvětšuje bříško, už tolik nelítá a začíná být klidnější. Miminka vypadají v pořádku, jsou správně velká a tlusťoučká .

  

40. den

 

24.01.18

 

Tak Isinka nám hezky kyne pod rukama . Dnes jsme se prvně měřily a bříško krásně roste. Uvidíme, kolik uličníků a uličnic tam nakonec bude .
Je zajímavé pozorovat, jak jednotlivé feny snášejí březost. Zatím co Esme je "starší" prvorodička a brala celou březost vážně, dávala na sebe pozor a víceméně už od druhého dne bylo jasné, že je "něco jinak", tak Isinka je "sportovní matka" a poznat na ní není vůbec nic .  I když ... teď už se uklidňuje i naše divoška, tolik nelítá, nechce být v zimě venku a omezuje své skokové kreace. Však už se jí to také krátí .

  

50. den

 

03.02.18

  

Uff ... už se nám to skutečně blíží. Pokud se Isinka opět rozhodne pro brzký porod, tak se máme za týden na co těšit . Isinka pojídá obrovské porce, neskáče, je výrazně klidnější a hodně spí. Bříško se jí napíná a zvětšuje se mléčné žláza. Jsem opravdu zvědavá kolik miminek tam schovává .

  

54. den

 

07.02.18

    

Poslední kontrolní sono a vše v pořádku . Miminka jsou krásně velká, všem tlučou srdíčka a vnitřní orgány vypadají normálně . Zkontrolovali jsme čtyři prcky, tak doufám, že Isinka taky nepřipraví překvapení v podobě "Hrnečku, vař" jako Esme .
Už se nám také spustilo mléko, takže je skutečně pravděpodobné, že se o víkendu dočkáme štěňátek .

 

  

57. den

 

10.02.18

  

Isinka stále drží, už tedy neskáče, hodně spí a odpočívá a žere ohromné dávky jídla. Tak uvidíme, jak dlouho to ještě vydrží.