V vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

V vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

 

Zalazar Quite Special                      Laran Hoity-Toity Gang

(Ruby)                                                           (Laran)

rodokmen štěňátek

 

Do plánovaného krytí v zahraničí nám opět vlezla korona a zákaz cestování, takže nezbylo nic jiného, než najít psa pro Ruby v Čechách. Stačila chvíle přemýšlení a bylo to. Kluci po Týně a Laranovi jsou kouzelní, takže proč Laránka znovu nezkusit. Tentokrát pro Ruby  .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

24.11.20

  

Ruby měla vážně smůlu a štěstí v jednom.
V noci byla trošku neklidná, ale žádné kontrakce, ani nic jiného nepřišlo. Ráno se vyvenčila s ostatními holkami a pak prohlásila, že nejlíp jí bude v "medvědí noře" pod psí boudou. Takže jsem si dala cvičně rozcvičku, odsunula boudu a osvobodila Ruby, která se v noře se svým obřím bříškem zasekla a nemohla vylézt ven.
Pak se mi ale něco nezdálo, prostě ... znám Ruby a pár porodů jsem už zažila, takže jsem se rozhodla, že pro můj klid duše pojedeme za panem doktorem do Poříčí.
Udělali jsme sono, vše vypadalo v pořádku, miminka byla živá a srdíčka tloukla. Vyšetření pohmatem ukázalo, že Ruby je otevřená, jen ty kontrakce nám nějak chyběly.
Rozhodli jsme se tedy, že Ruby pomůžeme oxytocinem a uvidíme, co to udělá. Ruby tedy dostala bodavou včelku a čekali jsme. Chvíli se nedělo nic, pak odešla hlenová zátka, Ruby začala být neklidná a objevily se první stahy. Protože stahy nebyly dost silné a ani po hodině se neobjevilo v porodních cestách žádné štěně, usoudili jsme, že není čas na hrdinství a uděláme císaře.
Jak řekli, tak pan doktor udělal a za chvíli byla štěňátka na světě.
A zároveň se štěňátky byla odhalena i příčina, proč Ruby nemohla rodit. První štěňátko mělo zalomenou hlavičku a nebylo možné, aby se narodilo přirozenou cestou.
Takže ještě že jsme jely za panem doktorem hned ráno, odpoledne by už nemusela být všechna štěňátka živá, protože porod už začal, placenty by se začaly s postupujícím časem odlučovat a štěňátka by se zadusila.
Ale štěstí stálo při nás a máme zdravou Ruby a krásná silná štěňátka. Jen ať při nich stojí štěstí dál .


porodnice už je zase plná

 

25.11.20

2. den

 

Vítejte naši "V"-broučci .

Včera jsem úplně zapomněla  napsat pohlaví a barvičky . Takže ... máme čtyři pejsky a jednu princeznu .  Barvy tentokrát přihrál na svojí stranu Laránek, takže po letech máme zase vrh červenáčků a asi bude i nějaká pšenice . Štěňátka jsou barvami i váhou víceméně stejná, takže jsem opět lovila mašličky, abych je od sebe vůbec poznala .
Žádné štěně nemá bílou skvrnu a žádné nemá zálomek.


naši "V"-roučci

 

26.11.20

3. den

 

Štěňátka krásně rostou a přibírají, mám z nich opravdu radost.

Všem zájemcům se omlouvám za zdržení, ale dospáváme probděné noci a ani práce nepočká, takže prosím o shovívavost, emaily budu odesílat do konce týdne. V tuto chvíli má přednost Ruby, štěňátka a smečka. Děkuji všem za pochopení


krmíme se jen v pelíšku

 

27.11.20

4. den

   

Tak nejmenší přírůstek je 25% porodní váhy, paráda, štěňátka opravdu krásně rostou, sílí a tloustnou . Už z nich začínají být nádherní buřtíci . Ruby se vzorně stará, odmítá vylézt z porodnice, takže na venčení jí vynáším a i krmení probíhá u štěňat.
Štěňátka jsou spokojená, takže v porodnici je krásné ticho a klid. Jsem za to opravdu ráda .


dáme  hlavy dohromady

 

28.11.20

5. den

 

Mimča už vypadají jako tlustí krtci, už to vůbec nejsou žížalky, které se před pár dny narodily. Hlavy mají medvědí, bříško jako žába (tak to také má být) a nožky jako buřtíky . Mámu a mléko už najdou s přehledem a jejich jedinou denní činností je pít, spát, pít a spát a zase pít a zase spát .


občerstvení v mléčném baru

 

29.11.20

6. den 

 

Krásná první adventní neděle a i v porodnici vládne pohoda a klid . Miminka jsou napitá, spokojená, klidná a pohodová. Mám z nich opravdu velkou radost .


spící nevinnost

 

30.11.20

7. den  

 

Štěňátkům je týden .
Váhy se pohybují 300g - 360g a váhové přírůstky jsou 54% - 80% porodní váhy . Ruby se vzorně stará, z porodnice odchází jen na venčení, krmíme stále u štěňátek. Na jednu dávku sní půl kuřete, granule má k dispozici v neomezeném množství a potravu zpestřujeme kvalitními masovými konzervami.


naše červená pětka

 

01.12.20

8. den

 

 

Začal nám prosinec a protože máme tak trošku "okurkovou sezonu" a čekáme, až miminka otevřou očka, dáme si trošku vánočního kalendáře jako první si odtajníme jméno modrého pejska .
Ano, musela jsem opět udělat trošku cimrmanovský úkrok stranou, protože není možné, aby se všechna štěňátka jmenovala Věštírna v Delfách . Takže jsem hledala a hledala všude možně i nemožně a nakonec jsem našemu světlému modráskovi vybrala jméno Veniam (Veniamin), což znamená  Benjamínek. Světle modrý pejsek je váhově nejmenší (což ovšem znamená rozdíl pár gramů ) a navíc je to zatím takové moje malé tulítko a tak si myslím, že mu jméno bude slušet .


máma je prostě máma

 

02.12.20

9. den

 

Druhý adventní den a druhé pomyslné okénko kalendáře . Jako druhý se nám představí původně tmavomodrý pejsek, nyní bez mašličky, a protože si jí dokázal sundat pár dní po porodu sám, jeho jméno budiž Vernados - statečný jako medvěd .


malej a velká

 

03.12.20

10. den

 

Desátý den života štěňátek, všechna vzorně zdvojnásobila svojí porodní váhu a jsou z nich krásní velcí tlustí buřti. Přesně tak, jak to má být. Takže teď opravdu čekáme na otevření oček .
Nu a zároveň je třetí prosincový den a na řadě je tedy třetí jméno . Dnes odtajníme jméno šedého pejska. Náš velký krásný silný šedý brouček dostane jméno Vangie, což znamená posel dobrých zpráv .


Veniam a Vangie

 

04.12.20

11. den

 

Čtvrtý den, svatá Barborka a předvečer Mikuláše . A nás čeká čtvrté okénko a jméno posledního žlutého pejska . Pro našeho krásného prince jsem vybrala jméno Vasos, což znamená královský . Jaké jiné jméno by se také hodilo pro zlatou mašličku .


zlatý Vasos

 

05.12.20

12. den

 

Dnes u nás byl Mikuláš, miminka pochválil, popřál jim vše nejlepší do života a Anděl je ochránil před Čertem . A jako dárek dostala jméno i naše jediná princeznička, která se bude jmenovat po thébské bohyni Vosret .


princezna Vosret

 

06.12.20

13. den

 

 

Takže všechna jména jsou již odtajněna a můžeme si představit naší celou "V"-smečku . Štěňátka se vybarvují, takže to vypadá, že opravdu budou všichni v různých odstínech červené. Zatím ještě žádný z nich neotevřel očka, ale to čekáme každým dalším dnem .


  Vangie  -  Vosret  -  Vernados  -  Vasos  -  Veniam 

 

07.12.20

14. den

 

 

"V"-roučci jsou na světě dva týdny. Za tu dobu se z nudliček stali tlustí krtci, kteří víc než zdvojnásobili svojí porodní váhu. Mají nádherné medvědí hlavy, tlusté tlapky a obří bříška . Zatím víceméně pořád spí a když nespí, tak jsou u mámy a krmí se . Rostou jako ze smetany a Ruby se taky snaží, denně sní celé syrové kuře nebo stejnou váhu hovězího, spoustu zeleniny, masovou konzervu a granulí dle libosti .


věrní bratři  -  Veniam a Vasos

 

09.12.20

16. den

 

Začínáme třetí týden života . Tento týden je nejnáročnější a to hlavně pro Ruby. Štěňátka ještě nedostávají příkrmy, takže veškeré krmení je na matce a živit pět nenasytných tlouštíků, to už dá pořádně zabrat. Takže Ruby smí všechno na co má chuť a ještě spoustu dobrot k tomu .
Štěňátka už také pomalu otvírají očka, jako první se na nás podívala princezna Vosret a královský Vasos, a večer se k nim přidal i Vangie. Takže ještě Veniam a Vernados a máme smečku komplet


spící Růženky

 

11.12.20

18. den

  

Tak už máme všichni otevřená očka, jen je zatím nepoužíváme .
Štěňátka stále pořád spí a spí a baští a rostou . Dnes kluci dostali místo mašliček své první obojky. Šedý Vangie dostal černý obojek, žlutý Vasos dostal oranžový a modrý Veniam zůstal věrný modrému obojku .


dobrou noc

 

13.12.20

20. den

 

Třetí adventní neděle a štěňátka pomalu dokončují třetí týden svého života . Ruby se stále krásně stará, nespouští "V"-roučky z očí a ven chodí jen na vykonání toho nejnutnějšího. Štěňátkům její péče prospívá, rostou, sílí a pokouší se o první krůčky .
Vážně jsem se snažila vyfotit jejich "chůzi" a nebo alespoň otevřená očka, ale je to téměř nemožné . Takže alespoň dvě fotky, které jsou publikovatelné .


Vosret a Veniam

 

16.12.20

23. den

 

Ráda bych dala konečně nějakou fotku chodících a koukajících štěňátek, ale zatím jsou to pořád spící Růženky . Ale nebojím se, však oni se za 14 dní probudí a pak už naopak spát nebudou .


pořád jsme Růženky

 

17.12.20

24. den

 

Tak konečně máme vyfocená otevřená očka . Růženky už vydrží chvíli vzhůru a tak začínají objevovat své okolí, vnímají jednotlivé sourozence a začínají s prvními hrátkami .


probuzená Růženka

 

24.12.20

31. den

 

Štěňátkům je měsíc .
Za tu dobu udělala velký pokrok. Z malých červíků jsou cvalíci, kteří chodí, začínají si hrát, mají zájem o okolí a ochutnávají  první příkrmy. A jak je vidět, masová kaše chutná


štědrovečerní večeře

 

30.12.20

37. den

 

Omlouvám se všem fotekchtivým zájemcům, ale opravdu nestíhám ... chyba není ve štěňátkách a tentokrát ani ve foťáku, ale v mém čase. Slibuji, že ještě letos miminka vyfotím a fotky přidám .
Za tu dobu, kdy jsem neaktualizovala web, měla štěňátka tři socializační návštěvy. Všem zájemcům se miminka líbila a miminkům se líbilo mazlení a tulení a zlobení a kousání a tahání tkaniček a kalhot .
Ruby dostala spoustu dobrot a štěňátka krásné hračky. Všem moc děkujeme, jsem ráda, že jsem štěňátkům vybrala tak skvělé rodiny .

 

 

31.12.20

38. den

 

A jak řekli, tak udělali . Tedy, ne že by mezi všemi těmi pomazánkami, chlebíčky a přípitky byl čas na extra focení, ale když už jsem to slíbila, tak jsem vyfotila alespoň ouška, která nám jdou krásně nahoru .


pět týdnů a uši jdou nahoru

 

03.01.21

41. den 

 

Štěňátkům je téměř 6 týdnů a začínají se měnit z roztomilých a něžných Růženek v pěkná dráčata . Učí se používat zuby, takže hrátky a šarvátky jsou již na denním pořádku, zjišťují, že skoro všechno se dá rozkousat, roztrhat nebo alespoň přemístit a hlavně ... že spousta věcí se dá prostě sežrat .


divoženka Vosret a unavený Vasos


pohodář Veniam a neunavný Vangie


průzkumník Vernados
 

 

09.01.21

47. den

 

Další socializace a focení štěňátek . Štěňátka už jsou pěkní uličníci, ničeho se nebojí a řádí jako správná kerňata . Myslím, že noví majitelé se s nimi opravdu nudit nebudou .
Tento týden nás ještě čeká čipování a očkování a další víkend se prckové rozeběhnou do nových domovů. Utíká to příliš rychle ...


akční a unavená kerňata
 

 

13.01.21

51. den

 

Opravdu to utíká a prcci rostou o 106. Ouška se krásně staví a štěněčí srst nádherně přerůstá. Jsem zvědavá, jak si je noví majitelé poznají .


naši kluci
Vasos - Vangie - Vernados - Veniam

 

15.01.21

53. den

 

Dnes jsme si na štěňátka vymysleli očkování a čipování . Čekala jsem, že budou naříkat a hulákat na celé kolo, ale k mému velkému překvapení nikdo z nich ani nepípnul. Všichni byli moc stateční a šikovní. Pan doktor a paní doktora je zkontrolovali, prohlédli a schválili. Všichni kluci mají všechno, co mají správní kluci mít a Vosret je prostě princeznička .


už máme PETpasy  .... čekáme na čipování

 

16.01.21

54. den

 

Štěňátka byla po očkování spavější a unavenější, takže jsem využila "klidnějšího" dne a připravila jsem prckům výbavičky. Je to opravdu neuvěřitelné, jak rychle to uteklo. Vždyť se včera narodili a dnes už jim připravuji batůžky ...

 

21.01.21

59. den

 

Uteklo to jako nic a je to tu ... štěňátka se nám rozbíhají do nových domovů. Nevím, jestli mám být smutná, že nám prcci odchází a bude tu zase takové divné ticho a nebo šťastná, že budou obšťastňovat své nové rodiny..... Je to vždycky směsice pocitů a nikdy nevím, který vítězí víc.
Doufám jen, že jsem jim vybrala skvělé rodiny, které je budou milovat alespoň tak, jako je milujeme my a že pro ně kdykoliv udělají první poslední, jak si to naše zlatíčka zaslouží


Veniam - Vasos - Vosret - Vangie - Vernados
poslední společná noc

 

22.01.21

60. den 

 

Dnes už máme o dva chlapečky méně. Do nových domovů odjel Vasos a Vangie . Mějte se krásně kluci, pořádně zlobte a tvařte se přitom jako neviňátka, no prostě ...chovejte se jako správní kerníci, ať vás doma za chvíli všichni poslouchají .
Noví majitelé jsou z kluků nadšení a tak doufám, že nám o nich občas zašlou zprávu a pošlou fotku jak prospívají a jak se jim v nových domovech daří .


Vasos a Vangie

 

23.01.21

61. den 

 

Dnes odjeli další dva princové - Veniam a Vernados. I oni mají skvělé rodinky a tak doufám, že i o nich ještě uslyšíme . Vernados a Vasos zůstávají kousek od Prahy, Vangie se přestěhoval k polským hranicím a Veniam ke slovenským. Mějte se krásně kluci a nezapomeňte na nás .


Veniam a Vernados

 

24.01.21

62. den

 

 

Doma už nám zůstala jen princezna Vosret. Ještě chvilku s námi pobude a tak si budeme užívat štěňátka - jedináčka . Vosretka je dokonalý mix svých rodičů, mazlivá hopsinka, povahově velmi vstřícná, zvědavá jako opička a všetečná jako Všeználek . Jsem ráda, že jí tu máme a nebude nám tu tak smutno .


princezna Vosret

 

25.01.21

63. den 

 

Jsem šťastná, že se nám nové rodiny ozývají a posílají fotky zabydlených štěňátek . Jako první se stěhoval Vasos, který se teď jmenuje Monty. Bydlí kousek za Prahou a jak je vidět, tak se mu v novém domově líbí .

 
spokojený Montík

 

26.01.21

64. den  

 

Další fotky jsme dostali od Vernadose, kterému doma říkají Béďa . I Béďovi se v novém domově líbí a dokonce je tak šikovný, že už se začíná venčit venku. Jen tak dál Béďo !


miláček Béďa

 

27.01.21

65. den  

 

Jako třetí se ozval Veniam alias Kent . I Kent je šikovný kluk a začíná se venčit venku. Už se byl dokonce představit své paní doktorce, aby si vyzvedl prášek na odčervení a byl zkontrolován a pochválen . Tolik zážitků jej tak unavilo, že doma padl za vlast a spal a spal a spal jako brouček .


unavený Kentík

 

28.01.21

66. den  

 

Od Vangieho, jehož jméno je teď Vigo, nám zatím fotka nepřišla. Tak si dnes ukážeme princeznu Vosret, která se po novu jmenuje  Vera. Vera je tu zatím pořád s námi, zvyká si na nové jméno, rošťačí, seznamuje se s ostatními členy smečky a učí se chodit ven .


kam šla ta máma .... ?

 

31.01.21

69. den  

 

A konečně máme fotku z nového domova i od Vangiho alias Viga . Vigovi už stojí obě ouška a jak je vidět, vesele vládne domovu a stává se z něj neodolatelně sladké kerně .


neskutečně sladký Vigo

   

 

Jak vše probíhalo :

Tentokrát jsem již odhadovala lépe, kdy bude Ruby hárat a když to přišlo, bylo to očekávané hárání. Nechali jsme udělat progesteron u pana doktora Lázničky, a pak jsme čekali na ty správné dny .

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

23.09.20

 

První seznamovací večer našich dvou milenců . Ruby musela Larana nejdřív zkoušet, jestli bude mít dost trpělivosti se jí dvořit a Laran, stejně jako jeho dědeček Ryan,  svou nevěstu nezklamal a trpělivosti předvedl víc než dost. Krytí se povedlo, byť svázání bylo opravdu krátké.

  

2. krytí

 

24.09.20

  

Dnešní krytí bylo výrazně přesvědčivější než včerejší. Ruby neprostestovala a Laránek se ukázal jako pohodový krycí pes. Netrvalo dlouho a bylo, včetně krásného svázání cca 15 min. Tak jsem na ty dva zvědavá, co nám za měsíc předvedou

 

7. den

 

30.09.20

 

Může být Ruby ještě mazlivější, než je normálně?

 

25. den

 

18.10.20

 

Konečně první nedočkavé sono a ... viděli jsme . Tak jak to vypadá, budeme mít listopadová miminka .


máš první brouček

 

31. den

 

24.10.20

 

Druhé kontrolní sono a počítání kuliček. S jistotou jsme viděli 5 krásných malých kerňátek . Všem tlučou srdíčka a všichni mají stejnou velikost - 1,5 cm . Tak jen rosťte broučci, už se na vás moc těším .


naše malá miminka

 

43. den

 

04.11.20

 

Ještě tři týdny a miminka budou mezi námi .

Se zpožděním, ale přece dorazila fotka ze sona


malá kerní velryba

a dnes se byl na nastávající matku Ruby podívat i budoucí otec Laránek


Laran a Ruby  aneb Jing a Jang

 

49. den

 

10.11.20

 

Už se nám to opravdu blíží, v podstatě od konce příštího týdne bude Ruby "v termínu".
Ruby kyne jako melounek, zvětšuje se jí mléčná lišta a z naší hopsinky se pomalu, ale jistě, stává důstojně se šourající matka . Už neskáče, chodí pomalu, ale důležitě středem a všem dává najevo, že je prostě teď "jiná" .
Těším se a jsem zvědavá kolik miminek nám tam Ruby schovává

 

57. den

 

18.11.20

 

Ruby je jako soudek a od dnešního dne je "v termínu" . Už dávno neskáče, neběhá, jen se tak pomalu valí a chce se pořád mazlit. Chovám jí co se dá, ale musím říct ... je opravdu těžká a objemná .
Tak uvidíme, kdy se štěňátka rozhodnout vykouknout na svět, už se na ně moc těšíme .


kulička Ruby

 

59. den

 

20.11.20

 

Zatím ani tak hezké datum, jako je 20.11.20 nenalákalo Ruby, resp. štěňátka, aby se na nás už přišla podívat . Takže ..  čekáme dál


hlavně ať mají děti hodně místa

 

61. den

 

22.11.20

  

Tak to vypadá, že ani další krásné datum 22.11. Ruby nezlákalo k porodu. Nervy tečou, netrpělivost s námi cloumá, ale čekáme tedy dál. V podstatě ... do termínu má Ruby ještě dva dny, takže jak se říká ... chce to klíííííd a nohy v teple


Ruby s obřím bříškem

 

63. den

 

24.11.20

  

Přesně 63. den po prvním krytí a začínáme rodit


spící Ruby ještě s bříškem