Y vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

Y vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

Isis Hoity-Toity Gang                      Orestes Hoity-Toity Gang

(Isi)                                                           (Hugo)

rodokmen štěňátek

 

Když nám dorostl Hugo do nádherného psa, bylo jasné, že jej dříve nebo později použiji pro své holky. A bylo víc než  zřejmé, že použít jej mohu pouze pro feny z linie Kenie. No a tak volba padla na Isinku a její poslední krytí . Uvidíme zda nám Isinka nadělí "to nejlepší nakonec" .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

28.04.21

 

Klasika, Isinka si prostě musí všechno dělat po svém aneb nikdy není dobře chválit dne před večerem .
Podle předchozích porodů, kdy Isinka rodila naprosto bez problémů, jsem jí chválila a libovala jsem si, jak krásně si umí srovnat při porodu štěňata, jak je naprosto samostatná a že rodí 57, - 58. den.
Takže ... tentokrát si Isinka prodloužila březost až na 61. den, kdy jsem již měla okousané všechny nehty a děsila se, co se děje jiného, že nerodíme a nerodíme. A když už jsme tedy začaly rodit, tak se nám narodil pejsek a fenka a pak k nim Isinka ulehla a prohlásila, že "to stačí" a bylo ....
Jinými slovy, skončily jsme u pana doktora Lázničky v Poříčí a Isinka měla poprvé a naposledy císařský řez. Nepřišli jsme na to, co se stalo a proč porod nepostupoval a pro Isinka vůbec nereagovala na Oxytocin.
Naštěstí všechno dobře dopadlo a máme tři pejsky a fenečku .


fenka a pejsek

 

29.04.21

2. den  

 

Včera jsem zapomněla zmínit, že všechna štěňátka mají barvu po Hugovi, jsou nádherně žíhaná. A každé jinak. Fenečka a jeden pejsek jsou hodně "černí", jeden pejsek je "hnědý" a jeden "béžový". Inu ... máme to krásně rozdělené, takže zatím obojky nepotřebujeme .


naše žíhaná čtyřka

 

30.04.21

3. den  

 

Štěňátka rostou, Isinka se stará a všechno vypadá v pořádku. Kéž by to tak tentokrát zůstalo. Jsem jak na trní a po tom, co jsme přišli o Windiga štěňátka i Isinku neustále kontroluji až si říkám, že naší sparťanské matce musím lézt na nervy .


dva polštářky a dvě peřinky

 

03.05.21

6. den 

 

Z nudliček jsou už medvídci s nádhernými hlavami a sytými barvami. Mám z nich opravdu velkou radost, je vidět, že rodiče se skutečně snažili, nadělit nám to nejlepší . Štěňátka jsou v pelíšku klidná, spokojená, jen spí a baští. Zatím nemáme žádného nespokojeného protestanta .


bráchové a princezna

 

11.05.21

14. den

 

 

Přišly první horké dny a Isinka se rozhodla, že děti ochladí tím, že jim sebere peřinu . Takže jim uklidila pelech a všechno, co jsem tam prckům dala, vyházela ven . Inu .... opravdu sparťanská matka .


Isinka uklízela

 

12.05.21

15. den

 

Tyhle ještěrky jsou vážně napřed . Už tři dny koukají, jenže až teď se mi podařilo vyfotit otevřená očka . A navíc dnes večer se tři prcci vydali z pelíšku na výlet . Takže ... měníme pelíšek za ohrádku .


už koukáme

 

06.06.21

40. den

 

Štěňátka za dobu, kdy jsem neměla čas aktualizovat web trošku povyrostla . Z malých válečků jsou malá opravdová štěňátka, která zvědavě zkoumají okolí, mají zájem o všechno kolem, chodí ven a baští příkrmy a jako správná kerňata se nebojí nikoho a ničeho .
Inu .... šest týdnů je šest týdnů


když je venku hlad ....


unavená kerňátka ... jak vzácná to chvíle
 

 

02.07.21

2 měsíce
4 dní
 

 

Ještěrky zlobí a lumpačí a je stále těžší vymýšlet jim zábavu .


zvědavé ještěrky

 

04.07.21

2 měsíce
6 dní

 

Jako první odjel do nového domova Yayu, který bude žít se svou tetičkou I a tatínkem Orestem. Nu, myslím, že majitelé budou mít doma pěkně veselo  . Yngvi se změní na Maggie a protože jsem se do ní zamilovala, doufám, že ní bude posila chovného týmu HTG. Yaro půjde ke svým majitelům příští týden, až se vrátí z dovolené a Yine bude čekat nejdéle. Má se stěhovat do zahraničí, takže musí mít splněná všechna povinná očkování vč. vztekliny. Nu, alespoň se také nebudeme nudit .


moje milovaná Yngvi = Maggie

   
   

 

Jak vše probíhalo :

Isinka nezklamala a i na poslední krytí si neodpustila hru ... napínání až do konce . Hezky dlouho držela progesteron na nízké hladině, aby jej pak mohla nechat vystřelit do výšin během několika málo hodin. Jenže ... my jsme to čekali, takže nás její hra nepřekvapila . Pravidelně jsme dělali odběry a pravý čas byl "odchycen" .
 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

27.02.21

 

Isinka si s námi opět zahrála svojí obvyklou hru na nízký, nízký, nízký a šup, letíme do výšin . Ale protože už jí znám, nenechala jsem se tak lehce přelstít a progesteron jsme si hezky ohlídali . Pan doktor se nespletl, jeli jsme na čas a povedlo se, hezké krytí se svázáním. Tak uvidíme, jestli se dočkáme .

 

22. den

 

20.03.21

 

Přesně tři týdny a zvědavost mě hlodala do morku kostí . Takže první napínavé sono u pana doktora. A ... jsou tam !!! Viděli jsme malé kuličky, takže snad všechno dobře dopadne a Isinka bude mít svoje poslední štěňátka.

 
jsme tam a měříme 2mm

 

39. den

 

06.04.21

 

Jak znám Isinku, tak do porodu máme sotva tři týdny . Takže jsme se vydali na druhou a asi i poslední kontrolu štěňátek. Miminka vypadají dobře, jsou stejně velká a, jak říkal pan doktor, veselá a hravá .
Snad všechno dobře dopadne a za chvíli uvidíme, co tam Isinka schovává .

 

60. den

 

27.04.21

 

Tak jsem si myslela, že druhá kontrola miminek je i poslední. Ale tak jak to v životě mnohokrát bývá .... člověk míní, pán Bůh mění ....
Podle mých výpočtů měla Isinka rodit už o víkendu, takže "přenášení" do úterý mi nepřišlo tak úplně normální. Navíc prodýchávala v noci a přes den se nic nedělo. Protože se jedná o Isinčin poslední vrh a přece jen ... Isinka není mladá fenka, chtěla jsem mít klid v duši a přesvědčit se, že je uvnitř všechno v pořádku. A tak jsme potřetí vyrazili směr Poříčí. Pan doktor miminka zkontroloval a byli jsme schváleni a propuštěni domu .
No, tak alespoň mám další fotku štěňátek a mohu být v klidu .


štěňátko den před porodem

 

61. den

 

28.04.21

 

Klasická Isinka ... žádné prodýchávání nic a večer se prostě rozhodla, že je čas ukázat nám, co v bříšku schovává