W vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

W vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

    

Létó Hoity-Toity Gang               No Copyright Who Else

(Letty)                                          (Jesse)

 

rodokmen štěňátek

 

Výběr psa pro Letušku tentokrát oříšek nebyl. Vůbec mi nevadilo, že je cestování znemožněné, protože Letuška cesty opravdu nesnáší. A když měla prvně tak krásná štěňata s Archiem, tak proč nezkusit Jesseho, po kterém máme nádherného Marsyase . Uvidíme, zda se nám podaří další krásný "M" vrh .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

05.02.21

 

Letuška je naštěstí dcera své matky, prodýchávat začala v půl páté ráno a v 9,15 jsme měli první štěňátko . Musím přiznat, že porod Letušky, stejně jako porody Isis, jsou prostě porody "za odměnu". Vše bez problémů, v pohodě, v klidu, štěňátka jsou krásně živá, tlusťoučká a hned se sama přisávají .
Letty tedy v klidu a pohodě porodila pět štěňat, pak si lehla a spala. Myslela jsme, že jsme tedy skončili. Měli jsme v tu chvíli tři pejsky a dvě fenky. Bylo mi trošku líto, že není fenek víc a tak se Letty asi zamyslela, protože se za hodinu vzbudila a jedním velkým stahem se nám narodila ještě jedna holčička . Takže konečný stav je 3 x 3
Štěňátka jsou bez zálomku a bez bílých skvrnek.


první dva broučci


už jsme čtyři


a už je nás šest

 

06.02.21

2. den

 

Miminka přibírají od prvního dne, váhově jsou si dost podobná, takže jsem si musela označit modrého a šedého pejska a oranžovou fenečku . Teď už je díky barvám a mašličkám bezpečně poznáme .


baštíme a tloustneme

 

07.02.21

3. den

 

Tentokrát jsem se na jména pečlivě připravovala. Ono najít jména bohů na "W" není tak jednoduché, takže jsem hledala již před porodem. Jména pro pejsky jsou Wadd - bůh měsíce, Weri - bůh stvořitel, Windigo - bůh ledu a pro fenky Waka - bohyně stvořitelka, Whope - dcera slunečního boha a Wosret, místo Vosretky, která se nám změnila na Veru .


u mámy je prostě nejlíp

 

08.02.21

4. den

 

Prckové se nám začínají pěkně vybarvovat . Po porodu to vypadalo, že máme tři žíhaná a tři pšeničná štěňátka. Pak se jednomu pšeničnému miminku objevilo žíhání, takže to vypadá, že máme tři červenáčky po Letušce, dvě pšenice a jednoho žíhaného po Jessem. Jsem zvědavá, jestli se nám ještě objeví další žíhání .


máme žíhaná a červená štěňátka

 

09.02.21

5. den

 

Štěňátka jsou nádherná, miluji tyhle malé prcky. Zatím tedy s nimi není žádná legrace, nevidí, neslyší, jen spí a baští. Ale jsou krásná, rozkošná, voňavá a k zulíbání .


pořád s mámou

 

10.02.21

6. den

 

Dnes na mě čekalo velké překvapení, štěňátka již šestý den zdvojnásobila svojí porodní váhu !!! Neuvěřitelné, že i v množství šesti štěňat je dokáže Letty takhle krásně ukojit


banda cvalíků

 

11.02.21

7. den

 

Štěňátkům je týden, mají se čile k světu, krásně rostou a tloustnou. Nikdy mě nepřestane udivovat rychlost růstu těch malých žížalek. Jen týden po porodu a štěňátka by se Letušce do bříška už nevešla .


vzorná máma

 

12.02.21

8. den

 

Letty je opravdu vzorná máma. O štěňátka se krásně stará, odchází jen na venčení a krmení, jinak je buď s prckama v pelíšku nebo leží vedle porodnice a má je pod dohledem .
A štěňátka opět mění barvu, takže jak to tak vypadá, tak žíhance budeme mít asi dva .


pořád spolu

 

13.02.21

9. den

 

Při porovnání fotek z porodu a z dnešního dne jen žasnu, jak moc štěňátka vyrostla, už se k cecíkům pomalu nevejdou a za chvíli nám Letušku asi celou vycucnou 


nával u mléčného baru

 

14.02.21

10. den

 

Desátý den, takže nás v brzké době čeká otevírání očíček . Mám ze štěňátek velkou radost a těším se na první krůčky a hry. Zatím jsou to stále tlustí krtečci .


naše krásná šestka

 

15.02.21

11. den

 

Štěňátkům táhne na druhý týden života a zatím co ona přibírají neuvěřitelnou rychlostí, Letuška se nám málem ztrácí před očima. Ač jí vykrmuji jak se dá (jen pro představu, denně spořádá 1,2 kg konzervy a dvě mísy syrového či vařeného masa s přílohami), tak je stále štíhlá jako laňka. Holt kojení šesti buřtíků je kojení šesti buřtíků .


rozkol valné hromady

 

16.02.21

12. den

 

Chovatelství není vždy zalité sluncem, radostí a krásnými fotkami. Na dnešek jsme prožili bezesnou noc a nakonec jsme bohužel přišli o žíhaného chlapečka. Letuška skočila do porodnice bohužel tak nešťastně, že to náš krásný Windigo nepřežil. Snažili jsme jak jsme mohli, ale ani pan doktor Láznička mu už nemohl pomoci.
Chovatelství znamená nejen krásná a voňavá štěňátka, ale také bezesné noci, kýble vyteklých nervů a zlomené srdce.
Moc mě to mrzí a jen těžko se s tím zatím smiřuji ....


Wosret - Whope - Waka - Weri - Wadd

 

17.02.21

13. den

 

Pomalu se dostáváme ze včerejšího šoku a vracíme se do běžného režimu. Letuška se o pětku krásně stará, pořád má dost mléka a já doufám, že štěňátka bez problémů prokojí i třetím týdnem života . Mateřské mléko je nenahraditelné a jsem ráda, když feny kojí co nejdéle. Samozřejmě, pokud to nejde na úkor zdravotního stavu matky .


Waka                                                              Wosret


Whope

 

18.02.21

14. den

 

Dnes jsou štěňátkům dva týdny. Za tu dobu miminka ztrojnásobila svojí porodní váhu a z malých žížalek se stali obří buřtíci . Nepřestane mě udivovat, jak rychle se štěňátka mění a jak neskutečně rostou. Z malých hlaviček, které musely projít úzkými porodními cestami se staly nádherné kulaté medvědí hlavy, z hůlčiček, které měla štěňátka místo končetin, se staly tlusťoučké lví tlapy a poslední na co teď čekáme, je otevření očíček .
 


Weri                                       Wadd

 

19.02.21

15. den

 

Tak první meta dosažena, očka jsou otevřena
Jenže Růženky pořád jen spí, takže fotku zatím nemám. Jen ať Růženky spinkají, však na zlobení, pošťuchování a rošťárny budou mít čas celý život .


spíme a spíme

 

20.02.21

16. den

 

Letty už u štěňátek není celý den, chodí odpočívat mimo porodnici a sleduje prcky zpovzdálí. Ale jak přijde štěňátka zkontrolovat, celá banda se na ní vrhne a snaží se vypít co to jen jde ... než jim máma zase odejde .


máma přišla

 

21.02.21

17. den

 

Pravda, štěňátka víceméně pořád prospí celý den, ale v těch vzácných chvilkách, kdy jsou vzhůru se snaží o chůzi, už začínají používat i zadní nožky, a první zvědavka nám dokonce vylezla z porodnice. Takže ... přestěhovali jsme se do malé ohrádky .


roztomilost sama  

 

24.02.21

20. den

 

Štěňátka si zvykají ve velké ohrádce a myslím, že jim to problém vůbec nedělá . Naopak, prostor se jim líbí, začínají zkoumat co se dá, "honit" mámu po ohrádce a dokonce si začínají hrát a okusovat se. Ještě tak týden a bude s nimi opravdu zábava .


opravdu už koukáme

 

26.02.21

22. den

 

První hry jsou krátké a zatím jen výjimečné, ale krásné a roztomilé . Štěňátka se učí koordinovat a zlepšovat své pohyby a začíná s nimi být opravdu legrace. Už na nás reagují a zvědavě nás zkoumají a ukusují . Miluji tenhle věk .


pohoda na bráchovi

 

28.02.21

24. den

 

Štěňátka rostou opravdu jako ze smetany. Všem chybí pár gramů do kila, takže Letty se má co činit, krmí víc jak 4,5 kg živé váhy štěňátek . Zatím zvládá, ale maso už máme připravené a první příkrm bude co nevidět .


spolu je nám nejlépe

 

04.03.21

28. den

 

Dnes měla štěňátka první příkrm . Miminkům je bez jednoho dne měsíc a tak jsem se rozhodla, že vyzkoušíme první příkrm . Jako všechna naše miminka dostala masovou kaši. Nejdřív se v ní prošla, pak se jí obalila, pak jí začala zvědavě očichávat a nakonec i trošku ochutnala . Ale ... na první pokus to bylo dobré .


mámo .... CO TO JEEE ???


nejlepší je stejně ... mlékooooo

 

07.03.21

31. den

 

Počasí nám o víkendu přálo. Sice byla zima, takže ven jsme štěňátka nevzali, ale sluníčko krásně svítilo a tak se mohla štěňátka vyhřívat ve slunečních paprscích alespoň v ohrádce za oknem .


vyhříváme se na sluníčku

 

17.03.21

41. den

 

Štěňátka rostou jako z vody, už krásně baští příkrmy, masíčko chutná a talíř zlikvidují rychlostí blesku . Letty stále kojí a o děti se krásně stará. Miminka si hrají, perou se o hračky, prozkoumávají co se dá a ..... už se naučila utíkat z ohrádky . Takže ... zvyšujeme level a budeme o víkendu opět stěhovat do bytelnějšího prostoru .


Wosret - žlutá  a  Whope - oranžová


Weri - modrý


Wadd - zelený (šedý)  a Waka - červená

 

20.03.21

44. den 

 

Venku je zima, ošklivo a větrno a doma je nudaaaa .... takže abychom zahnali nudu a aby se štěňátka procvičila v kousání, dostala hovězí masové kosti . Někteří je zkoušeli "lovit" a vrčeli na ně, někteří si je hlídali jako poklad a někteří zalehli a kousali . Musím říct, že s nimi byla legrace .

 
divoká vlčata

 

26.03.21

50. den 

 

Štěňátkům je 7 týdnů pryč a tak je čas na první štěněčí očkování . Všichni byli stateční, nikdo neplakal ani u očkování, ani u čipování. Jsme zároveň zkontrolovaní a schválení . Pejsi mají sestouplá varlátka, všichni mají zkontrolované uši, oči, zoubky, skus, srdíčko, pohlavní orgány, bříško. Vše bez problémů, takže jsme zdraví, krásní uličníci .


čekáme na pana doktora

 

27.03.21

51. den 

 

Dnes bylo konečně teplo, nepršelo, foukalo jen mírně, takže jsme mohli konečně ven . Štěňátka nejdřív prozkoumávala nový prostor, ale za chvíli už řádila jako černá ruka . Škoda, že na trávu si musíme ještě chvíli počkat, ale i tak si miminka svůj první den venku užila .


akce .... bude akce ??


hra na četníky a lupiče


neposlouchat mámu se nevyplácí

 

29.03.21

53. den

 

Je to neuvěřitelné, ale blíží se čas odchodu štěňátek do nových domovů a tak balíme výbavičky ... utíká to příliš rychle. Pokaždé mi přijde, že než si se štěňátky pořádně užijeme, tak jdou pryč ...
 


Za vodítka a obojky děkujeme paní Vlčkové - firma Airo
za pelíšky a hračky děkujeme paní Hladíkové - firma Fortissimo


no a granulky a mističky máme od Weber mlýn - Orijen puppy

 

02.04.21

57. den

 

Štěňátka se nám opravdu začínají rozprchávat do nových domovů. Dnes odjela Whope a Weri, na kterého čeká doma kamarád Artuše. Weri odjel do daleké Plzně a Whope máme kousek v Kladně. Doufám, že oba uvidím alespoň při trimu. Tak hodně štěstí děti moje .


pracující Waka            Wadd a Weri


Whope - poslední okamžiky s maminkou

 

03.04.21

58. den 

 

Od Weriho, tedy, teď už Whiskyho, přišla první fotka z nového domova . Od Whope máme zatím jen zprávu. Obě štěňátka se rychle aklimatizovala, jsou zvídavá, spokojená a bezproblémová. Majitelé jsou spokojení, takže ... co víc si přát .

 
Weri v novém domově

 

04.04.21

59. den 

 

Během týdne bude do nového domova odcházet i naše zahradnice Waka, na kterou doma také čekají psí kamarádi a zůstávat s námi bude zatím Wosret a Wadd, kteří si na své páníčky musí ještě chvilku počkat. Alespoň nám tu nebude smutno .


pracující Waka


Wosret a Wadd

 

10.04.21

65. den 

 

Dnes šla do nového domova i Waka, která se teď jmenuje Wiky a má doma psí kamarádky i kamaráda . Radost nám tedy bude dál dělat Wosret a Wadd, kteří na svoje majitele zatím čekají .


Wosret na sluníčku

   
   

 

Jak vše probíhalo :

Letty hárala víceméně přesně po 7mi měsících, takže jsem mohla tak trošku plánovat. Jesse byl vybraný, takže zbývalo jen čekat na plodné dny. A díky našemu panu doktorovi jsme měli vše krásně načasované .... 

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

08.12.20

 

Pro Letty to bylo druhé krytí, takže jsem doufala, že se bude chovat trošku "dospěleji" než prvně a že bude krytí na pohodu. Letuška mě nezklamala a po chvilce dvoření nám naši milenci předvedli ukázkové krytí .  Doufejme, že se opravdu zadařilo a že na sonu uvidíme malé kuličky .

  

7. den

 

15.12.20

 

Tak týden máme za sebou a já už mám opět okousané nehty . Při první březosti se Letuška v jídle nimrala a teď naopak tvrdí, že nikdy nejedla a pokud jí nezvýším porce, tak bude volat Srstku s Kubišovou. Tak tedy nevím, nevím .

  

14. den

 

22.12.20

 

Neuvěřitelné, Letuška je čím dál tím žravější . Zatím jí tedy moc nepřidávám, aby se nám z ní nestala koule a neměla pak případně problémy, ale jsem čím dál tím zvědavější. Čekat další týden už asi nevydržím .

  

22. den

 

30.12.20

 

Nemohla jsem dospat a dočkat se . Normálně bych ještě dva dny počkala, ale pan doktor má přes Silvestr a Nový rok zavřeno, tak jsem to riskla a .... vyšlo to !!!!!!!!!!!


Letuška má v bříšku skřítka

  

24. den

 

01.01.21

 

Ne, nebyli jsme na dalším sonu, to jen mám další fotku našich budoucích krtečků .


zvětšená miminka

  

26. den

 

03.01.21

 

Konečně nám přišly fotky od pana doktora. Takže ještě jednou a v lepší kvalitě .


Letuščina miminka

  

31. den

 

08.01.21

  

Tak jestli jsem se dřív "bála", že se Letty v jídle nimrat nebude, tak teď mohu být naprosto v klidu ... Letty se v mase nimrá přímo ukázkově. Zrovna včera říkala, že štika by tedy k jídlu být jako mohla, ale že zeleninou jí otravovat nemám. Ach jo ... ty březí feny ....


Letty chce piškot

  

38. den

 

15.01.21

 

Tak na kontrolní sono se po své dceři Ricky vydala dnes i Letuška . Viděli jsme 5 štěňátek, všem tlučou srdíčka, všechna stejně velká a všechna vypadají v pořádku. Už se těším na další malé žížalky .


náš malý vetřeleček

  

50. den

 

27.01.21

 

Fotku Letušky zatím nemám, ale i její bříško začíná dorůstat do úctyhodných rozměrů. Jsem vážně zvědavá, jaká překvapení na nás holky chystají .
 

  

57. den

 

03.02.21

 

Tak ... uteklo to jako voda a Letuška je v termínu . V podstatě od dnešního dne může rodit kdykoliv. Začínám být nervozní, ale zároveň se těším na nové malé žížalky . Už aby bylo všechno v pořádku za námi


naše obří maminka

  

59. den

 

05.02.21

 

Dnes ve 4 ráno začala Letuška prodýchávat, takže bylo jasné, že dnes je ten dlouho očekávaný den "D" .


pracujeme na porodu