Q vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

Q vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

 

Zalazar Quite Special                      Uniquecottage Taggart

(Ruby)                                                           (Taggart)

rodokmen štěňátek

 

Výběr psa pro Ruby byl oříšek už od počátku, kdy přijela do Čech. Tajně jsem doufala, že než dospěje do věku vhodného pro mateřství, potkám onoho osudového psa, který bude kompenzovat nedostatky Ruby, a padne mi na první pohled do oka, což se tak úplně nestalo . Pomohla tedy dohoda s Mette a i když v Lipsku nebyl dostatek času a soukromí na plánování krytí, přece jen jsme společnými silami našly Ruby ženicha .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

20.05.18

  

Jak jsem již psala, Ruby začala včera večer, resp. v noci prodýchávat. Strávily jsme spolu noc v porodnici a čekaly na štěňátka . Byla jsem relativně v klidu, protože po zkušenostech je mi jasné, že feny mohou prodýchávat klidně 24 hodin, než se něčeho vůbec dočkáme . A tak jsme čekaly.
Čekaly jsme do rána, čekaly jsme do oběda, čekaly jsme do odpoledne a to už mi přišlo čekání nekonečné. Nakonec jsme se dočkaly až pozdě večer a máme novou nůši netopýrů

naše nová parta uličníků

 

21.05.18

2. den

 

Tak jsme tu . Jedna holčička a tři kluci. Všichni se mají k světu, Ruby se stará, prodýchává nalévání mléka a od miminek se nehne na krok. Takže opět jí vynášíme na venčení a krmíme v pelíšku .

ani při krmení neopouštíme štěňátka

 

22.05.18

3. den

 

Ruby se o štěňátka vzorně stará a tak jako zástupy matek před ní, odmítá k jídlu to, co jedla dosud, takže opět se nám domem line pach vařeného kuřete, který už je tak typický pro naše poporodní období . Štěňátka spokojeně spinkají, rostou a přibírají .

sice jen tři hruštičky, ale musela jsem je vyfotit

 

23.05.18

4. den 

 

Miminka rostou pomalu z hodiny na hodinu. Nechápu, co ta Ruby kojí, a to už jsem viděla leccos . Štěňátka jsou neuvěřitelně klidná, tichá a spokojená, vlastně jen spinkají u Ruby a nebo pijí. Broučci naši .

pijeme a spinkáme

 

25.05.18

6. den 

  

Rosteme, tloustneme a sílíme . Štěňátka rostou jako ze smetany, na mámu se vrhají jako dráčata a baští jako násosky . Všichni už přibrali minimálně 66% své porodní váhy . Ruby se o ně krásně stará, jen má stále jinou představu o upraveném pelíšku než já .

takhle nám ustlala maminka

 

29.05.18

10. den  

  

Tak už jsme všichni zdvojnásobili svojí porodní váhu a rosteme co to jde . Štěňátkům se krásně kulatí hlavičky i bříška a jsou prostě úžasná .

u mámy je stejně nejlíp

 

31.05.18

12. den  

 

Štěňátka mají už jen pár dní do úplného otevření očíček, některým prckům se začínají pomalu už rozlepovat. Za chvíli na nás budou koukat a dožadovat se pozornosti .

pořád jen spinkáme

 

29.06.18

41. den  

  

Dnes tu měla štěňátka vzácnou návštěvu až z dalekého Dánska . Na miminka se přijela podívat Mette Sorum, chovatelka jejich maminky Ruby. Bohužel to bylo jen na chvilku, ale i tak jsme si užili krásný slunečný den se štěňátky.

 

 užíváme si sluníčka

 

03.07.18

45. den 

  

Jak se pomalu, ale jistě stává u nás zvykem, nechala jsem i "Q" miminka vyfotit u Markéty Sousedíkové, které tímto velmi děkuji nejen za krásné fotky, ale především za trpělivost, kterou s našimi uličníky měla .

děkujeme za krásné fotky

 

20.07.18

2 měsíce  

  

Naše dvě pšeničná štěňátka jsou v novém domově v Dánsku. Mají to štěstí, že zůstanou spolu, minimálně pro zatím . V novém domově se rychle zabydlela a cizí řeč jim vůbec problémy nedělá . Doufám, že dorostou jak mají a že budou dělat majitelce jen a jen radost .

hodně štěstí v novém domově

 

25.07.18

2 měsíce   

 

Náš malý žíhaný brouček zatím na svojí rodinu čeká. Resp. čeká na další očkování, aby mohl cestovat do nového domova i on . Takže zatím dovádí a rošťačí s maminkou Ruby a kamarádkou Kleou .

už vyhlížím paničku

 

08.08.18

2,5 měsíce 

  

Tak už jsme naočkovaní, zkontrolovaní a konečně se dočkal i náš malý Precious . Dnes odletěl za velkou louži a tak mu přeji hodně štěstí, lásky a pohody v nové rodině

   
   

 

Jak vše probíhalo :

Odhadovat, kdy bude Ruby hárat, jsem mohla pouze z křišťálové koule. Ruby hárá cca po 7-8 měsících, takže plánovat cokoliv předem bylo skutečně naprosto nemožné. Nakonec se však povedlo a i když mě z toho hodně bolela nejen hlava, nakonec to všechno dobře dopadlo ........ viz zde.

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

22.03.18

 

Uff ... musím říct, že i když jsem v noci plakala a jela domů z krytí víc než rozčarovaná, tak Ruby celkem chápu. Po dvou dnech v přepravce jsme jí "předhodily" psovi a chtěli po ní zázrak. No, trošku přeháním, nechaly jsme ty dva proběhnout, seznámit, užít si námluvy, ale pak jsme přece jen trošku nedočkavě očekávaly to, proč jsme do Francie přijely. První den se Ruby nechala ještě přemluvit, druhý den ale už o žádné intimnosti nechtěla ani slyšet .

  

21. den

 

12.04.18

  

První nedočkavé sono a zatím jsme neviděli nic, než zvětšenou stěnu dělohy. Ještě je opravdu brzo. Uvidíme za pár dní. Nervozita stoupá a nervy pracují  ...

  

25. den

 

16.04.18

 

Druhé sono a malé kuličky jsme viděli . Za měsíc a kousek se můžeme těšit na další malé uličníky .

  

30. den

 

21.04.18

 

Ruby se začíná nimrat v jídle a začíná víc spát a odpočívat. Bříško se jí začíná zarovnávat, tak uvidíme, uvidíme . Za pár dní je naplánováno další sono, abychom opět zkontrolovali počet miminek .

  

39. den

 

30.04.18

  

Na den čarodějnic jsme si naplánovali další kontrolní sono . Pan doktor projel Ruby bříško, zkontroloval štěňátka a jsme opět schválení . Miminka vypadají stejně velká, pravidelně ložená a odpovídají délce březosti. Tak ještě tři týdny a uvidíme, co nám tam Ruby schovává .

  

41. den

 

02.05.18

  

Ruby se krásně kulatí bříško a začíná spát na zádech . Pokud byla tulivka už před březostí, tak teď se ode mě nehne na krok .

  

54. den

 

15.05.18

  

Za tři dny bude Ruby "v termínu" a štěňátka mohou přijít víceméně kdykoliv. Uff, nervozita lehce stoupá a zároveň se těším a nemohu dočkat, až ty malé drobky uvidím a budeme mít všechno za sebou . Ruby je zatím v pohodě, venku lítá s Esme a prohání myši, baští velké porce a doma pak rána odpočívá .

  

59. den

 

20.05.18

  

Včera večer začala Ruby prodýchávat a dnes jsme se narodili .