L vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

L vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

Isis Hoity-Toity Gang                      Black Thunder´s On Top Of The World

(Isi)                                                           (Odin)

rodokmen štěňátek

 

Výběr psa pro Isis nebyl vůbec jednoduchý. Nikdo není bez vad, ani naše Isis ne, a aby pes eliminoval Isinčiny nedostatky, bylo potřeba důkladného zamyšlení . Nicméně Odina jsem sledovala už od štěňátka, resp. od doby jeho příjezdu do Holandska a tak byla víceméně jen otázka času, kdy požádám Yvonne, zda s ním mohu nakrýt některou ze svých fen. A po zvážení všech pro a proti padla volba ženicha pro Isis právě na Odina .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

22.04.16

  

Je neuvěřitelné, jak moc je Isi podobná nejen své matce Edice, ale i své prababičce Kamei . Bez jakéhokoliv mocného a dlouhého prodýchávání prostě počkala, až odjedu odvézt děti do školy a začala rodit. Takže když jsem se vrátila, čekala na mě už krásně osušená a očištěná prvorozená holčička a nedlouho po mém příjezdu se narodil i chlapeček . Naší trojici završila další holčička . Isinka klidně spí a stará se o štěňátka, takže to vypadá, že minimálně prozatím jsme s počtem miminek skončili .

Je pravda, že počet tří štěňátek jsme doma ještě neměli, takže .... na krásný 13tý vrh HTG je zas jedna novinka to jsou 3 štěňátka .

prvorozená holčička .................... druhorozený chlapeček

třetí holčička do skupinky

Jenže člověk míní, Pán Bůh mění . Protože nevyšla třetí placenta a Isi spokojeně ulehla ke štěňátkům a dlouho se nic nedělo a já se nemohla dovolat panu doktorovi Lázničkovi, sbalila jsem novopečenou maminu a štěňátka a opět jsme se vydali směr Poříčí . Jaké bylo moje překvapení, když pan doktor udělal sono a kromě placenty našel ještě jedno schované miminko .

Isi dostala oxytocin a během chviličky jsme počet změnili na čtyři krásná štěňátka, tři holčičky a jednoho chlapečka . Všichni jsou zkontrolovaní, schválení a už jsou v klidu doma .

Naše krásná a spokojená "Lka"

 

23.04.16

2. den 

 

  

Naše "Lka" nejsou jen náš krásný třináctý vrh (a třináctka je moje šťastné číslo), ale je to zároveň čtvrtá generace HTG v rodokmenu, Belos - Euridika - Isis - "Lka", a zároveň pokračování spojení linie Kenie a Kamei. Jsem na broučky opravdu moc zvědavá .

Isinka se o své děti krásně stará, je pečlivá máma. Mlíka má dost a od štěňátek se nehne. Konečně tu naší divošku vidím alespoň chvilku ležet

 

24.04.16

3. den 

 

Isinka už přestala prodýchávat nalévání mléka, v péči o štěňátka si začíná být stále jistější a je celkově klidnější. Už dlouho jsem tu neměla fenku prvničku a tak jsem zapomněla, jak jsou si prvorodičky "nejisté", resp. jak se musí péči o své drobky teprve učit. Isinka to ale zvládla celkem rychle a v pelíšku je krásné ticho. Mimča baští a k dnešnímu večeru všechna přibrala cca 50g .

spokojená Isinka

 

25.04.16

4. den  

 

Náročný den s DPH a tak na focení nezbylo moc času. Ale miminka krásně rostou, jsou spokojená, klidná a Isi se o ně úžasně stará. Ven samozřejmě odmítá chodit, takže jí na venčení nosím, baští jen vařené kuře (klasika našich kojících matek ) a od miminek se ani nehne.

A protože holčičky jsou zase červené a vesměs zatím stejné (i když ne úplně, tak na první pohled je orientace mezi nimi poněkud obtížná), tak na rychlé určování kdo je vlastně kdo dostaly mašličky . Takže máme žlutou, oranžovou a béžovou princeznu .

tak jen jedna večerní pohoda

 

26.04.16

5. den 

 

Štěňátka stále spinkají, krásně tloustnou a rostou. Isinka se snaží na zahradě zvětšovat nory a přesunout je do "bezpečí" vyhrabaných děr, což jsme jí samozřejmě zatrhli .

už jsme tlustí na tři prsty

 

27.04.16

6. den  

 

Štěňátka krásně přibírají, zdvojnásobní porodní váhy je za dveřmi . Holčičky jsou víceméně na stejné váze, chlapeček je o chlup "tlustší" . A v tomto okurkovém období začínáme pro "L" prcky vybírat jména, už brzy je zveřejníme .

takhle se nám Isinka zklidnila

 

29.04.16

8. den   

 

Štěňátka začínají druhý týden života. Rostou jako ze smetany, Isinka se o ně úžasně stará a já z nich mám opravdu velkou radost . Nu a jak jsem slíbila, tak do svého druhého týdne vstoupí již se svými jmény :

Laran - bůh války

Luna - bohyně měsíce

Létó - bohyně plodnosti

Litai - dcery boha Dia, bohyně proseb nebo Lachesis - jedna ze sudiček, rozvíjí nit života

spinkáme a rosteme

 

01.05.16

10. den    

 

Včera jsme byli na výstavě v Praze a protože to byl trošku hektický den, nestihla jsem aktualizovat web. Tak až dneska . Desátý den mají štěňátka už dávno zdvojnásobenou porodní váhu, očka se zatím neotevřela a miminka jsou krásná, velká a tlusťoučká . Už se těším až otevřou očka a bude s nimi legrace .

i takhle vypadá pelíšek dle představ pečlivé matky

 

05.05.16

14. den     

  

Všechna štěňátka již téměř zečtyřnásobila svojí porodní váhu, čím dál tím víc vypadají jako buřtíci . I když už všechna otevřela očka, tak zatím v podstatě stále jen spí a spí . A i když mají matku divošku, tak štěňátka jsou zatím spíš peciválové. Je jim 14 dní a ještě žádné štěně nevylezlo z pelíšku. Jsem jen radši, nemusí se stěhovat do ohrádky a mohou zůstat v pohodlí porodnice . Uvidíme, kdy se rozhodnou jít na výlet .

zatím stále spinkáme

 

08.05.16

17. den 

  

Štěňátkům táhne na třetí týden a i když mají otevřená očka, tak víceméně stále spí . Pravda, v krátkých chvilkách mezi spaním a jídlem zkouší své první krůčky, a musím říct, že se jim to celkem daří .

pořád ještě spinkáme

 

09.05.16

18. den  

  

Mám z miminek opravdu radost. Hlavičky mají jako medvíďata, malá ouška a kraťoučké ocásky . Těším se, až povyrostou a budou se měnit v kerníky .

naše drobotina s novými obojky

 

11.05.16

20. den  

 

Isinka je úžasná máma, i když štěňátka téměř dokončila tři týdny věku, stále bez problémů kojí, miminka přibírají závratnou rychlostí a jsou krásně tlusťoučká a spokojená .

spokojená rodinka v upraveném pelíšku

 

12.05.16

21. den

 

Je až neuvěřitelné, jak takový divoch jako je Isinka, může mít tak hodná štěňátka . Miminka víceméně spokojeně spinkají a když jsou vzhůru, poznávají pelíšek a ven lezou jen velmi výjimečně. Jen ať si užívají klidu a pohody, až se skutečně "probudí", bude jich tu všude plno .

naše žlutá kráska

 

16.05.16

25. den

  

Isinka je neuvěřitelná ve všem. Nejen co se povahy, výstavních úspěchů, ochoty k trimu a jejího temperamentu týče, ale stejně tak je neuvěřitelná v mateřské péči. Štěňátka téměř neopouští, cecíky má stále nalité mlékem a drobci jen pijí, spí a tloustnou. Vůbec to nevypadá, že by za 5 dní měli ochutnat první příkrmy . Jsou to stále spokojená tlustá kerní miminka .

rodinné hrátky

 

19.05.16

28. den

 

Abych dohnala resty chybějících fotek, tak dnes malá reportáž

hrajeme si, pereme se a dovádíme

jednou jsi dole, jednou nahoře

může být něco sladšího, než spící štěňata ?

 

21.05.16

30. den

 

Ke skoro měsíčním narozeninám dostala štěňátka první příkrm . Nejdřív jej ochutnaly holčičky s mámou, pak se přidal i náš chlapeček. Musím ale přiznat, že na rozdíl od "K" piraní, naše "L" krásky příkrm moc nenadchnul. Mámino mlíko je prostě mámino mlíko.

máma kontroluje kvalitu

 

23.05.16

32. den

 

Zkoušíme masíčko a velkým vzorem je nám máma Isinka .
Štěňátka mají za sebou první měsíc života, zkouší první příkrmy, ale stále dávají přednost máminu mlíčku. Zkouší i první nesmělé hry a zlepšují se v chůzi, nicméně stále většinu času tráví spánkem. Jsou to sladké pusinky .

zatím se život štěňátek stále skládá z ..... papáme a ..... spinkáme

 

26.05.16

35. den

 

Štěňátka už baští o 106, příkrmy dostávají 3x denně a mámě už nechávají jen malinkaté zbytečky . Krásně jim rostou zoubky, takže se z nich stávají malé piraně . Jsou mazlící, líbací a prostě úplně úžasní .

masíčko nám chutná

 

29.05.16

38. den

  

Štěňátkům začínají jít ouška krásně nahoru . Všichna mají krásná malá pevná ouška, která se začínají stavět a prckové v tomhle věku vypadají velmi legračně . Doufám, že se počasí konečně umoudří, přestane pršet nebo být vedro a že budeme moct jít konečně ven.

banda koblížků

 

30.05.16

39. den

  

Ač je štěňátkům teprve 5,5 týdne, ouška jdou krásně nahoru, každý den víc a víc . Už jsou krásně obratní, chůze jim problémy nedělá, hrají si a dovádí. Mají zájem o všechny hračky kolem a všechno nové je vábí a láká . Nejraději ze všeho se ale mazlí a vychutnávají si člověčí hlazení .

pejsek a fenka

 

05.06.16

45. den

  

Štěňátkům je 6 týdnů pryč, nastává čas očkování, čipování a přípravy na odchod do nových rodin .

Dnes jsme byli čipovaní a očkovaní . Všechna miminka byla statečná, neplakala a při prohlídce neprotestovala. Takže jsme zkontrolovaní a schválení. Jinak, pokud počasí dovolí, chodíme ven a užíváme si sluníčka .

Létó   a   Léda

Laran   a   Luna

 

18.06.16

58. den

 

  

Štěňátka dnes měla socializační návštěvu a tak máme nové fotky .

Létó     a     Luna

 

19.06.16

59. den 

  

Tak dnes odjela do nového domova Luna .

 

27.06.16

67. den 

 

Zatím máme doma všechna zbývající štěňátka. Léda alias Lada čeká na své páníčky, kteří si pro ní přijedou v polovině července, pro Larana neboli Lerryho vhodné páníčky teprve hledáme (po zrušené rezervaci) a Létó alias Letty pravděpodobně rozšíří naši domácí smečku a zůstane s maminkou Isinkou, babičkou Edikou, dědou Ryanem a prababičkou Kenie .

Laran   a   Létó

 

07.07.16

2,5 měsíce  

  

Poslední den, kdy jsou naše zbylá tři štěňátka spolu. A tak jsme si užívali honičky, lítačky a hraní .

Laran (Lerry)    a     Létó (Letty)

Léda (Lada)                                     našli jsme ponožku

 

08.07.16

2,5 měsíce   

  

Tak princezna Lada (Léda) odjela do nového domova. Až v dalekém Finsku na ní čeká její kamarádka Dilly (naše Danaé ). Dvě sestřičky z HTG tam budou mít krásný a pohodový život u milujících majitelů.

Šťastnou cestu zlatíčko

   

 

Jak vše probíhalo :

Přírodě člověk neporučí a dva a půl roku poté, kdy se mi feny sháraly a měla jsem tu v podstatě tři vrhy najednou, vymyslely další taškařici a Isis se rozhodla hárat v době porodu Týny . Protože jsem měla v plánu Isis krýt (vzhledem k jejímu věku), hodně jsem se modlila, aby jí plodné dny vyšly mimo porod Týny. Nicméně stejně jako Týna, i Isis se rozhodla mě pořádně potrápit a tak si hárání protahovala jak mohla, progesteron nestoupal a nestoupal a když už jsme s panem doktorem odběry téměř vzdali, vystřelil naopak do závratných výšin v podstatě během několika málo hodin. Bylo tedy potřeba "vařit z čisté vody" a buď se okamžitě přizpůsobit situaci, nebo krytí vzdát.
A musím říct, že jen díky pomoci mé rodiny bylo možné Isis na krytí do Holandska odvézt a pokusit se zvládnout nemožné - díky tati
Krátká reportáž je .... zde

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

24.02.16

 

Prvního krytí Isis jsem se poněkud obávala, neboť naše Isinka je prostě neřízená střela. Sice mazlivá, komunikativní, vstřícná, ale nespoutaná a živá, takže jsem neměla vůbec žádnou představu, jak se bude chovat při námluvách. Nicméně, Isis kromě krásy zdědila po své matce i ochotu ke krytí, takže jen jsme přijeli a Odin k Isis čichl, Isi dala ocásek na stranu a bylo .... neuvěřitelné, ale bylo to vážně tak .
Naprosto ukázkové krytí s pohodovým svázáním . Tak už se těším, zda za 3 týdny uvidíme i krásné malé kuličky .

 

07. den

 

02.03.16

 

Dnes jsme měli kontrolu u pana doktora Lázničky, na první očkování Herpes. Přece jen, Odin je poměrně hodně využívaný plemeník, tak bych ráda měla "jistotu", že miminka i Isis jsou chránění . Dělali jsme i zkušební sono, zda je uvnitř vše, jak má být, což bylo, ale miminka jsme samozřejmě ještě nenašli . Bůh ví, kde si zatím ještě plavou .

 

10. den

 

05.03.16

  

Isinka z nepochopitelných důvodů opuchla do vizáže šarpeje, na očka téměř neviděla ... nechápu. Doufám, že případná miminka jsou v pořádku a pro jistotu se pojedeme ukázat do Poříčí. 

 

11. den

 

06.03.16

  

Tak kontrola u pana doktora Lázničky dopadla dobře, vypadá to, že Isis asi štípnul nějaký hmyzák, protože jsme našli "dírku" na hlavě. Pokud je to opravdu tak, tak by štěňátka nemělo nic ohrozit. Uvidíme, za dalších 10 dní se pojedeme podívat, jestli je uvidíme .

 

14. den

 

09.03.16

  

Pokud bych měla usuzovat podle chování, tak i když člověk někdy vidí to, co vidět chce, tak si myslím, že Isis má v bříšku miminka. Rozhodně je mazlivější a komunikativnější, je s ní konečně řeč a má větší chuť k jídlu. Ještě to nemusí nic znamenat, protože pokud miminka v bříšku opravdu má, tak nejsou ještě zahnízděná v děloze a stále by si někde plula a hledala vhodné místo k implementaci .
Nicméně ... pokud Isi březí není, tak nás čeká dost velká a náročná falešná březost. Uff ... ještě 7 dní ... vůbec se nemohu dočkat .

 

20. den

 

15.03.16

 

Nedočkavost světu vládne . A protože dnešní dopoledne bylo na výlet jako stvořené, vyrazily jsme s Isi do Poříčí za panem doktorem Lázničkou . A viděli jsme, že jsme viděli . Na jedné straně dvě miminka, na druhé tři ... takže pokud jsme počítali dobře a pokud se všechno podaří, tak se můžeme těšit na pět štěňátek .

A jak jsem tak jela z Poříčí, došlo mi, proč mě Isis u tohoto vrhu tak "trápí" ... je to totiž jubilejní 13tý vrh a ještě ke všem od "L" ..... šťastné číslo 13 mě provází celý život a "L" se taky asi jen tak nezbavím .
Tak to se opravdu těším, jací prcci na nás vykouknou .

 

24. den

 

19.03.16

  

Ještě nejsme ani v polovině březosti a na Isis na první pohled nejsou žádné změny patrné. Tedy ... pro někoho kdo jí nezná . Lze už ale pozorovat jemně  povolené mléčné žlázy a zarovnané bříško. Není ještě kulatá, ale na to, jaká to byla nítěnka, tak změna je lehce patrná . Je také výrazně mazlivější, a to skutečně VÝRAZNĚ, a vyžaduje mnohem víc kontaktu a pozornosti než před krytím .
Jsem zvědavá, jaká bude maminka .

 

37. den

 

01.04.16

  

Další kontrolní sono v Poříčí . Isinka i miminka jsou zkontrolovaná, napočítali jsme 4-5 štěňátek. Viděli jsme srdíčka, hlavičky, hrudníčky, krásně se nám již zrcadlila žebra, páteře a dokonce i tlapičky . Všechna miminka jsou stejně velká, mají co mají mít a vypadají v pořádku . Mám radost a těším se na další sono při druhém očkování Herpes .

moje krásná, zatím stále neotrimovaná (nebyl čas ) Isinka
je čím dál tím víc podobná své mamince Edice a prababičce Kamei

 

45. den

 

09.04.16

 

Jsem opravdu zvědavá na počet miminek, neboť i Isis začíná narůstat do větších rozměrů. Obvod bříška je 57 cm a obvod hrudníku 54 . Ještě necelé tři týdny a bude jasno

 

50. den

 

14.04.16

  

Isinka kyne a kyne ... bříško 60 cm a hrudníček 57 . Ještě cca 14 dní a budou tu miminka s námi . Moc se těším na další pokračovatele naší babičky Kenie . Isi už je vytrimovaná a připravená na štěňátka.

 

53. den

 

17.04.16

 

Do porodu nám zbývá asi tak 10 dní . A protože Isi začala na zahradě vyhrabávat obří nory, přestavěli jsme domeček a Isinka už má připravenou svojí porodnici .

 

54. den

 

18.04.16

  

Dnes jsme byli u pana doktora Lázničky na druhém očkování Herpes a na další kontrole miminek . Miminka jsou zkontrolovaná, všem ťukají srdíčka a jsou stejně velká, nicméně, i když má Isinka bříško jako meloun, tak se nám  nepodařilo najít víc než 3-4 štěňátka.

Však už se brzo uvidí, jak co se narodí a jak moc Isinka upravila počet dětí . Moc se těším na Isinčiny prvorozené .

 

57. den

 

21.04.16

 

Isinka se už spustila mlíko a protože nechtěla jíst, jely jsme pro jistotu zase za panem doktorem . Opět jsme schválení, miminkům ťukají srdíčka a rozměrově jsou v pořádku. Isinčino nechutenství je způsobeno velikostí a hlavně umístěním štěňátek, protože má všechna natlačena pod žebry a utiskují Isince na žaludek. Máme tedy výživnou pastu, abychom ty poslední dny před porodem zvládly bez ztráty kytičky a Isince ani štěňátkům nic nechybělo .

 

58. den

 

22.04.16

 

Nu, asi bych po naší divošce Isince chtěla moc, kdybych si přála, aby si březost protáhla až na 63tí den .... Isi prostě usoudila, že "povinných" 57 dní už stačilo a tak se může rodit ....
Takže ... jdeme na to