M vrh

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

M vrh

- těhotenství a miminka den po dni

 

Chloris Hoity-Toity Gang                      No Copyright Who Else

(Chlo)                                                           (Jesse)

rodokmen štěňátek

 

Výběr ženicha pro Chloris nebyl vůbec jednoduchý, zvlášť po vrhu tak krásných miminek, jako měla Amy a Willy. Hledala jsem v rodokmenech, abych mohla zopakovat zdvojení CHS "Rocco´s Collar" a tak dlouho jsem hledala v zahraničí, až mi došlo, že to nejlepší máme doma "u nosu" . A tak se otcem našich dalších štěňátek stane náš Jesse .
Chloris i Jesse mají krásné hlavy, dobré úhlení, hezky nesený ocásek, dobrou srst a dostatek pigmentu. Takže už zbývá jen doufat, že totéž předají i svým potomkům .

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

 

DENÍK ŠTĚŇÁTEK

 
 

NAROZENÍ

08.06.16

  

Chloris dnes celé odpoledne prodýchávala a bylo jasné, že se chystá k porodu. Trápila nás takhle celou noc a až k ránu se rozhodla rodit. Stejně jako sestřička Amy (Chloe) a polosestřička Isis má i Chloris čtyři miminka, ale pro změnu samé chlapečky a každý má jinou barvu. Není nad to, když si ty holky dělají co chtějí  .

tak tady jsme

 

09.06.16

2. den 

 

 

Chloris je úžasná máma, od štěňátek se nehne, ven jí musíme vynášet a nevyleze ani na krmení, stejně jako všechny ostatní kerní mámy jí musíme krmit z ruky a v pelíšku . O štěňátka se krásně stará a hlídá je jako tygřice .

takhle nás máma zahrabává

 

10.06.16

3. den

 

 

Kluci přibývají a rostou, krásně se jim kulatí hlavičky a bříška . Už začínají vypadat jako tlusťoučcí válečci a začínají se jim dělat faldíky .

už nejsme hubené nítěnky

 

11.06.16

4. den

 

 

V pelíšku je klid a pohoda. Chloris si začíná u kluků "hovět" a my začínáme přemýšlet o klučíčích jménech .

není nad to ustlat si na dětech

 

12.06.16

5. den 

 

  

Po hledání, pátrání a krátkém přemýšlení jsme nakonec jména vybraly :

Marsyas - jeden ze Satyrů, prohrál ve hře na flétnu s Apollónem

Mentor - přítel Odyssea, bylo svěřeno opatrovnictví a péče o Odysseova syna Telemacha

Merops - věštec

Morfeus - bůh snů, syn boha spánku Hypna

když nechce máma ležet normálně, musíme se o mlíko postarat sami

 

14.06.16

7. den

 

Kluci se krásně derou k cecíkům a umí se u toho pěkně dohadovat . Nakonec se ale vždycky srovnají a svůj příděl mlíčka dostanou všichni . Chloris kojí smetanu a tak všichni přibývají kojení od kojení.

každý je jiný

 

15.06.16

8. den

 

Kluci už jsou buřtíci, mají krásných 500g, víceméně všichni stejně a od zdvojnásobení porodních vah je dělí jen pár posledních gramů.

spinkáme a tloustneme

 

20.06.16

13. den

 

Klukům je téměř 14 dní. Pořád jen spí a baští a pak znovu pro změnu baští a zase spí . Zatím ještě nekoukají, ale očíčka už se připravují na otevření, tak uvidíme, který z našich princů na nás koukne jako první .

baštíme a spinkáme

 

26.06.16

19. den

  

Všichni kluci už mají otevřená očka a pokouší se o první krůčky. Zatím pořád baští mámino mlíčko a jejich váha už překročila jeden kilogram . Mají krásně tvarované hlavičky a malé ouška, jsem moc zvědavá, jak se budou vyvíjet dál.

už všichni koukáme

 

27.06.16

20. den

  

Zítra jsou klukům tři týdny. Začíná s nimi být legrace, i když vzhůru vydrží být jen malou chvilku. Ale začínají už mít zájem o okolí, poznávají se navzájem a prozkoumávají svojí ohrádku .

Ještě 10 dní a můžeme začít přijímat socializační návštěvy .

a takhle si vyvalujeme nacpané pupíky

 

05.07.16

28. den

 

Štěňátkům jsou přesně čtyři týdny a protože se to potřeba pořádně oslavit, pozvali jsme Irenu a tak jí můžeme poděkovat za krásné fotky - díky Irčo .

A také představujeme jednotlivé kluky a jejich jména

 

08.07.16

31. den

 

Dnes je klukům měsíc !!!
Rostou jako z vody, začínají si hrát, poštěkávat, i když .... tomu zvuku, který vyluzují se zatím jen těžko dá říkat štěkot , a taky začínají baštit první příkrmy .

masíčko nám chutná

ale mámino mlíčko je prostě mámino mlíčko

 

18.07.16

41. den

 

Kluci rostou jako z vody, už pořádně lumpačí, hrají si a dování. Začínají po sobě i poštěkávat a vůbec ... vyluzují nejroztodivnější zvuky  . Jako hlavní příkrm dostávají stále maso, ale začínají už ochutnávat i granulky, které jim moc chutnají, takže noví majitelé nebudou mít s krmením našich draků problém .

naši čtyři mušketýři, každý sám za sebe a přesto spolu

 

23.07.16

46. den

  

Dnes měla štěňátka náročný den. Nejdříve dvě socializační návštěvy budoucích majitelů a pak očkování a čipování a především kontrola u pana doktora Lázničky v Poříčí . Kluci byli nejprve pořádně prohlédnuti, pak schválení, naočkováni první štěněčí vakcínou a pak i načipováni . Takže dnešním dnem jsou již jména daná a žádné změny nejsou možné .

Za fotky moc děkujeme Ireně Palkové, která se přijela na štěňátka podívat, stejně jako Věra a obě Aleny. Takže dnes toho měla miminka až nad hlavu . Všem moc děkujeme a zase se těšíme naviděnou .

 

 

 

01.08.16

54. den

 

Kluci už se změnili z malých neohrabaných štěňátek v rychlé a hbité ještěrky, které prozkoumávají co se dá, zajímají se úplně o všechno a nebojí se vůbec ničeho . V sobotu bude odcházet první lumpík do nového domova, takže si užíváme poslední dny, kdy jsou kluci ještě všichni spolu .

Už jsme velcí kluci a zajímá nás naprosto všechno

 

Jak vše probíhalo :

Chloris se rozhodla hárat víceméně ve stejný termín jako před rokem její sestřička Amy (Chloe). Naštěstí v tu dobu jsme naštěstí byli všichni doma a mohlo se tedy vesele krýt .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

09.04.16

 

Jako by se Amy a Chloris domluvily, tak jim plodné dny vycházejí prostě kolem Apríla . Před rokem jsme 1.4. kryli sestřičku Amy (Chloe) a letos 10.4. Chloris . Tak uvidíme, jestli se nám to poštěstí, jako se povedlo u Amy.

 

2. krytí

 

12.04.16

  

Krásné pohodové krytí se svázáním cca 30 minut .

 

21. den

 

30.04.16

  

Opět návštěva v Poříčí u naše dvorního pana doktora Lázničky a viděli jsme, že vidíme . Na monitoru nám pan doktor ukázal 5-6 miminek . Hurá, Chloris bude maminkou .

 

37. den

 

16.05.16

 

Protože Chlo zůstává u Aleny v Hořicích, byla jsem se na ní dnes podívat . Naše další nastávající maminka krásně kyne, bříško se jí zakulacuje a zatím to vypadá opravdu na krásně početný vrh .

 

59. den

 

08.06.16

  

Chloris přestalo velké bříško dneska bavit a tak se rozhodla rodit .

     

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_postav_%C5%99eck%C3%A9_mytologie