B - čívy

13. 07. 2023

Domů
Nahoru
Z vrh
Y vrh
X vrh
W vrh
V vrh
U vrh
T vrh
S vrh
R vrh
Q vrh
P vrh
O vrh
N vrh
M vrh
L vrh
K vrh
J vrh
I vrh
CH vrh
H vrh
G vrh
F vrh
E vrh
D vrh
C vrh
B vrh
A vrh
"N" Sparkling Heart´s
"A" Ascon Bohemia
"B" Ascon Bohemia
Proč kerníka
Výběr štěněte
Reference
D - čivy
C - čívy
B - čívy
A1 - čívy
A - čívy

 

 

B vrh

 

ČIVAVY

- těhotenství a miminka den po dni

                                                  

Ugly Kid Joe Centia                        Woody z Kmochova zátiší

(Joy)                                                           (Woody)

 

 

 

Těhotenský deník je pod deníčkem štěňátka

DENÍK ŠTĚŇÁTEK
 

NAROZENÍ

21.6.12

 

Máme pět krásných letních holčiček

 

22.06.12

2. den

  

Holčičky pomaličku, ale (snad) jistě rostou, Joy se o ně stará a učí se být maminkou

 

23.06.12

3. den

  

Holčičky se mají k světu, s chutí a hlavně pořád baští, dokážou si sami najít cecík a když se přisají, tak je jen tak něco neodtrhne

 

24.06.12

4. den

  

I když se pořád trošku bojím, aby byla miminka v pořádku, tak potají začínám doufat, že se mi tentokrát podaří čivičky odchovat . Joy je skvělá maminka se spoustou mléka, holčičky pomalu rostou, tak snad ...

 

25.06.12

5. den

  

Holčičky krásně rostou, už mají skoro všechny 100g !! super, super, super

Mám z nich velkou radost

 

26.06.12

6. den

  

Holky baští a spí a spí a baští a ... rostou

Nu a my jim začínáme vybírat jména

 

27.06.12

7. den

  

Našim princezničkám je týden a už mají všechny alespoň 100g  !!!!!

Asi to nečivavářům přijde směšné, oslavovat váhu "10 dkg salámu", ale pokud se narodí miminko, které váží například 66g (což není u čivaviček zas tak nezvyklé, zvlášť, když je jich víc - jak jsem byla poučena), tak dosažení mety 100g je pro mě téměř zázrak .

Moc chci poděkovat za všechny rady a pomoc Marušce z Pardubic . Maruško, ještě že jsou na světě lidé jako ty !! Já i naše holčičky ti děkujeme .

 

28.06.12

8. den

  

Začínáme druhý týden s princeznami . Z nítěnek se pomalu, ale jistě začínají stávat buřtíci, jsou aktivnější, samostatnější, i když, samozřejmě v podstatě celé dny prospí . Mám z nich velkou radost a jsem moc ráda, že je máme .

 

01.07.12

11. den

  

Ve velmi rušném výstavním víkendu nebylo na holčičky dost času, ale všechno jsme zvládly a tři princezničky nám do 10tého dne ukázkově zdvojnásobily porodní váhu a zbývajícím dvěma moc nechybí .

Zkrátka a dobře ... už to jsou pěkní tlusťoši

 

03.07.12

13. den

  

Tři z holčiček už mají rozlepená očka . Taky už začínají "zlobit" a lezou z pelíšku ven ...

 

04.07.12

14. den

  

Protože holky už na nás koukají, nastal čas představit jejich jména. Za chvíli s námi budou hrát a tak je na ně začneme zvykat

Jak jsem se rozhodla u vrhu "A", naše čivaví miminka budou dostávat jména dle překladu ze španělštiny a proto :

Bella

- znamená KRÁSA . Naše Bella je krásná bílá princezna, která nám asi zplavatí , tj. změní barvu na odstín bílé kávy. Má rozkošně černě lemovanou tlamičku a ... vypadá skutečně pohádkově .

Brillar

- je překlad slova ZÁŘIT. Naše Brillar je zatím čistě bílá, je to největší a nejsilnější fenka. Snad bude i dál zářit jako sluníčko .

Brisa

- je VÁNEK, druhá nejmenší fena, něžná a jemná jako vlahý letní větřík . Zatím je černá, s bílými rukavičkami a bílou náprsenkou. Zda tak zůstane, nebo zda se z ní vyloupne trikolora ... to se teprve uvidí .

Bramista

- je překlad slova ŽOLÍK . Uvidíme, zda se z malé krásné celožíhané Bramisty stane "trumf v ruce" .

Bravura

- tak tohle jméno znamená UDATNOST a asi ze všech jmen sedí na naší holčičku nejvíc. Bravura se narodila nejmenší, vážila sotva 66g. Nicméně, dělala čest svému jménu, se svým váhovým hendikepem se poprala víc než skvěle a jako první z princezen zdvojnásobila svojí porodní váhu a procentuelně přibírá ze všech nejvíc . Bravura je zatím tmavší fenka s bílým límečkem kolem krku. Tmavá barva jí ale bledne a jaká bude, uvidíme později .

 

05.07.12

15. den

  

Tak začínáme třetí týden s princeznami .

Máme za sebou první odčervení, pedikúru a manikúru. Všechny až na Brillar už mají otevřená očka, úplně všechny dokáží vylézt z pelíšku ven (uličnice !!), udrží se na předních nožičkách a samozřejmě s přehledem si najdou cecík .

Pro Joy nastává nejnáročnější období, co se výživy našich buřtíků týče. Holky rostou jako z mlíka a Joy se nacpává neuvěřitelným množstvím jídla. Budiž jí přáno, neboť holky jsou skutečně násosky . Ještě týden a budu moct Joy pomoci prvním příkmem .

 

08.07.12

18. den

  

Všechny naše princezny už mají otevřená očka a koukají na nás . Snaží se stavět na zadní nožky, což se jim s většími i menšími úspěchy daří . Už vydrží být vzhůru o chlup déle než před pár dny, a když zrovna nespí, tak se pokouší o první hry a pouští se na průzkum pelíšku .

Ještě pár dní a bude s nimi legrace .

 

 

11.07.12

21. den

  

Dnes jsou našim princeznám přesně tři týdny a tak konečně mohly dostat svůj první příkrm. Dala jsem jim mleté masíčko se šlehačkou. Ochutnaly všechny, ale chutnalo to jen některým . Inu .... princezny   

Joe je skvělá maminka

 

17.07.12

27. den

  

Další focení jednotlivých holčiček    

Brisa

Brillar

Bella

Bravura

Bramista

 

02.08.12

43. den

  

Holčičky dostaly na hraní sušené maso a střívka a moooc je to nadchlo .  

naše snůška princezen

Brisa

 

04.08.12

45. den

  

Dnes bylo konečně počasí natolik přívětivé,. že jsme mohli vzít holčičky ven . K mému velkému překvapení se vůbec nebály a moc si to užívaly . Jennifer a Lucinka byly moc zvědavé, co jsme jim to přinesly na hraní, ale princezny si zamilovaly a hrály si s nimi .    

tři sudičky u kolíbky                   Lucka a školka

 

12.08.12

53. den

    

Dnes jsme zkoušely vyfotit holky v postojích . Snažili jsme se, snažili jsme se, ale holky moc nechtěly spolupracovat .

Brisa a Bravura

Bramista a Brillar

Bella

 

21.09.12

3. měsíce

  

Dnes od nás odešla do nového domova naše bílá princezna Bella . Bude bydlet v Hradci a dělat radost svojí nové paničce. Už máme první zprávy z nového domova, Belle se tam moc líbí a její majitelka je z ní nadšená .  

Bramista a Brillar

Brisa a maminka Joe

 

26.09.12

3. měsíce

5. dní

 

Holčičky už naprosto suverénně pobíhají po zahradě a jen málo co je překvapí . Jsou to skutečné tryskomyšky a je skvělé dívat se, jak si spolu hrají a řádí .

Bramista a Bravura

Brillar a Brisa

 

 

Jak vše probíhalo :

Stejně jako hárání Lucinky, tak i hárání Joy mě zastihlo téměř nepřipravenou, neboť se u nás točilo všechno kolem kerních štěňátek a příletu Satu a Miky (chovatelé naší Sylvi a Bambiho) do Prahy. Protože Joy je 2,5 roku, rozhodla jsem se jít znovu do krytí čivaviček a zkusit jejich odchov. Díky velké pomoci přátel se mi podařilo během pár dní najít krycího pejska a Joy nakrýt .

 

DENÍK TĚHULKY

 
 

1. krytí

 

24.4.12

 

Děkuji Marušce a paní Schulzové za velkou pomoc při krytí Joy. Vzhledem ke skutečně velmi nabitému programu u nás doma, se krytí uskutečnilo jen jednou... zbytek byl věcí osudu .

Uvidíme, zda se dočkáme štěňátek .

 

25. den

 

19.05.12

 

Téměř na rok a den po ultrazvuku Lucinky jsem vzala na sono k panu doktoru Lázničkovi i Joy. I přes jedno jediné krytí a jsme viděli a napočítali čtyři krásné kuličky se štěňátky .

Snad budeme mít víc štěstí než s Lucinkou ...

 

37. den

 

31.05.12

  

Joy se začíná dorovnávat bříško s hrudníčkem, už jej nemá vtažené, ale je lehce propadlé dolů. Sice zatím ještě nevypadá jako těhulka, ale teď začnou miminka růst a Joy se začne měnit v Otesánka .

 

57. den

 

20.06.12

  

Konečně jsem se dostala k tomu, abych vyfotila kulatou Joy . Porod máme plánovaný na začátek příštího týdne, ale v podstatě už ode dneška je Joy v termínu . Jsem zvědavá, kolik kulatých dní nám ještě zbývá .

 

58. den

 

21.06.12

 

Na krásný slunečný první letní den se Joy rozhodla ukázat sluníčku svoje miminka a bez nejmenších problémů sama odrodila pět krásných holčiček